Birleşik Krallık ile ilgili uluslararası öğrenci haberleri

Birleşik Krallık ile ilgili en son haberler, potansiyel ve mevcut uluslararası öğrenciler için ipuçları ile eğitim yolculuğunuzda sizi bilgilendirir.

Güncel Haberler

SON GÜNCELLEMELER

 • 13 OCAK 2021

  İngiltere'nin Aralık 2020'nin sonunda Avrupa Birliği'nden ayrılmasıyla, Birleşik Krallık hükümeti, ünlü matematikçi ve öncü bilgisayar bilimcisi Alan Turing'in adını taşıyan yeni bir çalışma hareketliliği planını duyurdu. Programa 100 milyon GBP tahsis edilmiştir ve ülkedeki Erasmus burs programının yerini almayı amaçlamaktadır.

  INGILTERE'DE EĞITIM INGILTERE ERASMUS
 • 13 OCAK 2021

  Birleşik Krallık hükümeti, birliğin dört ülkesi de dahil olmak üzere, 5 Ocak 2021 Salı günü itibarıyla ülkede yeni bir ulusal kilitlenme duyurdu. Bu, çevrimiçi öğrenme modlarına geçişi ve Covid-19'un yayılmasını önlemek için evde kalma tavsiyelerini içerir.

  COVID-19 INGILTERE'DE EĞITIM ONLINE EĞITIM
 • 25 ARALIK 2020

  Bir TOEFL IBT ev sürümü, Covid-19 salgınının neden olduğu yüz yüze test kesintilerine çözüm olarak değerlendirme sağlayıcısı ETS tarafından tanıtıldı. Bu ürün artık değerlendirmelere evden erişmeyi tercih eden öğrenciler için kalıcı olarak mevcut olacak.

  TOEFL TOEFL SINAVI TOEFL IBT
 • 24 ARALIK 2020

  Uluslararası seyahatleri teşvik etmek için dijital sağlık pasaportları için denemeler şu anda devam etmektedir. Bu yeni sistem, bir yolcunun Covid durumunu gösterecek ve sonuçta varış yerlerine inerken karantina altına almak zorunda kalan insan sayısını azaltacaktır.

  COVID YURT DIŞI EĞITIM STUDY ABROAD
 • 24 ARALIK 2020

  Brexit sonrası Britanya'da AB öğrencileri için öğrenim ücretlerinin maliyeti hala belirsizliğini koruyor. Ancak, The University of Leicester gibi bazı üniversiteler ücretlerini donduruyor veya AB öğrencilerini Birleşik Krallık'ta okumaya teşvik etmek için alternatif burslar sunuyor.

  INGILTERE'DE EĞITIM UK INGILTERE
 • 15 ARALIK 2020

  İngiltere Üniversiteler Bakanı, Covid-19 tedavisine, testine ve aşılamasına erişimin uluslararası öğrencilere herhangi bir maliyet veya gereksinim eklenmeden sunulacağını doğruladı. Süreç, sağlık hizmetlerine erişen öğrenciler için şu anda olduğu gibi olacaktır.

  INGILTERE ÜNIVERSITELERI INGILTERE BIRLEŞIK KRALLIK