International Students

three male students at a reception
Video thumb

Genel Bakış

Embry-Riddle Aeronautical University (ERAU), önde gelen bir yükseköğretim ve modern bir teknik eğitim sunucusu olarak ödüle layık görülen, seçkin bir kurumdur.

Embry-Riddle School of Aviation, 1926 yılında pilotluk ve uçuş mekaniği okulu olarak kurulmuştur. İlk uçağın başarılı bir şekilde üretilip uçuruluşunun ardından sadece 23 yıl sonra kurulmuş olması dolayısıyla dünyanın ilk havacılık okulları arasında yer alır. Yaklaşık 100 yıllık bir havacılık mirasına sahip olan üniversite, ilk uçuş yapılan tarihlerden bu yana çığır açan havacılık adımlarına öncülük etmiştir. Günümüzde; havacılık, mühendislik, uzay, siber güvenlik, küresel işletme vd. alanlarında kapsamlı bir akademik program yelpazesi sunar.

ERAU’nun ABD’de bulunan ve konaklama seçeneği sunan iki kampüsünden biri Arizona’da görkemli bir dağlık alanda diğeri ise Florida’da göz alıcı bir sahil bölgesinde bulunur. Worldwide Campus ise dünya genelinde 130’u aşkın şubeden oluşmaktadır ve uzaktan eğitim öğrencileri için geniş bir dijital kampüse sahiptir.

Aday öğrenciler, öğrettikleri programlara güncel bir perspektif katan ve bu sayede sınıfta öğrenim ile gerçek dünya uygulamaları arasında çok değerli bağlantılar sunan, sanayide kendini kanıtlamış akademisyenlerden eğitim alan küresel topluluğa katılabilirler. Öğrenciler aynı zamanda, çeşitli alanlarda genelindeki 140.000’i aşkın profesyonelden oluşan bir mezun ağına katılırlar.

Üniversite, araştırma pozisyonları ve devamlı profesyonel gelişime yönelik sertifika programlarının yanı sıra lisans, lisansüstü ve doktora seviyelerinde 100’ü aşkın farklı derece programları sunar.

Arizona Kampüsü’ndeki uzay mühendisliği programı, U.S. News & World Report’a göre ABD’de 1. sırada yer alır. Florida Kampüsü ülkede en önde gelen beş yenilikçi okuldan biri olarak tanınır. Üniversite’nin Worldwide Campus’ü ise En İyi Çevrimiçi Lisans Derece Programları kategorisinde ülke genelinde 1. sırada yer alarak fark yaratan bir başarı elde etmiştir.

Embry-Riddle Aeronautical University - image gallery 2

Yenilikler

ERAU öğrencileri, kariyer odaklı programlardan faydalanır ve öğrenim gördükleri konu alanlarında ön safhalarda çalışır ve böylece alanlarında edindikleri akademik bilgileri ilerleten projeler sayesinde deneyim kazanır ve doğrudan gerçek-dünya uygulamaları sayesinde inovasyonlara öncülük eder.

Yüksek lisans öğrencisi Noemí Miguélez Gómez, elektrik ve bilgisayar mühendisliği programındaki araştırmasının bir parçası olarak ve ERAU’nun sanayi ortakları işbirliğiyle uzay iletişim sistemlerini ilerletmeye yönelik çalışmaktadır.

Bu öğrencinin çalışmaları, bir uydu görüngesine girdiğinde yayılmaya başlayan katlanabilir bir anten geliştirmek üzere 3D baskı teknolojisinden faydalanır ve bu sayede yeryüzünden radyo sinyallerini yansıtmak için daha geniş bir alan sunarak cihazın verimli dağıtımına katkı sağlar. Miguéluz Gómez’in gelecek çalışmaları, Uluslararası Uzay İstasyonu’nda (ISS) telekomünikasyon teknolojilerini ele alacaktır.

Elektrik Mühendisliği öğrencisi Sofia Mvokany, Kamerun’da büyümüş olup mühendislik alanında bir kariyer planlamaya başladıktan sonra 2018’de ERAU’da eğitimine başlamıştır. 2019 yılında Elektrik-Elektronik Mühendisleri ve Ulusal Bilim Vakfı aracılığıyla Project Connect tarafından bir araştırma hibesi almaya hak kazanmıştır.

Mvokany hâlihazırda, yeni açılan Embry-Riddle Telsiz Cihazlar ve Elektromanyetik Laboratuvarı’nda (WiDE) lazer mikro işleme alanında çalışmaktadır. Tesis, ses ve elektromanyetik dalgaları emen bir yankısız oda dahil olmak üzere en güncel yazılımların, ileri üretim araçlarının ve test tesislerinin yer aldığı bir tasarım odasına sahiptir.

Embry-Riddle Aeronautical University - image gallery 3

Öğretim Kalitesi

95 yıllık havacılık mirası ve öğrencilerine yüksek kaliteli eğitim sunma deneyimine sahip olan ERAU, öğretim personelinin kalitesi ve deneyimine dayanan başarısıyla ünlenmiştir. Akademisyenleri, oldukça yüksek vasıflara sahip olup uluslararası düzeyde çalışmış ve eğitim vermiştir. Ayrıca, uzmanlıklarını tüm kültürlerden ve geçmişlerden öğrencilerle etkili bir şekilde aktarabilmektedirler.

Üniversite, çeşitli program sunum yöntemleri sunar. ERAU’nun Florida ve Arizona kampüslerindeki öğrenciler, geleneksel yüz yüze dersler ve sınıfta ve laboratuvar ortamlarında akademisyenlerle pratik deneyim aracılığıyla öğrenir. Ayrıca karma program seçenekleri mevcuttur; bunlar öğrencilere, daha fazla esneklik ve öğrenim zamanlarını daha bireysel bir şekilde yönetme imkânı sunan çevrimiçi bir öğenin yer aldığı programlarda öğrenim görme fırsatı sunar.

Üniversite, öğrenimlerini ERAU’nun dijital öğrenim platformu aracılığıyla uzaktan tamamlayan 20.000’i aşkın öğrencinin yer aldığı uluslararası bir topluluğa sahiptir. Bu uzaktan öğrenim modeli, dünyanın her köşesinden öğrencilere seçkin programlara erişim ve öğrenim yolculuklarını mevcut profesyonel veya bireysel yükümlülükler etrafında şekillendirme imkânı sunar.

Teknolojideki ilerlemeler, çığır açan, yeni iletişim sistemlerine zemin hazırlamıştır. Üniversitenin küresel öğrenim konumları ağı ve program sunum yöntemleri, inovasyon kültürünü ve hizmet verdiği sanayilere olan bağlılığını yansıtır.

Embry-Riddle Aeronautical University - image gallery 4

Departman Yapısı

ERAU, konaklama seçeneklerinin yer aldığı kampüsler ve dünya genelinde 130’u aşkın şube geneline yayılmış olan lisanstan doktora sonrası araştırma pozisyonlarına kadar akademik programların yer aldığı kapsamlı bir koleksiyon sunar.

Yılın 230 gününün güneşli geçtiği muhteşem bir sahil konumunda yer alan Florida kampüsü, havacılık ve uzay programlarındaki öğrenciler için ideal bir konuma sahiptir. Daytona Beach International Airport’un hemen yanında bulunan kampüs, havacılık üretimi için önde gelen bir merkezdir ve aynı zamanda yerli ve küresel teknik uçuş sanayileri ile sıkı bağlantılar sunan, modern bir inovasyon araştırma parkına sahipliği yapar. Dünyanın uzaya açılan kapısına yakın bir konumda bulunan Florida kampüsü, uzay yolculuğuna ilgi duyan herkes için ideal bir seçenektir.

Üniversite’nin Arizona kampüsü, Prescott, Kuzey Arizona’da göz alıcı dağlık bir bölgede bulunur. Kampüs, küresel güvenlik ve zekâ çalışmaları alanlarında rekabetçi programların yürütüldüğü ülkenin ilk Güvenlik ve Zekâ Okulu’na (College of Security and Intelligence) ev sahipliği yapar. Yılda 270’ten fazla günün güneşli geçtiği kampüs ikliminde hava şartları uçuş için idealdir.

Ayrıca, ERAU’nun Singapur ve Brezilya’da kampüs şubeleri bulunur; bunlar Asya ve Güney Amerika’da havacılık eğitimini ilerletme amacına hizmet eder.

Embry-Riddle Aeronautical University - image gallery 5

Giriş koşulları

ERAU, yükseköğretimin öneminin farkındadır ve bu yüzden kabul sürecinin, üniversite eğitimi almayı planlayan her öğrenci için erişilebilir olmasını sağlamak için çalışır. Kabul birimi, her adayı değerlendirir ve başvuru süreci boyunca gerekli tüm yönlendirmeyi sağlayabilir.

Aday öğrencilerin üniversitenin çevrimiçi başvuru formunu doldurmaları gerekir. Lise veya yüksekokul transkriptleri bu aşamada sunulur. ERAU’nun 2020 yılında öğrenci kabul oranı %63 olup, başarılı öğrenciler, SAT sınavından ortalama 1080 - 1310 veya ACT sınavından ortalama 22 - 28 puan elde etmiştir. Kabul edilen öğrencilerin Genel Akademik Not Ortalaması yaklaşık 3,7 olmuştur. Bu veriler ERAU’yu orta ölçüde rekabetçi bir üniversite yapmıştır. Giriş şartları farklılık göstermektedir; aday öğrencilere başvuru yapmadan önce istedikleri programın detaylarına göz atmaları tavsiye edilir.

Son iki yıl içerisinde, İngilizce eğitim verilen bir kurumdan mezun olmamış olan uluslararası adayların veya anadili İngilizce olmayanlar adayların resmi TOEFL, IELTS, DuoLingo veya Cambridge sınav puanlarını sunmalarını gerekir. Kabul için tercih edilen TOEFL (İnternet Tabanlı – iBT) puanı 79; IELTS puanı 6.0; Duolingo puanı 105 ve Cambridge puanı ise 170’dir.

Tüm öğrencilerden, geri ödemesi olmayan, 50 USD değerinde bir başvuru ücreti alınır. Bazı programlar, ek evrak talep edebilir.

Embry-Riddle Aeronautical University - image gallery 6

Ücretler & Burs

ERAU, yükseköğretimin hem zaman hem de harcama açısından bir yatırım olduğunun bilincindedir. Üniversite, öğrenim ücretlerini olabildiğinde rekabetçi düzeyde tutmak için çalışır ve öğrencilerin içinde bulunduğu farklı finansal koşulları dikkate alır. 2021-2022 akademik yılı için ücretler, üniversitenin internet sayfasında bulunur. Yerli ve uluslararası öğrenciler için öğrenim ücretleri, sunulan programların çoğunda aynıdır.

Üniversite, yeni bir eyalete taşınırken veya yeni bir ülkede yaşarken bir öğrenim programını tamamlamak için yapılan harcamaların, uluslararası öğrenciler için okul seçiminde belirleyici bir faktör olabildiğinin farkındadır. Dolayısıyla ERAU, gelecek öğrencilerin öğrenim masraflarına dair tahminde bulunmalarına yardımcı olacak bir dizi faydalı kılavuz sunarak ve ihtiyaçlarına uygun bir bütçe hazırlayarak onlara destek olmayı amaçlar.
 

Embry-Riddle Aeronautical University - image gallery 7

Mezun sonuçları

ERAU’dan alınacak bir derece dünya genelinde yüksek bir itibara sahiptir ve havacılık ve uzay alanında başarının en üst noktasını temsil eder. Üniversite aynı zamanda siber güvenlik, mühendislik, işletme vd. sanayilerde sağlam bir üne sahiptir. Akademik derslere olan titiz yaklaşımı öğrencileri gelecek çalışmalarında ve kariyerlerinde başarıya hazırlar.

Öğrenciler, kritik düşünceyi, takım çalışmasını ve liderlik gelişimini teşvik eden, bireyselleştirilmiş, pratik öğrenim deneyimi kazanır. Aynı zamanda, zaman yönetimi ve problem çözme gibi aktarılabilir beceriler geliştirirler; bu da onları gelecek işverenleri için daha cazip yapacak olan, işte profesyonel bir yaklaşım geliştirmeye teşvik eder.

Öğrenciler, çok sayıda mesleki gelişim kaynağı ve desteği sunan, üniversitenin Kariyer Hizmetleri birimine ücretsiz erişim sağlayabilir. Mevcut hizmetler arasında mentorluk programları, iş deneyimi ve staj imkânları, mülakat eğitimi, yazma konusunda yönlendirme ve kariyer atölyeleri ve yıl boyunca düzenlenen ağ kurma etkinlikleri yer alır.

Mezunlar aynı zamanda, sanayi uygulamaları ve mezuniyet sonrasında istihdam imkânları konusunda fikirler verebilecek olan, ERAU’nun 140.000’i aşkın mezun ve profesyonel öğretim üyesinden oluşan küresel ağına erişimden faydalanır.

ERAU öğrencilerinin %94’ü mezuniyetlerinin ardından bir yıl içerisinde işe alınır veya öğrenimlerini ileri aşamada sürdürmeye başlar. Bunların pek çoğu Airbus, The Boeing Company, American Airlines, Lockheed Martin, SpaceX, NASA vd. gibi yenilikçi uluslararası şirketlerde başarılı kariyerlere adım atar.

ERAU’da gökyüzü bile sınır niteliği taşımaz. Bu üniversiteden alınacak bir derece öğrencilere, ABD’de ve dünya genelinde bir kariyere başlarken benzersiz bir rekabet gücü kazandırır.

close

Contact Us

Embry-Riddle Aeronautical University
1 Aerospace Boulevard
Daytona Beach, FL 32114