By continuing to use this site, you agree to the use of cookies in accordance with our privacy policy.

Video thumb

Genel Bakış

Syracuse University, New York Eyaleti'nde bulunan, mükemmellik konusunda itibara sahip dünyaca ünlü bir kurumdur.

New York City’den dört buçuk saat uzaklıkta bulunan tarihi üniversite, geleneksel ve modern mimarinin bir karışımı ve güzel yeşil alanları ile tanınan nefes kesici bir kampüse sahiptir. Üniversite Times 2020 Yükseköğretim Sıralamasında dünyanın en iyi 300 üniversitesi arasında, son US News Sıralamasında da Birleşik Devletler’de 54’üncü sırada gösterilmiştir.

Syracuse güçlü bir sporcu programı ile bilinen öğrenci kulübü ve etkileyici düzeyde müfredat dışı etkinlikleriyle birbirine sıkı sıkıya bağlı bir topluluğa ev sahipliği yapar. Ancak, yine de en çok öğrencilere dünya standardında bir eğitimle uluslararası fırsatlar sunmaya odaklanmış dünyanın önde gelen bir araştırma kuruluşu olmasıyla tanınır.

Öğrencilere istedikleri alanda başarılı profesyoneller olmaları için küçük mevcutlu sınıflar aracılığıyla ihtiyaç duydukları ilgiyi sağlayan deneyimli öğretim üyeleri sayesinde, araştırma ve inovasyona büyük yatırım yapan uzman programlar sunmaktadır. Syracuse, öğrencilere kapsamlı, ilgi çekici ve akademik açıdan titiz bir öğrenim görme şansı sunmak için 200'den fazla ana dal ve 100 yardımcı branş programı sunmaktadır.

Syracuse öğrencileri, mükemmel tesislere sahip davetkâr bir kampüs ve üniversiteyi temsil eden sıcak bir ruh ile karşılanmaktadırlar. Büyük kampüs, öğrencilerin aynı yerde yaşayıp öğrenim görmeleri ve üniversiteye güçlü bir yakınlık geliştirmeleri için konaklama olanakları sunmaktadır. Ayrıca Syracuse'un simgesi olan ve kampüs çevresinde her zaman görülebilen parlak turuncu renkle güçlü bir bağ geliştirebilirler.

Syracuse University - image gallery 2

Yenilikler

Dubai İnşaat Mühendisliği Stajı 10’uncu Yılını Kutluyor:

Syracuse Ortaklığı Drone Pilotluğu için Yeni Araçlar Geliştiriyor

Seçkin profesör Pramod Varshney’in Mühendislik ve Bilgisayar Bilimleri Kolejindeki Üst Düzey Füzyon Laboratuvarı, Syracuse’de İleri Sistemler ve Mühendislik Merkezi le birlikte hava sahası gözetimi ve ortak adı “drone” olarak anılan küçük İnsansız Hava Aracı Sistemlerinin (UAS) izlenmesine yönelik yeni teknikler geliştirmek için çok uluslu Thales şirketiyle işbirliği yapmaktadır. Laboratuvar geleneksel hava araçları ve droneların havada birbirine çok yaklaşmamasını sağlayacak performans ölçü birimleri ve modeller geliştirmek, böylece ulusal hava sahası sisteminde güvenlik unsurları yaratmak için çalışmaktadır.

Syracuse Araştırmacılarına Konjenital Kalp Rahatsızlıklarının Nedenleri Çalışmalarından dolayı 2.1 Milyon $ Ödül Verilmiştir

Sağlık, tıp ve malzeme inovasyonu alanındaki küresel zorlukları araştıran ve ele alan disiplinler arası bir akademisyen ekibi olan Syracuse Bioinspired (Biyo-İlham) Enstitüsünden bir grup araştırmacı en yaygın doğuştan gelen kusur olan konjenital kalp rahatsızlıklarına dair anlayışın geliştirilmesi için Ulusal Sağlık Enstitüleri tarafından 2.1 Milyon $ ödüle layık görülmüştür. Geçmiş araştırmalar doğuştan gelen kusurların potansiyel biyokimyasal kaynakları merkezliyken, yeni araştırmalarda embriyo gelişimin erken aşamalarında kusurlara neden olabilecek mekanik güçlerin tam yeri saptanmaya çalışılmaktadır.

Syracuse Öğrencilerinin Girişimi olan OthersideAI Tohum Aşaması Yatırımcılığı için 2.6 Milyon $ Almıştır

Üç Syracuse University öğrencisi Matt Shumer ’22, Miles Feldstein ’23 ve mezun Jason Kuperburg ’18 basit özetleri saniyeler içerisinde düzgün yazılmış e-postalara dönüştüren bir e-posta yazılım platformu olan girişimleri OthersideAI’yı ilerletmeleri için Madrona Venture Group’tan 2.6 Milyon $ fon almıştır. Ekip OthersideAI’yı Syracuse University Kütüphanelerinin sunuculuğunu yaptığı Syracuse Blackstone LaunchPad 2020 SummerStart Hızlandırıcı Programının bir parçası olarak geliştirmiştir. OthersideAI tamamen GPT-3, sanal olarak her tür görev için doğal dil sonuçları sunan OpenAI’dan alınan güçlü genel amaçlı bir AI modeli, üzerinden kurulmuş ilk ticari ürünlerden biridir.

Syracuse University - image gallery 3

Öğretim Kalitesi

Syracuse University, deneyimli ve yüksek nitelikli öğretim üyeleri ile öğrencilere birinci sınıf eğitim sunmaktadır. Öğretim üyesi-öğrenci oranı 1:15 olan Syracuse, öğrenci odaklı eğitim sağlayacak kaynaklara ve tutkuya sahiptir. Üniversite %60’ı 20’nin altında öğrenciden oluşan lisans sınıfları olmak üzere ortalama 26 kişilik küçük sınıflarda eğitim vermektedir. Bazı giriş dersleri dışında Syracuse, ilgili konular hakkında anlayışlı ve derin bir tartışma yapılmasına olanak tanıyan ve öğrencilerin gerçekten gelişmeleri için gereken bire bir destek seviyesine erişmelerini sağlayan küçük sınıf mevcutlarına odaklanmaktadır.

Syracuse üst düzey akademik ve endüstri deneyimi sunan eğitimci akademisyenleriyle iftihar eder. önde gelen kurumda araştırmaya dayalı bir eğitim almakta olan öğrencilere rehberlik etmekte ve öğrencilerinde inovasyon, yaratıcılık ve tutku uyandırmayı amaçlamaktadırlar.

Syracuse University - image gallery 4

Departman Yapısı

Syracuse, çok çeşitli programlar sunan 13 okul ve koleje sahiptir.

Mimarlık Okulu

ABD’de 5’inci sırada olan mimarlık fakültesi yaratıcılık, araştırma ve problem çözümüne odaklanan bir müfredat sunar.

Sanat ve Bilim Koleji

Syracuse'un kurucu koleji olup, matematik, doğa bilimleri, beşeri bilimler ve sosyal bilimler bölümlerine ayrılmıştır.

Eğitim Okulu

Eğitim uygulamaları geliştirmede ulusal lider ve kapsayıcılık hareketinde bir öncü olan okul, kentsel eğitimi ilerletmek için çalışmaktadır.

Mühendislik ve Bilgisayar Bilimleri Koleji

Ulusal araştırma merkezlerine, modern laboratuvarlara ve stajlara erişim ile geleceğin mühendislerini ve bilgisayar uzmanları yetiştirilmektedir.

David B. Falk Spor ve İnsan Dinamikleri Koleji

Öğrencileri bireyler, aileler ve toplumların duygusal ve fiziksel refahını geliştirecek mesleklere hazırlar.

Bilgi Çalışmaları Okulu

ABD'deki ilk bilgi bilimleri okuludur ve öğrencileri hızlı dijital geleceğe hazırlama konusunda bir liderdir.

Hukuk Koleji

Küçük mevcutlu sınıflar ve etkileyici tesisler sunan, zengin bir tarihe sahip hukuk okuludur.

Martin J. Whitman Yönetim Okulu

Küresel rekabetçilik çağı etrafında oluşturulmuş programlar sayesinde girişimci yöneticiler yetiştirmektedir.

Maxwell Vatandaşlık ve Halkla İlişkiler Okulu

Amerika'nın en iyi halkla ilişkiler lisansüstü programına sahip olan okul, çeşitli sosyal bilimlerde yenilikçi eğitim ve araştırmalara ev sahipliği yapmaktadır.

S.I. Newhouse Kamu İletişimi Okulu

Temel bilimlere dayanan geniş bir konu yelpazesini kapsayan köklü ve seçkin bir kitle iletişim okuludur.

Görsel ve Sahne Sanatları Koleji (VPA)

Görsel ve sahne sanatlarının altı özel alanına ayrılmış olup, yaratıcı süreci ve mesleki gelişimi desteklemektedir.

Syracuse'de Yarı Zamanlı (Part-Time) Eğitim: University College (UC)

Yarı zamanlı tamamlanacak programların çoğunun esnekliğini yönetmektedir.

Yüksekokul

Lisansüstü eğitim için akademik politika ve mesleki gelişim programlarını yönetmektedir.

Syracuse University - image gallery 5

Giriş koşulları

Syracuse, Amerikan eğitim sistemini uygulamayan bir okula kayıtlı uluslararası öğrencilerin SAT veya ACT gibi standart bir sınava girmelerini talep etmemektedir. Bunun yerine adayları önceki akademik performanslarına göre bireysel olarak değerlendirmektedir. Ana dili İngilizce olmayan öğrencilerin yeterliliklerini kanıtlamaları gerekmektedir. Syracuse, giriş koşulları için katı kurallara sahip değildir, bunun yerine her başvuruyu bireysel olarak değerlendirmektedir. Bununla beraber, okulların çoğunluğu 80 TOEFL puanı, 6.5 IELTS puanı veya 176 Cambridge puanına sahip adayların tercih edildiğini belirtmektedir.

Whitman Yönetim Okulu, Mimarlık Okulu ile Sanat ve Bilim Koleji biraz daha üst seviyede, S.I. Newhouse Kamu İletişimi Okulu ise önemli ölçüde daha üst seviyede koşulların karşılanmasını gerektirmektedir.

Bu nedenle, aday öğrenciler başvurmak istedikleri programlar için özel giriş koşullarını dikkatlice kontrol etmeli ve bu tanınmış ve rekabetçi üniversitede öğrenim görme şansından yararlanmak için Syracuse web sitesinde başvurularla ilgili sunulan tavsiyelere uymalıdırlar.

Syracuse University - image gallery 6

Burslar ve Finansman

Syracuse'a kabul edilen uluslararası öğrenciler başarı bursları için otomatik olarak değerlendirilecektir. Çeşitli miktarlarda sağlanmakta olan bu ödülleri kazanmak için farklı kriterler söz konusu olup geri ödemesiz burslar olarak verilmektedir.

Öğrenciler için geldikleri ülkelere özel çeşitli burslar da mevcuttur. Syracuse, uluslararası öğrenci adaylarının başvurabileceği aşağıdakiler gibi çeşitli dış kaynaklı burs programları için onaylı kurumlar listesinde yer almaktadır:

  • Brezilya: Bilimsel Hareketlilik Burs Programı
  • Kazakistan: Bolashak Cumhurbaşkanlığı Bursları
  • Kuveyt: Devlet bursları (Yükseköğretim Bakanlığı)
  • Norveç: Norveç Devlet Eğitim Kredi Fonu (Lånekassen)
  • Katar: Devlet bursları (Yükseköğretim Kurulu/Yükseköğretim Enstitüsü)
  • Suudi Arabistan: KASP (Kral Abdullah Burs Programı) ve SABIC (Suudi Arabistan Temel Endüstriler Kurumu)
  • BAE: Devlet bursları (Eğitim Bakanlığı)
Syracuse University - image gallery 7

Mezun sonuçları

Syracuse mezunları, muazzam bir destek ağı sağlayan, birbirine bağlı ve tarihi bir mezunlar grubuna otomatik olarak katılırlar.

Syracuse 2019 Mezunlar Sınıfı, üniversitedeki deneyimlerinin bir sonucu olarak mezuniyet sonrası büyük başarılar elde etmeye devam eden mezunlardan oluşmaktadır. Yaptığı işin kariyer hedefleriyle ilişkili olduğunu bildirenlerin oranı %90 olmakla birlikte %87’lik bir kariyer sonucu oranına sahiptir. Neredeyse %50’lik bir kesim mezun olur olmaz ortalama 54.033 USD net maaş ortalamasıyla tam zamanlı pozisyonuna yerleşmiştir, bu da Syracuse’deki eğitimin değerini göstermektedir.

Syracuse mezunlarının son dönem işverenleri arasında Amazon, Bloomberg, Walt Disney ve diğer birinci sınıf, küresel şirketler gösterilebilir.

Syracuse Mezunlar Ağı, öğrencilere mezuniyetten çok sonra dahi iletişimde kalma ve Syracuse'dan yararlanmaya devam etme olanağı sağlayan geniş çevreli ve aktif bir organizasyondur.

close