SKIP TO PAGE CONTENT

International Student Program

Find us on Facebook

Follow on Instgram

Chat with us

Campus Map Virtual Campus Tour 

Location:
1st floor Student Service Center

Email:
isp@gwc.cccd.edu

Phone:
(714) 895-8146

Office hours:
8 am-6 pm (Mon-Thu)
8 am-5 pm (Fri)

Welcome to GWC!

 

Located in the coastal community of Huntington Beach, Golden West College is highly regarded for academic quality and innovation. We look forward to having you join our campus community and embarking on a new journey with us!


button-Portuguese.pngbutton-Indonesia.pngbutton-Latin-America.pngRussianbutton-Turkey.png

button-China.pngbutton-Korea.pngbutton-Middle-East.pngbutton-Thailand.pngbutton-Vietnam.png

Golden West College - image gallery 1

Genel Bakış

Golden West College (GWC) Huntington Beach'te bulunan 2 yıllık bir yüksekokuldur. Coast Community College District’in ve California Community College sisteminin bir parçasıdır. Aşağıdaki akademik fırsatlar aracılığıyla öğrencilere ekonomik bir eğitim sunmaktadır:

 • Üniversiteye Geçiş Hazırlığı
 • Sanat veya Bilim Ön Lisans Dereceleri
 • Sertifika Programları

GWC'den California State University veya University of California kampüsüne yapılan toplam geçiş oranı, California'daki 2 yıllık yüksekokullar arasında en iyi %10'luk kesimdedir. 60'tan fazla ana dal seçeneği ile sanat, dil, sosyal bilimler, sağlık ve diğer birçok alanda çeşitli eğitim seçenekleri sunulmaktadır. Akademik başarılarıyla bilinen bu okulda öğretim, sektör standartlarına uygun tesisler ile desteklenmektedir.

Yabancı öğrenciler, eğitimlerini geliştirmek için üstün nitelikli özel destek aldıkları Küresel ve Kültürel Programlar Merkezi'nden yararlanmaktadır. Öğrenci yaşamının tüm alanlarında yardımcı olan cana yakın danışmanlar, yabancı öğrenciler konusunda uzmandır. Akademik planlama, konaklama ve göçle ilgili tavsiyeler de sundukları hizmete dahildir. İngilizcelerini geliştirmek isteyenler için ESL programları bulunmaktadır.

Öğrencilerin liderlik etkinliklerine ve müfredat dışı aktivitelere katılabilecekleri birçok deneyimsel öğrenim fırsatı mevcuttur. Derslerin dışında, öğrenciler tarafından yönetilen kulüp ve dernekler gibi çok sayıda sosyal deneyim olanakları da bulunmaktadır.

1965 yılında kurulan GWC’nin kampüsü, 13.000 öğrencinin eğitim aldığı 485 dönümlük güzel peyzajlı arazilere yayılmıştır. Huntington Beach, Güney Kaliforniya'nın kalbinde, Los Angeles'ın sadece 48 km güneyinde yer almaktadır.

Golden West College - image gallery 2

Yenilikler

COVID-19 güncellemeleri

Golden West College, koronavirüs pandemisi nedeniyle şu anda uzaktan eğitim uygulamaktadır. Ayrıca destek hizmetleri de çevrimiçi olarak gerçekleştirilmektedir ve kabul işlemleri devam etmektedir. Programların çoğu çevrimiçi olarak yapılmaktadır. 2021 Güz dönemi için programların %30'unda yüz yüze eğitim ile kampüs içi eğitime geri dönüş planlanmaktadır.

Öğrenciler, önemli soruları için okul ile iletişime geçebilir ve GWC web sitesini kontrol ederek en güncel haberleri öğrenebilir.

Prestijli ödüle hak kazanan en iyi 2 yıllık ABD yüksekokulu

Golden West College, ABD'de 2021 Aspen ödülü için uygun en iyi 150 yüksekokuldan biri seçilmiştir. Ödül, istikrarlı ve gelişen öğrenci sonuçlarını göz önünde bulundurarak 2 yıllık yüksekokulların başarılarını takdir etmektedir. Bu okulların sadece %15'inin ödül için yarışmaya davet edilmeleri GWC'nin kaliteli bir eğitime olan bağlılığını göstermektedir.

Matematik ve Fizik Bilimleri Departmanları

Okul, temel bilgi ve altyapı çeşitliliğine bakılmaksızın öğrencilerinin matematiksel, eleştirel düşünme ve problem çözme becerilerini geliştirmek için yatırım yapmaya devam etmektedir.

Golden West College’ın fizik bilimleri departmanı, bilim dışı branşların gerekliliklerini karşılamak üzere çok sayıda program sunmaktadır. Tüm programlar, öğrencilerin gelecekteki derslerine titizlikle hazırlanmalarını sağlamak üzere tasarlanmıştır ve çoğu ders, uygulamalı laboratuvar öğeleri içermektedir.

Bölüm, dört yıllık yüksekokullara veya üniversitelere geçiş yapmayı planlayan öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere çevrimiçi kaynakları ve teknoloji kullanımını entegre etmektedir.

Stem Merkezi

Golden West College, 2019 yılında bir STEM merkezini de barındıran yeni bir matematik/bilim binasını tamamlamıştır. Merkez, öğrencilerin bağımsız olarak veya gruplar halinde çalışabilmeleri, STEM öğretim üyeleri ve personeli ile bağlantı kurmaları için açık bir alandır. Öğrencilere yardımcı olmak için etkinlikler, STEM Kulüpleri, araştırma ve staj fırsatlarının yanı sıra ücretsiz kaynaklara erişim sağlamaktadır.

Golden West College - image gallery 3

Öğretim Kalitesi

GWC'de öğrenciler profesyonel konularla bağlantılı ve kaliteli öğretim alırlar. Küçük sınıf mevcutları sayesinde öğretmenler, tüm öğrencilerle bireysel olarak ilgilenebilir. Yüksekokul, Western Association of Schools and Colleges tarafından akredite edilmiştir.

Küresel ve Kültürel Programlar Merkezi (CGCP)

CGCP, okuldaki bütün uluslararası ve küresel etkileşimin merkezidir. Yabancı Öğrenci Programını yürütmektedir.

Yabancı Öğrenci Programı ile öğrenciler, eğitimleri sırasında üstün nitelikli ve kişiye özel destek almaktadır. Kaliteli programların ve kültürler arası katılımın teşvik edilmesini sağlamak üzere NAFSA: AIE tarafından belirlenen temel mesleki yeterliliklerle uyumludur.

Akademik danışmanlık ve kişisel rehberliğin yanı sıra, öğrenciler programın bir parçası olan ek destekten yararlanabilirler. Ek destek kapsamına uygulama yardımı, vize rehberliği, bir oryantasyon programı ve konaklama önerileri dahildir.

Öğrenci Desteği

Golden West College, kayıt yaptıkları andan öğrenimlerini tamamlayana kadar öğrencilerini desteklemek için çeşitli hizmetlere sahiptir. Tam hizmet veren bir yabancı öğrenci merkezindeki cana yakın personel, öğrencilerin eğitim hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmaktadır.

Hizmetler:

 • Yabancı öğrencilerin kariyer seçeneklerini ve eğitim planlarını araştırmalarına yardımcı olmak adına özel akademik danışmanlık.
 • Yabancı öğrencilerin vizelerini düzenlemek için destek alabilecekleri kabul ve göçmenlik yardımı.
 • Yabancı öğrencilerin ABD'deki öğrenci yaşamına alışabilmeleri için oryantasyon etkinlikleri.
 • Yazma ve okuma becerilerini geliştirmek isteyenlere ücretsiz ders vererek yardım sağlayan Öğrenim Kaynakları Merkezi.

ESL Departmanı

İkinci Dil Olarak İngilizce (ESL) departmanı, yedi farklı seviyede dersler sunmaktadır. Sabah ve akşam gerçekleştirilen derslerde İngilizce becerilerini geliştirmek isteyen öğrenciler birçok modül arasından tercih yapabilir.

Golden West College - image gallery 4

Departman Yapısı

Yabancı öğrencilerin akademik hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olacak çeşitli programlar bulunmaktadır. GWC'deki bölümler şunlardır:

 • Sanat ve Edebiyat
 • Kariyer Eğitimi
 • Sosyal Bilimler
 • Ceza Adaleti Eğitim Merkezi
 • Sağlık, Kinesiyoloji ve Atletizm
 • Matematik ve Fen Bilimleri
 • Hemşirelik Fakültesi

Üniversiteye Geçiş Hazırlığı

Öğrenciler 60-72 birim yüksekokul dersi alma ve daha sonra üçüncü sınıf öğrencisi olarak prestijli bir üniversiteye geçiş yapma şansına sahiptir. Ardından son iki yıllarını tamamlayarak bir lisans derecesine hak kazanabilirler. UC Geçiş Kabul Güvence sistemi, uygun öğrencilerin belirli bir UC kampüsüne kabul edilmesini garanti etmektedir.

Sanat veya Bilim Ön Lisans Dereceleri

Dört yıllık bir yüksekokula veya üniversiteye geçiş için ya da iş hayatına hazırlanmak için iki yıllık ön lisans derecelerinde öğrenim görmek mümkündür.

Sertifikalar

Öğrencilerin tercih ettikleri akademik veya mesleki alanlarda öğrenim görebilecekleri, 12-44 ders birimi aralığında çeşitli sertifikalar mevcuttur. Bunlar arasında muhasebe, işletme yönetimi, tasarım, otomotiv teknolojisi ve bilgisayar bilimleri bulunmaktadır.

Golden West College - image gallery 5

Giriş koşulları

Golden West College'a başvurmak için öğrencilerin:

 • Lise mezunu olmaları
 • Lise veya eş değeri eğitimin son döneminde ya da en az 18 yaşında olmaları (18 yaşın altındaki öğrenciler için yasal vesayet zorunludur) gerekmektedir

Yabancı öğrenciler, Yabancı Öğrenci Başvurusunu doldurarak başvuru ücretini yatırmalı ve pasaportlarının bir kopyasını göndermelidir. Ayrıca finansal kaynakların kanıtı olarak bir Destek Beyanı sunmaları gerekecektir. SAT, ACT, AP kursları veya minimum GPA zorunlu değildir.

Öğrenciler, yıl boyunca başvuru yapabilir. Kabul kararları kısa bir süre içinde verilmektedir.

İngilizce diliyle ilgili şartlar

Yabancı öğrenciler, İngilizce yeterliliklerinin iyi bir düzeyde olduğunu kanıtlamalıdır. Bu durum, yüksekokul eğitimlerinden en iyi şekilde faydalanabilmeleri içindir. Eğer bir öğrencinin ana dili İngilizce değilse bir İngilizce dil sınavı aracılığıyla kanıt sunabilirler. Kabul edilen sınavlar ve minimum puanlar aşağıdaki gibidir:

 • TOEFL iBT – 61
 • TOEFL PBT – 500
 • IELTS – 5.5

Yarı zamanlı öğrenciler

Halihazırda başka bir ABD kurumunda kayıtlı olan öğrenciler, okullarından aldıkları geçerli I-20 formunun bir kopyasını, F-1 Yarı Zamanlı Yabancı Öğrenci başvurusunu ve izin veren okulun Yetkili Görevlisinden alınan bir dilekçeyi göndererek Golden West College'a yarı zamanlı öğrenci olarak devam edebilirler.

Golden West College - image gallery 6

Burslar ve Finansman

Burslar, yabancı öğrencilerin yaşam ve öğrenim masraflarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Okulun Yabancı Öğrenci Programı çeşitli finansman fırsatlarına sahiptir, yeni giriş yapan yabancı öğrenciler için 500 USD'ye kadar çıkabilen Yabancı Öğrenciler için GWC Hazırlık Bursu bunlara dahildir. Bir burs kazanabilmek için öğrenciler:

 • Golden West College'da okumak için başvurmalıdır
 • Golden West, Coastline veya Orange Coast College'a daha önceden kayıtlı olmamalıdır
 • Burs başvurusunu tamamlamalıdır ve iki dakikadan uzun olmayacak bir video denemesi hazırlamalıdır

Burs fonları, en az 12 birimlik ders aldıkları anda seçilen öğrenciye otomatik olarak verilecektir. Okul aynı zamanda akademik liyakat ve başarıya dayalı finansman fırsatlarına sahiptir. Öğrenciler, burslar ve koşullar hakkında daha fazla bilgi için okulun web sitesini ziyaret edebilir.

Golden West College - image gallery 7

Mezun sonuçları

Üniversiteye Geçiş Programı

California State University'ye geçiş oranı eyalet ve ilçe ortalamasının üzerinde olan GWC, olağanüstü bir üniversiteye geçiş programı sunmaktadır. Bu programı tercih eden öğrenciler lisans eğitimlerine başlayabilir ve derecelerini tamamlamak üzere prestijli bir dört yıllık üniversiteye geçiş yapmak için hazırlanabilirler.

Kariyer Merkezi

Kariyer danışmanları, öğrencilere eğitim ve kariyer seçenekleriyle ilgili destek vermeye hazırdır. Öğrenciler iş arama ve staj olanakları konusunda yardım alabilir ve ayrıca iş hayatında gerekli beceriler üzerinde çalışabilirler. Yakın zamanda yayınlanan materyallerden oluşan kapsamlı bir kütüphane faydalı kariyer kaynakları arasındadır.

Küresel ve Kültürel Programlar Merkezi, programlarını tamamladıktan sonra ABD'de çalışma deneyimi kazanmak isteyen uygun öğrencilere OPT (Seçmeli Pratik Eğitim) başvurusu konusunda yardımcı olmaktadır.

close
curve