Admissions

Lifelong Learners Always Welcome

Binghamton University, State University of New York - The Graduate School - image gallery 1

Genel Bakış

New York'un Vestal kentinde bulunan Binghamton Üniversitesi, State University of New York (SUNY) sisteminin bir parçasıdır.

Binghamton Üniversitesi uluslararası düzeyde tanınmış bir üniversitedir ve 15 uzman araştırma merkezine sahiptir. 60 yüksek lisans programı, 30 doktora ve hem lisans hem de yüksek lisans derecesi veren 50 hızlandırılmış kurs sunmaktadır. Bu programlar, mühendislik ve matematik gibi konvansiyonel konulardan sürdürülebilir topluluklar ve çeviri çalışmaları gibi daha eşsiz seçeneklere kadar çeşitlilik göstermektedir. Binghamton Üniversitesi, daha ileri düzeyde eğitim almak isteyen öğrencilerine çift mastır derecesinden doktoraya kadar birçok farklı program sunmaktadır.

Yaklaşık 400 hektarlık bir araziye yayılan kampüs, öğrencilerin yürüyüş veya koşu yaparak ya da bisiklet sürerek keşfedebileceği mükemmel bir doğa koruma alanına da sahiptir.

Binghamton Üniversitesi, çok iklimli bir seraya sahip olan muhteşem bir bilim kompleksi ile 1.200 koltuklu bir tiyatroya sahip olan, açık hava koltukları için arka duvarı kaldırılabilen bir Performans Sanatları merkezi gibi birinci sınıf tesislere ev sahipliği yapmaktadır.

Ödüllü kariyer merkezi, düzenli olarak iş ve stajyerlik fuarları düzenlemektedir. Kariyer danışmanları, öğrencilere iş arama sürecinde destek olarak eğitimden meslek hayatına geçişlerine yardımcı olmaktadır.

Binghamton, ayrıca itibarlı bir spor topluluğuna da sahiptir. Bearcats lâkabıyla anılan enstitü, 21 tane NCAA Division 1 takımıyla Amerikan üniversiteleri arasında en yüksek seviyededir. Son teknolojiye sahip bir fitness merkezi ile birlikte kano ve tırmanma etkinliklerini organize eden bir açık hava uğraşıları programı mevcuttur.

Binghamton, sahip olduğu büyük kültürel çeşitlilikle ve büyüyen uluslararası topluluğuyla gurur duymaktadır ve yabancı öğrencileri, toplam öğrencilerin yaklaşık %15'ini oluşturmaktadır. Enstitü, 122 ülkeden 2.500 uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır ve kampüsteki 250'nin üzerinde kulübü ve topluluğuyla öğrencilerin daima yapabileceği bir şeyler vardır.

Binghamton University, State University of New York - The Graduate School - image gallery 2

Yenilikler

Binghamton'daki son haberlerden bazıları:

  • Eczacılık Fakültesi ile Decker Hemşirelik Fakültesi'ni birleştirerek tam teşekküllü bir Sağlık Bilimleri Yüksekokulu kurma yolunda çalışmalar devam ediyor. Buna 2022'de fizik tedavi, mesleki terapi ve konuşma dili patolojisi gibi yeni programlar da eklenecek. Bu sırada öğrenciler, 2019 güz döneminden itibaren sağlık sistemleri mühendisliğinde Sistem Bilimleri ve Endüstriyel Mühendislik bölümünden yeni yüksek lisans programına kaydolabilecek.
  • Veri bilimi teorisi ve uygulamasının eğitimlerde ve farklı sektörlerde uygulanması hızla gelişim gösteriyor. Veri bilimde ilgili programların sunulmasına odaklanmış bir merkezin kurulması için çalışmalar başlatıldı. Öğrenciler, 2019 yazından başlamak üzere yönetim, bilgisayar bilimi ve istatistik konularında eğitimi birleştiren bir yıllık Veri Analitiği Yüksek Lisans Programı'na kaydolabilecek.
  • Thomas J Watson Mühendislik ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi, farklı bölümlerden öğrencilerin birlikte çalışarak proje hazırladığı Watson Competes! adlı bir program yoluyla iş birliği projelerini destekliyor. Bu program dahilinde 2018'de Mars Society'nin düzenlediği yıllık yarışmada diğer enstitülere karşı Mars Rover yapımında 60'ın üzerinde öğrenci çalıştı. Ayrıca öğrencilerin katılabileceği başka Watson Competes! projeleri de mevcut.
Binghamton University, State University of New York - The Graduate School - image gallery 3

Öğretim Kalitesi

Binghamton University, öğrencilerin eğitimini geliştirmek ve tüm üniversitenin öğrenci merkezli olmasını sağlamak için çalışan bir Eğitim ve Öğretim Merkezi'ne sahiptir. Bu sayede öğretim kalitesi en yüksek standartlara ulaşmaktadır.

Öğretici Tasarım Hizmetleri, etkinlik organizasyonları ile eğitim programlarını yürütmek, kursları gözlemlemek ve belirli programlar için yeni öğretim stratejileri sunmak ve danışmanlık yapmak için kıdemli akademik kadro üyelerinden öğretim görevlilerine kadar birlikte çalışmaktadır.

Ayrıca öğrencilerin kampüste veya kampüs dışında ekstra kredi kazanması için çeşitli yaz ve kış kursları da sunmaktadır.

Eğitim ve Öğretim Merkezi, tüm kampüste teknolojiyi ve teknolojik kaynakları kullanarak yeni ve heyecan verici öğretim tarzları yaratmaya çalışmaktadır. Ayrıca konu alanları ne olursa olsun üniversitedeki tüm eğitmenlerin dijital açıdan bilinçli olmasını da sağlamaktadır.

Merkez, ayrıca öğrencilerin ek destek almasını sağlayan Üniversite Eğitim Hizmetlerini ve öğretmenlerin en iyi şekilde öğrencileri test edebilmesini sağlamak için Üniversite Test Merkezi'ni de yürütmektedir. Tesisleri arasında öğrencilerin derslere dijital olarak katılmasını ve ortak içeriklere erişebilmesini sağlayan gelişmiş teknolojileri ve yeni dijital çözümleri kullanan öğrenim stüdyoları da mevcuttur. 

Lisansüstü öğrencileri için öğretmenlerin yaptığı araştırmaların kalitesi çok önemlidir. Üniversitenin 15 özel araştırma merkezi ve beş disiplinler arası mükemmeliyet alanı vardır. Öğrenciler, deneyimli öğretmenlerin yaptığı yenilikçi ve heyecan verici araştırma projelerinden faydalanmaktadır.

Binghamton University, State University of New York - The Graduate School - image gallery 4

Bölüm Yapısı

Lisansüstü eğitim fakültesi, altı fakülteden oluşmaktadır:

Harpur Sanat ve Bilimler Fakültesi, üniversitenin altı fakültesinden en eskisi ve en büyüğüdür. Beşeri bilimler, fen bilimleri ve matematik ile sosyal bilimler olmak üzere üç ana konu alanında programlar sunulmaktadır. Beşeri bilimlere gösterilen odakla öğrenciler yazılı iletişim ve bilimsel analizde eğitimle başarılı bir kariyere hazırlanmaktadır.

Thomas J. Watson Mühendislik ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi, biyomedikal mühendislik, elektrik ve bilgisayar mühendisliği, endüstri ve sistem mühendisliği, makine mühendisliği ve sistem bilimi dallarında programlar sunmaktadır.

Decker Hemşirelik Fakültesi, aile sağlığı hemşireliği, aile psikiyatrik akıl sağlığı hemşireliği, toplum sağlığı hemşireliği ve yaşlı bakımı hemşireliği dallarında lisansüstü programlar sunmaktadır. En yeni eğitim simülatörleriyle donatılmıştır ve lisansüstü öğrencileri, simülasyon ortamlarında ortalama 777 saat harcamaktadır. Yapay bir ev bakımı süiti ve alternatif tedaviler süiti de mevcuttur.

Halk ve Kamu İşleri Yüksekokulu, yerel okul sistemleri, yüksekokullar, üniversiteler, sağlık kuruluşları, devlet kuruluşları, kâr amacı gütmeyen kuruluşlar ve işletmelerle güçlü bağlantılara sahiptir. Yüksekokulun sunduğu programlar, öğrencileri kamu hizmetinde bir kariyere hazırlamaktadır.

İşletme Fakültesi, en gözde programlardan biri olan işletme yüksek lisans programını sunmaktadır. Öğrenciler, yüksek teknolojiye sahip olan Zurack Borsa Odası'ndaki profesyonel borsa yazılımını kullanarak bir portföyü nasıl yöneteceklerini öğrenebilmektedir. İşletme Fakültesi, çeşitli ağ oluşturma etkinlikleri ve öğrenci değişimi programları organize etmektedir.

Eczacılık ve Eczacılık Bilimleri Fakültesi, güz 2017 döneminde ilk öğrenci grubunu almıştır. Fakülte, 2016'da Johnson City'de son teknolojiye sahip bir bina inşa etmek için 60 milyon dolarlık bir projeye başlamıştır. Öğrenciler, klinik uzmanlıklar, düzenleyici kuruluşlar, sektör ve araştırmada kariyere hazırlanmaktadır.

Binghamton University, State University of New York - The Graduate School - image gallery 5

Giriş Koşulları

Binghamton, öğrencilerin istedikleri lisansüstü programına başvurabilmelerini sağlayan açık ve net bir çevrimiçi başvuru sürecine sahiptir. Aday; tüm ilgili belgeler, kişisel bir beyanname ve referans mektuplarıyla desteklenmelidir.

İngilizce Dil Yeterliliği:

İngilizce dil testleri için minimum puanlar aşağıdaki gibidir:

  • TOEFL – 80
  • IELTS – 5.0 altında puan olmadan 6.5 ortalama
  • PTE Academic – 53

Özel programlar için daha yüksek puanlar gerekebilir.

Ayrıca yurt dışından gelen öğrencilerin harç ücreti ile en az bir yıllık lisansüstü eğitimi için gerekli kişisel masraflarını karşılayacak paraya sahip olduğunu belgeleyen Uluslararası Öğrenci Mali Tablo Formu'nu (International Student Financial Statement Form) da ibraz etmesi gereklidir.

Kabul edilmek için İngilizce konusunda ek yardıma ihtiyacı olan öğrenciler için ders alabilecekleri İngilizce Dil Enstitüsü (English Language Institute) mevcuttur. Bu enstitü, ayrıca konuşma becerilerini geliştirmek için İngilizce konusunda ek yardıma ihtiyacı olan öğrencileri akıcı İngilizce konuşan öğrencilerle eşleştiren Konuşma Çiftleri (Conversation Pairs) programını da yürütmektedir.

Binghamton University, State University of New York - The Graduate School - image gallery 6

Burslar ve Finansman

Binghamton, uygun öğrenci harçları ve mükemmel bir akademik destek sunmaktadır. Araştırmalara göre Binghamton, benzer üniversite şehirleriyle karşılaştırıldığında daha ucuzdur. Investor's Business Daily, Binghamton'ı yatırım getirisi konusunda ilk onda gösterirken Forbes, 2016'da Amerika'nın En Uygun Ücretli Üniversiteleri (America’s Best Value Colleges) arasında 15. olarak listelemiştir.

Bazıları yabancı öğrenciler için olmak üzere tüm öğrenciler için çeşitli burslar mevcuttur.

Dr. Bhagwan Gajwani Bursu

Bu burs, MSU'dan mezun olan, halihazırda Hindistan'da yaşayan ve işletme yönetimi, bilgisayar bilimi, ekonomi ya da mühendislik dallarında bir yüksek lisans programına kabul edilen iki öğrenciye tam bursa ek olarak 15,000 USD hibe şeklinde verilmektedir.

Katie C. Root Lisansüstü Öğrenci Bursu

Bu burs, akademik başarıya bağlı olarak mevcut bir Watson Fakültesi öğrencisine yüksek lisans derecesini tamamladığında verilmektedir.

Knaphle Uluslararası İşletme Bursu

Bu burs, uluslararası işletme okuyan tam zamanlı lisansüstü öğrencilerine verilmektedir ve akademik başarıya göre seçim yapılmaktadır.

Binghamton University, State University of New York - The Graduate School - image gallery 7

Mezun Sonuçları

Binghamton University, mezun sonuçları konusunda mükemmel bir itibara sahiptir. 2017 mezunlarının mezun olduktan altı ay sonra kazandıkları ortalama maaş, 57.871 USD olmuştur (milli ortalamadan daha yüksek). Mezun olduktan sonraki altı ay içinde iş arayan mezunların %71'i tam zamanlı işe girmiştir ve eğitimine devam etmek isteyen mezunların %91'i eğitimine devam etmiştir.

The Fleishman Center for Career and Professional Development (Fleishman Kariyer ve Profesyonel Gelişim Merkezi), öğrencilerin eğitimlerinden kariyerlerine geçiş yapmalarına yardımcı olmak için farklı kaynaklarla öğrencilere destek sunmaktadır. Buna öneriler almak için bir kariyer danışmanıyla toplantı yapmak ve iş ya da stajyerlik imkânı bulma konusunda yardım ve destek almak gibi pratik araç ve kaynaklar da dahildir. Ayrıca öğrenciler, eğitimlerinin ötesinde profesyonel olarak gelişim göstermelerine yardımcı olabilecek yeni beceriler ve konularda da öneriler alabilmektedir. Kariyer merkezi, uzman becerilere sahip öğrencilerin kendilerine uygun bir iş bulmalarına yardımcı olmak için bazı sektöre özgü iş ve stajyerlik fuarları açacağını duyurmuştur.

close