University of Illinois At Chicago - image gallery 1

Genel Bakış

Chicago Illinois Üniversitesi (UIC), Chicago, ABD merkezli bir devlet araştırma üniversitesidir. Wall Street Journal ve Times Higher Education sıralamalarına göre, ABD'deki en iyi 23 devlet üniversitesi seçilmiştir. Kurumun hemşirelik bölümü UIC Hemşirelik, US News & World Report 2018 tarafından ülkedeki en iyi 20. program olarak değerlendirilmiştir.

Tesisler arasında son teknoloji ürünü bir kütüphane, müsabaka sahaları, egzersiz stüdyoları, altı şeritli yüzme havuzu ve koşu parkurlarının da bulunduğu bir spor merkezi bulunmaktadır. Öğrenciler ayrıca Öğrenci Eğlence ve Dinlenme Tesisinde 42 fit yüksekliğinde bir kaya tırmanma duvarı, squash kortları ve bir meyve suyu barından yararlanabilirler. Kampüsteki 20'den fazla restoran seçeneği sayesinde asla aç kalmazlar.

Üniversite, öğrencilerin katılması adına spor takımlarından medya fırsatlarına kadar geniş bir yelpazeyle 500'den fazla kulüp ve topluluğa ev sahipliği yapmaktadır. Yıl boyunca öğrencileri bir araya getirmek için defile, eğlence fuarı ve her yıl düzenlenen Spark in the Park adlı bir müzik festivali gibi çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir.

UIC'de öğrenim gördükleri dönem boyunca öğrencilere destek verilmektedir. Kampüste özel bir engelli merkezi ve kariyer gelişim hizmetiyle CV yazmaktan şehirde staj bulmaya kadar her alanda yardım sunulmaktadır.

Plajları, parkları, müzeleri ve her zevke uygun 200'den fazla canlı müzik mekanı, kulüp ve bar ile etkileyici bir gece hayatı sunan Chicago, öğrenim görmek için harika bir şehirdir. Her yıl 100'ün üzerinde festival ve törenin gerçekleştiği şehirde her zaman görülecek ya da yapacak bir şey vardır.

University of Illinois At Chicago - image gallery 2

Yenilikler

Yakın Zamanda Alınan Ödüller

UIC profesörleri, American Association for the Advancement of Science ve Fulbright bilim adamlarından ödüller almıştır ve aynı zamanda National Science Foundation Kariyer Ödülüne de layık görülmüştür.

UIC Tasarım programı, Business Insider'ın "Dünya'nın En İyi 25 Tasarım Okulu" listesinde yer almaktadır.

UIC, Times Yüksek Öğretim ve Wall Street Journal tarafından ABD'deki en iyi devlet üniversitelerinden biri seçilmiştir.

UIC Hemşirelik bölümü, US News & World Report 2018'de en iyi 20. program seçilmiştir.

UIC'nin İnsan Merkezli Bilişim alanındaki Bilgisayar Bilimi bölümü, The Princeton Review tarafından en iyi 50 oyun tasarımı programından biri olarak belirlenmiştir.

Harrison Hall

Chicago Illinois Üniversitesinin en yeni öğrenci konut topluluğu olan “Harrison Yurdu”, ABD'deki en modern, yaşayarak öğrenen karma öğrenci topluluklarından biri olacaktır. UIC kampüsünde yer alan bu yurdun 550'den fazla öğrenciye ev sahipliği yapması planlanmaktadır.

University of Illinois At Chicago - image gallery 3

Kolejler

Beşeri Bilimler Yüksekokulu

UIC’nin en büyük fakültesi olan Liberal Sanat ve Bilimler Fakültesinde, fen bilimleri, sosyal bilimler ve beşeri bilimler alanlarında 40'tan fazla akademik ana dal ve yardımcı ana dal bulunmaktadır. Ayrıca 11 meslek öncesi konu alanına ev sahipliği yapmaktadır.

Mühendislik Fakültesi

UIC Mühendislik, öğrencilerin Chicago'da, ülke ve dünya çapında en iyi firmalarda başarılı bir kariyere adım atmalarını sağlamak için lisans öğrencilerine garantili ücretli staj olanağı sunan ülkedeki sayılı fakültelerden biridir.

Hemşirelik Yüksekokulu

UIC Hemşirelik Fakültesi, College Choice En İyi Hemşirelik Fakültesi listesinde 19. sırada (ve Illinois'de 1. sırada) yer almaktadır. Fakülte, geçen yıl Ulusal Sağlık Enstitüleri (NIH) değerlendirmesinde araştırma fonu alanında 9. sırada yer almıştır.

Kamu Sağlığı Fakültesi

Kariyerlerini halk sağlığı alanında ilerletmek isteyenler için, lisans programlarından sertifika kurslarına kadar çok çeşitli akademik seçenekler mevcuttur.

Eczacılık Yüksekokulu

UIC Eczacılık Fakültesi, U.S. News & World Report tarafından belirlenen en iyi eczacılık fakülteleri arasında 6. sırada yer almaktadır. Fakülte ayrıca Ulusal Sağlık Enstitüleri değerlendirmesinde araştırma fonu alanında 7. sırada yer almıştır.

Eğitim Yüksekokulu

UIC öğrencileri eğitim alanında ulusal liderler konumuna gelir ve ülke çapında iş güçlerine liderlik ederler.  Hatta ABD Başkanı'na ulusal eğitim politikası hakkında danışmanlık yapmaktadırlar.

Mimarlık, Tasarım ve Sanat Yüksekokulu

UIC öğrencileri, mimarlık, sanat ve sanat tarihi, tasarım, tiyatro ve müzik fakültelerinde uluslararası ödüllü öğretim üyeleri ile birlikte çalışmaktadırlar.

İşletme Yönetimi Yüksekokulu

Üniversitede sunulan temel disiplinler muhasebe, girişimcilik, finans, bilgi yönetimi, pazarlama ve yönetimdir.

Diş Hekimliği Fakültesi

DMD Kredi Transferi programı, ABD dışında eğitim gören diş hekimleri için ABD’deki uygulamalara bir geçiş sunmaktadır.

Tıp Fakültesi

Fakülte, Chicago, Rockford ve Peoria'daki kentsel ve kırsal deneyimler sunan kampüsleriyle ABD'deki en büyük tıp fakültelerinden biridir.

Video thumb

Tutorium in Intensive English

Tutorium in Intensive English, 1978'deki kuruluşundan bu yana ikinci dil olarak İngilizce (ESL) kurslarını Illinois at Chicago Üniversitesi kampüsünde sunmaktadır. Tüm eğitmenler TESOL, Uygulamalı Dilbilim veya ilgili bir alanda ileri düzeyde derecelere sahiptir. Eğitmenler düzenli mesleki gelişim aktivitelerine ve profesyonel hizmetlere katılmaktadır. Lisansüstü öğretim asistanları Tutorium'da öğretim görevlisi olarak görev almamaktadır.

Tutorium'un sundukları:

Yoğun İngilizce Programı (IEP)

IEP kursları başlangıçtan ileri seviyeye kadar beş farklı seviyede verilmektedir. Bu dersler okuma, yazma, konuşma, dinleme, kelime hazinesi, kültürel farkındalık ve çalışma becerilerinin gelişimini sağlamaktadır. Bu tam zamanlı bir kurs olduğundan dolayı öğrenci vize başvurusunda I-20 formları temin edilmektedir.

İşletmeler ve Organizasyonlar için Özel Kurslar

Tutorium in Intensive English, çeşitli İngilizce dil gereksinimlerine sahip olan 18 yaş ve üstü öğrenciler için özelleştirilmiş kurslar tasarlamaktadır. Tutorium, işverenler, çalışanlar ve özel gruplar ile çalışarak pratik hedefler belirler ve o hedeflere ulaşmak için bir program geliştirir. Programlar farklı boyutlara, konumlara ve odak noktalarına sahiptir. Bu tür gruplar için kampüs içinde dersler de sunulmaktadır.

University of Illinois At Chicago - image gallery 5

Giriş Koşulları

UIC Adayları:

UIC'ye başvuruda bulunmak isteyen tüm uluslararası öğrenciler aşağıdaki gereksinimleri karşılamalıdır:

  • İlk yıl kabul şartlarına uygunluk.
  • İngilizce yeterlilik testi puanlarını göndermeniz veya İngilizce yeterlilik gereksinimleri için muafiyet kazanmanız gereklidir.
  • 530 veya üzeri SAT Kritik Okuma puanı (2016 Mart öncesi SAT) veya 570 üzeri SAT Kanıt Tabanlı Okuma ve Yazma puanı (Mart 2016 sonrası SAT)
  • 24 veya üzeri ACT İngilizce puanı.
  • 4 veya üzeri AP İngilizce Dil ve Anlama puanı.
  • İngilizce Dili ve Edebiyatı sınavında 5 veya üzeri IB puanı.

Tutorium adayları için gereksinimler:

  • En az 17 yaşında olmalı.
  • ABD lise eğitimine denk bir eğitim seviyesi olmalı.
  • Herhangi bir İngilizce yeterlilik sınavına girmenize gerek yoktur.

Tutorium'a kabul edilmek, Illinois at Chicago Üniversitesi'ne kabul edildiğiniz anlamına gelmemektedir.

Video thumb

Olanaklar

Kampüsteki olanaklardan bazıları...

Kütüphane

Üniversite Kütüphanesi IDEA Commons, ortak çalışma, teknoloji kullanımı ve araştırma için tasarlanmış öğrenci merkezli bir yerdir.

Yeşil Kampüs

UIC, ağaç dikimleri, geri dönüşüm, sertifikalı binalar, aktif ulaşım ve toplu taşıma ile daha yeşil bir çevreye doğru adımlar atmaktadır. Kampüs, üç tren istasyonunun yakınında elverişli bir konumdadır. Sürdürebilirliğinin bir göstergesi olarak kampüs genelinde bisiklet istasyonları mevcuttur.

Rekreasyon ve Spor

Öğrenci Rekreasyon Binası, Spor ve Fitness Merkezi, açık hava kompleksi, suni çimden oluşan devasa bir saha, 2 adet çok amaçlı saha, 13 metre uzunluğunda tırmanma duvarı, kapalı kriket ve futbol arenaları, UIC'de sunduğumuz tesislerden bazılarıdır. Bu, öğrencilerin arkadaşlarıyla eğlenceli vakit geçirirken aynı zamanda spor aktivitelerine katılmalarını da teşvik etmektedir.

Sanat ve Eğlence

UIC, tiyatroyla ilgilenen öğrenciler için çeşitli fırsatlar sunmaktadır. UIC Pavilion, konserler, kültürel aktiviteler, festivaller ve spor etkinliklerine ev sahipliği yapmaktadır. Öğrenciler çağdaş müzik, caz ve klasik müzik gibi türlerde haftalık ücretsiz konserlerin keyfini çıkarabilir.

Kampüste Konaklama

Tüm kampüste konaklama seçenekleri mevcuttur. Çoğu lisans öğrencisi kampüsün doğu tarafında, Commons North, Commons South, Commons West ve Courtyard öğrenci yurtlarında kalmaktadır. Burada yaşayan öğrenciler konferans salonları, Doğu Öğrenci Merkezi ve Öğrenci Rekreasyon Merkezinden sadece birkaç dakikalık uzaklıktadır.

James Stuken Towers, Marie Robinson Hall, Thomas Beckham Hall gibi kampüsün güneyindeki öğrenci yurtlarındaki öğrenciler, Chicago manzarasına sahip odalarda kalmaktadır. UIC Flames beysbol takımının sahası olan yeni Curtis Granderson Stadına ve Halsted ve Maxwell sokaklarındaki restoranlara ve mağazalara yakındır.

Kampüsün batısındaki Polk Street Öğrenci Yurdu ve Tek Kişilik Öğrenci yurtları, UIC'nin sağlık bilimleri yüksekokuluna, Batı Öğrenci Merkezine ve Taylor Street'e yakındır.

University of Illinois At Chicago - image gallery 7

Mezuniyet Sonrası

UIC'nin Kariyer Hizmetleri Ofisi profesyonel CV ve ön yazı yazmanıza yardımcı olur, çeşitli iş arama konularına odaklanan seminerler sunar ve sanal iş görüşmesi pratikleri gerçekleştirir.

Kariyer fuarları öğrencilerin staj ve iş bulmasına yardımcı olmaktadır. İşletme yönetimi ve mühendislik de dahil olmak üzere UIC'nin yüksekokullarından bazıları öğrencilerine yardımcı olmak adına kariyer merkezlerine sahiptir. Üniversitenin Kariyer Hizmetleri aynı zamanda iş ilanlarını da bulundurmaktadır.

UIC, öğrencilerin kariyer ihtiyaçlarına destek olmak için iki tür kariyer danışmanlığı sunmaktadır.

Bireysel Kariyer Danışmanlığı

UIC öğrencileri, kariyer konusunda kapsamlı bir yardım almak için kariyer danışmanı ile bire bir görüşme gerçekleştirebilmektedir.

Bağımsız Kariyer Danışmanlığı

UIC, kariyer konusunda kısa süreli yardımlar için bağımsız kariyer danışmanlığı hizmeti sunmaktadır.

UIC ayrıca kariyer hedeflerinde öğrencileri desteklemek ve onlara tavsiyelerde bulunmak için kariyer kontrol listeleri, stajlar ve ağ oluşturma fırsatları da sunmaktadır.

close