MÜ Hakkında

Malezya’nın birinci sınıf ve en önde gelen Araştırma Üniversitesi (AÜ) Malaya Üniversitesi (MÜ), kapılarını dünyanın dört bir yanından gelen uluslararası öğrencilere açar. MÜ çok disiplinli bir AÜ olup 27.000 öğrenci, 1.700 akademik personel, 17 fakülte ve 50’den fazla araştırma merkezine ev sahipliği yapar. Üniversite, Edebiyat ve Fen Fakültelerinden ve Beşeri Bilimler Fakültesine kadar oldukça geniş bir eğitim yelpazesi sunar.

Kuala Lumpur kampüsü 1957’de kurulmuş olup Üniversite’nin bugüne dek verdiği 100.000’den fazla mezununun arasında çeşitli alanlarda dünyaca tanınmış önde gelen kişi ve liderler bulunur.

Malaya Üniversitesi Malezya ve dünyanın 80 başka ülkesinin en başarılı öğrencilerinin tercihidir. MÜ, çok-kültürlü ve çok-uluslu bir kampüsün öğrenci deneyiminin sosyal ve kültürel çeşitlilik açısından zenginleşmesinde büyük bir rol oynadığına inanır.

750-akrelik bir alanda kurulu harika kampüsümüz Kuala Lumpur’un kalbinde konumlanmış olup bu stratejik konum uluslararası öğrencilerimiz için gerçek bir avantaj sağlamaktadır.