Governors State University - image gallery 1

Genel Bakış

Illinois eyaletinin University Park kasabasında bulunan Governors State University (GSU), teknoloji, işletme, endüstri, sağlık, sanat ve eğitim alanlarında 60’ın üzerinde derece programı sunmaktadır. Üniversite, eğitimin ilk yılında sadece 18 öğrenciden oluşan sınırlı sınıf mevcudu ile övünür; bu tüm öğrencilere öğretim üyeleriyle daha fazla birebir vakit geçirme ve bolca destekten faydalanma imkanı sunmaktadır.

GSU tesisleri arasında, içerisinde Olimpik yüzme havuzu, modern bir spor salonu, spor sahaları ve egzersiz aletleri bulunan son teknoloji ürünü bir fitness merkezi yer almaktadır. Aynı zamanda bir görsel sanatlar galerisi, bilgisayar laboratuvarları, hemşirelik laboratuvarları ve bölgenin en iyisi seçilen Sahne Sanatları Merkezi bulunmaktadır.

Öğrenciler, öğrenimleri boyunca staj veya iş bulmadan CV ve ön yazı hazırlamaya kadar istihdam kazanmanın tüm aşamalarında kendilerine yardım ve destek sunan GSU Kariyer Hizmetleri Ofisi’nden faydalanabilirler. Öğrencilere sunulan diğer hizmetler arasında, engelli öğrencilere yönelik destek, çocuk bakım merkezi ve gizli danışmanlık hizmeti seçenekleri mevcuttur.

GSU'da spor takımlarından dans kulübüne ve öğrenci gazetesine kadar, öğrencilerin katılabileceği 70'in üzerinde kulüp ve dernek mevcuttur. Öğrenci gazetesi, gazeteci ve editör adaylarına özgeçmişlerine ekleyebilecekleri deneyimler kazanma fırsatı vermektedir. Öğrenciler ayrıca topluma destek olmak için gönüllülük ve liderlik girişimlerine katılabilirler.

Öğrenciler aynı zamanda kültürel deneyim kazanmak ve dünya vatandaşları olabilmek için eğitim dönemlerinin bir kısmını farklı bir ülkede geçirmeye teşvik edilmektedir. GSU, bu fırsattan herkesin faydalanabilmesi için öğrencilerin ilgilerine göre bir eşleştirme yapmayı amaçlayan çeşitli programlar sunmaktadır.

Governors State University - image gallery 2

Yenilikler

Governors State 50. Yılını Doğum Günü Partisi İle Kutladı

GSU, 2019’da 50 yıllık eğitim ve mükemmelliği kampüste bir günlük topluluk ve aile eğlencesinin ardından Park Forest'da bir konser ile kutlamıştır. Büyük doğum günü öğrenciler, mezunlar, mevcut ve emekli çalışanlar ile yerel topluluk tarafından kutlanmıştır.

GSU, 17 Temmuz 1969 tarihinde, öğrencilere yeni ve engelsiz bir eğitim modeli oluşturmak için cesur bir girişimle kurulmuştur. Bir keşif ve macera dönemi olan 1960’larda Apollo 11 henüz ay yüzeyine inmiş, ayın yüzeyinde yürüyen ilk adamları görmek olanakların sonsuz olduğunu göstermiştir. GSU, bu inovasyon, keşif ve yaratıcılık ruhunun vücut bulmuş hali olup bu ruh, günümüzde kurum tarafından sunulan program ve eğitimlerde devam etmekte ve öğrencilerin yaşamları üzerinde olumlu bir etki yaratmaktadır.

Governors State University - image gallery 3

Öğretim Kalitesi

The Higher Learning Commission of the North Central Association of Colleges and Schools tarafından onaylı olan Governors State University, mükemmel akademik standartlara sahiptir.

GSU, öğrencilerinin en yüksek akademik standartları hakettiğinin bilincindedir. GSU’nun uygun olan programları, tanınmış akreditasyon kuruluşları tarafından profesyonel olarak akredite edilmiştir. Akreditasyonlu programlar arasında, AACSB onaylı İşletme Fakültesi, CAPTE onaylı Fizik Tedavi ve CACREP onaylı Danışmanlık gibi birçok program yer almaktadır.

Üniversitenin fakültelerinin her birinde, kendi alanlarında uzman profesörler tarafından verilen kapsamlı eğitim programları mevcuttur. GSU, mükemmel bir akademik ortam yaratmak üzere öğrencilerin öğretim görevlileriyle kaliteli iletişim kurmalarını sağlamak için özel olarak sınırlı sayıda mevcuda sahip sınıflar oluşturmuştur.

Governors State University - image gallery 4

Departman Yapısı

Governors State University'deki fakülteler şunlardır:

Sanat ve Bilim Fakültesi

Sanat ve Bilim Fakültesi (CAS), öğrencilere son teknoloji ile pratik deneyim kazandırmak üzere tasarlanmış, konu alanlarında sağlam bir temel sağlayan lisans ve lisansüstü programları gibi çeşitli dereceler sunmaktadır. Bu fakültedeki programlar, öğrencilerin kendilerini yaratıcı bir şekilde ifade etmelerini teşvik etmekte ve onları çok çeşitli ortamlarda başarıya hazırlamaktadır.

İşletme Fakültesi

İşletme Fakültesi’nde sunulan programlar hem teorik hem de uygulama temellidir. Dersler, araştırmaları fikirlerle ve gerçek dünya deneyimiyle harmanlayan öğretim üyeleri tarafından verilmektedir ve öğrencilere çalıştıkları kuruluşlarda lider GSU mezunları arasına katılma olanağı sunulmaktadır.

Eğitim Fakültesi

Üniversite, psikoloji, danışmanlık ve eğitim alanlarında, küçük sınıflarda seçkin profesörler tarafından verilen akredite programlar sunmaktadır. Programlar ISBE onaylı olup, CACREP ve NCATE/CAEP tarafından akredite edilmiştir.

Sağlık ve Beşeri Hizmetler Fakültesi

Sağlık ve Beşeri Hizmetler Fakültesi, mezuniyetten sonra çok aranan profesyoneller haline gelen öğrencilere fırsatlar ve programlar sunmaktadır.

Governors State University - image gallery 5

Giriş koşulları

Uluslararası öğrenciler için gerekli minimum IELTS (Academic) puanı 6.0’dır ancak bazı akademik programlarda daha yüksek bir puan şartı bulunabilir.

Uluslararası öğrencilerin programları için aşağıdaki TOEFL puanlarına sahip olmaları gerekmektedir:

Lisans Eğitimi

  • Kağıt tabanlı - 500
  • Bilgisayar tabanlı - 173
  • Internet tabanlı (iBT) - 68

Yüksek Lisans Eğitimi

  • Kağıt tabanlı - 550
  • Bilgisayar tabanlı - 213
  • Internet tabanlı (iBT) - 80

Doktora eğitimi

  • Kağıt tabanlı - 577
  • Bilgisayar tabanlı - 233
  • Internet tabanlı (iBT) - 91

İkinci Dil Olarak İngilizce (ESL)

Üniversitenin İkinci Dil Olarak İngilizce Programı, 15 haftalık yoğun bir eğitim programı aracılığıyla öğrencilere İngilizce yazma, okuma ve konuşma konusunda yardımcı olmaktadır. Fakülte, öğrencilere dil öğreniminin yanı sıra Amerika Birleşik Devletleri'nde hem kültürel hem de sosyal çevre hakkında bilgi sahibi olmaları konusunda destek sağlamaktadır.

Her hafta iki laboratuvar saati dahil olmak üzere haftada 20 saat sınıf öğretimi mevcuttur. Sınıf dışında öğrenciler Chicago şehrinin sunduğu olanaklar ve Amerikan kültürü hakkında daha fazla bilgi edinebilirler. Öğrencileri bu konuda desteklemek için çeşitli kültürel zenginleştirme faaliyetleri ve akran rehberliği bulunmaktadır. GSU ayrıca öğrencilere kısa süreli yaz programları sunmaktadır.

ESL programında yarı zamanlı (part-time) eğitim seçeneği de bulunmaktadır. Yarı zamanlı öğrenciler, haftada 3-15 saat ders saati planlayabilirler.

Governors State University - image gallery 6

Konum

Governors State University öğrencileri, üniversite çevresindeki alanları dağ yürüyüşü ve bisiklet gibi çeşitli yollarla keşfedebilirler. Bunun yanı sıra, eğlence, kültür, spor ve alışveriş deneyimleri gibi olanaklar sunan çeşitli topluluklarla da tanışabilirler.

Öğrenciler üniversiteden Chicago’nun merkezine çok kolay bir şekilde ulaşabilirler. Chicago öğrencileri bekleyen kariyer ve staj imkanları ile dolu küresel bir merkezdir. Öğrenciler burada birinci sınıf sağlık hizmetleri, dünyanın önde gelen danışmanlık ve teknoloji şirketleri, ödüllü senfoniler ve iletişim şirketleri bulacaklardır.

Chicago, öğrencilerin dillerini bilen ve konuşan, yemek ve diğer kültürlerini paylaşan insanlardan oluşan bir topluluk bulmalarının kesin olduğu, çeşitli semtler etrafında inşa edilmiş bir şehirdir. GSU, öğrencilerin üniversite deneyimini paylaşabilecekleri benzer düşünen kişiler bulmalarına yardımcı olmaya her zaman hazırdır.

Şehir, özellikle yaz ve sonbaharda düzenlenen çeşitli festivallerle dolu takvimi ile eğlence için de harika bir adrestir.

Governors State University - image gallery 7

Mezun sonuçları

GSU öğrencileri, Kariyer Hizmetleri Ofisi sayesinde doğru kariyer yolunu bulmak için üniversiteden bol miktarda destek almaktadır.

GSU’nun kariyer danışmanları, öğrencilerin yetenek ve becerilerini tespit etmek için onlarla birlikte çalışmaktadır. Üniversite ekibi, akademik yolculuklarının sonlarına doğru öğrencilere iş arama süreçlerinde yol göstermekte, önemli staj olanaklarını bulma, etkili bir özgeçmiş hazırlama ve işverenleri etkileyecek mülakat becerilerini geliştirme konusunda yardımcı olmaktadır.

4-Year Career Compass (Kariyer Pusulası) programı, öğrencilerin üniversiteye başladıkları andan son eğitim yıllarına kadar iyi bir ilerleme kaydedebilmeleri için geliştirilen, adım adım özelleştirilmiş bir süreç ile onları sınıflardan toplantı odalarına taşımaktadır.

Jobs for Jaguars

Jobs for Jaguars, öğrencilere ve mezunlara staj olanaklarının yanı sıra hem kampüste hem de kampüs dışında iş aramak için bir platform sağlamaktadır. Öğrenciler, mezunlar, öğretim üyeleri ve personel bu arama aracına başvurabilir.

close