International Student Admissions

Goodwin College - image gallery 1

Genel Bakış

East Hartford, Connecticut'ta bulunan Goodwin Yüksekokulu, 2017'de Seçkin Üniversiteler ödülüne layık görülmüş bir enstitüdür. Eyaletteki en uygun harç ücreti fiyatlarına sahip özel, kâr amacı gütmeyen yüksekokullardan biridir ve öğrencilerin %92'si eğitim masraflarını karşılamak için burs veya hibe almaktadır.

Enstitü, öğrencilerin mezuniyet sonrası hayatını düşünerek Muhasebeden Sağlık Bilimlerine kadar farklı alanlarda kariyer odaklı programlar sunmaktadır. Programlar, esnek programlar sunmak için tasarlanmıştır ve kurslar, gündüz, akşam veya hafta sonu hem sınıfta hem de çevrimiçi alınabilir. 

Goodwin'de danışmanlık hizmeti, engelli öğrenci yardımı ve zihinsel sağlık hizmetleri gibi öğrenciler için çeşitli destek hizmetleri mevcuttur. Ayrıca mülakat pratiklerinden bireysel kariyer danışmanlığına kadar Kariyer Hizmetleri de verilmektedir. Ayrıca öğrencileri potansiyel işverenlerle buluşturan kariyer fuarları ve ağ kurma etkinlikleri de düzenlemektedir.

Öğrenciler, spor kulüpleri, özel ilgi alanı kulüpleri ve kariyerle ilgili birlikler gibi Goodwin Yüksekokulu kulüplerine ve topluluklarına katılmaya teşvik edilmektedir. Yüksekokul, ayrıca çevre dostudur ve Goodwin Yüksekokulu Topluluğu Bahçesi'ni işletmektedir.

East Hartford'ta süs havuzları, ormanlık alanlar ve şehir manzarasına sahip Wicham Parkı gibi birçok park bulunmaktadır. Ayrıca ABD'nin en eski sanat müzesi olan Wadsworth Atheneum Sanat Müzesi gibi birçok önemli lokasyona da ev sahipliği yapan Hartford'a otobüsle on dakikalık mesafededir. Ayrıca birçok bar, kafe tiyatro ve sinema mevcuttur ve New England'ın en büyük ücretsiz caz etkinliği olan Greater Hartford Caz Festivali de burada düzenlenmektedir.

Goodwin College - image gallery 2

Yenilikler

Goodwin Yüksekokulu büyümekte olan bir işletme lisans programıdır.  İşletme girişimciliği ve işletme üretimi programları, bölgemizdeki kurumların ihtiyaçlarıyla ve iş ortamıyla bağlantılıdır.  Goodwin, New England'da pazar ihtiyacına göre işveren ihtiyaçlarına dayalı kaliteli eğitim programları geliştirmesiyle tanınmaktadır.

Goodwin Yüksekokulu'nun girişimcilik programı, planlama, liderlik ve örgütsel gelişimin yanı sıra yönetim, iletişim, insan ilişkileri, kritik düşünce, sorun çözme ve azim gibi başarılı liderlerin niteliklerine dayalı olarak hazırlanmıştır.  Programın zorunlu kısımlarından biri de istenen alanda bağlantılar kurmak ve gerçek hayat deneyimleri kazanmaktır. İşletme yönetimi programının bir parçası olarak tüm girişimcilik öğrencilerinin 180 saatlik stajyerliklerini tamamlamaları gereklidir.  Öğrenciler, eğitimleri sırasında benzer düşünce yapısına sahip girişimcilerle tanışacak, kendilerini yönlendirecek bir eğitmene ve kendi işletmelerini başarılı hale getirmelerini sağlayacak araçlara sahip olacaktır.

Üretim programımızın en yeni bileşeni, öğrencilere önemi becerileri kazandırırken bölgedeki üreticilerin ve tedarik zinciri işverenlerinin ihtiyaçlarını karşılamayı gerektirmektedir.   Goodwin öğrencileri, East Hartford'ta kendilerine dünya çapında üretimde istihdam sağlayacak olan beceriler kazandıran bir eğitim veren son teknolojili bir üretim okulunda eğitim alacaktır. 

Goodwin Yüksekokulu'ndaki İşletme Programları gelecek vadetmektedir.  Goodwin Yüksekokulu, işletme yönetimi, üretim ve girişimcilik eğitiminde itibar gören bir liderdir. Eğitmen kadrosu sektör profesyonellerinden oluşmaktadır ve programlar eleştirel düşünce, sorun çözme, takım çalışması, finans ve yönetim gibi becerilere dayanarak hazırlanmıştır.

Goodwin College - image gallery 3

Öğretim Kalitesi

Goodwin Yüksekokulu, insanların nasıl öğrendiği hususunda bilimsel görüşlere dayalı olarak eğitim ve öğrenimi geliştirerek tüm insanlar için optimize eden Evrensel Öğrenim Tasarımı'nı (UDL) sınıflarına taşımaktan gurur duymaktadır. UDL, bilişsel nörobilim araştırmalarına dayalı yenilikçi bir yaklaşımdır. UDL çerçevesi, bir öğrenci topluluğu içindeki bireysel farklılıkları bir araya getiren esnek öğrenim ortamları geliştirmek için kullanılmaktadır. Kapsayıcılık, adillik ve eşitlik konseptleri, UDL çerçevesinin temelini oluşturmaktadır.

Goodwin'deki Akademik Bölümlerin yenilikçi öğretim ve öğrenim yöntemlerini benimsemesinin yanı sıra okulun öğrencilere kaliteli bir eğitim verme misyonunu da desteklemektedirler. Okulun misyonu, eğitim, ticaret ve topluluğu karşılaştıran dinamik bir ortamda farklı kültürlerden gelen öğrencileri eğitmektir. Yenilikçi programları, öğrencileri profesyonel kariyerlerine hazırlarken ömür boyu öğrenimi ve sivil sorumluluğu da teşvik etmektedir. Gelişmekte olan bir okul topluluğu olarak öğrencileri en yüksek akademik, profesyonel ve kişisel potansiyeline ulaştırmayı hedeflemektedir.

Öğrenim Becerileri

Okulun misyonunu gerçekleştirmesi yolunda tüm öğrencilerin yedi yeterlik kapsamında genel eğitim kursları alması gereklidir: İletişim, Bilgisayar Okur-yazarlığı, Kültürel, Matematik, Bilim, Sosyal Bilimler ve Yazma. Lisans programlarına kaydolan öğrencilerin beş yeterlik kursu daha alması gereklidir: İleri Düzeyde Yazma, Etik/Felsefe, Küresel Çalışmalar, Multikültürel ve Araştırma. Bu yeterlikler, öğrencilerin iyi eğitimli bireyler olarak kabul edilebilmeleri için bilgilerini geliştiren öğrenim alanlarını temsil etmektedir.

Goodwin College - image gallery 4

Bölüm Yapısı

Bu bölümler, okulun Fen Bilimleri Lisansı, Bilim Ön Lisansı veya Sertifika programlarını sunmaktadır.

İşletme, Yönetim ve İleri Üretim Bölümü

Bu bölüm, ihtiyaçları karşılamak için teknik, profesyonel ve kişilerarası yeterliklere sahip olan kariyer odaklı bireyler hazırlamaktadır.

Genel Eğitim Bölümü

Bu bölüm, topluluğun kültür çeşitliliğini takdir eden, meraklı zihinlere sahip, kendini ömür boyu öğrenime adayan, ehil ve üretken sorun çözücüler yaratmaktadır.

Sağlık ve Doğa Bilimleri Bölümü

Sağlık ve Doğa Bilimleri Bölümü, öğrencileri sağlık hizmetleri ve bilime dayalı bölümlerde kariyerlere hazırlamaktadır.

Sosyal ve Eğitimsel Bilimler Bölümü

Sosyal ve Eğitimsel Bilimler Bölümü, bulundukları topluluğa ve genel olarak topluma kanıta dayalı uygulamalar kazandıran, kendini işine adamış profesyoneller hazırlamaktadır.

Eğitim seçenekleri hakkında daha fazla bilgi için web sitesini ziyaret edin.

Goodwin College - image gallery 5

ESL

Goodwin'in ESL kursları Temel dil bilgisinden İngilizce dilinde üniversite düzeyinde ustalığa kadar her şeyi kapsayan dil eğitimleri. ESL programı, ana dili İngilizce olmayan öğrencileri İngilizce dinleme, konuşma, okuma ve yazma konularında geliştirerek üniversite düzeyinde sınıflara hazırlamaktadır.

Programın faydaları:

 • Her kültürden öğrenci nüfusu
 • Tecrübeli akademik kadro
 • Maddi yardım fırsatları
 • Tam zamanlı günlük programlar
 • Ücretsiz eğitim fırsatları
 • Küçük sınıflar

Ekstra sohbet, telaffuz ve konuşma pratiği yapmak isteyen ESL öğrencileri bir saatlik ücretsiz uygulamalara katılabilir. Dersler yılda üç defa başlamaktadır.

Goodwin College - image gallery 6

Lisans Kabul

Giriş Koşulları

Öğrencilerin aşağıdaki belgeleri Uluslararası Kabul ekibine göndermesi gereklidir:

 • Doldurulmuş çevrimiçi başvuru formu.
 • Lisans başvuruları için kabul şartı olarak İngilizce dili yeterlik kanıtı - ESL ADAYLARI İÇİN GEREKLİ DEĞİLDİR. Goodwin, aşağıdaki TOEFL ve IELTS puanlarını kabul etmektedir:
  1. TOEFL puanları: 61 veya üzeri
  2. IELTS puanları: Her dalda 5.5 veya üzeri
  3. TOEFL puanı 60 veya altı olan ya da her dal için IELTS puanı 5.5 veya altı olan öğrenciler, 4-18 aylık ESL programına katılacaktır.
  4. Belirli ülkelerde liseyi başarıyla tamamlamış olan adayların TOEFL/IELTS puanı vermesi gerekmeyebilir.
  5. SAT, ACT veya diğer standart İngilizce test puanları da aday bazında değerlendirmeye alınabilir.
 • Amerikan lise diplomasına denk bir diploma ve tüm akademik kayıtların tasdikli suretleri. İngilizce olmayan üniversite transkriptleri ve lise diplomaları, yeminli çevirileri ve onaylı bir kuruluş değerlendirmeleriyle birlikte ibraz edilmelidir. Öğrenciler onay verebilecek olan kuruluşları NACES web sitesinde görebilir. Elektronik kopyalar kabul edilmektedir ve kayıt sırasında resmi belgeler gereklidir.
 • Foldurulmuş bir Finans Belgesi, banka ekstreleri ve öğrencinin (harç ücreti, diğer ücretler ve geçim/konaklama masrafları gibi) ilk yıl masraflarını karşılayabileceğini gösteren diğer finansal belgeler. Akademik programınız bir yıldan daha kısa sürecekse program süresince tüm masraflarınızı karşılayabileceğinizin bir kanıtını sunmanız gereklidir. Bu belgeler son altı ay içinde alınmış olmalı, İngilizce dilinde olmalı ve tutarlar ABD Doları üzerinden belirtilmiş olmalıdır.
 • ESL ADAYLARI İÇİN 250-600 kelimelik makale yazısı GEREKLİ DEĞİLDİR
 • ESL ADAYLARI İÇİN bir akademik referans mektubu GEREKLİ DEĞİLDİR
 • Geçerli pasaport bilgi sayfasının bir kopyası

Burslar ve Finansman

Yurt dışından gelen öğrenciler, Goodwin Yüksekokulu'na kabul edildiğinde burs başvurusunda bulunma fırsatına sahip olacaktır. Burslar ihtiyaca ve üstün başarıya göre verilmektedir. Kabul ekibi, öğrenci ihtiyaçlarını ve kurumsal bursların mevcudiyetini belirlemek için her öğrenciyle bireysel olarak çalışacaktır. Goodwin Yüksekokulu'nun bursları ve harç ücretleri ideal düzeydedir. Okulun verdiği maddi destekler, öğrencilerin hayatlarında büyük değişiklikler sağlamaktadır.

Goodwin College - image gallery 7

Mezuniyet Sonrası

Goodwin Yüksekokulu'ndan mezun olan her öğrencinin akademik programı ne olursa olsun belirli yetenekleri kazanmasına özen gösterilmektedir. Bu temel yeteneklere Enstitü Neticeleri denilmektedir.

Goodwin Yüksekokulu öğrencileri mezuniyet sonrasında:

 • Seçtiği dalda yeterlik gösterecektir.
 • Etkin iletişim becerilerine ve analitik becerilere sahip olacaktır.
 • Ömür boyu öğrenim için gerekli istek ve becerilere sahip olacaktır.
 • Vatandaşlık sorumluluğunu gösterecektir.

Goodwin Yüksekokulu'nun temel değerleri, okulun en yüksek önceliklerini ve temel teşvik güçlerini temsil eden inançlarıdır. Bu değerler, aşağıdaki gibi öğrenciler ile örtüşen ve öğrencilere yol gösteren değerlerdir:

 • Daha yüksek bir eğitim almak isteyen herkese bu eğitimi sağlamak. Öğrencilerle bireysel düzeyde, samimi ve saygılı bir etkileşim kurarak öğrenci hayatındaki değişiklik ihtiyacı arkasındaki itici güç olmak.
 • Yüksek beklentileri karşılayan dinamik bir akademik kuruluş olmak. Eleştirel düşünceye ve kişisel gelişime önem veren, güçlü istihdam sonuçları yaratan titiz, kariyer tabanlı bir öğretim programı sağlamak.
 • Öğrencileri için yenilikçi bir öğrenim ortamı oluştururken ve destek hizmetleri verirken kendi başarılarından öğrencileri sorumlu tutmak.
 • Öğrenci topluluğuyla işbirliğini teşvik etmek ve öğrenciler için anlamlı deneyimler yaratmak.
close

Contact Us Today!

Goodwin College will never sell your personal information to a third party. By submitting your contact information, you give permission to Goodwin College to contact you by phone, email, mail, and text message.