Video thumb

Genel Bakış

Johns Hopkins Carey Business School, dünyayı değiştiren iş liderlerinin gelecek kuşağını yaratma konusunda kararlıdır. Modern işletme okulu, Amerika’nın ilk araştırma kurumu olan Johns Hopkins University’nin bir parçasıdır.

1876'da kurulan Johns Hopkins University, U.S. News & World Report’un En İyi Üniversiteler listesinde 10. sırada olup dünyanın her yerinden öğrencilere ve öğretim üyelerine ev sahipliği yapmaktadır.

Carey Business School, çeşitli online seçenekleri de içeren bir dizi tam zamanlı ve yarı zamanlı programa ev sahipliği yapmaktadır. Programlar, Pazarlama, Finans ve Bilgi Sistemleri alanlarında uzman Yüksek Lisans (MS) derecelerinden saygın tam zamanlı MBA programına kadar çeşitlilik gösterir. Öğrenciler, bol miktarda gerçek dünya deneyiminin programlarla birleştirildiğinden emin olabilirler. Ayrıca 220.000 Hopkins mezunundan oluşan geniş bir küresel ağdan da faydalanırlar.

Okul, Association to Advance Collegiate Schools of Business (AACSB) tarafından onaylanmıştır ve uluslararası alanda tanınmaktadır. Okul, QS World University Rankings tarafından Pazarlama Yüksek Lisansı için dünya çapında 27'inci en iyi kurum olarak sıralanmıştır.

Okul, daha iyi bir dünyanın inşasına yardımcı olacak bir işletme eğitimi vermek amacıyla kurulmuştur. Tüm üniversite genelindeki uzmanlığı birleştiren Carey Business School, öğrencileri ekonomi ve toplum için olumlu bir fark yaratacak başarılı iş liderlerine dönüştürmek için çaba göstermektedir.

Baltimore, MD ve Washington DC'deki iki şehir kampüsü lokasyonunda bulunan öğrenciler, gelişen canlı ticaret bölgelerini deneyimleyebilirler. Her iki bölge de çeşitli devlet kurumlarına, kar amacı gütmeyen kuruluşlara ve şirketlere yakındır. Herkesin hoşlanacağı çok çeşitli yemek, eğlence ve alışveriş alanları bulunmaktadır.

Johns Hopkins Carey Business School - image gallery 2

Yenilikler

Carey Business School, her yıl Hızlandırılmış Yaz programına ev sahipliği yapar. Uluslararası öğrencilere özel olan program, yaklaşan derece programlarına katılan herkesi uygun şekilde hazırlar. Öğrenciler konulara eleştirel ve yaratıcı bir şekilde nasıl yaklaşacaklarını öğrenirler. Ayrıca iletişim, bağımsız araştırma ve takım çalışması becerilerini geliştirirler.

Program, öncelikli olarak uluslararası öğrencilerin ABD’deki hayata geçiş süreçlerine yardımcı olmak için uygulanmaktadır. ABD'deki bir üniversiteden bir derece almadıkları sürece, tüm yeni uluslararası öğrenciler programa katılmakla yükümlüdür.

Gerekli İngilizce dil seviyelerini sağlamayan öğrenciler için, İngilizce Dil Programı (ELP) mevcuttur. İnteraktif sınıflar aracılığıyla konuşma ve yazma becerilerini geliştirebilirler. Program ticari ve akademik ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. Ayrıca, yeni bir ülkede gerekli olan günlük dil becerileri konusunda da öğrencilere yardımcı olacaktır.

2019 Güz Döneminde yeni başlayan sınıftan itibaren, tam zamanlı Finans Yüksek Lisans (MS) ve İş Analitiği ve Risk Yönetimi Yüksek Lisans (MS) programları, tam zamanlı Bilgi İşlem Sistemleri Yüksek Lisans (MS) programıyla birleşerek STEM eğitimi olarak belirlenmiştir. Bu, uluslararası öğrencilerin, kendilerine 24 ay daha ABD'de kalma hakkı sağlayacak olan Seçmeli Pratik Eğitimini (OPT) programlarına ekleyebilecekleri anlamına gelmektedir.

Johns Hopkins Carey Business School - image gallery 3

Öğretim Kalitesi

Johns Hopkins University 140 yılı aşkın bir süredir öğretimi ve araştırma çalışmalarıyla tanınmaktadır. Öğrenciler, çok sayıda saygın akademisyenden ve işletme uzmanlarından oluşan bir fakülte liderliğindeki Carey Business School'da kaliteli bir eğitim alacaklarından emin olabilirler. Öğretim üyeleri, günümüz toplumunda iş konularını çözmedeki etkisiyle dünya çapında tanınan araştırma çalışmalarında oldukça aktiftir.

Fakülte ayrıca sanat ve bilimleri kapsayan farklı akademik disiplinlerde çalışır. Teoriyi ve uygulamalı bilimi işletme uygulamalarıyla birleştirerek benzersiz bir bakış açısı ve yenilikçi sonuçlar yaratırlar. Fakültenin çalışmaları sık sık akademik dergilerde ve tıp dergilerinde yayınlanmaktadır. Ayrıca, dünya genelinde karşılaşılan iş zorlukları hakkında bilgi edinmek ve bilgiyi paylaşmak için çalışmalarını küresel çapta sürdürmektedirler.

Johns Hopkins Carey Business School - image gallery 4

Departman Yapısı

Carey Business School, tam zamanlı veya yarı zamanlı olarak alınabilecek çok çeşitli dereceler sunar. Bunlar, Johns Hopkins University bünyesindeki ve dışındaki en iyi okullardan bir disiplin ile beraber çift derece olarak da alınabilir.

Okulun en dikkat çekici programı tam zamanlı MBA'dir. Öğrencileri ticaret yoluyla toplumsal gelişmeler için çalışmaya teşvik etmek üzere tasarlanan program, iki yılda tamamlanmakta ve küçük, işbirlikçi sınıflarda verilmektedir. MBA mezunları, Deloitte, Amazon, Cisco ve U.S. Agency for International Development (ABD Uluslararası Kalkınma Ajansı) (USAID) gibi işverenlerle kariyerlerine başlamışlardır.

Diğer programlar arasında Sağlık Hizmetleri Yönetimi Yüksek Lisansı (MS), Tasarım Liderliğinde MBA/MA (çift derece) ve Gayrimenkul ve Altyapı Yüksek Lisansı bulunmaktadır. Daha esnek bir programa ihtiyaç duyan öğrenciler için uzaktan eğitim yoluyla online olarak alınabilen birçok program mevcuttur.

Johns Hopkins Carey Business School - image gallery 5

Giriş Koşulları

Carey Business School'da bir programa girmek isteyen uluslararası öğrencilerin bir takım uygunluk şartlarını karşılamaları gerekmektedir.

Öğrenci vizesine hak kazanmak için öğrencilerin yarıyıl başlangıcından önce bir derece programına resmi olarak kabul edilmeleri gerekir.

İngilizce dil seviyesi şartlarını sağlamak için, öğrencilerin en az IELTS 7.0 puanı veya TOEFL sınavında 600 (kağıt tabanlı), 250 (bilgisayar tabanlı) ve 100 (internet tabanlı) puan almaları gerekir. Özel programlar için ek dil gereklilikleri söz konusu olabilmektedir.

Önceki yeterlilikler için özel koşullar da bulunmaktadır. Dereceler, bir ABD yeterliliğine uygun eşdeğerlikte olup olmadığını belirlemek için yetkili bir kurum tarafından değerlendirilecektir.

Öğrenciler ayrıca, önceki dereceleri ABD veya Kanada’daki onaylı bir kurumda veya yalnızca İngilizce eğitim veren onaylı bir kurumda tamamlanmışsa da muaf tutulabilirler.

Johns Hopkins Carey Business School - image gallery 6

Burslar ve Finansman

Carey Business School’un uluslararası öğrencileri, ABD öğrencileriyle aynı öğrenim ücretlerini ödemekle yükümlüdür. Uluslararası öğrencilere devlet tarafından maddi destek sağlanmamaktadır. Bununla birlikte, tüm adaylar üniversiteye başvuruda bulunduklarında bir başarı bursu için otomatik olarak değerlendirilir.

MBA eğitimi alan öğrenciler, Carey Business Fellows programı için değerlendirilecektir. Bu, öğrenim ücretlerini ve 18.000 ABD doları tutarında bir bursu kapsamakta olup, öğrencilerinCarey Business School'daki eğitimleri süresince taksitler halinde ödenecektir.

Program için en az sekiz öğrenci seçilecektir. Carey Business Fellows programı için değerlendirmeye hak kazanacak öğrencilerin şunlara sahip olması gerekir:

  • Uygun iş deneyiminin kanıtı
  • 680 veya üzeri GMAT veya GRE puanı
  • Onaylanmış bir kurumdan 3.3 veya üzeri Ağırlıklı Genel Not Ortalaması (cumulative GPA)

Öğrenciler ayrıca bir mülakat için davet edilebilirler.

Johns Hopkins Carey Business School - image gallery 7

Mezun sonuçları

Carey Business School, tüm derece programları genelinde mükemmel mezun istihdam istatistiklerine sahiptir. En önemlisi, 2018’de MBA mezunlarının %90,3’ü mezun olduktan sonra üç ay içinde profesyonel çalışma hayatına başlamıştır.

Okul, öğrencileri mezuniyet sonrası hayatta başarı için en iyi şekilde hazırlayan Kariyer Gelişim Ofisine ev sahipliği yapmaktadır. Kariyer Gelişim Ofisi, endüstri paydaşları ile birlikte çalışarak öğrenciler için destek, etkinlikler ve fırsatlar sağlar. Bu mülakat becerileri konusunda yardımı, ağ oluşturma etkinliklerini, beceri geliştirmeyi ve iş ararken rehberliği kapsamaktadır.

Öğrencilere mezun olma yolunda yardımcı olmak için son derece kalifiye kariyer koçları bulunmaktadır ve İşveren İlişkileri ekibi, çalışma dünyasında mezunlardan neler bekleneceği konusuna açıklık getirebilecek sektör uzmanlarıdır.

Mezunlar ayrıca, Johns Hopkins University mezunlar topluluğu'na üye olmanın getirdiği çok sayıda avantajdan da yararlanabilir.

close