ÖĞRENCİ YORUMLARI

State University of New York College At Cortland

Amerika Birleşik Devletleri

311 Görüntüleme

Genel değerlendirme

Kabul edilme süreci

Harçlar ve burslar

Eğitim deneyimi

Okul yaşantısı

İş beklentileri

State University of New York College At Cortland kurumunu öğrencilerin 100% oranı öneriyor 

Bu üniversitede öğrenci veya mezunu musunuz?

Eğitiminiz devam ediyor veya tamamlanmış olabilir, yaşadıklarınızı paylaşarak yeni öğrencilere yardımcı olmak ister misiniz?
BİR DEĞERLENDİRME YAZ

Ogrenci yorumlari

SIRALAMA TİPİ
Ismet

Ismet

Postgraduate

Mezuniyet Yılı: 2018

Tesl (Teaching English As A Second Language)

Master of Science in Second Language Education: Teaching English to Speakers of Other Languages

Genel değerlendirme

5
17 ARALIK 2018 TARİHİNDE YAZILDI

Yüksek Lisans (1 sene) MSc SLEd: TESOL

Anadolu Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Tezli Yüksek Lisans Çift Diploma programı ile öğrenimimin 1nci senesini Anadolu Üniversitesinde, 2nci senesini SUNY Cortland'da yaptım.

SUNY Cortland'daki öğretmenlerimin, profesörlerimin çok bilgili olduğunu düşünüyorum. Nazik bir şekilde başarılı olmanıza yardım ediyorlar ve iyi bir rehberlik sağlayarak tüm sorularınıza cevap verebiliyorlar. Derslerden ve sınıf arkadaşlarımdan çok keyif aldım ve çok şey öğrendim. Hala SUNY Cortland'daki öğretmenlerimle görüşüyorum.

Uluslararası Öğrenci ofisi çok misafirperver ve yardımseverdi. Bu ofis bir çok ucuz veya ücretsiz etkinlik sağladı. Bu geziler sayesinde Broadway'i görmek için New York şehrine yolculuk yaptım, Times Square'de gezdim, Broadway'de show izledim. Niagara Şelalesi'ne gittim ve yıllardır televizyonda gördüğüm sahneyi yaşayabildim. Sosyal medya hesaplarımdaki profil fotoğrafım hala Niagara şelalesinde çektirdiğim fotoğraf.

Uluslararası Öğrenci ofisi sizi hava alanında karşılıyor ve kampüsteki evinize getiriyor. Kampüs'te her gün eğlenceli aktiviteler oluyor ve dünya'nın her yerinden gelen yeni insanlarla tanışabiliyorsunuz. Anlayışlı oda arkadaşlarım vardı ve kampüsteki evimin tadını onlarla beraber çıkarttım. Farklı kültürlerden arkadaşlarım ile kültür günlerinde kendi kültürümüzü yemek, müzik, oyun vs. ile tanıtma fırsatım oldu. Dönem aralarında seyahat etme ve diğer eyaletleri ziyaret etme şansımda oldu.

Öğretmenlerimin ve Uluslararası Öğrenci Ofisindeki danışmanlarımın da desteğiyle Türk Kültür Birliği'nin kurucusu ve ilk başkanı oldum. 1 dönem içerisinde, 14 haftalık süreçte 20'den fazla etkinlik yaptım. Farklı kategorilerde ve farklı ünvanlarda 5 ödül kazandım. Yaptığımız bazı etkinlikler gazete'ye çıkarken, Türkçe dersler ve Türk günleri ile yerli halkı ülkemiz hakkında bilgilendirebildik. Kulübüm kurulduğu sene diğer 80 kulüp arasında 2017-2018 yılının en iyi kulübü seçildi. Bunların'da etkisiyle bu sene (2018-2019) üniversiteden yüksek bütçe alabilen nadir okul kulüpleri arasında yer aldık. Şuanda kulüp yöneticilerimiz arasında Amerika, Nijerya, Hindistan, Almanya asıllı öğrencilerde bulunmakta. Ayrıca üyelerimiz arasında Amerika haricinde Çin, Japonya, Kore, Tayvan, Tayland, İspanya, Almanya, Fransa asıllı öğrencilerde var. Sosyalleşebileceğiniz çok güzel bir ortam sizi bekliyor :) SUNY Cortland'da harika bir deneyim yaşadım ve üniversiteyi herkese tavsiye ediyorum! SUNY Cortland'ın evinizden uzaktaki eviniz olmak için sizi beklediğine eminim.

Anadolu Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Tezli Yüksek Lisans Çift Diploma programı ile öğrenimimin 1nci senesini Anadolu Üniversitesinde, 2nci senesini SUNY Cortland'da yaptım. SUNY Cortland'daki öğretmenlerimin, profesörlerimin çok bilgili olduğunu düşünüyorum. Nazik bir şekilde başarılı olmanıza yardım ediyorlar ve iyi bir rehberlik sağlayarak tüm sorularınıza cevap verebiliyorlar. Derslerden ve sınıf arkadaşlarımdan çok keyif aldım ve çok şey öğrendim. Hala SUNY Cortland'daki öğretmenlerimle görüşüyorum. Uluslararası Öğrenci ofisi çok misafirperver ve yardımseverdi. Bu ofis bir çok ucuz veya ücretsiz etkinlik sağladı. Bu geziler sayesinde Broadway'i görmek için New York şehrine yolculuk yaptım, Times Square'de gezdim, Broadway'de show izledim. Niagara Şelalesi'ne gittim ve yıllardır televizyonda gördüğüm sahneyi yaşayabildim. Sosyal medya hesaplarımdaki profil fotoğrafım hala Niagara şelalesinde çektirdiğim fotoğraf. Uluslararası Öğrenci ofisi sizi hava alanında karşılıyor ve kampüsteki evinize getiriyor. Kampüs'te her gün eğlenceli aktiviteler oluyor ve dünya'nın her yerinden gelen yeni insanlarla tanışabiliyorsunuz. Anlayışlı oda arkadaşlarım vardı ve kampüsteki evimin tadını onlarla beraber çıkarttım. Farklı kültürlerden arkadaşlarım ile kültür günlerinde kendi kültürümüzü yemek, müzik, oyun vs. ile tanıtma fırsatım oldu. Dönem aralarında seyahat etme ve diğer eyaletleri ziyaret etme şansımda oldu. Öğretmenlerimin ve Uluslararası Öğrenci Ofisindeki danışmanlarımın da desteğiyle Türk Kültür Birliği'nin kurucusu ve ilk başkanı oldum. 1 dönem içerisinde, 14 haftalık süreçte 20'den fazla etkinlik yaptım. Farklı kategorilerde ve farklı ünvanlarda 5 ödül kazandım. Yaptığımız bazı etkinlikler gazete'ye çıkarken, Türkçe dersler ve Türk günleri ile yerli halkı ülkemiz hakkında bilgilendirebildik. Kulübüm kurulduğu sene diğer 80 kulüp arasında 2017-2018 yılının en iyi kulübü seçildi. Bunların'da etkisiyle bu sene (2018-2019) üniversiteden yüksek bütçe alabilen nadir okul kulüpleri arasında yer aldık. Şuanda kulüp yöneticilerimiz arasında Amerika, Nijerya, Hindistan, Almanya asıllı öğrencilerde bulunmakta. Ayrıca üyelerimiz arasında Amerika haricinde Çin, Japonya, Kore, Tayvan, Tayland, İspanya, Almanya, Fransa asıllı öğrencilerde var. Sosyalleşebileceğiniz çok güzel bir ortam sizi bekliyor :) SUNY Cortland'da harika bir deneyim yaşadım ve üniversiteyi herkese tavsiye ediyorum! SUNY Cortland'ın evinizden uzaktaki eviniz olmak için sizi beklediğine eminim.

Kabul edilme süreci
Harçlar ve burslar
Eğitim deneyimi
Okul yaşantısı
İş beklentileri