International Admissions

International Admissions

Florida Institute of Technology - image gallery 1

Genel Bakış

Wall Street Journal tarafından ABD'deki en değerli üniversitelerden biri olarak seçilen ve Times Yüksek Öğretim tarafından dünyanın en iyi 20 küçük üniversitesinden biri olarak seçilen Florida Institute of Technology, uluslararası alanda tanınan ve endüstri öncüsü bir akademik kadro ile çeşitli programlar sunan bir enstitüdür.

1958'de bir Mühendislik Fakültesi olarak kurulan Florida, STEM alanlarına verdiği önem ile tanınmaktadır ve Florida'nın STEM Üniversitesi olarak bilinir. Araştırma odaklı enstitü aynı zamanda öğrencilerini tercih ettikleri kariyere hazırlamaya odaklanan pratik ve uygulamalı bir eğitim ortamına sahiptir.

Florida Tech, 117 farklı ülkeden öğrenciye ev sahipliği yapan kampüsüyle gurur duymaktadır. Kampüsü, ABD'deki ulusal üniversiteler arasındaki en büyük kültürel çeşitliliğe sahip kampüslerden biridir ve üniversite, öğrencilerinin kampüste rahat bir deneyim geçirmesi için elinden gelen her şeyi yapmaktadır. Danışmanlık, kariyer rehberliği, engelli hizmetleri ve her yıl yapılan özel uluslararası festivaller, enstitünün bu konudaki çabalarından sadece bir kaçıdır. Enstitü ayrıca #YouAreWelcomeHere kampanyasını da gururla desteklemektedir.

U.S. News tarafından En İyi Ulusal Üniversiteler arasında 1. Seviye içerisinde yer alan Florida Tech, ülkedeki en iyi 150 enstitüden biridir. Dünyanın en ünlü tatil yerlerinden birinde yer alması, öğrencilerin dersler dışındaki zamanlarını keyifli geçirebilecekleri anlamına gelmektedir. 100'den fazla öğrenci organizasyonu, birçok etkinliği ve Florida sahiline olan kısa mesafesi ile yapılabilecek şeylerin sınırı yoktur.

Diğer öğrenciler tarafından büyük destek gören Florida Tech spor takımları, NCAA 2. Ligde mücadele etmektedir.

Florida Institute of Technology - image gallery 2

Yenilikler

Florida Tech, “Altın Çağ” Üniversitesi olarak ışıldıyor...

Florida Institute of Technology, uluslararası üniversiteleri içeren seçkin bir listeye adını yazdırdı. Yükseköğretimde saygın bir veri ve analitik sağlayıcısı olan Londra merkezli Times Yüksek Öğretim (THE), dünya genelindeki en iyi 200 enstitüyü kapsayan Altın Çağ Üniversite Sıralamaları 2018'de Florida Tech'e de yer verdi.

Florida Tech, listede yer alan 14 ABD enstitüsünden biri olmayı başarmıştır. 2018 sıralamasındaki bütün üniversiteler 1945 ve 1967 yılları arasında kurulmuştur. Liste, üniversitelerin hızlı genişlemeleri ve araştırmalarına olan yatırımların artması ile karakterize edilen, THE'nin küresel yükseköğretimde Altın Çağ olarak tanımladığı bir dönemi yansıtmak için bu şekilde isimlendirilmiştir.

Florida Tech Başkanı Dwayne McCay: "Times Yüksek Öğretim tarafından dünya çapında bir onur listesinde yer almak gerçekten memnuniyet verici. Yüzlerce yıllık enstitüler ile karşılaştırıldığında genç sayılabilecek bir yaşta olduğumuzu da göz önünde bulundurunca ABD'nin seçkin üniversiteleri arasına giren Florida Tech, çok iyi bir küresel üniversite olma yolunda ilerliyor.” demiştir.

Florida Tech, en iyi 200 üniversite listesinde 101-150 sıraları arasında yer almıştır. Liste, eğitim ortamı, araştırma ortamı, alıntı etkisi, bilgi transferi ve uluslararası bakış açısı olmak üzere beş kilit bölümde gruplanan 13 performans göstergesi kullanılarak hazırlanmıştır ve ilk üç kilit bölüm, sıralamanın %90’ını oluşturmuştur.

Altın Çağ sıralaması, Florida Tech'in mükemmeliyetinin Times Yüksek Öğretim tarafından tanınmasının son örneğidir. Üniversite, THE'nin global üniversiteler listesinde ve diğer daha spesifik listelerinde de yer almıştır. THE, 2016'da Florida Tech'i 20 elit küçük üniversite listesine dahil etmiştir. Ayrıca THE, Florida Tech'i ABD'deki en iyi 150 üniversiteden biri olarak belirlemiştir.

Sıralamalarımız ve ödüllerimiz hakkında daha fazla bilgi

Florida Institute of Technology - image gallery 3

Öğretim Kalitesi

Düşünsel meraka değer veren ve bunu teşvik eden bir kuruluş olan Florida Institute of Technology, öğretim ve araştırma konularındaki mükemmeliyet arayışında kararlıdır.

Akademik Kadro

Eğitmenler, akademisyenler ve araştırmacılar olarak uluslararası çapta tanınan akademik kadrosu, yerel, eyalet genelinde, ulusal ve uluslararası topluluklarının ihtiyaçlarına hizmet vermek için yenilikçi teknolojileri ve araştırma tesislerini kullanmaktadır.

Öğrencileri heyecan verici araştırmalara dahil eden, becerilerini geliştirmek ve ufuklarını genişletmek için öğrencilerle ilgilenen bilim adamları, profesyonel iş adamları ve astronotlar da bulunmaktadır.

Akademik kadrosu, öğrencilerinin akademik ve profesyonel potansiyellerine tam olarak ulaşmaları konusunda motive olmaları adına onlarla ilişkiler kurmaktadır. Florida Tech'te öğrenim aktiftir ve öğrenci başarısını önemseyen profesörler tarafından rehberlik edilmektedir. Öğrenciler, istedikleri kariyerde başarılı olmaları için gereken beceriler, bilgiler ve öz güven ile mezun olmaktadır.

Sağlam akademik öğretim

Lisans veya yüksek lisans derecesini Florida Tech'te almayı tercih eden öğrenciler, sıkı ve zorlayıcı bir akademik ortamın parçası olacaktır. Florida Tech, keşif ve inovasyon ile hareket eder.

Sürükleyici Deneyim

Florida Tech, eğitimin uygulamalı ve geniş kapsamlı olması gerektiğine inanmaktadır. Bu nedenle Florida Tech'te öğretilen tüm akademik programlar öğrencilerini erkenden heyecan verici laboratuvar aktivitelerine, saha çalışmalarına ve araştırma projelerine dahil etmektedir.

Florida Institute of Technology - image gallery 4

Departman Yapısı

Florida Tech'in akademik programları, her biri sağlam bir odağa sahip olan dört farklı fakültede yer almaktadır.

Mühendislik ve Fen Bilimleri Fakültesi

Mühendislik ve Fen Bilimleri Fakültesi, Florida Tech'in en büyük fakültesidir. Uygulamalı bilimin her bölümü, bilişim, eğitim, mühendislik, fen bilimleri ve teknoloji alanlarında lisans, yüksek lisans ve doktora dereceleri sunmaktadır. Her seviyeden öğrenci, uluslararası önem taşıyan araştırmalar, kontratlar ve projelerde uzman akademik kadro üyeleri ile beraber çalışmaktadır.

Havacılık Fakültesi

Havacılık Fakültesi, ülkedeki en iyi üniversite bazlı havacılık programlarından biri olarak bilinmektedir. Programları ve fakülteleri, havacılık profesyonellerinin eğitim ve hazırlığında mükemmeliyet konusunda uluslararası ün kazanmıştır. Fakülte, Melbourne kampüsündeki havacılık ve havacılık dışı programlarında 400 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

Psikoloji ve Sosyal Bilimler Fakültesi

Psikoloji ve Sosyal Bilimler Fakültesi, uygulamalı davranış analizi, adli psikoloji, beşeri bilimler, çok platformlu gazetecilik, psikoloji ve stratejik iletişim alanlarında lisans derecesi; uygulamalı davranış analizi, global stratejik iletişim, endüstriyel/örgütsel psikoloji, örgütsel davranış yönetimi, örgütsel liderlik ve profesyonel davranış analizi bölümlerinde yüksek lisans derecesi sunmaktadır.

Bisk İşletme Fakültesi

Bisk İşletme Fakültesi, önemli iş disiplinlerinde sağlam bir temel oluşturarak, öğrencileri işletmede pratik uygulamaya dahil ederek ve modern işletme sorunlarıyla ilgili kritik düşünmelerini teşvik ederek öğrencilerini geleceğin kariyerlerine hazırlar. Bisk İşletme Fakültesi mezunları, inovasyon ve değişikliği yönetmeye, işletme kurmaya ve yönetmeye ve global işletme sorunlarına etkili çözümler bulmaya hazırdır.

Florida Institute of Technology - image gallery 5

Giriş Koşulları

Yabancı öğrenciler, Florida Tech'in çevrimiçi uygulamasını kullanarak istedikleri zaman başvuru yapabilir. Kabul şartları, öğrencilerin düzeyine ve tercih ettikleri programa göre değişir.

Lisans şartları:

Florida Tech'te akademik lisans programı için öğrenci hazırlığını değerlendirmek adına Lisans Kabul Ofisi aşağıdakileri dikkatle inceleyecektir:

 • Onaylanmış bir liseden transkriptler
 • Makale
 • Tavsiye mektubu

Uluslararası başvuru yapanların standart test (SAT veya ACT) puanlarını sunmaları zorunlu değildir ancak kabul ve uluslararası burs değerlendirme önceliği için fazlasıyla tavsiye edilmektedir.

Lisansüstü Şartlar

Florida Tech'te yüksek lisans programına kayıt olmak isteyenler, tercih etmek istedikleri bölüme benzer bir alanda, tanınmış ve bölgesel olarak onaylanmış bir fakülte veya üniversiteden (veya uluslararası denkliği) alınmış lisans derecesine (4 yıllık derece) sahip olmalıdır. Florida Tech yüksek lisans programına kabul için değerlendirmeye alınmak adına başvuru yapanların lisans öğrencisi dönemlerindeki not ortalaması en az 3.0 olmalıdır.

İngilizce dil gereksinimlerini inceleyin...

Florida Institute of Technology - image gallery 6

Burslar ve Finansman

Panther Fund Üstün Başarı Bursu

Kısmi akademik veya başarı bursları, başvuran kişinin lisedeki performansına bağlıdır (ağırlıklı not ortalaması + başvuru zamanında gönderilen standartlaşmış test notları) ve başvuru esnasında belirlenmektedir. Üstün başarı bursları için başvuran adayın yıllık yenileme adına toplamda minimum

2.60 not ortalamasına sahip olması gerekmektedir.

Lisans için Panther Fund Üstün Başarı Bursu

Panther Fund Üstün Başarı Bursunun yabancı öğrenciler için hibe miktarları değişkenlik gösterebilir ancak ekonomik ihtiyaca bakılmaksızın 12.500 dolara kadar eğitim ücreti karşılanmaktadır. Florida Tech'e başvuranların çoğuna bir başarı ödülü verilmektedir.

Lisansüstü Bursları

Yabancı öğrenciler için ödüllerin değerleri değişkenlik gösterebilir ancak ekonomik ihtiyaca bakılmaksızın 6000 dolara kadar eğitim ücreti karşılanmaktadır.

Sporcu Bursları

Florida Tech Sporcu Bursları (NCAA 2. Lig) spor bölümü aracılığıyla bireysel koçlar tarafından verilmektedir. Florida Tech, erkekler için beysbol, basketbol, Amerikan futbolu, yüzme, kürek çekme ve futbol, kadınlar içinse basketbol, lacrosse, futbol, yüzme ve kürek çekme bursları sunmaktadır.

Florida Tech Aile Hibeleri

Miras Hibesi

Tam zamanlı bir lisans programında eğitim gören Florida Tech mezunlarının çocukları, 2.500 dolar tutarında bir hibe alma hakkına sahiptir. Bu dört yıla kadar yenilenebilir. Öğrenci tarafından kazanılan herhangi bir başarı bursuna ek olarak verilmektedir.

Aile Hibesi

Florida Tech'te aynı anda tam zamanlı bir lisans programında eğitim gören kardeş çocuklar, 2.500 dolar değerinde bir hibe alma hakkına sahiptir. Bu hibe dört yıla kadar yenilenebilir. Öğrenci tarafından kazanılan herhangi bir başarı bursuna ek olarak verilmektedir. Aynı anda okula başlayan tüm kardeş öğrenciler bu hibeyi alacaktır.

Detayları okuyun…

Florida Institute of Technology - image gallery 7

Mezuniyet Sonuçları

Kariyer Yönetim Hizmetleri, Florida Tech öğrencilerine ve mezunlarına kariyer ve iş arama hizmetleri sunmaktadır ve öğrencilerin kariyer planlama ve iş arama becerileri konusunda gelişmesine yardımcı olmaktadır. Kariyer Yönetim Hizmetleri, aynı zamanda Florida Tech öğrencileri, mezunları, akademik kadrosu, personeli ve işverenleri arasında bir bağlantı oluşturmaktadır.

Çevrimiçi kaynaklar

 • Handshake

Handshake, tam zamanlı ve yarı zamanlı profesyonel işler ve aynı zamanda öğrenciler ve mezunların stajları ve iş birlikleri için ana iş kaynağı veri tabanıdır. Handshake ile öğrenciler ilgi alanlarına, bölümlerine veya coğrafik konumlarına göre iş fırsatları arayabilir. 

 • CareerShift

Bu çevrimiçi sistem, iş aramayı yönetmek için kapsamlı bir kaynaktır. Buna iş ilanları, şirket kontratları, belge yönetimi ve iş arama takvimi dahildir. FIT e-posta adresine sahip olan öğrenciler ve mezunlar bu sistemi kullanmak için ücretsiz bir hesap oluşturabilir.

 • Küreselleşme

Handshake hesaplarında yabancı öğrenciler için kapsamlı bir kaynak olan GoinGlobal'a erişim sunulmaktadır. ABD'deki iş ilanları, uluslararası işler ve ABD'deki uluslararası öğrencilere sponsor olan şirketler hakkında bilgiler burada yer almaktadır.

Diğer hizmetler

 • Florida Tech, CV değerlendirmeleri ve kapak mektubu eleştirileri de yapmaktadır.
 • Florida Tech'in kariyer danışmanları, iş arama konusunda bireysel yardım adına öğrencilerle bir araya gelip seçeneklerini ele alabilir ve rehberlik yapabilir.
 • Florida Tech, öğrencilerin mülakat yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olabilir.
 • Eğitim yılı boyunca interaktif atölyeler/beceri atölyeleri, web seminerleri ve kampüs çevresinde buluşmalar düzenlenir. Konular arasında iş arama yardımı, CV yazma, görüşme teknikleri, maaş pazarlığı, ağ kurma stratejileri ve kariyer planlama da yer almaktadır. Öğrenciler aynı zamanda kayıtlı atölye kütüphanesine de erişebilir.
 • Florida Tech, eğitim yılı boyunca birkaç defa şirketlerle öğrencilerin iletişime geçmeleri ve o an iş alımı gerçekleştirilen konumlar hakkında bilgi vermeleri için kampüste işverenleri ağırlamaktadır.
 • Kampüs içi işe alım programı, işverenlere Florida Tech öğrencileriyle görüşme fırsatı vererek en iyi yetenekleri keşfetmelerini sağlar. Daha fazlası…
close