Avustralya ile ilgili uluslararası öğrenci haberleri

Avustralya ile ilgili en son haberler, potansiyel ve mevcut uluslararası öğrenciler için ipuçları ile eğitim yolculuğunuzda sizi bilgilendirir.

Güncel Haberler

lupdribble SON GÜNCELLEMELER

 • 16 NISAN 2021

  Avustralya'daki Yeni Güney Galler eyalet hükümeti, uluslararası öğrenciler için ayrı bir Covid-19 karantina sistemi düşünüyor. Bu yeni sistem, otellerde karantinaya alınmadan önce her hafta 3.000 kişinin ülkeye girmesini sağlayan mevcut kurallara ek olacaktır.

  AVUSTRALYA'DA EGITIM AVUSTRALYA
 • 15 NISAN 2021

  QS tarafından yayınlanan yakın tarihli bir rapor, uluslararası öğrencilerin yüzde 50'sinin yurtdışına gitmelerine izin verilmeden önce gerekli olan aşılardan yana olduklarını ortaya koydu. Anket 153 ülkeden 2 bin 500'ün üzerinde öğrenci tarafından yapıldı ve öğrencilerin yüzde 65'inin aşı olmaya açık olduğunu söyledi.

  YURTDIŞI EĞITIM QS ANKETI
 • 12 NISAN 2021

  Avustralya Eğitim Bakanı, ülkenin 2022'nin ilk aylarından itibaren önemli sayıda uluslararası öğrencinin üniversitelere dönüşünü görmeyi umduğunu belirtti. Bunların çoğu aşılama programının başarısına ve beraberindeki halk sağlığı rehberliğine bağlı olacaktır.

  AVUSTRALYA AVUSTRALYA ÜNIVERSITELERI AVUSTRALYA'DA EĞITIM
 • 12 NISAN 2021

  Avustralya hükümetinin, geçici vize sahiplerinin ülkeye dönmesine izin verme girişiminin tartışma ve planlama aşamasında olduğu bildiriliyor. Bu hareket, uluslararası öğrencileri içerecektir. Amaç, planın mümkün olan en kısa sürede uygulanmasını sağlamaktır.

  AVUSTRALYA AVUSTRALYA ÖĞRENCI VIZESI AVUSTRALYA'DA EĞITIM
 • 21 MART 2021

  Uluslararası öğrenciler, Avustralya Başbakanı Scott Morrison'ın ülke sınırlarının Haziran ayı sonuna kadar kapalı kalacağını belirten son açıklamasından duyduğu hayal kırıklığını dile getirdi. Duyuru, 5 Mart'taki kabine toplantısının ardından yapıldı.

  COVID-19 AVUSTRALYA'DA EGITIM AVUSTRALYA
 • 21 MART 2021

  Olumlu bir hamle olarak, Avustralya hükümeti kısa süre önce Singapur ile 2021'in ortasında olası bir seyahat balonunun kurulabileceğini ortaya çıkardı. Bu, ülkeden gelen uluslararası öğrencilerin Avustralya'ya seyahat etmelerine izin verecektir, ancak çoğu aşılama programlarının ilerlemesine bağlıdır. 

  AVUSTRALYA'DA EGITIM AVUSTRALYA