COVID-19 güncellemesi: Bu üniversite online olarak başlayacak ve daha sonra kampüste devam edecek programlar sunar. Daha fazla bilgi için bu bölüme göz atın.
Video thumb

City, University of London

Birleşik Krallık Birleşik Krallık

8,031 Görüntüleme

Şimdi oynatılıyor
City University Tour

City, University of London

İNTERNET SİTESİNE GİT

Genel Bakış

City, University of London, Londra’nın merkezinde bulunan öncü bir küresel üniversite olup 160’tan fazla ülkeden yaklaşık 20.000 öğrenciyi ve 75’ten fazla ülkeden akademik personeli çekmeyi başarmıştır.

1894 yılında kurulan City, 2016 yılında prestijli University of London’ın bir üyesi olmuştur. Üniversite, akademik başarıya büyük önem vermekte olup işletme ve meslek alanlarına odaklıdır.

City, 125 yılı aşkın bir süredir eğitim, araştırma ve girişimi öğrencilerinin, topluluğunun ve dünyanın yaşamlarını değiştirmek için kullanır.

Üniversite, bünyesinde bulunan 5 özel fakülte genelinde çeşitli lisans ve lisansüstü (eğitim ve araştırma) dereceleri sunar.

City, öğrenci memnuniyetinde Londra’da 3. sırada (Complete University Guide 2020); mezun başlangıç maaşları değerlendirmesinde ise Birleşik Krallık’ta 11. sırada (The Times and The Sunday Times Good University Guide 2019) yer alır.

Yılda ortalama öğrenim ücreti

Lisans
Ücretler yol gösterme amaçlıdır, detayları kurumla kontrol edin.

£17,510

Yüksek lisans
Ücretler yol gösterme amaçlıdır, detayları kurumla kontrol edin.

£16,580

Harcamalar

Yaşam masrafları

£4,602

Kampüs konaklama

£6,240

Yenilikler

Yenilikler

City, yıl boyunca potansiyel lisans ve lisansüstü öğrencilere kendi evlerinin rahatlığından akademisyenler, kayıt personeli, öğrenim görmekte olan öğrenciler ve öğrenci hizmetleri ile sohbet etme imkânı sunmak için yıl boyunca çevrimiçi bilgi oturumları düzenler. Öğrenciler bu sayede bu üniversitede öğrenim hakkında daha fazla bilgi alabilirler.

City’de öğrenci olmanın nasıl olduğunu öğrenmek isteyen öğrenciler ise, üniversitedeki yaşam hakkında sorularını yanıtlamak üzere erişilebilir olan öğrenci elçileri ekibinden bir öğrenci ile de sohbet edebilirler. Bu sohbet, öğrencilere ilgilendikleri programlara ve geldikleri ülkeye göre seçenekleri arasından tercih yapma imkânı sunar. Aday öğrenciler aynı zamanda City öğrencilerine doğrudan mesaj atabilir ve buradaki öğrenci deneyimi hakkında en doğru izlenimi edinebilirler.

Kampüsteki etkinliklerin yanı sıra çevrimiçi oturumlara için sürekli olarak yeni tarihler eklenmekte olup öğrencilerin güncellemeleri takip etmek ve City’de planlanmakta olan etkinlikleri öğrenmek için üniversitenin internet sayfasını düzenli olarak ziyaret etmeleri tavsiye edilir.

Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

City, University of London, 2017 Teaching Excellence Framework’te prestijli gümüş ödüle layık görülmüştür. Ödül, kurumun yüksek kaliteli öğretim ve öğrenci sonuçlarını onaylar. Ek olarak, Research Excellence Framework (REF) 2014, City’nin araştırma sunumlarının %76’sını dünyada öncü ve uluslararası düzeyde üstün kaliteli olarak değerlendirmiştir.

City, 5 uzman fakülte genelinde sunulan 60’dan fazla lisans ve 150 lisansüstü eğitim derece programı ile öğrencilere yönelik çok çeşitli öğrenim seçeneklerine sahiptir. Pek çoğu profesyonel kuruluşlar tarafından onaylı olan çok sayıda derece, sanayi standartlarını karşılamak üzere tasarlanır.

City aynı zamanda, 70 farklı uzman araştırma merkezi genelinde lisansüstü araştırma programları sunar. Üniversite, yüzyılı aşkın bir süredir öncü araştırmalarda ön safhalarda yer almış olup ulusal ve uluslararası öneme sahip yeni alanları geliştirmeye devam etmektedir.

Giriş koşulları

Giriş koşulları

Lisans

Giriş koşulları programa göre farklılık gösterir. A-seviye ve Uluslararası Bakalorya (IB) gibi uluslararası yeterlilikler doğrudan giriş için kabul edilmekte olup derece şartlarına ilişkin detaylar bireysel program sayfalarında bulunabilir. Öğrenciler, lisans programları ve giriş şartları hakkında daha fazla bilgiye üniversitenin internet sayfasından erişebilirler.

Lisansüstü

Giriş şartları programa göre değişmekte olup bireysel program sayfalarında bulunabilir. Tanınmış bir üniversiteden iyi bir lisans derecesine sahip olan adaylar, lisansüstü programların çoğu için değerlendirmeye alınacaktır.

Pathway sunucuları

Üniversite, yurtdışından çok çeşitli yeterlilikleri kabul eder. Nitelikleri doğrudan giriş için yeterli olmayan öğrenciler, bir hazırlık programından başlama seçeneğine sahip olabilir.

City, lisans ve lisansüstü derece programlarına başlamak isteyen öğrencilere yönelik hazırlık programları sunan çok sayıda başarılı ortaklık anlaşmalarına sahiptir. City’nin ortak sunucularından birinde gerekli seviyede öğrenimin başarılı bir şekilde tamamlanması öğrenciye City derecelerine giriş garantisi sunacaktır.

İngilizce dil şartları

Anadili İngilizce olmayan öğrencilerin İngilizce yeterliliklerinin derece seviyesinde öğrenim için yeterli olduğunu kanıtlamaları gerekecektir. İngilizce dil şartları derece göre farklılık göstermekte olup detaylı bilgiye programla ilgili internet sayfasından erişilebilir.

Öğrenciler, girmek istedikleri program için aranan İngilizce dil şartlarını sağlamaları halinde istedikleri programa başlamadan önce INTO City tarafından sunulan İngilizce hazırlık programına kayıt yaptırabilirler.

Tesisler

Tesisler

City, akademik başarıya verdiği önemin bir parçası olarak, 2012 yılından bu yana öğrencilerin zengin ve çeşitli bir öğrenim deneyimine sahip olmalarını sağlamak için yapısal kampüs geliştirme çalışmalarına 120 milyon GBP yatırım yapmıştır. Öğrencilerin becerilerini geliştirmeleri ve gelecek kariyerlerine hazırlanmalarını sağlamak için dünya standartlarında tesislere ve akademik fakülteleri genelindeki modern ekipmanlara yapılan yatırım bu kapsamda yer alır.

City’nin ana kampüsü ise, 1500’ün üzerinde bireysel çalışma alanı ve grup çalışmasına yönelik yaklaşık 200 alanın bulunduğu merkez üniversite kütüphanesine ev sahipliği yapar. Merkez kütüphane ve Cass İşletme Fakültesi ve City Hukuk Fakültesi’ne yönelik özel kütüphaneler, çok sayıda e-kitap, çevrimiçi dergi ve veritabanları ile geniş çalışma saatleri ile hizmet verir.

Üniversitenin spor merkezi olan CitySport Londra’nın merkezinde bulunan en büyük öğrenci spor tesisidir. Öğrencilere yönelik indirimli üyelik ücretleri, 3.000 m2’lik alanda en modern fitness ekipmanları ve herkese hitap edecek çok sayıda fitness, dans, uzak doğu sporları ve iyi yaşam dersleri ile birlikte olimpik standartlarda takım ve bireysel spor salonları sunar.

Konaklama seçenekleri

City’de tam akademik yıl boyunca öğrenim için gelen uluslararası öğrenciler, belirli yurtlarda konaklama için başvuru yapabilirler. City aynı zamanda üniversite kampüsünün yakınlarında güvenli ve modern konaklama seçenekleri sunan çok sayıda 3. şahıs konaklama sunucuları ile birlikte çalışır.

Öğrenci Merkezi’nin Konaklama ekibi öğrencilerin yurtları veya özel kiralık konaklama seçeneklerini tercih etmelerinden bağımsız olarak, onlara gereken yardımı sunacaktır.

Öğrenci desteği

Öğrenci desteği

Daha birinci günden öğrencilere yönelik kapsamlı destek ve canlı sosyal ve kültürel yaşam imkânları sayesinde City öğrencileri, kısa bir zamanda kendilerini evde hissetmeye başlar. Ödüllü Öğrenci Merkezi öğrencilere finans, konaklama, Londra genelinde seyahat, öğrenim programları ve sağlık desteği gibi konularda yardımcı olabilir.

 • Akademik öğrenim desteği
 • Konaklama seçenekleri
 • Din ve inanç tavsiyeleri
 • Danışmanlık ve ruh sağlığı hizmeti
 • Engelli hizmeti
 • Finansal destek
 • Uluslararası öğrencilere yönelik tavsiyeler
 • Sağlık ve iyi yaşam
 • Nörolojik farklılıkları bulunan bireylere yönelik destek

Öğrenciler, üniversitenin internet sayfasını ziyaret ederek mevcut hizmetler hakkında daha fazla bilgi alabilirler.

Burslar ve finansman

City’de öğrenim, pek çok farklı sosyal çevrelerden gelen öğrenciler için ekonomik bir seçenektir. Öğrencilerin üniversite masraflarına karşılamalarına yardımcı olmaya yönelik çok sayıda fon ve burs kaynağı mevcuttur.

Öğrenci yorumları

Genel değerlendirme

Kabul edilme süreci

Harçlar ve burslar

Eğitim deneyimi

Okul yaşantısı

İş beklentileri

Kampüsler

 • Görüntü
 • Harita

Önemli bilgiler

Hotcourses Diversity Index

Bu nedir?

ÇEŞİTLİLİK ENDEKSİ
Kaynak: HESA

Bu üniversitede
163
uluslararası milletten öğrenci eğitim görüyor

İngilizce puanı gerekmektedir

Minimum IELTS puanı

5.5Lisans

5.5Yüksek lisans

Profile image1
detault image

En Son Haberler

close