Birleşik Krallık ile ilgili uluslararası öğrenci haberleri

Birleşik Krallık ile ilgili en son haberler, potansiyel ve mevcut uluslararası öğrenciler için ipuçları ile eğitim yolculuğunuzda sizi bilgilendirir.

Güncel Haberler

lupdribble SON GÜNCELLEMELER

Son güncelleme 23 saat önce
 • 04 MAYIS 2021

  Pek çok kurum, Covid-19 salgınının ortaya çıkmasıyla eğitimin karşılanabilirliğinin uluslararası öğrenciler için önemli bir konu haline geldiğini kabul etti. ICEF Monitor tarafından yayınlanan bir rapora göre, bu, üniversitelerin akademik olarak yüksek başarılı öğrencileri ödüllendirmeye, çevrimiçi başlatılan kurslar için indirimler sunmaya ve yeni ücret ödeme yapıları sunmaya yöneldiğini gördü.

  BURS YURT DIŞI EĞITIM
 • 04 MAYIS 2021

  ABD'deki bazı üniversiteler, ABD hükümetine F-1 öğrenci vizelerinin başvurusu ve işlenmesinin öncelik haline gelmesini talep eden bir yazı yazmıştır. Kurumlar ayrıca, vize için yüz yüze görüşmelerden feragat edilebileceği veya internet üzerinden yapılmasına izin verilebileceğini umduklarının altını çizdi.

  ÖĞRENCI VIZESI ABD F-1 VIZESI
 • 15 NISAN 2021

  QS tarafından yayınlanan yakın tarihli bir rapor, uluslararası öğrencilerin yüzde 50'sinin yurtdışına gitmelerine izin verilmeden önce gerekli olan aşılardan yana olduklarını ortaya koydu. Anket 153 ülkeden 2 bin 500'ün üzerinde öğrenci tarafından yapıldı ve öğrencilerin yüzde 65'inin aşı olmaya açık olduğunu söyledi.

  YURTDIŞI EĞITIM QS ANKETI
 • 14 NISAN 2021

  Birleşik Krallık hükümeti, uluslararası öğrencilere de yardımcı olacak bilimsel ve teknolojik araştırmalara 250 milyon GBP yatırım yapmayı taahhüt etmiştir. Hareket, Birleşik Krallık Üniversiteleri'nin, Birleşik Krallık'ın öncü ve yenilikçi atılımlar üretme ve ortak araştırmalara katılma becerisine yönelik potansiyel fon kesintisini vurgulamasının ardından geldi.

  INGILTERE BURSLARI BIRLEŞIK KRALLIK ÜNIVERSITELERI BIRLEŞIK KRALLIK
 • 12 NISAN 2021

  Birleşik Krallık hükümetinin araştırma ve bilim finansmanı için fonları keseceği bildirilirken, Birleşik Krallık Üniversiteleri, Başbakan'a hareketin olası olumsuz etkilerini ana hatlarıyla belirten bir mektup yazdı. Bu, birinci sınıf araştırmacıların ve akademisyenlerin kaybının yanı sıra yenilikçi bilimsel araştırmalara ve atılımlara katkılarda bir gerilemeyi de içerecektir.

  BIRLEŞIK KRALLIK ÜLKELERI BIRLEŞIK KRALLIK'TA EĞITIM BIRLEŞIK KRALLIK
 • 12 NISAN 2021

  İrlanda'daki yüksek öğrenim kurumları arasındaki işbirliği çabasıyla İrlanda Üniversiteler Birliği, uluslararası öğrenciler için yeni bir araç seti başlattı. Lisansüstü eğitim seti, öğrencilere kariyer rehberliği ve desteği konusunda yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

  İRLANDA ÜNIVERSITELERI IRLANDA'DA EĞITIM IRLANDA