Kanada ile ilgili uluslararası öğrenci haberleri

Kanada ile ilgili en son haberler, potansiyel ve mevcut uluslararası öğrenciler için ipuçları ile eğitim yolculuğunuzda sizi bilgilendirir.

Güncel Haberler

SON GÜNCELLEMELER

Son güncelleme 20 saat önce
 • 19 EKIM 2020

  Kısa süre önce uluslararası öğrencilerin ilgi ve esenliğine odaklanan yeni bir organizasyon başlatıldı. Öğrenci Gelişimi İçin Küresel İttifak, amaçlarının özellikle Covid-19 salgını bağlamında olumlu öğrenci sonuçları sağlamak olduğunu belirtiyor.

  COVID-19 YURT DIŞI EĞITIM YURTDIŞINDA EĞITIM
 • 28 EKIM 2020

  Student VIP International tarafından Kanada'da bir uzaktan danışmanlık ve öğrenci yardım programı başlatıldı. Kanada kurumlarında okuyan öğrencilerin, Kanada dışında eğitim gördükleri durumlarda bile birden çok dilde yardım ve desteğe erişmelerine olanak tanıyacak.

  KANADA ÜNIVERSITELERI KANADA KANADA'DA EGITIM
 • 10 EKIM 2020

  Kanada Hükümeti, uluslararası öğrencilerin 20 Ekim'den itibaren ülkeye girebileceklerini duyurdu. Bir öğrenci tarafından seçilen eğitim kurumunun, hükümet onaylı Covid-19 planına sahip olması durumunda.

  KANADA ÜNIVERSITELERI KANADA KANADA'DA EGITIM
 • 10 EKIM 2020

  Kanada Hükümeti tarafından yayınlanan veriler, yüksek lisans proglamlarında uluslararası öğrenci tamamlama oranlarının yerli öğrencilere göre daha yüksek olduğunu göstermektedir. İstatistikler, uluslararası öğrencilerin %65'inin, dört yılda %87 tamamlama oranıyla iki yıl içinde derslerini tamamladığını göstermektedir.

  KANADA ÜNIVERSITELERI KANADA KANADA'DA EGITIM
 • 10 EKIM 2020

  StuDocu tarafından, özellikle kurumların derecelendirilmesinde öğrencilerin deneyimlerine odaklanan dünya üniversiteleri için yeni bir sıralama tablosu yayınlandı. 2020 sıralaması, dünya çapında 1.500 üniversiteden 100.000 öğrenciyi içeriyordu.

 • 10 EKIM 2020

  Kanada Göçmenlik, Mülteciler ve Vatandaşlık, eğitim sonrası çalışma vizeleri için yeterlilik kriterlerinde değişiklikleri duyurdu. Kanada dışında online eğitim gören öğrenciler, bu öğrenim süresini, daha önce olduğu gibi bir başvuru yapıldıktan sonra değil, vize süresine göre uygulayacaklardır.