Download the International Brochure in your language

Download the international brochure in your language:


Valencia College - image gallery 1

Genel Bakış

Valencia College, Florida eyaletinin Orlando kentinde bulunan bir devlet yüksekokulu. Sekiz kampüs çapında eğitim veren okul, Birleşik Devletler’in en iyi devlet yüksekokulları arasında sayılıyor. Okulun Mükemmel Devlet Yüksekokulu Standartları kategorisinde aldığı Aspen Ödülü de bunu bir kez daha ortaya koyuyor.

Uluslararası öğrenciler Valencia College’de, sonrasında dört yıllık lisans programlarına tamamlanabilen iki yıllık ön lisans programlarının da aralarında bulunduğu 100’den fazla makul ücretli akademik program arasından seçim yapabiliyor. Yüksekokul ayrıca lisans programları ve anadili İngilizce olmayan öğrenciler için yoğun İngilizce programları da sunuyor. Mevcudun ortalama 21 olduğu sınıflarda öğrenciler eğitmenlerden bolca birebir ilgi görüyor.

Genel sorular için ilk adres olan Soru Merkezi, Valencia College’nin sunduğu çok çeşitli hizmetlerden yalnızca biri. Buna ek olarak, öğrencilerin özgeçmiş yazımı, mülakat teknikleri ve staj programı arama gibi konularda öğrencilere yardımcı olan Kariyer Merkezleri okulun her kampüsünde bulunuyor.

Spordan sanata kadar çok geniş bir yelpazeden ilgi alanlarına yönelik 60’dan fazla öğrenci grubu, kulübü ve topluluğunun bulunduğu kampüslerde yıl boyu çeşitli eğlence aktiviteleri gerçekleşiyor.

Uluslararası öğrenciler bunlara ek olarak, kayıt sürecinden mezuniyetlerine kadar kendilerine destek olan uluslararası öğrenci ofisinin hizmetlerinden faydalanabiliyor. Ofis ayrıca, göçmenlikten istihdama kadar birçok konuda atölyeler ve öğrencilerin diğer uluslararası öğrencilerle tanışabileceği çeşitli kültürel etkinlikler düzenliyor.

Florida’da öğrenci olmak, muhteşem güzellikteki plajların yanı başında olmak, yıl boyu güneşli havanın tadını çıkarmak, ikonik tema parklarına, en iyi restoranlara ve mükemmel alışveriş olanaklarına erişebilmek anlamına geliyor. Orlando şehir merkezi, öğrencilerin boş vakitlerinde keyifle keşfedebileceği heyecan verici bir müzik ortamına, sayısız puba ve kafeye ev sahipliği yapıyor.

Valencia College - image gallery 2

Yenilikler

Valencia College’de sunulan programlar, kampüs altyapısında yenilikler ve daha birçok konudaki gelişmeler hiç durmadan devam ediyor.

İşletme Yönetimi Lisans Programı

Valencia College artık uluslararası öğrencilerine İşletme Yönetimi Lisans eğitimi alma imkânı da sunuyor. BASBOL adlı program, mesleki gelişim ve ilerleme için harika fırsatlar sunuyor. Uygulamalı program kapsamında öğrencilerin, güncel ve en iyi sektörel uygulamaları deneyimlerken etkin iş planları geliştirmek için gereken önemli becerilerle donanıyor.

Yeni kampüs

2019 yılı Ağustos ayında Valencia College’nin yeni kampüsü Orlando şehir merkezinde açıldı. Florida’nın Orlando kentinin kalbinde yer alan kampüs, renkli bir yaşam tarzı ve dünyaca ünlü bir şehrin sunduğu olanakları mükemmel şekilde harmanlıyor.

Ağırlama hizmetleri, sağlık bilgi teknolojileri ve dijital medya alanlarında geniş bir program yelpazesinin bulunduğu kampüs aynı zamanda Walt Disney World Center Ağırlama Hizmetleri ve Mutfak Sanatları’na da ev sahipliği yapıyor. Bu bağlamda, kampüste son teknoloji ekipmanlarla donatılmış mutfak sanatları eğitim mutfakları ve derslikler ile bir pastacılık laboratuvarı da bulunuyor.

Kampüs içinde konaklama seçenekleri sayesinde uluslararası öğrencilerin güvenlik konusunda endişelenmesine gerek kalmıyor. Kampüsün otobüs güzergahlarına kolay erişime olanak veren konumu ve otobüslerin Valencia öğrencileri için ücretsiz olması, öğrencilerin çevredeki mekanlarda gerçekleşen spor karşılaşmalarının, konserlerin, tiyatro oyunlarının ve etkinliklerin keyfini ulaşımı dert etmeksizin çıkarabileceği anlamına geliyor.

Hızlı bağlantı:

Valencia College - image gallery 3

Öğretim Kalitesi

ABD’nin en iyi devlet yüksekokulları arasında kabul edilen Valencia College, Mükemmel Devlet Yüksekokulu Standartları kategorisinde birinci olarak Aspen Ödülüne sahip oldu. Okul, öğrencilerine en iyi eğitimi oldukça makul fiyatlarla sunmakla kalmıyor, ayrıca derslere ister gündüz, ister akşam, haftanın yedi günü ve kendi seçtikleri kampüste veya online olarak katılma seçenekleri sunuyor.

Sınıflarda ortalama mevcudun 21 olması, uluslararası öğrencilerin öğrenimleri sırasında ihtiyaç duydukları özenli ilgili görebileceği anlamına geliyor. Bu ayrıca öğrencilerin, eğitmenlerin kendilerine ayırdığı bire bir vakitlerde tüm sorularına cevap bulabilmesini sağlıyor ve öğretim kalitesinde çok büyük rol oynuyor. Ek olarak, eğitmenlerin dersler dışında ofislerinde bulunabiliyor olması, ihtiyaç duyan öğrencilerin ek destek alabilmesi için mükemmel bir fırsat sunuyor.

Valencia College - image gallery 4

Departman Yapısı

Valencia College’de uluslararası öğrenciler aralarında üniversiteye geçiş fırsatlarının ve kariyer odaklı programların da bulunduğu 100’ün üzerinde program seçeneği arasından tercih yapabiliyor.

Genel program

Genel programlar arasında yer alan Sosyal Bilimler Ön Lisans Programı, uluslararası öğrenciler tarafından en çok tercih edilen programlardan biri. Öğrenciler program kapsamında, kendilerine üçüncü sınıfta yüksekokuldan üniversiteye geçiş yapmalarında yardımcı olacak temel bir sosyal bilimler eğitimi alıyor. Program, çok çeşitli seçmeli ders seçenekleri ile uluslararası öğrencilere belirli bir ana dala yönelik veya en çok ilgilendikleri alanda çalışma yapma fırsatı sunuyor.

Üniversite geçiş planları ve ana dal öncesi programlar

AA öğrencileri bir transfer planına katılabiliyor veya bir ön ana dal seçebiliyor. Bu sayede, üniversitede görecekleri ana dal eğitimi için sağlamaları gerekecek ileri seviye gereklilikleri yerine getirmeleri de kolaylaşıyor.

Kariyer programları

Fen Bilimleri Ön Lisans Programı (AS), kariyer odaklı seçenekler sunuyor. Sektörün ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanan bu programların her biri lider şirket ve işverenlerin desteğiyle geliştirildi.

Onur (Honors) programları

Seneff Honours Yüksekokulu, başarılı öğrenciler için dört farklı türde üst seviye programlar sunuyor: Lisans Araştırma, Küresel Çalışmalar, Liderlik ve Disiplinlerarası Çalışmalar. Sınıf mevcutlarının yüksekokulun genelindeki ortalamadan daha düşük olduğu onur programları, yurt dışı eğitim fırsatları ve University of Central Florida bünyesindeki Burnett Honors College’e geçiş imkanı da sunuyor.

Yoğun İngilizce programları

Dil becerilerini geliştirmek isteyen uluslararası öğrenciler için iki farklı yoğun İngilizce dil programı bulunuyor. Programı başarıyla tamamlayan öğrenciler, Valencia lisans programına geçiş yapabiliyor.

Valencia College - image gallery 5

Giriş Koşulları

ABD'deki en iyi devlet yüksekokullarından biri olan Valencia Yüksekokulu, uluslararası eğitim için mükemmel bir seçim olarak öne çıkıyor. Okul güz, bahar ve yaz olmak üzere her sömestrde yeni öğrenci kabul ediyor ve öğrenciler diledikleri zaman internet üzerinden başvuruda bulunabiliyor. Valencia'nın Uluslararası Öğrenci Hizmetleri personeli, kabul süreci boyunca öğrencilere destek oluyor.

Başvuru gereklilikleri

Öğrenciler, kabul sürecinde yerine getirmeleri gereken tüm başvuru şartlarının ayrıntılı bir listesini bulabilir ve sürecin herhangi bir noktasında ihtiyaç duymaları halinde destek alabilirler.

Valencia College, Duolingo İngilizce Testini (en az 75 puan) kayıt için İngilizce yeterlilik şartı için kabul ediyorç

Son başvuru tarihleri

Yurt dışından gelen öğrencilerin istedikleri kabul tarihinden önce tüm gereksinimleri karşılayabilmesi için olabildiğince erken başvuru yapması önerilmektedir.

Son başvuru tarihi, istenen sömestr için kabul işlemlerini tamamlamak amacıyla online başvuru ve tüm destekleyici belgelerin okul tarafından alınması gereken tarihtir. Yeni öğrencilerin oryantasyona başlaması ve ders kayıtlarının yapılması için derslere başlamadan iki veya üç hafta önce okula gelmesi önerilir.

Valencia College - image gallery 6

Burslar ve Finansman

Eğitim ücreti

Valencia College, Amerikan eğitim sisteminde uygun ücretli bir eğitim almak için harika bir yer. Okulun öğrenim ücretleri Florida genelinde devlet üniversiteleri ortalamasından %40 daha düşük. %90 Valencia College uluslararası öğrencileri, burada öğrenim görmeyi tercih etmelerinde düşük öğrenim ücretlerinin de payının olduğunu ifade ediyor.

Harç Ücreti Taksit Planı

Öğrenciler, öğrenim ücretlerini tek seferde ödemeyi tercih etmemeleri halinde Harç Ücreti Taksit Planı'ndan faydalanabilirler. Bu plan, öğrencilerin öğrenim ve kitap ücretini tek seferde ödemek yerine zamana yaymalarına olanak veriyor. Öğrencilerden ek olarak yalnızca ufak bir kayıt ücreti talep ediliyor.

Harç Ücreti Taksit Planı, depozito ücreti ve taksit sayısı, öğrencinin kaydolduğu tarihe bağlı olarak belirleniyor. Öğrenci ne kadar erken kaydolursa depozito ücretleri ve kayıt ücretleri o kadar düşük ve taksit sayısı o kadar yüksek oluyor.

Burslar

Valencia F-1 uluslararası öğrencilerinin faydalanabileceği bir dizi burs imkanı bulunuyor:

Florida-Linkage Busları – Öğrenim ücretleri ve diğer ücretlerin bir kısmını karşılayan bu burs, belirli ülke ve bölgelerden gelen öğrenciler için sunuluyor.

Valencia College Vakfı Bursu – Kayıtlı öğrencilere özel fonla finansal destek sağlıyor. Öğrenci adayları, okula kabul edildikten sonra başvuru yapabilir.

Valencia College Küresel Başarı Bursu – Başarılı ve yeni uluslararası öğrencilere destek olmak amacıyla okuldaki ilk yılları için sağlanan bu bursa yalnızca yüksekokulda ilk kez öğrenim görecek öğrenciler başvurabiliyor. Öğrencilerin tutarı 500 USD ile 2.500 USD arasında değişen bu burstan faydalanabilmek için en az 3.0 ortalamaya sahip olması gerekiyor.

Valencia College - image gallery 7

Mezun sonuçları

Her kampüste, öğrencilerin yeni ve heyecan verici kariyer seçeneklerini keşfedebilecekleri bir Kariyer Merkezi bulunuyor. Bu merkezler, öğrencilere seçtikleri kariyere uygun bir alanda eğitim almaları için seçim yapmalarında ve Valencia College’deki öğrenim hayatlarını en verimli şekilde geçirmelerinde yardımcı oluyor. Öğrenciler Kariyer Merkezilerinden yalnızca katıldıkları programı tamamladıktan sonra yapabilecekleri konusunda, örneğin lisans programlarına transfer veya istihdam fırsatları aramak konularında değil, ön yazı ve özgeçmiş hazırlama, iş arama teknikleri, staj ve iş deneyimi programları bulma konularında da destek alabiliyor.

Valencia College, %41’lik genel mezuniyet oranıyla devlet yüksekokulu öğrencileri arasındaki ulusal ortalamayı geride bırakıyor. Okul aynı zamanda ülkenin en fazla ön lisans diploması veren eğitim kurumları arasında.

Valencia College, ön lisanstan sonra lisans derecesi için üst düzey bir üniversiteye geçiş yapmak isteyen öğrenciler için doğru tercih. University of Central Florida mezunlarının çeyreğine yakını, eğitimlerine Valencia’da başladı ve üniversite Valencia öğrencilerine geçiş önceliği tanıyor.

Öğrenciler programlarını tamamladıktan sonra geçiş yapmak yerine doğrudan iş hayatına girmeyi de tercih edebilir. Fen Bilimleri Ön Lisans diplomasına sahip mezunların %94’ü yıllık ortalama 43.644 USD maaş kazandı (FETPIP 2015/2016).

close