Lesley University - image gallery 1

Genel Bakış

Lesley Üniversitesi, Cambridge, Massachusetts, ABD'de bulunmaktadır ve 2018'de ulusal üniversiteler arasında ilk 200'e girmiştir (U.S. News & World Report). Üniversite 15 kişilik küçük sınıf boyutlarına sahiptir ve böylece kaliteli ve ilgili bir eğitim verebilmektedir.

Üniversite üç kampüse sahiptir. Beşeri Bilimler Fakültesine ev sahipliği yapan Doble Kampüsü, 24 saat açık olan bir bilgisayar laboratuvarı ve fitness merkezi gibi tesislere sahiptir. Brattle Kampüsü'nde Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi ve üniversitenin ana kütüphanesi bulunmaktadır. Porter Kampüsü, Sanat ve Tasarım Fakültesine ve Eğitim Fakültesine ev sahipliği yapmaktadır.

Üç kampüs de birbirine yedi dakikalık yürüme mesafesindedir ve metroyla Boston merkezine oldukça yakındır. Boston merkezi, müzeler, sanat galerileri, tarihi yerler, gıda pazarları, mağazalar, parklar ve en iyi konser alanları ile barlara sahip bir merkezdir. Ayrıca kampüsler Amerika'nın en büyük üniversite şehrinin merkezindedir ve Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) ile Harvard Üniversitesi'ne çok yakındır.

Üniversitenin tüm öğrencileri eğitimleri sırasında stajyerlik de yapmaktadır ve mezunların %96'sı okuldan ayrıldıktan sonraki dokuz ay içinde iş bulmaktadır. Öğrenciler 300 saatlik mesleki deneyimle mezun olmakta ve profesyonel bağlantılar kurma fırsatından faydalanmaktadır. Hasbro, Merrill Lynch, Boston Public Library ve Harvard Doğal Tarih Müzesi gibi kuruluşlarda iş pozisyonları bulmaktadırlar.

Öğrenciler, eğitimleri boyunca birçok konuda destek almaktadır ve Kariyer Kaynağı Merkezi de öğrencilere destek vermektedir. Yurt dışından gelen öğrencilere akademik eğitimle kültürel deneyimi ve İngilizce dil derslerini birleştiren Küresel Akademik Avantaj programı sunulmaktadır. Bu program, öğrencilerin yurt dışında eğitimleri sırasında başarılı olmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Lesley University - image gallery 2

Yenilikler

Lunder Sanat Merkezi, üniversitenin Sanat ve Tasarım Fakültesi eserlerine ev sahipliği yapmaktadır. Bu dört katlı binada bir kütüphane, galeriler, sınıflar, dijital animasyon ve diğer laboratuvarlar bulunmaktadır. Ve hâlâ gelişmeye devam etmektedir.

En yüksek maaşlara sahip sektör olan son teknoloji görsel efekt (VFX) eğitimi de animasyon programına dahil edilmiştir. Animasyon, dijital film çekimi, grafik tasarım ve illüstrasyon programlarındaki öğrenciler, bölgedeki diğer sanat ve tasarım okullarında bulunmayan imkânlardan faydalanmaktadır. VFX ve hareket yakalama teknolojisine sahip olan yeni tesisler, VFX becerilerinin arandığı alanlarda ihtiyaç olan deneyimi öğrencilere verecektir.

U.S. News & World Report tarafından 2018'de Ulusal Üniversiteler arasında 181. seçilmiştir ve 548 çalışanıyla okulun mükemmelliği takdir edilmiştir.

Lesley Üniversitesi ayrıca: ABD'deki ilk 30 İllüstrasyon Programında, ABD'deki ilk 60 Grafik Tasarım Okulunda, Massachusetts'teki ilk 3 Eğitim Fakültesinde ve Massachusetts'teki ilk 10 Psikoloji Programında yer almıştır.

Lesley University - image gallery 3

Öğretim Kalitesi

Lesley'nin akademik kadrosu, Emmy Ödülü almış, kendi alanında öncü olan ve büyük takdir gören profesörlerden oluşmaktadır. Çoğu kadro üyesi aynı zamanda pratisyendir ve bu sayede uzmanlık alanlarında güncel gelişmeleri takip edebilmektedirler. Sadece fikir ve rehberlik değil pratik önerilerde de bulunabilmektedirler. Akademik kadro, süren araştırmalara katılmaktadır ve öğrenci katılımını da memnuniyetle karşılamaktadır. Lesley'nin küçük sınıf mevcutları, öğrenciler ve akademik kadro arasında işbirliği sağlanmasını teşvik etmektedir.

Lesley Üniversitesi'nin ana deneyim kısmı, öğrencilerin genellikle son veya sondan bir önceki senesinde tamamladığı stajyerliklerden oluşmaktadır. Stajyerlik ofisi, stajyerlik alma konusunda destek sunmaktadır ve öğrencileri ilgili şirketleri aramaya teşvik etmektedir. Lesley öğrencileri, Hasbro, Pixar, Kraft Foods, Merrill Lynch, Wells Fargo, Boston Modern Sanat Enstitüsü ve Boston Güzel Sanatlar Müzesi gibi prestijli şirketlerde stajyerlik yapmaktadır.

Kısa Bilgiler

 • Ortalama sınıf mevcudu: 15 öğrenci
 • Her ana daldan öğrencilerin %100'ü en az bir stajyerlik tamamlamaktadır
 • Kayıt sayısına göre en popüler lisans programları:
  1. İşletme Yönetimi
  2. Eğitim
  3. Grafik Tasarım
  4. İllüstrasyon
  5. Fotoğrafçılık
  6. Psikoloji ve Uygulamalı Terapiler
  7. Sosyal Bilimler

Öğrencinin Sesi

"Küçük ortam ilgimi çekti. Profesörler ve danışmanlar, daha iyi bir öğrenci olmam için gerekli olan ilgiyi bana gösterebiliyor." -Mecivir Tersoo-Ivase, Nijerya

Lesley University - image gallery 4

Eğitim seçenekleri

Lesley'de verilen dersler arasında…

İş Yönetimi

Öğrenciler işletme ve liderlik teorisini okuyup gerçek işletme zorlukları, rol yapma, grup projeleri ve bire bir danışmanlık ve koçluk ile pratik deneyimler kazanabilmektedir.

Eğitim

Lesley'nin eğitim programları, ülkenin en iyi bilinen eğitim programlarındandır ve öğrenciler fark yaratan eğitmenlere dönüşmektedir.

Beşeri Bilimler

Beşeri bilimler okuyan öğrenciler, farklı perspektiflerden kültür ve tarihi görecek, kendi görüşlerini küresel topluluğa sunarak bilgilerini geliştirecektir.

Psikoloji ve Uygulamalı Terapiler

Öğrenciler, insanların kendilerini ve çevrelerindeki dünyayı anlamasına yardım etmeyi öğrenecek ve insanların iyileşmesi, anlaması ve bağlılık kazanmasına yardımcı olmanın yeni yolları araştıracaktır.

Bilim ve Matematik

Öğrenciler, Lesley'nin Doğa Bilimleri ve Matematik programlarında son teknolojiye sahip sınıflarda bire bir eğitim alacak, araştırma stajyerliklerine, konu alanı ortamlarına (yerel, bölgesel ve yurt dışında) ve bağımsız araştırma projelerine erişime sahip olacaktır.

Sosyal Bilimler

Öğrenciler, eğitim, politika, küresel çalışmalar ve insani hizmetlerde lider olmak için gerekli olan eleştirel düşünce becerilerini kazanmaya odaklanacaktır.

Lesley University - image gallery 5

Başvurular

Nasıl Başvurulur

 • Öğrenciler web sitemizi ziyaret edip akademik transkriptlerini (varsa bitirme belgesi ile birlikte) ve (varsa) İngilizce Dil Yeterliliği puanını yüklemelidir.
 • Öğrenciler başvuru yaparken akademik transkriptlerini ibraz etmelidir.
 • Öğrencilerin öğretmenlerinden, profesörlerinden, iş arkadaşlarından veya müdürlerinden bir ilâ üç arası referans göstermesi gerekebilir.
 • Öğrencilerin şahsi bir beyanname yazması, portföy iletmesi veya yazım örnekleri temin etmesi gerekebilir. Özel gereksinimler programlara göre değişiklik göstermektedir.

Burslar ve Finansman

Lesley Küresel Akademik Avantajı: 6.000 - 20.000 USD

Başvuru: İlk gelene hizmet

Seçilme:  Başvuru alındıktan sonra belirlenecektir

Gereksinimler

Doğrudan Giriş

 • 2.5 ABD Not Ortalaması
 • 6.5 IELTS/80 TOEFL
 • Makale
 • Referans Mektupları
 • Portföy (sadece BFA öğrencileri için)

Küresel Akademik Avantaj

 • 2.3 ABD Not Ortalaması
 • 5.0 IELTS/60 TOEFL veya PROLA Intermediate 3 (dahili İngilizce testi)

Daha fazla bilgi…

Lesley University - image gallery 6

Akademik Destek

Küresel Akademik Avantaj programında öğrenciler her sömestr hem dereceleri için kredi veren hem de üniversite hayatına alışmaları ve Lesley topluluğunun bir parçası olmalarını sağlayan derslere girecektir. Küresel Akademik Avantaj programının sundukları:

Yüz yüze danışman görüşmeleri

Öğrenciler, derecelerindeki gelişimi takip etmelerine yardımcı olacak bir danışmanla ayda bir görüşmektedir.

Eksiksiz öğrenci deneyimi

Öğrenciler hem kampüste hem kampüs dışında sosyal ve kültürel faaliyetlerle tanışacaktır.

Hizmetlere tam erişim

Öğrenciler, Lesley'nin akademik eğitmenlik, sağlık ve kariyer hizmetleri gibi öğrenci destek hizmetlerine erişime sahiptir.

Küçük grup seminerleri

Bu, akademik kursta küçük bir çalışma grubudur.  Öğrenciler, ödevleri ve profesörlerin beklentilerini daha iyi kavrayacaktır.

Akademik başarı

Öğrenciler, zamanlarını nasıl yöneteceklerini, araştırma yapmayı, sunum yapmayı ve ekip halinde çalışmayı öğrenecektir. Lesley'nin akademik kültürünü tanıyacaktırlar.

Akademik amaçlar için İngilizce

Öğrenciler, akademik başlıkları araştırarak kelime hazneleri ve dilbilgisi dahil okuma ve yazma becerilerini geliştirme fırsatına sahiptir.

Lesley University - image gallery 7

Mezun sonuçları

Lesley olağanüstü bir istihdam oranına sahiptir: Mezunların %96'sı ilk 9 ay içinde işe girmekte veya eğitime devam etmektedir. Lesley'den mezun olan öğrenciler, 88.000 kişilik mezunlar grubuna katılacaktır. Bu, öğrencilerin kariyer önerileri, iş fırsatları ve ilham için başvurduğu kişilerden oluşan bir gruptur. Lesley Üniversitesi mezunları, öğrencilere ve mezunlara destek sunan Kariyer Gelişim Merkezi'nden faydalanabilir.

İyi bir eğitim, öğrencileri iyi kariyerlere hazırlar. Lesley mezunları, dünyanın dört bir yanında farklı dallarda ve kariyerlerde çalışmakta ve gelişmektedir. Wells Fargo International, Kraft Foods, New York Eğitim Dairesi, Boston Financial, Denver Devlet Okulları, Bilim Müzesi, Tufts Sağlık Planı, Aile Planlaması Derneği ve AmeriCorps Watershed Stewards Projesi gibi kuruluşlarda çalışmaktadırlar.

Lesley mezunlarından diğer bazı örnekler de şöyledir:

 • Küresel bir şirket için kültür çeşitliliği ve kaynaştırma dairesine öncülük etmekte
 • Ödüllü belgeseller yönetmekte
 • Bir bankaya başkanlık ve CEO'luk yapmakta
 • Su ve insan hakları üzerindeki etkisi üzerine araştırma yapmaktadır
close