link Mission College Genel Bakış Turkish users

 


Welcome to Mission

Mission College - image gallery 1

Genel Bakış

Mission College, Santa Clara (MCSC), Silikon Vadisi'nin merkezinde yer alan, kariyer yollarını geliştirmek ve öğrencileri çeşitli istihdam piyasalarında rekabetçi rollere hazırlamak için çeşitli yeterlilikler sunan bir devlet üniversitesidir.

Apple ve Google gibi dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinin yakınında yer alan okul, başarılı bir kariyere başlamak için ideal bir yerdir. Mission'da öğrenciler, IIS Yoğun İngilizce Programında İngilizce dil becerilerini geliştirebilir, bir ön lisans veya yatay geçiş derecesine hak kazanabilir ve dört yıllık bir üniversiteye geçiş yapabilirler. Birçok uluslararası öğrenci, kolejin 2+2 programını başarıyla tamamlayarak UC Berkeley, UCLA ve San Jose State University gibi Kaliforniya'daki en iyi üniversitelere transfer olur.

Mission College, öğrencilerini kendi ideallerini bulmaları ve bu konuda heves ve kararlılıkla devam etmeleri için güçlendirmek için çok çalışmaktadır. Öğrenciler en büyük önceliğe sahiptir ve kolejin uzman öğretim kadrosu, kendi konu alanları hakkında tutkuludur ve öğrencilerle olduğu kadar müfredatla da yakından ilgilenmektedir. Öğrenciler, eğitimlerinin veya kariyerlerinin bir sonraki aşamasına güvenle ilerlemek için gereken bilgi ve becerileri kazanır ve eşitlik, topluluk, dürüstlük, mükemmellik, sürdürülebilirlik ve merak temel ilkelerine dayalı uzman bir eğitim alırlar.

Mission College - image gallery 2

Yenilikler

Mission College, sürekli olarak öğrenci deneyimini iyileştirmenin ve sunulan birçok yeterlilik ve sertifikaya değer katmanın yollarını aramaktadır. Kolej, bu yıl hem yurt içi hem de yurt dışındaki öğrenciler için yeni bir dizi finansal destek hizmeti tasarlamıştır ve şimdi yeni kolej üyeleri için Uluslararası Başarı Bursları ve devam eden uluslararası öğrenciler için başka burs fırsatları sunmaktadır. Bu finansal ödüller, California'da yaşamak ve okumak için ülke değiştiren öğrencilere ek bir güvenlik katmanı sağlamayı, programlarına odaklanmak ve başarıya ulaşmak için kaynaklara sahip olmalarını sağlamayı amaçlamaktadır.

Mission College, öğrencilerini Kaliforniya'daki en iyi üniversitelere yerleştirme konusunda bir üne sahiptir ve artık UCLA Transfer Alliance Programının (UCLA TAP) gururlu bir üyesidir. Okulun Onur öğrencileri, UCLA'daki Edebiyat ve Bilim Koleji'ne öncelikli kabul edilmek için TAP sertifikası almaya hak kazanırlar.

Mission College - image gallery 3

Öğretim Kalitesi

1975 yılında kurulan Mission College, kırk yılı aşkın bir süredir dünyanın her yerinden öğrencilere kaliteli eğitim sağlayarak öğretimde mükemmellik konusunda bir itibar geliştirmiştir. Kolej, tüm dünyadan ülkeleri temsil eden ve giderek büyüyen bir uluslararası öğrenci topluluğuyla birlikte yaklaşık 10.000 öğrenciden oluşan bir nüfusa sahiptir.

Mission College'ın öğretim kadrosu, hem öğretimde hem de sektörde uzun yıllara dayanan deneyime sahip yüksek nitelikli profesyonellerdir. Öğrencilerinin başarısına önem verirler ve her kökenden öğrencilerle iletişim kurabilen yetenekli iletişimcilerdir. Sınıf mevcutları küçüktür, bu da öğretim üyeleriyle bolca iletişim süresi ve daha kişisel bir öğrenme deneyimi sağlar.

Kolej, ön lisans dereceleri, transfer programları, mesleki ve beceri temelli programlar, kısa programlar ve başarı sertifikaları gibi çok çeşitli program türlerini kapsayan yüzlerce program sunmaktadır. Mission, binlerce öğrenciye Kaliforniya ve ötesindeki en iyi kurumlara kayıt olma hayallerini gerçekleştirmeleri için rehberlik etmiştir.

Mission College - image gallery 4

Departman Yapısı

Mission College, UCLA, , San Jose State University, UC Berkeley ve ABD’deki diğer en iyi kurumlarda lisans eğitimi almak için alternatif geçiş programları sunar.

Üniversite düzeyinde bakalorya eğitimine geçiş için kullanılabilecek iki ana program mevcuttur. Bunlar, Mission programını tamamlayan tüm öğrenciler için Edebiyat ve Beşeri Bilimler Ön Lisans (Associate in Arts) (AA-T) ve Fen Bilimleri Ön Lisans (Associate in Science) (AS-T) yeterlilikleridir.

California State University (CSU) sistemindeki bir kuruma kabul garanti edilmektedir ve öğrenciler yerel CSU konumlarına başvururken veya Mission College'da okudukları ana dalla benzer bir programa başvururken kabul için öncelikli olarak değerlendirilmektedir.

Okul, her biri ön lisans dereceleri, transfer programları ve başarı sertifikaları sunan aşağıdaki bölümlerden oluşur:

 • Sanat ve Tasarım
 • İşletme ve Otelcilik
 • Diller ve Liberal Sanatlar
 • Araştırma ve Genel Çalışmalar
 • Sağlık Hizmetleri
 • Kamu Hizmeti ve Sosyal Bilimler
 • Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik (STEM)

Ayrıca, her yaştan öğrenci mesleki gelişim için ESL ve Kredisiz programların yanı sıra mesleki çıraklık programlarına kayıt yaptırabilmektedir.

Mission College - image gallery 5

Giriş Koşulları

Mission College, farklı akademik ve uluslararası geçmişlere sahip tüm öğrencileri yenilikçi ve kapsayıcı programlarından birine başvurmaya teşvik eder. Aday öğrenciler, aşağıdaki kriterlerden en az birini karşılamaları durumunda yerleştirme için başvurabilirler:

 • Lise mezunu olmak
 • En az 18 yaşında olmak
 • Mevcut Lise öğrencileri için 10. sınıfı bitirmiş olmak
 • Bir G.E.D almış olmak
 • Eyalet Yeterlilik Testini geçmek

Kabul için çeşitli alternatif geçiş programları mevcuttur ve her başvuru kendi liyakatine göre değerlendirilmektedir. Mission, kolejin öğrenim topluluğunun bir üyesi olmak isteyen herkesi, tüm yıl boyunca herhangi bir soru ile ilgili yardımcı olmak üzere hazır olan Kabul Ekibi ile temasa geçmeye teşvik eder.

Başvurular çevrimiçi olarak yapılır ve aday öğrenciler, burslar ve finansal yardımla ilgili önemli bilgiler için uygunluklarını kontrol etmeye teşvik edilir. Gaziler için özel koşullar mevcuttur ve uluslararası adaylar için kolejin web sitesinde görüntülenebilecek ek gerekliliklerin bir kontrol listesi bulunmaktadır.

Mission College - image gallery 6

Ücretler ve Finansman

Mission College, öğrenim ücretlerini rekabetçi tutmak için çok çalışmakta ve herkes için eğitime ücretsiz ve adil erişimi teşvik etmektedir. 2021/2022 akademik yılı için, Mission College'daki tahmini lisans eğitimi ücretleri, California'da ikamet edenler için 1.208 USD ve eyalet dışından öğrenciler için 8.472 USD olarak belirlenmiştir.

Eyalet içi ücret tutarları, 3.802 USD olan ulusal ortalama tutarından önemli ölçüde düşüktür ve eyalet dışı lisans öğrenimi ücret tutarları da, benzer eğitim yolları sunan okulların ortalamasından daha düşüktür ki bu da yıllık 8.586 USD olarak tahmin edilmektedir.

Uygun şartları karşılayan California sakinleri, California College Promise Grant programı kapsamında kayıt ücretlerini ve park izni maliyetlerinin bir kısmını ödemekten muaf tutulabilirler. Üniversitenin Finansal Hizmetler Ekibi, geri ödemesiz hibeler, geri ödemeli krediler, uygun adaylar için burslar ve eğitimin yanı sıra kampüste istihdam fırsatları gibi çeşitli finansman seçenekleri sunar.

Mission College - image gallery 7

Mezun sonuçları

Mission College, Santa Clara, üçüncü sınıfa doğrudan giriş ile prestijli California State University sistemi içindeki bir kuruma kabul için garantili bir geçiş yolu sunar. Ayrıca, yerel sakinler veya kolej sertifikaları ile benzer bir ana dal için bir lisans programına başvuran öğrenciler için de öncelikli değerlendirme sunulmaktadır.

Program ücretleri, bir lisans derecesinin ilk iki yılına göre önemli ölçüde düşüktür, bu nedenle Mission öğrencileri lisans eğitimlerini daha az öğrenci borcu ile tamamlar ve iş hayatına daha düşük öğrenci kredisi geri ödemeleriyle başlarlar. Ayrıca kolej, öğrencilerin eğitimleri boyunca yararlanabilecekleri çeşitli finansal hizmetler, hibeler ve bursların yanı sıra öğrencilerin rekabetçi ve tatmin edici bir iş bulmalarına yardımcı olmak için özel bir Kariyer Hizmeti sağlamaktadır.

Mission College, dünyanın önde gelen teknoloji şirketleri, finans kuruluşları ve büyük ve sürekli değişen bir istihdam piyasası ile Kaliforniya'nın Silikon Vadisi'nde mükemmel bir konuma sahiptir. Mezunlar, değerli profesyonel bağlantılar kurmak ve dünyanın en modern ve yenilikçi işyerlerinden bazılarında iş fırsatları bulmak için ideal bir konumdadır.

close