International Admissions

University of Hartford - Undergraduate Admissions - image gallery 1

Genel Bakış

University of Hartford (UHart), West Hartford, Connecticut, ABD'de özel bir üniversitedir. Hartford şehri, Amerika'nın büyük şehirleri Boston (iki saatlik mesafede kuzeyde) ve New York (iki saatlik mesafede güneyde) arasında yer almaktadır. Kampüs, akademik bölümleri ve UHart lisans öğrencilerinin %85'inin yaşamakta olduğu yerleşim alanlarını ayıran Park Nehri tarafından ikiye bölünmüş güzel bir yeşil alandır.

Öğrenciler, işletme, mühendislik, sağlık bilimleri, temel bilimler, güzel sanatlar, sahne sanatları ve eğitim alanlarında 100'ün üzerinde farklı program arasından seçim yapma olanağına sahiptir. UHart'ta, öğrenciler profesörleriyle derslere çok kişisel bir şekilde katılmalarını sağlayan küçük sınıf ortamlarında çalışırlar. Öğrenciler ayrıca hem sınıf arkadaşları hem de profesörleri ile birlikte araştırma ve proje çalışmaları yoluyla öğrenme fırsatına sahiptir.

Üniversitedeki tesisler arasında bir spor merkezi, modern bir kütüphane ve sahne sanatları merkezi bulunmaktadır. Öğrenciler için kampüste bir posta merkezi, market, kafe ve birçok sağlıklı beslenme seçeneği de mevcuttur.

Öğrenciler, iş arayışının her aşamasında kendilerine yardımcı olacak kapsamlı kariyer hizmetlerine ve kaynaklarına erişebilirler. Kariyer danışmanları ile bire bir toplantıların yanı sıra üniversite web sitesinde de destek mevcuttur. Kurumun Japonya, Güney Afrika ve İtalya gibi ülkelerde sunduğu 50'nin üzerinde yurtdışı eğitim programı sayesinde, öğrencilerin eğitimleri sırasında başka bir ülkede hayatı deneyimlemeleri de mümkündür.

University of Hartford mezunları, El Salvador başkanı, ESPN, Hartford Steam Boiler ve Stanley Black & Decker yöneticileri gibi liderler olarak isim yapmışlardır. Ayrıca mezunları arasında Orin Wolf (Tony ödüllü bir müzikalin baş yapımcısı), Christine Dwyer (Broadway oyuncusu) ve Liane Hansen (NPR radyo sunucusu) gibi başarılı sanatçılar ve medya şahsiyetleri ve NASA astronotu Jack Swigert Jr. gibi kaşifler bulunmaktadır.

University of Hartford - Undergraduate Admissions - image gallery 2

Yenilikler

University of Hartford, kütüphanelerde ve öğrenci birliğinde yapılan son genişletmeler ve 2019 sonbaharında açılacak olan işletme okulunda yeni bir büyüme dahil gelişmekte olan bir kampüse sahiptir.

Barney İşletme Okulu

Barney İşletme Okulu’na yapılacak genişletme ile, Auerbach Hall’a 10.000 fit karelik bir alan eklenecek; varlık yönetimi ve yatırım bankacılığı firmalarında piyasa işlemlerinin yürütüldüğü bölümleri simüle eden bir seans odası ve analiz laboratuvarı ile tamamlanan son teknoloji ürünü bir öğrenim ortamı yaratmak üzere 1300 fit karelik bir alan yenilenecektir.

Öğrenci Başarı Merkezi

Öğrencilerin evraklarını işleme koyabildikleri, destek personeli ile görüşebileceği, Kariyer Hizmetlerine uğrayabileceği, bir kulübe katılabileceği ve yurtdışında eğitim olanakları hakkında bilgi alabileceği bir merkez, sonbaharda kampüs merkezinde açılacaktır.

Gengras Öğrenci Birliği

Gengras Öğrenci Birliği yakın zamanda öğrenciler, öğretim üyeleri ve personel için yeni toplum alanı Hawk Lounge ile ve işbirlikçi çalışmalara ilham veren, öğrencileri derneklere katılmaya teşvik eden yeni ortak alanlar sayesinde dönüştürülmüştür.

Harrison Kütüphaneleri

Yeni bir proje ile, Harrison Kütüphanelerinin fiziksel alanı, teknolojisi ve altyapısı, üniversitenin tüm öğrencileri, akademisyenleri, yaratıcıları ve destekçilerine fayda sağlamak üzere tasarlanmış, gelişen öğretme ve öğrenme anlayışı ile uyumlu hale getirilmektedir. Bu modern alan, lobide bir buluşma yeri olarak hizmet veren bir Starbucks Café ile kütüphanenin tüm olanaklarını bir araya getirmektedir.

Hemşirelik Lisansı

Bu program, hem lisans hem de yüksek lisans seviyeleri için Commission on Collegiate Nursing Education (CCNE) tarafından onaylanmıştır ve ilk girişlerini 2019 Eylül döneminde alacaktır.

Montessori Eğitiminde Lisans Derecesi

Montessori eğitiminde lisans derecesi ana eğitim programı, öğrencilere mezun olduklarında uluslararası olarak tanınan bir AMI diploması kazandırmak üzere, University of Hartford müfredatını Association of Montessori Internationale (AMI) öğretmen eğitimi programı ile eşleştirmektedir.

University of Hartford - Undergraduate Admissions - image gallery 3

Öğretim Kalitesi

University of Hartford öğrencileri, kendini işine adamış öğretim üyelerinin özel ilgisinden faydalanırlar. Fakülte üyeleri, küçük sınıflar sayesinde ve düzenli olarak planlanan çalışma saatleri aracılığıyla her bir öğrenciyi tanıma fırsatı bulabilirler.

Üniversitenin öğretim üyeleri çığır açan bilimsel araştırmalar yürütmekte, çalışmaları önde gelen meslek dergilerinde yayınlanmakta ve dünya çapındaki konferanslara katılmaktadırlar. Ancak evleri sınıfları; bir numaralı öncelikleri öğretmek ve ana odak noktaları da öğrencileridir. Öğrenciler ve öğretim üyeleri arasında yakın ilişkiler, üniversitenin ayırt edici bir özelliğidir ve öğrenciler ilgi alanları ve genel anlamda hayatla ilgili daha derin bir anlayış elde etmek için profesörlerinden yardım alabileceklerini bilirler. University of Hartford profesörleri, öğrencileri bir kariyerden daha fazlasına; hayata hazırlar.

University of Hartford - Undergraduate Admissions - image gallery 4

Okullar ve Fakülteler

Üniversitenin yedi farklı Okulu ve Koleji şunlardır:

Sanat ve Bilim Koleji

20 lisans ana bilim dalı ve 24 yardımcı branş, altı lisansüstü program ve birçok disiplinlerarası seçenek sayesinde, öğrenciler biyoloji ve iletişimden sinema ve psikolojiye kadar her konuda eğitim alabilirler.

Barney İşletme Okulu

Öğrenciler, anlamlı ilişkiler kurmak ve okuldaki iş becerilerini geliştirmek üzere her dönem yerel mezunlar ve kurumsal ortaklarla mesleki gelişim programlarına katılacaklardır.

Eğitim, Hemşirelik ve Sağlık Meslekleri Koleji (ENHP)

ENHP'de öğrenciler işbirlikçi bir ortamda kariyerleriyle ilgili bir derece sahibi olacaklar ve fakülte mentorlarıyla birlikte gerçek dünyadaki öğrenme ve araştırmalara katılacaklardır.

Mühendislik, Teknoloji ve Mimarlık Fakültesi (CETA)

Kariyer ortası maaş kazançları için Business Insider tarafından ülkenin en iyi 14 mühendislik okulundan biri olarak tanınan CETA’nın Mesleki Akreditasyona sahip programları, dünyanın dört bir yanından öğrencileri cezbetmektedir.

Hartt School

Hartt School, University of Hartford’un çok yönlü sahne sanatları konservatuvarıdır. Okul, öğrencilere müzik, dans ve tiyatro alanında yenilikçi derece programları sunmaktadır. Tüm dünyada performans sergileyen ve ders veren ünlü öğretim üyeleri, öğrencilere üstün başarı yolunda rehberlik etmektedir.

Hartford Sanat Okulu

Okulda kayıtlı yaklaşık 310 lisans öğrencisinin her biri, sekiz farklı stüdyo alanında verdikleri derslerin yanı sıra sanat tarihi de öğreten profesyonel sanatçılar, tasarımcılar ve tarihçiler tarafından gösterilecek özel ilgiye güvenebilirler.

Hillyer College

Hillyer College'da sınıflar üniversiteden de küçüktür ve kolejin destekleyici profesörleri, öğrencilere liseden üniversiteye sorunsuz, başarılı bir geçiş yapmak için ihtiyaç duyacakları tüm ilgiyi göstermektedir. Öğrenciler, Hartford’daki okulların ve kolejlerin çoğuna ikili olarak kabul edilmekte; böylece arzu ettikleri yolu takip ederken güçlü bir akademik destek alabilmektedirler.

Video thumb

Neden Burayı Seçmelisiniz?

Akademisyenler

University of Hartford, kendi büyüklüğündeki birkaç üniversitede mevcut çeşitli akademik programlar sunmakla birlikte, bireysel ilgiyi geliştirmek için çalışmaktadır. Yaklaşık 5.000 lisans öğrencisi olan kampüs, bir üniversitenin büyük ve kişisellikten uzak bir kurum haline gelmeden hedeflerine ulaşabilmesi için yeterince büyüktür.

Üniversite, kariyer hazırlığı için 84 lisans programında uygulanabilecek birçok fırsat sunmaktadır. Dünyaca ünlü akademisyenler, beğeni toplayan görsel ve sahne sanatçıları ve öğrencilerin başarıya ulaşmalarına yardım etmeye kendilerini adanmış sektör liderleri bir araya getirilerek, öğrencilere araştırma, öğretim ve toplum katılımının sağlıklı bir karışımını sağlayan destekleyici bir ortam sunulmaktadır.

Akreditasyon

University of Hartford, 8 Mayıs 2012 tarihinde Commission on Institutions of Higher Education (CIHE) of the New England Association of Schools and Colleges (NEASC) tarafından akreditasyonunun devamına ilişkin olarak onaylanmıştır. 2011 yılında üniversitenin kapsamlı bir değerlendirmesinin ardından akreditasyon yenilenmiş olup bir sonraki değerlendirme 2021 yılına planlanmıştır.

NEASC, altı New England eyaletindeki kolej ve üniversiteler için bölgesel akreditasyon kuruluşudur: Connecticut, Maine, Massachusetts, New Hampshire, Rhode Island ve Vermont. ABD Eğitim Bakanı tarafından, akredite edilen kurumların sağladığı eğitim kalitesi konusunda güvenilir bir otorite olarak kabul edilmektedir.

Üniversite, tüm programları için en yüksek mesleki akreditasyon seviyesini hedeflemekte ve temin etmektedir. Bu, öğrencilerinin derecelerinin tanınacağı güvencesiyle ülkelerine dönmelerini sağlayacaktır.

University of Hartford - Undergraduate Admissions - image gallery 6

Eğitim seçenekleri

University of Hartford’un, İşletme, Mühendislik, Güzel Sanatlar, Sahne Sanatları, Temel Bilimler, Sağlık Bilimleri ve Beşeri Bilimler bölümlerinde 150'den fazla lisans programının sunulduğu altı okul ve kolejde kayıtlı 6.700'ün üzerinde tam ve yarı zamanlı öğrencisi bulunmaktadır.

Geleneksel programlara ek olarak, öğrenciler aşağıdakiler de dahil olmak üzere farklı konu alanlarını birleştiren programlarda derece alma şansına sahiptir:

Akustik Mühendisliği ve Müzik (Mühendislik Lisansı)

Ulusal olarak tanınan bu disiplinlerarası mühendislik programı Hartt School ile işbirliği içinde sunulmaktadır. ABET onaylı bu program, modern mühendislik tasarımının mimari tasarım, hoparlör ve ses ekipmanları tasarımı, müzik aleti tasarımı, çevresel gürültü yönetmelikleri ve ayrıca makinelerin gürültü ve titreşim kontrolü gibi alanlarda akustik alanına uygulanmasına odaklanmaktadır.

Protez ve Ortez (BS/MSPO) 

ABD’de bu alanda mevcut yedi programdan biridir. Prostetistler, bir uzvunu kısmi veya tamamen kaybetmiş olan bireyler için protez (yapay uzuvlar) olarak bilinen cihazları tasarlar, üretir ve yerleştirirler. Ortotistler, kol ve bacaklar ile omurga sakatlıklarını tedavi etmek ve işlevselliği artırmak için ortezler (ortopedik tutucular) olarak bilinen cihazları tasarlar ve yerleştirirler.

Müzik Yönetimi 

Sanat ve işletme alanlarındaki geleneksel dersler, yönetim programının temelini oluştururken, Sanat Yönetimine Giriş, Kar Amaçlı Sanat Yönetimi ve Kar Amacı Gütmeyen Sanat Yönetimini de içeren on müzik yönetimi temel müfredat dersi iş dünyası ile sanat dünyasını harmanlamaktadır.

Sigorta ve Finans

Müfredat, risk yönetimi alanı da dahil olmak üzere sigorta ve finans alanında kariyer yapmaya hazırlanan öğrencilerin kapasitelerini, bakış açılarını ve becerilerini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Birleştirici bir disiplinlerarası eğitim programı oluşturan bu ana dal, bireysel sigorta ve finans lisans programlarının bir alt kesitini temsil etmektedir.

Video thumb

Öğrenci hayatı

University of Hartford ailesindeki öğrenciler eğlenceli ve destekleyici bir ortamın parçası olmaktadırlar. 100'ün üzerinde kulüp ve dernek sayesinde, öğrencilerin tutkularını keşfetmeleri ve yeni arkadaşlar edinmeleri için birçok fırsat bulunmaktadır.

Kulüp ve Dernekler

Üniversite, kolej deneyimlerini çeşitlendirmek ve zenginleştirmek isteyen öğrenciler için akademik derneklerden atletik kulüplere kadar çeşitli benzersiz ve teşvik edici seçenekler sunmaktadır. Ders dışı etkinliklere katılmak, ağ oluşturma, topluma dahil olma ve üniversitenin kulüpleri ve dernekleri aracılığıyla yararlı, tatmin edici bir deneyim yaşama fırsatını teşvik etmektedir.

Öğrenci Cemiyetleri

Öğrenciler aktif olarak yardım kuruluşları ve daha fazlası için çalışan kampüsteki öğrenci cemiyetlerini keşfetmeyi düşünebilirler.

Atletizm

University of Hartford, hem erkek hem de kadınlar için basketbol, golf ve lakros gibi takımlarıyla bir Division I okuludur. Üniversite ayrıca öğrencilere erkekler ve kadınlar rugby, karate gibi kulüp sporlarının yanı sıra bir dans ekibine veya okul içinde düzenlenen spor turnuvalarına katılmak için çok çeşitli fırsatlar sunmaktadır. Spor Merkezi, güç ve kondisyon ekipmanlarının yanı sıra bir Olimpik yüzme havuzunun da bulunduğu 130.000 fit karelik bir tesistir.

close