Skip to main content
University of Guelph-Humber - image gallery 1

Genel Bakış

University of Guelph-Humber, 2002 yılında University of Guelph ve Humber College Institute of Technology & Advanced Learning arasında bir ortaklık olarak kurulmuştur. Üniversite, dünyanın en çeşitlilik gösteren şehirlerinden biri olan Toronto'dadır. Tüm programlar, uzman öğretim üyeleri tarafından üniversite düzeyinde verilmektedir. Modern dersliklerdeki küçük sınıflar, öğrencilerin akranları ve öğretim üyeleriyle düzenli olarak etkileşime girmesi sayesinde odaklanmış öğrenme sağlamaktadır. Ayrıca, öğrencilerin katılabileceği kulüpler, topluluklar ve spor takımlarıyla herkes için bir şeyler vardır.

Programlar, istihdam için gerekli olan bilgi ve uygulamalı becerilerini geliştiren, teorik ve saha deneyimini birleştiren harmanlanmış bir yaklaşımla sunulur. Benzersiz bir araştırma asistanlığı programı, lisans öğrencilerinin araştırma projelerinde öğretim üyeleriyle birlikte ücretli araştırma görevlisi olarak çalışmasını sağlar ve böylelikle öğrencilere araştırma becerilerini geliştirmek ve istihdam edilebilirliklerini artırmak için nadir bir fırsat sunar.

Üniversite yedi adet dört yıllık lisans programı sunmaktadır: İşletme, Erken Çocukluk Çalışmaları, Aile ve Toplum Sosyal Hizmetleri, Adalet Çalışmaları, Kinesiyoloji, Medya Çalışmaları ve Psikoloji. Öğrenciler University of Guelph tarafından verilen bir Onur (Honors) derecesi ve Humber College Institute of Technology & Advanced Learning tarafından verilen bir diploma ile mezun olurlar. Guelph-Humber öğrencileri dört yıllık tam zamanlı eğitim süresinde bir üniversite onur derecesi ve bir üniversite diploması alabilirler.

Bir gün süren oryantasyon ve diğer yeni öğrenci etkinlikleri ile uluslararası öğrenciler geçiş süreçlerinde desteklenirler. Uluslararası öğrenciler, eğitimlerini finanse etmek için 2.000 ila 5.000 CAD tutarında bir Uluslararası Öğrenci Giriş Bursu alabilirler. Öğrenciler, programla ilgili sorularına ve çalışma rehberliğine yardımcı olacak bir akademik danışmana; yerleştirmede kendilerine destek olacak bir alan yerleştirme koordinatörüne ve istihdam ve kariyer rehberliğine yardımcı olacak bir kariyer hizmetleri koordinatörüne sahiptir. Student Life (Öğrenci Hayatı) personelinin yardımıyla kampüse karışmak kolaydır.

University of Guelph-Humber - image gallery 2

Yenilikler

Medya Çalışmaları öğrencileri, kısa süre önce çalışmaları için College Media Association tarafından bir dizi yıllık uluslararası Pinnacle Ödülü ile onurlandırılmıştır. Guelph-Humber, En İyi Multimedya Reklam Kampanyası, En İyi Online Infografik ve En İyi Multimedya Öne Çıkan Haber için saygın Pinnacle Ödülleri'nde birincilik kazanmıştır. Guelph-Humber öğrencileri ayrıca En İyi Reklam Eki/Özel Bölüm (Emerge Dergisi) ve En İyi Sosyal Medya Stratejisi dalında ikinci olmuştur. Katılımlar 320 uluslararası kolej ve üniversiteden gelmiş olup toplamda 2.608 bireysel kategori katılımı olmuştur.

Katkıda bulunan fakülte danışmanlarından ve kaynak eğitmenlerinden biri olan Medya Çalışmaları eğitmeni Kimberley Noble, “UofGH öğrencilerinin çalışmalarının kalitesinin, kıtadaki kolej ve üniversitelerde hazırlanan en iyi çalışmalarla birlikte değerlendirildiği bu ödüller için yarışmak her zaman harika bir öğrenme deneyimi ve eğitim aracı olmuştur” diye belirtti.

University of Guelph-Humber - image gallery 3

Öğretim Kalitesi

İki kurumun eşsiz ortaklığı sonucunda, University of Guelph-Humber profesörleri ve eğitmenleri University of Guelph'den veya Humber College Institute of Technology & Advanced Learning'den gelmektedir. Eğitim personeli, çoğu kapsamlı araştırmaları tamamlamış olan endüstri uzmanlarıdır. Geçersiz teorileri veya uygulamaları paylaşmaktan kaçınmak adına bilgilerinin mümkün olduğunca güncel ve uygun olmasını sağlamak için alanlarında faaliyetlerini sürdürürler.

Profesörler, öğrenme ortamında öğrenciler arasında eleştirel düşünme, bilinçli tartışma ve bilgi paylaşımını aktif olarak teşvik eder. Bu uzmanlık, seçtikleri alanda istihdam ya da ileri eğitim için kendilerini donatan en yüksek kalitede eğitimi alan ve en son araştırmalara erişimi olan öğrenciler için büyük yarar sağlar.

University of Guelph-Humber - image gallery 4

Programlar

İşletme

Öğrenciler dört yılda İşletme Yönetimi Lisans Programı (Honors) derecesi ve bir İşletme Yönetimi Diploması alırlar. Öğrenciler, çalışmalarını altı başlıktan birinde genelleyebilir veya odaklanabilir: Muhasebe, Finans, Uluslararası İşletme, Yönetim, Pazarlama veya Küçük İşletme Yönetimi ve Girişimcilik.

Erken Çocukluk Çalışmaları

Öğrenciler, dört yılda Erken Çocukluk Çalışmaları alanında Uygulamalı Bilimler Lisans Programı (Honors) derecesine ve bir Erken Çocukluk Eğitimi Diplomasına hak kazanırlar. Program, çocuk gelişiminde farklı aşamaları öğretmektedir: sosyal, duygusal, bilişsel ve fiziksel.

Aile ve Toplum Sosyal Hizmetleri

Öğrenciler dört yılda Aile ve Toplum Sosyal Hizmetlerinde Uygulamalı Bilimler Lisans Programı (Honors) derecesi ve bir Sosyal Hizmetler Görevlisi Diploması alırlar. Öğrenciler, danışmanlık, arabuluculuk ve kriz müdahalesi gibi etkili hizmetlerin nasıl sunulacağını öğrenmek için mevcut sosyal sorunları araştırır.

Adalet Çalışmaları

Öğrenciler, Adalet Çalışmaları alanında Uygulamalı Bilimler Lisans Programı (Honors) derecesi ve Toplum ve Adalet Hizmetlerinde diploma veya bir Polis Vakıfları diploması alırlar. Öğrenciler, insanlarla ve toplumlarla ilgilenmekten, suç mahalli ve tutuklama işlemlerinin uygulamalı denetlenmesine kadar Kanada adalet sistemini öğrenirler.

Kinesiyoloji

Öğrenciler dört yılda Kinesiyoloji Alanında Uygulamalı Bilimler Lisans Programı (Honors) derecesi ve bir Fitness ve Sağlık Gelişimi Diploması alırlar. Öğrenciler vücudun nasıl çalıştığını, işleyişinin nasıl geliştirileceğini, sağlık sorunlarının altında yatan nedenleri ve hastalıkları önleme yollarını keşfederler.

Medya çalışmaları

Öğrenciler Medya Çalışmaları alanında Uygulamalı Bilimler Lisans Programı (Honors) derecesi ve bir Medya İletişimi Diploması alırlar. Öğrenciler şunlardan birinde uzmanlaşabilir: Dijital İletişim, Gazetecilik, Medya İşletmeciliği, Halkla İlişkiler veya Görsel İletişim.

Psikoloji

Öğrenciler Psikoloji alanında Uygulamalı Bilimler Lisans Programı (Honors) derecesi ve bir Genel Sanat ve Bilim Diploması alırlar. Öğrenciler gelişim ve yaşlanma, öğrenme güçlüğü, etik, kültür ve nöroloji gibi konularda eğitim görürler.

University of Guelph-Humber - image gallery 5

Giriş koşulları

University of Guelph-Humber, uluslararası öğrenciler için öğrencinin menşe ülkesine bağlı olarak özel giriş koşulları listeler. Başvurmak için öğrencilerin kendi ülkelerindeki üniversitelere kabul için gerekli benzer bir standarda ulaşmış olmaları gerekir. Örneğin, Etiyopya'dan başvuran öğrencilerin Etiyopya Yüksek Öğretim Giriş Sınavını en az %78-80 sonuçla geçmiş olmaları gerekmektedir.

Uluslararası adaylar, kabul koşullarının tümüyle ilgili bilgi almak için üniversitenin Uluslararası Aday web sayfasına başvurmalıdır. Her programın, uluslararası öğrencilerden ileri seviyede üst düzey dersleri tamamlamaları istenecek konu alanına özel gereklilikleri vardır. İngilizce, öğrencinin anadili değilse veya bir öğrenci dört yıldan daha az bir süreyle İngilizce öğrenimi almış ise, İngilizce yeterliliğinin kanıtın sunulması gereklidir.

University of Guelph-Humber - image gallery 6

Burslar ve finansman

Uluslararası Öğrenci Giriş Bursu

Uluslararası Öğrenci Giriş Bursu, öğrencilere öğrenim ücreti için 2.000 - 5.000 CAD tutarında finansman sağlayabilir. Öğrencilerin notları burs için değerlendirilirken Kanada eşdeğerlerine dönüştürülür. University of Guelph-Humber’a tam zamanlı eğitim için %75 veya daha yüksek bir final kabul ortalaması ile başvuran tüm uluslararası öğrenciler bu burs için otomatik olarak değerlendirilecektir.

Bu bursun kazanılması durumunda, fonlar öğrencinin üniversite hesabına otomatik olarak iki ödeme şeklinde aktarılır. İlk ödeme sonbaharda akademik yılın başında, ikinci ödeme ise kış dönemi başında yapılır. Öğrenciler sadece her dönem tam zamanlı öğrenci olarak kayıt yaptırdıklarında ödemeleri almaya hak kazanmaktadırlar.

University of Guelph-Humber - image gallery 7

Mezun sonuçları

University of Guelph-Humber mezunları mezun olduktan sonra işgücüne girmeye hazırdır. Birçok mezun aşağıdaki profesyonel meslekleri seçebilir:

  • İşletme öğrencileri, Yeminli Mali Müşavirlik (CPA) mesleğinde kariyerlerine devam edebilirler.
  • Erken Çocukluk Çalışmaları mezunları lisanslı bir Erken Çocukluk Eğitmeni olabilirler.
  • Aile ve Toplum Sosyal Hizmetleri mezunları, Ontario College of Social Workers and Social Service Workers’a kaydolmak için başvurabilirler.
  • Kinesiyoloji mezunları, Lisanslı Kinesiyolog, Sertifikalı Kişisel Antrenör, Sertifikalı Egzersiz Fizyoloğu, Sertifikalı Kuvvet ve Kondisyon Uzmanı gibi görevler alabilirler.

Birçok öğrenci, yüksek lisans veya başka bir yükseköğrenimle eğitimlerine devam etmeye karar verir.

University of Guelph-Humber, iş başvuruları, ön yazılar ve mülakat becerileri hakkında tavsiye almak için kariyer uzmanlarıyla yapılan görüşmeleri kapsayan mezun Kariyer Hizmetleri sunar.

Kariyer Hizmetleri personeli ayrıca, işverenlere üniversite mezunları hakkında bilgi vermek için işletmelerle yakın bir şekilde çalışmaktadır. Potansiyel işverenler, öğrencileri mezuniyetten önce işletmelerle ilişkiler kurmaya teşvik etmek amacıyla yıl boyunca işe alım fuarlarına ve etkinliklerine davet edilirler.

close