Genel Bakış

Asya’nın merkezinde bulunan Hong Kong University of Science and Technology, Hong Kong’ta bulunan genç ve seçkin bir araştırma üniversitesidir. QS Dünya Üniversitesi Sıralamaları’nda (2018) 30. sırada yer alan HKUST disiplinler arası çalışmaların yanı sıra doktora ve master dereceleri ve lisansüstü diploma imkânları sunan fen, mühendislik, işletme ve idare, beşeri bilimler ve sosyal bilimler alanlarında çeşitli disiplinlerde hem araştırma hem de öğrenim içerikli lisansüstü programlar yürütür.

  • Lisansüstü Araştırma Programları

İki tür lisansüstü araştırma program seçeneği mevcuttur: MPhil (Master) ve PhD (Doktora). İkisinin kapsamında da ders programının tamamlanması, bağımsız bir araştırma yürütme ve tezin başarılı bir şekilde savunulması yer alır. Normal öğrenim süresi tam zamanlı MPhil öğrencileri için 2 yıl; tam zamanlı PhD öğrencileri için giriş yeterliliklerine bağlı olarak 3 veya 4 yıldır.

  • Lisansüstü Eğitim Programları

Lisansüstü eğitim programlarında öğrenim gören öğrencilerin minimum ders prograı şartlarını ve varsa projelerini tamamlamaları gerekir. Lisansüstü eğitim programları kapsamında Edebiyat Master, İşletme Master, Fen Master ve İşletme Alanında İdari Master (EMBA) dereceleri bulunur. Tam zamanlı öğrenim programlarında normal program süresi 1-2 yıl arasında değişir.

Daha fazla program detayı