Skip to main content
The Graduate School

The Graduate School

Binghamton by the numbers

#15

America's Best Value Colleges
Forbes 2016

5

Transdisciplinary Areas of Excellence

15

Specialized research centers

90+

World-class graduate programs

Binghamton University, State University of New York - The Graduate School - image gallery 1

Genel Bakış

New York'un Vestal kentinde bulunan Binghamton Üniversitesi, New York Eyalet Üniversitesi (SUNY) sisteminin bir parçasıdır.

Binghamton Üniversitesi uluslararası düzeyde tanınmış bir üniversitedir ve öğrencileri için 15 uzman araştırma merkezine sahiptir. Mühendislik ve matematik gibi konvansiyonel konulardan sürdürülebilir topluluklar ve çeviri çalışmaları gibi daha eşsiz seçeneklere kadar çeşitlilik gösteren 90 program sunmaktadır.

Binghamton Üniversitesi, daha ileri düzeyde eğitim almak isteyen öğrencilerine çift mastır derecesinden doktoraya kadar birçok farklı program sunmaktadır.

Yaklaşık 930 hektarlık bir araziye yayılan kampüs, öğrencilerin yürüyüş veya koşu yaparak ya da bisiklet sürerek keşfedebileceği mükemmel bir Doğa Koruma Alanına da sahiptir.

Binghamton Üniversitesi, çok iklimli bir seraya sahip olan muhteşem bir bilim kompleksi ile 1.200 koltuklu bir tiyatroya sahip olan, açık hava koltukları için arka duvarı kaldırılabilen bir Performans Sanatları Merkezi gibi birinci sınıf tesislere ev sahipliği yapmaktadır.

Ödüllü Kariyer Merkezi, düzenli olarak iş ve stajyerlik fuarları düzenlemektedir. Kariyer danışmanları, öğrencilere iş arama sürecinde yardımcı olmaktadır ve telefon ya da Skype mülakatlarına katılmak isteyen öğrenciler için mülakat odaları mevcuttur.

Binghamton, ayrıca itibarlı bir spor topluluğuna da sahiptir. Bearcats lâkabıyla anılan enstitü, 21 tane NCAA Division 1 takımıyla Amerikan üniversiteleri arasında en yüksek seviyededir. Okul içi spor takımlarının yanı sıra son teknoloji bir fitness merkezi ve kano ve tırmanma etkinliklerini organize eden bir Açık Hava Uğraşıları programı mevcuttur.

Binghamton, sahip olduğu büyük kültürel çeşitlilikle ve büyüyen uluslararası topluluğuyla gurur duymaktadır. Enstitü, 122 ülkeden 2.500 uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır ve kampüsteki 250'nin üzerinde kulübü ve topluluğuyla öğrencilerin daima yapabileceği bir şeyler vardır.

Binghamton University, State University of New York - The Graduate School - image gallery 2

Yenilikler

Binghamton'daki son haberlerden bazıları:

  • Eczacılık Fakültesi ile Decker Hemşirelik Fakültesini birleştirerek tam teşekküllü bir Sağlık Bilimleri Yüksekokulu kurma yolunda çalışmalar devam etmektedir.
  • Veri bilimi teorisi ve uygulamasının eğitimlerde ve farklı sektörlerde uygulanması hızla gelişim göstermektedir. Veri bilimde ilgili programların sunulmasına odaklanmış bir merkezin kurulması için çalışmalar devam etmektedir.

Araştırma ve Teknoloji:

  • Mühendislik, bilgisayar bilimi, biyoloji ve jeoloji öğrencileri, Mars'ta kullanılacak bir robotun geliştirilmesi üzerinde çalışmaktadır. Binghamton Üniversitesi ilk defa Mars'ta kullanılacak olan bir robot geliştirmekte olduğu için bu çalışma farklı beceriler gerektirmektedir. Robot, Mars Society'nin senelik olarak düzenlenen yarışmasında diğer enstitülerin öğrencileri tarafından tasarlanan robotlarla yarışacaktır.
  • Binghamton Üniversitesi'nin seçkin kimya ve gereçbilim profesörü M. Stanley Whittingham, interkalasyon kimyasının enerji depolama malzemelerinde uygulanmasına öncülük yaptığı için Ulusal Mühendislik Akademisi'ne seçilmiştir.
Binghamton University, State University of New York - The Graduate School - image gallery 3

Fakülteler

Üniversitenin fakülteleri ve yüksekokulları...

Harpur Sanat ve Bilim Yüksekokulu, üniversitenin altı fakültesinden en eskisi ve en büyüğüdür. Beşeri bilimler, fen bilimleri ve matematik ile sosyal bilimler olmak üzere üç ana konu alanında programlar sunulmaktadır. Beşeri bilimlere gösterilen odakla öğrenciler yazılı iletişim ve bilimsel analizde eğitimle başarılı bir kariyere hazırlanmaktadır.

Thomas J. Watson Mühendislik ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi, biyomedikal mühendislik, elektrik ve bilgisayar mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, endüstri ve sistem mühendisliği, gereç mühendisliği, makine mühendisliği ve sistem bilimi dallarında programlar sunmaktadır.

Decker Hemşirelik Fakültesi, aile sağlığı hemşireliği, aile psikiyatrik akıl sağlığı hemşireliği, toplum sağlığı hemşireliği ve yaşlı bakımı hemşireliği dallarında lisansüstü programlar sunmaktadır. Nefes alan, konuşan ve kanayan iki adet SimMan birimi gibi en yeni eğitim simülatörleriyle donatılmıştır.  Yapay bir ev bakımı süiti ve alternatif tedaviler süiti de mevcuttur.

Halk ve Kamu İşleri Yüksekokulu, yerel okul sistemleri, yüksekokullar, üniversiteler, sağlık kuruluşları, devlet kuruluşları, kâr amacı gütmeyen kuruluşlar ve işletmelerle güçlü bağlantılara sahiptir. Yüksekokulun sunduğu programlar, öğrencileri kamu hizmetinde bir kariyere hazırlamaktadır.

İşletme Fakültesi, en gözde programlardan biri olan İşletme Mastırı programını sunmaktadır. Öğrenciler, yüksek teknolojiye sahip olan Zurack Borsa Odası'ndaki profesyonel borsa yazılımını kullanarak bir portföyü nasıl yöneteceklerini öğrenebilmektedir. İşletme Fakültesi, çeşitli ağ oluşturma etkinlikleri ve öğrenci değişimi programları organize etmektedir.

Eczacılık ve Eczacılık Bilimleri Fakültesi, güz 2017 döneminde ilk öğrenci grubunu tanıtmıştır. Fakülte, 2016'da Johnson City'de son teknolojiye sahip bir bina inşa etmek için 60 milyon dolarlık bir projeye başlamıştır. Öğrenciler, klinik uzmanlıklar, düzenleyici kuruluşlar, sektör ve araştırmada kariyere hazırlanmaktadır.

Binghamton'daki fakülteler ve yüksekokullar hakkında daha fazla bilgi edinin.

Binghamton University, State University of New York - The Graduate School - image gallery 4

Eğitim Seçenekleri

Binghamton, hızlandırılmış eğitim programıyla eşsiz bir beş yıllık çift derece imkanı sunmaktadır. Öğrenciler ilk üç yıl lisans programlarını tamamlayıp dördüncü yılda hem lisans hem lisansüstü eğitimine odaklanmaktadır. Öğrenciler beşinci yıllarında tamamıyla lisansüstü eğitimlerine odaklanmaları için Yüksekokul'a alınmaktadır. Binghamton'da verilen hızlandırılmış dereceler hakkında daha fazla bilgi edinin

Popüler Lisansüstü Programları

En popüler lisansüstü derece programlarından bazıları şunlardır...

İşletme Yönetimi Mastırı:

İşletme Fakültesi, öğrencilere İşletme Mastırı almanın çeşitli yollarını sunmaktadır. Binghamton, öğrencilerin akademik ihtiyaçlarına ve planlarına uyacak şekilde farklı İşletme Mastırı programları sunmaktadır. Binghamton Üniversitesi İşletme Mastırının çeşitli faydaları mevcuttur. İşletme Mastırı, bir yıl kadar kısa bir sürede tamamlanabilen bir bölüm olarak öğrencilere hem paradan hem de zamandan tasarruf etmelerini sağlamaktadır.

Bilgisayar Bilimi Mastırı:

Bilgisayar Bilimi Mastırı, dünya çapında öğrencilerden başvuru alan zorlu ve popüler bir programdır. Öğrencileri bilgisayar biliminde ilgili araştırma veya profesyonel uygulamalara hazırlamak için tasarlanan program, bölgede türünün en iyi örneklerinden biridir. Öğrenciler işletim sistemleri, bilgi alımı, mobil bilgisayar, ağ kurma, veri yönetimi, programlama, grafik, bilgisayar mimarisi ve daha birçok konuda eğitim alacaktır.

Biyomedikal Mühendislik Mastırı:

Biyomedikal Mühendislik Mastırı, öğrencileri küresel bir ortamda akademi, işletme, eğitim, girişimcilik ve başarı için biyomedikal sektörde liderlik pozisyonlarına hazırlamaktadır. Biyomedikal girişimci olmak veya biyomedikal araştırmalar yapmak isteyenler için tasarlanan bu bölümde öğrenciler en son teknolojiyle donatılmış araştırma tesislerinde uzman rehberliği eşliğinde eğitim almaktadır.

Binghamton University, State University of New York - The Graduate School - image gallery 5

Araştırma

Araştırma, Binghamton'da akademik yapının ayrılmaz bir parçasıdır. Üniversitede yapılan araştırmaların büyük bir kısmı, disiplinler arası beş mükemmeliyet alanında yapılmaktadır.

Vatandaşlık, Haklar ve Kültürel Aidiyet:

Vatandaşlık, Haklar ve Kültürel Aidiyet Mükemmeliyet Alanı, öğrencilere vatandaşlık, haklar ve aidiyetin kültürel, etnik, cinsel, evrimsel ve uluslararası yüzeyleri üzerinde araştırmalar yapma fırsatı sunmaktadır.

Sağlık Bilimleri:

Sağlık Bilimleri Mükemmeliyet Alanı, öğrencilere hastalık duyarlılığı ve önlemi, teşhis ve tedavi sensörleri ve cihazları, sağlık sistemleri ve bireysel tedaviler gibi tıbbın bütünleyici alanlarında araştırma yapma fırsatı sunmaktadır.

Maddi ve Görsel Dünyalar:

Bu, antropoloji, müzik, diller ve tarih gibi çok farklı konulardan öğrencileri bir araya getiren ilginç bir araştırma temasıdır. İnsanlığın maddi dünya taleplerinin anlaşılması, dünyanın gelişimini şekillendirmektedir.

Akıllı Enerji:

Fosil yakıtları ve yenilenemeyen enerji kaynakları nedeniyle dünyanın karşılaştığı en büyük zorluklardan biri çevre kirliliğidir. Enerjiyi muhafaza etmek ve temiz ve verimli enerji elde etmek için yeni fikirler üretmeyi hedefleyen öğrenciler, bu Mükemmeliyet Alanının bir parçası olarak araştırmalarını yapabilirler.

Sürdürülebilir Topluluklar:

Sürdürülebilir Topluluklar Mükemmeliyet Alanı, öğrencilerin sürdürülebilir yaşam, yerel sürdürülebilir topluluklar, ada, orman ve taşkın yatağı toplulukları ile sürdürülebilir enerji toplulukları üzerine araştırmalara odaklanmaları için doğru yerdir. Binghamton'daki disiplinler arası araştırma alanları hakkında daha fazla bilgi edinin.

Binghamton University, State University of New York - The Graduate School - image gallery 6

Kabul

Binghamton, öğrencilerin istedikleri lisansüstü programına başvurabilmelerini sağlayan açık ve net bir çevrimiçi başvuru sürecine sahiptir. Aday, tüm ilgili belgeler, kişisel bir beyanname ve referans mektuplarıyla desteklenmelidir.

İngilizce Dil Yeterliliği:

İngilizce dil testleri için minimum puanlar aşağıdaki gibidir:

  • TOEFL – 80
  • IELTS – 5,0 altında puan olmadan 6,5 ortalama
  • PTE Academic – 53

Özel programlar daha yüksek bir puan gerektirir.

Ayrıca yurt dışından gelen öğrencilerin harç ücreti ile en az 1 yıllık lisansüstü eğitimi için gerekli kişisel masraflarını karşılayacak paraya sahip olduğunu belgeleyen Uluslararası Öğrenci Mali Tablo Formunu da ibraz etmesi gereklidir.

Binghamton University, State University of New York - The Graduate School - image gallery 7

Öğrenci desteği

Birçok takdirname kazanmış olan Uluslararası Öğrenci ve Bursiyer Hizmetleri Ofisi (ISSS), Akademik İşler Birimi'nin bir parçasıdır ve uluslararası öğrencilere destek sunmaktadır.

Uluslararası Öğrenci ve Bursiyer Hizmetleri Ofisi, öğrenci vizesi almaktan tıbbi belgeleri vermeye, oryantasyona, konaklamaya ve öğrenci kartı almaya kadar yurt dışından gelen öğrencilere her konuda yardımcı olmaktadır. Oryantasyon programı, yurt dışından gelen tüm öğrencilerin katılması gereken önemli bir etkinliktir. Öğrenciler, ABD göç yönetmelikleri, sağlık sigortası, kurs kaydı ve kültürel uyum gibi konularda bilgi alacaktır.

Sağlık Sigortası:

Sağlık sigortası, uluslararası öğrencilerin Binghamton'da geçirdikleri süre boyunca sağlık masraflarını karşılamak için zorunludur. Kalıcı ikamet vizeleri haricinde göçmen vizesi olmayan tüm kayıtlı lisansüstü öğrencileri, Binghamton Üniversitesi'nin muafiyet izni olmadığı sürece GeoBlue Uluslararası Sigorta Poliçesine otomatik olarak kaydolacaktır.

Duygusal Destek:

Öğrencilerin yaşadığı duygusal zorlukların ve vatan özleminin üstesinden gelmelerine yardımcı olan danışmanlar ve destek uzmanları mevcuttur.

Kampüs Güvenliği:

Güvenlik, Binghamton'da yaşamın bütünsel bir parçasıdır. Kampüs içinde öğrencilere yardımcı olan refakatçilerden acil durumlar için mavi ışıklı telefonlara, Üniversite Polisi devriyelerine ve öğrenci yurtlarındaki kampüs gözetim programına kadar öğrencilerin kampüsteki güvenliği gözetilmektedir.

close

Last Updated: 3/21/18