Alert Click here for the latest updates on the COVID-19 policies and resources for the BAC community.More

International Students

Admissions Information

International Admissions

Jennifer Stanley

International Student Enrollment Counselor
jennifer.stanley@the-bac.edu
+1.617.585.0278

Português 中文 Русский язык العربية Español
Bahasa Indonesia 한국어 ภาษาไทย Türkçe Tiếng Việt
Boston Architectural College - image gallery 1

Genel Bakış

1889 yılında Boston Architectural Club olarak kurulan Boston Architectural College (BAC), yüksek seviyeli, uzmanlaşmış lisans ve lisansüstü programlar sunmaktadır. Kurum, mimarlık, iç mimarlık, peyzaj mimarlığı ve tasarım çalışmalarına odaklanmaktadır ve New England’ın en büyük özel okuludur. BAC, New England Commission of Higher Education (New England Yüksek Eğitim Komisyonu-NECHE), National Architectural Accrediting Board (Ulusal Mimarlık Akreditasyon Kurulu-NAAB) ve Council for Interior Design Accreditation (İç Tasarım Akreditasyon Konseyi-CIDA) dahil olmak üzere mükemmeliyet açısından farklı kurumlar tarafından akredite edilmiştir.

BAC, benzersiz bir öğrenci kitlesine sahip olup öğrencilerin yüzde 91’i eğitimlerine devam ederken aynı zamanda çalışarak hem para, hem de profesyonel deneyim kazanmaktadır. Öğrenciler, iş gücüne iyi hazırlanmış bir şekilde katılmaktadır. Ayrıca, BAC, öğrencilere çevrimiçi eğitim esnekliği sağlayarak öğrencilerin programlarını tamamlamak üzereyken tam zamanlı çalışmalarına olanak tanımaktadır.

BAC öğrencileri, kulüpler, topluluklar ve gönüllü çalışmalardan partilere ve festivallere kadar çok sayıda müfredat dışı faaliyete katılım gösterebilmektedir. Kampüste gerçekleştirilen çok sayıda faaliyetin yanı sıra yerel Boston bölgesi, çok sayıda müzeye, tiyatroya, bara ve restoranlara ev sahipliği yapmaktadır.

BAC öğretim görevlileri ve personeli, finansman hakkındaki gerekli bilgileri ve engellilere özel yardımı ve çok daha fazlasını içerecek şekilde öğrencilere destek ve yardım sağlamaktadır. Ayrıca, öğrencilere yönelik kampüs dışı konaklama ve konutlar gibi farklı seçenekler içeren özel konaklama hizmeti de verilmektedir.

BAC öğrencileri, sınıfta edindikleri uygulamalı iş deneyimi süresince kariyer konusunda rehberlik alabilmektedir. Uygulama Bölümü, kariyer hedeflerinin ve ihtiyaçlarının etkin bir şekilde ele alınabilmesi için personelle görüşmeler yapılarak profesyonel destek alınmasına olanak tanımaktadır. CV, ön yazı, portfolyo danışmanlığı ve mülakat pratiği gibi iş arama sürecinin her adımında çevrimiçi kaynaklar vasıtasıyla ek destek sağlanmaktadır.

Boston Architectural College - image gallery 2

Yenilikler

Buraya hoş geldiniz

Öğrenci ve Yabancı Ziyaretçi Programı (SEVP) tarafından çevrimiçi derslere ilişkin kısıtlayıcı kılavuzun duyurulması kapsamında Boston Architectural College Başkanı Mahesh Daas uluslararası öğrencilere destek mesajı iletti.

Mahesh Daas şu ifadeleri dile getirdi: “Uluslararası öğrencilere yönelik kısıtlayıcı çevrimiçi eğitim kılavuzu nedeniyle hepinizin şaşkınlık, belirsizlik, hayal kırıklığı ve gelecek endişesi gibi farklı duygular hissettiğinizin farkındayım.”

BAC Başkanı, sözlerine şunları ekledi: “Bu durumu birlikte yönetirken aynı zamanda eğitiminize devam etmeniz için tüm olası seçeneklerin sizlere sağlanacağına dair garanti veriyorum. Harika ve ilgili öğretim görevlilerimiz, personelimiz, mezunlarımız ve dünyanın farklı yerlerindeki temsilcilerimiz, bu çalkantılı dönem boyunca attığınız her adımda sizlerin yanındadır.”

Kurum, ilk sıraya yerleştirdiği öğrenci sağlığı ve güvenliğinden ödün vermeden bu süre boyunca uluslararası öğrencilere destek vermeye devam ediyor. Şu anda BAC, öğrencilerin gelecek güz döneminde de kayıtlarını ve vize durumlarını devam ettirebilmeleri için tüm kayıtlı uluslararası öğrenci kayıtlarını güncellemektedir.

COVID-19 politikaları ve kaynakları

Boston Architectural College, öğrenci ve personel topluluğu için COVID-19 hakkındaki güncellemeleri ve bilgileri düzenli olarak yayınlamaktadır. Etkinlikler ve kaynaklar, öğrenci hizmetlerinin güvenli bir şekilde devam etmesini sağlamak amacıyla sanal platformlara aktarılmıştır. 

Boston Architectural College - image gallery 3

Öğretim Kalitesi

BAC'de dersler ve uygulamalı öğrenim bir arada yürütülmektedir. Öğrenciler, sınıflar ve kampüsteki stüdyo deneyimlerinin yanı sıra gerçek işler ve pratik projeler yoluyla önemli mesleki deneyim ve kredi kazanmakta, iki ortamda da becerilerini geliştirmektedir.

BAC, mimarlardan, iç tasarımcılardan, peyzaj mimarlarından ve diğer tasarımla ilgili uzmanlardan oluşan, 300'ün üzerinde akademik kadroyla öğrencilerine mükemmel bir tasarım eğitimi ve gerçek dünya deneyimi sunmaktadır.

Uygulama saatleri

BAC öğrencileri, eğitimlerinin uygulamalı öğrenme bölümünü tamamlayabilmek için çalışarak profesyonel tasarım becerileri kazanmakta ve bu sayede, uygulama saatleri elde etmektedir. Uygulama Bölümü, kariyer hedeflerini ve bu hedeflerin geliştirilmesinde ve gerçekleştirilmesinde atılması gereken adımları belirleme konusunda öğrencilere yardımcı olmak amacıyla profesyonel tavsiye ve farklı kaynaklar sunmaktadır.

Uygulama Bölümü personeli, öğrencilerle bireysel olarak görüşerek pratik çalışmalarını değerlendirmekte ve geribildirim vermektedir. Bu değerlendirme, öğrencilerin becerilerini geliştirmelerine ve kariyer hedeflerine ulaşmak için stratejiler oluşturmalarına yardımcı olmaktadır.

Boston Architectural College - image gallery 4

Departman Yapısı

BAC, dört fakültesiyle yabancı öğrenciler için on farklı lisans ve lisansüstü programı sunmaktadır.

Mimarlık Fakültesi, mimarlık lisans ve yüksek lisans programları sunmaktadır. Bu programlar, National Architectural Accrediting Board (Ulusal Mimarlık Akreditasyon Kurulu) tarafından akredite edilmiştir. İç Mimarlık Fakültesinin lisans ve lisansüstü programları, yaratıcı bir eğitim ve uygulamalı deneyimler yoluyla öğrencileri NCIDQ sertifikalı iç tasarımcılar olmaya hazırlamaktadır.

BAC'deki peyzaj mimarlığı programları, Peyzaj Mimarlığı Fakültesinde verilmektedir. Bu lisans ve yüksek lisans programları, öğrencileri mimarlık ve peyzaj tasarımı konularında modern kent sorunlarını çözmeye hazırlamaktadır. Tasarım Çalışmaları Fakültesi, öğrencileri sürekli olarak değişen tasarım mesleklerine hazırlamak için insan sağlığı, tarihin korunması ve sürdürülebilir tasarım gibi farklı tasarım alanlarında lisans ve yüksek lisans programları sunmaktadır.

BAC programları, ayrıca öğrencilere temel bilimlerin eğitimini de vermektedir.

Boston Architectural College - image gallery 5

Giriş koşulları

BAC, tasarım alanında yeteri kadar temsil edilmeyen gruplara ayrıcalıklı tasarım eğitimi sağlayan açık kabul politikası uygulamaktadır. Kabul kararları, yıl boyunca devam etmektedir. Kabul gereklilikleri, giriş seviyesine bağlı olarak değişmektedir. Uluslararası lisans programı başvuru sahipleri, Birleşik Devletler dışından alınan lise diplomaları için yeterlilik belgesi sağlamalı ve lisansüstü programa başvuranlar ise Birleşik Devletler dışında almış oldukları tüm programlar için yeterlilik değerlendirmesi sunmalıdır.

İngilizce seviyesi

Ana dili İngilizce olmayan öğrenciler, İngilizce yeterliliklerine ilişkin kanıt sağlamalıdır. BAC, İngilizce yeterliliğinin bir kanıtı olarak TOEFL, IELTS, Duolingo, Pearson Test of English Academic ve Cambridge English: İleri seviye test puanlarını kabul etmektedir.

BAC, ayrıca minimum üç yıl boyunca uluslararası diploma programına, minimum iki yıl süresince koleje/üniversiteye katılımı ve/veya diğer durumları da İngilizce dil yeterliliği kanıtı olarak kabul edebilir.

Boston Architectural College - image gallery 6

Burslar ve Finansman

BAC, programlarına kaydolan öğrencilere çok sayıda burs ve ödül sağlamaktadır.

BAC, her sene Dekanlık Bursu kapsamında toplam 100.000 Amerikan Doları hibe vermektedir. Bu burs, akademik mükemmeliyet gösteren öğrencilere verilen rekabetçi bir burstur. Bu, BAC'de öğrenci programının süresi boyunca yenilenebilen kısmi bir burstur. Öğrenciler, güz dönemi için 15 Şubat’a kadar, bahar dönemi için ise 15 Kasım’a kadar BAC'ye olan başvurularını tamamladıkları takdirde otomatik olarak bu burs için değerlendirmeye alınır.

BAC mezunları, öğrencilere üstün akademik başarılar kazandırmak ve finansal ihtiyaçları olan öğrencilere yardımcı olmak amacıyla çok sayıda burs ve bağış sağlamaktadır. 10.000 Amerikan Doları değerindeki John Worthington Ames Bursu, Chleck Family Foundation Bursu ve Howard F. Elkus Bursu, BAC öğrencilerine sunulan bursların sadece birkaçıdır.

Boston Architectural College - image gallery 7

Mezun sonuçları

Boston Architectural College, En İyi Mimarlık Okulu sıralamasında dördüncü okul ve 2020 Gelir Potansiyeli açısından en iyi Lisansüstü Okulu seçilmekten gurur duymaktadır. GradReports, raporlarını düzenlerken ABD’deki 35 bin programı içerecek şekilde en popüler konuların 25’ini ele almaktadır. Sıralamalar, bir milyondan fazla öğrencinin başlangıç maaşı dikkate alınarak hesaplanmaktadır. BAC öğrencilerinin ortalama mezun maaşlarına göre yıllık eğitim ücretleri dikkate alındığında BAC, rekabetçi maaş potansiyeliyle makul ücretli bir eğitim sunmaktadır.

Uygulama: BAC farkı

BAC’nin profesyonel uygulama modeli, öğrencilere okurken para kazanma fırsatı sağlamaktadır. Bu sayede öğrenciler, hem eğitimlerini, sosyal veya müfredat dışı faaliyetlerini finanse edebilmekte, hem de değerli çalışma deneyimi kazanmaktadır. 2018 yılında mevcut öğrencilerin yüzde 91’i BAC eğitimleri esnasında çalışarak yılda ortalama 35.000 Amerikan Doları’ndan fazla gelir elde etmiştir.

BAC tarafından sunulan kapsamlı saha deneyimi, olağanüstü bir mezun istihdam oranıyla sonuçlanmaktadır. BAC öğrencilerinin yüzde 97'si mezun oldukları gün kendi alanlarında işe girmektedir. BAC öğrencileri ve mezunları, büyük, çok ofisli tasarım firmaları, meskun ve ticari inşaat firmaları, kurumsal veya kamu tesisi grupları ve mobilya tedarikçileri gibi çeşitli tasarım ve mimarlık firmalarında işe girmektedir.

Kariyer hizmetleri

Uygulama Bölümü, öğrencilere kariyer hedeflerini karşılayan işleri veya staj imkânlarını bulmalarına yardımcı olan çeşitli araçlar ve tavsiyeler sağlamaktadır. BAC’nin Uygulama Kapısı girişimi, kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için gerçekleştirilen tasarım hizmetleriyle öğrencilerin proje planlaması ve teslimatı konusunda deneyim kazanmalarını sağlayan bir platform sağlamaktadır. Ayrıca, aktif mezun ağı, öğrencilere çok sayıda fırsat ve gerçek dünyada öğrenme seçeneği sunmaktadır.

close