Video thumb

City, University of London

Birleşik Krallık Birleşik Krallık

4,460 Görüntüleme

Şimdi oynatılıyor
City University Tour

Sizin için Sosyal Ekonomi bölümleri

DETAYLARI GÖSTER

Genel Bakış

160’ı aşkın ülkeden 18.000’in üzerinde öğrencisi ve 75’i aşkın ülkeden personeli bulunan City, University of London 1894 yılında beri Londra’da eğitim hizmeti vermektedir.

Kampüs Londra’nın merkezinde bulunur ve ulaşım ağları, büyük sanat kompleksleri ve çeşitli küresel çaplı kuruluşlar gibi öğrencilerin bir başkentte ihtiyaç duyabilecekleri her şeye yakındır.

İşletme ve meslek alanlarına odaklı City, modern ekipman ve araştırma imkanlarına sahip 5 fakülte genelinde dünya standartlarında tesislere yatırım yapmaktadır.

Sıralamalarda üst sıralarda yer alan fakültelerinde çeşitli hazırlık, lisans, lisansüstü derece ve araştırma programları sunan City bünyesindeki akademisyenlerin %40’ı 2014 Araştırma Başarı Çerçevesi tarafından dünyada öncü olarak nitelendirilmiştir.

Öğrenciler eğitimlerinin yanı sıra yarı zamanlı veya geçici işlerde çalışabilir. Times Yükseköğretim Liderlik ve Yönelik Ödülü’ne (2017) layık görülen City Meslek Danışmanlık Programı, 6 - 9 aylık dönemler boyunca öğrencilere birebir danışmanlık hizmeti sunarak onlara yol gösterir ve fikir verir.

Ödüllü Öğrenci Merkezi, öğrencilere finans, destek, konaklama, sağlık, spor ve City’nin gelişmiş Wi-Fi bağlantısı sayesinde sunulan eğlence seçenekleri hakkındaki tavsiyelerle Londra’da kendilerini evlerinde hissetmelerine yardımcı olur.

Öğrenciler gezerek Londra’yı keşfedebilir; turistik alanları ziyaret etmek için otobüse binebilir ya da kampüsteki eğlence imkanlarından faydalanabilir. Ayrıca St Pancras Eurostar’a ek olarak, konumu elverişli olan 5 uluslararası havalimanı sayesinde Londra’ya tüm Avrupa’ya seyahat planları yapmak oldukça kolaydır.

Öğrenciler mezun olduklarında 3 yıla kadar Kariyer Hizmetleri’ne erişim sağlayabilir ve etkinliklere katılarak, ortaklıklar kurarak veya üniversitenin uluslararası elçileri arasında yer alarak meslek ağlarını geliştirebilirler.

Yılda ortalama öğrenim ücreti

Lisans
Ücretler yol gösterme amaçlıdır, detayları kurumla kontrol edin.

£17,180

Yüksek lisans
Ücretler yol gösterme amaçlıdır, detayları kurumla kontrol edin.

£17,050

Harcamalar

Yaşam masrafları

£14,820

Kampüs konaklama

£11,080

Yenilikler

Yenilikler

City, University of London öğretim görevlilerinden biri, Queen’s New Year Honours listesinde (Queens Yeni Yıl Onur Listesi) yer alma gururunu yaşadı 2018.

Sosyal Medya Sorumlusu Sabrina Francis, yerel konsey üyesi olarak City, University of London topluluğuna güç katan hizmetlerinden ötürü British Empire Award Medal’a (BEM – Britanya İmparatorluğu Madalyası) layık görüldü.

Queen’s New Year Honours listesi, İngiltere çapında öne çıkan kişilerin başarı ve hizmetlerini ödüllendirmektedir.

The British Empire Award Medal (BEM), daha büyük ve güçlü bir topluluk için aktif olarak çalışan adayların çabalarını tanımayı amaçlamaktadır. Ödül, yerel toplulukta nispeten kısa bir süre içinde dikkate değer bir değişim yaratan, uygulamalı hizmetler için verilmektedir.

2011 yılında City, University of London’a Sosyal Medya Sorumlusu olarak katılan Sabrina, yeni açılan bu pozisyonda ilk görev alan kişi oldu. Sabrina, City’deki kariyeri boyunca öğrenciler, öğretim görevlileri ve çalışanlar için güçlü topluluklar kurdu.

Devamını oku…

Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Üstün eğitim kalitesi okulla sınırlı kalmıyor. Kalite, City, University of London’ın faaliyetlerinin ayrılmaz bir parçası.

Üstün kalitede eğitim sunma sorumluluğunu oldukça ciddiye alan üniversite, bunun öğrencileri için ne kadar önemli olduğunun farkında. Bu konu, City’nin Gümüş ödül kazandığı Teaching Excellence Framework’ün (TEF – Eğitimde Mükemmellik Çerçevesi) uygulamaya konmasıyla sektör için daha da önemli hale geldi.

City, beş akademik yıldızıyla eğitime vurgu yapmayı amaçlamaktadır.

İşte üniversitemizdeki öğretim görevlilerinin okulumuzda eğitim vermekle ilgili hissettikleri…

Profesör Chris Greer

“Öğretim, eğer hakkıyla yapılırsa, dünyaya bakış açınızı değiştirebilir.”

Amily Albon

“Öğrencilerimize karmaşık teorileri anlamalarında yardımcı oluyor, potansiyellerini gerçekleştirmeleri için ilham veriyoruz.”

Dr. Pawel Bilinski

“Hem uygulamalı hem de interaktif olan sınıf ve özel derslerimiz, tartışma paneli gibi geçiyor.”

Suzanne Lee

“Öğrencileri öz değerlerini farkında varmaya teşvik ediyorum…”

Dr. Omid Yeganeh

“Ben yalnızca görevimi yerine getirmek için ders vermiyorum. Mühendislik ve araştırma konularındaki tutkumu da işime katıyorum.”

City’de öğretim deneyimi ile ilgili detaylı bilgi alın…

Eğitim seçenekleri

Eğitim seçenekleri

Hazırlık Kursları

City, başarılı ortaklık anlaşmaları sayesinde önlisans programlarına katılmak isteyen öğrenci adaylarına çeşitli hazırlık eğitimi seçenekleri sunuyor. Bu eğitimleri gereken notları alarak başarıyla tamamlayan öğrenciler için City’deki belirli programlara kabul garantisi veriyor. 

Partner kuruluşlarımız City’ye yakın mesafede bulunuyor olup çeşitli hazırlık kursları sunuyor. Öğrencilerimiz, bu kurslara devam ettikleri sırada City, University of London’ın bir üyesi olmanın avantajlarından ve çeşitli öğrenci hizmetlerinden faydalanabiliyorlar.

Lisans Programlari

5 uzmanlık okulu çapında 60’ın üzerinde önlisans programı ile City, öğrencilerine oldukça geniş bir akademik program yelpazesi sunuyor.

Lisansüstü Programlar

Okul öğrencilerine ayrıca, 5 uzmanlık okulu çapında verilmekte olan 150’den fazla dersli lisansüstü programı ve çok sayıda araştırma derece programı arasından seçim yapma imkânı da veriyor.

Araştırma programları

100 yıldan uzun bir süredir araştırma alanına öncülük eden City, hem ulusal hem de uluslararası öneme sahip yeni alanlar geliştirmeye devam ediyor. Üniversite, geçtiğimiz birkaç yıl içinde bazı önemli araştırma alanlarında ciddi bir büyüme gösterdi.

Programlar hakkında detaylı bilgi alın…

Kabul Şartları

Kabul Şartları

Önlisans

Duruma göre değişiklik gösterebilmekle birlikte, Türk eğitim sistemine göre lise eğimini tamamlamış adaylar doğrudan kabul edilebilmektedir.

A level ve IB gibi uluslararası standartlar doğrudan kabul için yeterli olabilmektedir. Programın bu standartlar için gerektirdiği puanlar, her programın kendi web sayfasından görülebilmektedir.

Doğrudan kabul şartlarını sağlayamayan öğrencilere, INTO CITY bünyesinde verilen ve City’nin lisans programlarına giriş garantisi sunan Uluslararası Hazırlık Programı’na katılma şansı sunulabilmektedir.

Lisansüstü

Tanınmış bir Türk üniversitesinden iyi bir lisans derecesine sahip olan adaylar lisansüstü programları için göz önünde bulundurulacaktır. Kabul şartları, programlara göre değişiklik göstermektedir.

Doğrudan kabul şartlarını sağlayamayan öğrencilere, INTO CITY bünyesinde verilen ve City’nin yüksek lisans programlarına giriş garantisi sunan lisansüstü diploma programına katılma şansı sunulabilmektedir.

İngilizce yeterlilik şartları

İngilizce yeterlilik şartları, başvuru yapılan programlara göre değişiklik göstermektedir.

Ülkeye giriş yapabilmek için vizeye ihtiyaç duyan öğrencilerde genellikle Secure English Language Test (SELT) sınavına katılma şartı aranmaktadır. Başvurmak istedikleri programın İngilizce yeterlilik şartlarını sağlayamayan öğrencilere INTO CITY tarafından verilen hazırlık programına katılma şansı sunulabilmektedir.

Kabul şartları hakkında detaylı bilgi alın…

Tesisler

Tesisler

City, yaptığı yatırımlarla, fakültelerindeki tesisleri son teknoloji ekipmanlarla donananmış, modern ve sektör standartlarına uygun araştırmalara imkân veren, dünya standartlarında tesisler haline getirmiştir.

 • City’nin Makine Mühendisliği ve Havacılık Bölümü, yenilenen rüzgar tünelleri; uçuş güvertesi ve hareket simülatörler; içten yanmalı motorları ve yüksek hızlı turbo makineleri haritalandırmada kullanılan optik tanılama, alternatif yakıtlar, ısı dönüştürücü ve mühendislik çözümlerin sayısal simülasyonu için yüksek performanslı sayısal hesaplama ve doğrulama konularında uzman, ileri teknoloji test ortamı gibi ileri düzey tesislere sahip olmasıyla tanınır.
 • Halk ve yerel işletmelere hizmet eden son teknoloji göz sağlığı merkezi, Londra’nın merkezinde yer almaktadır.
 • City ayrıca, İngiltere’nin lider etkileşim merkezlerinden birine de ev sahipliği yapmaktadır.
 • Üniversite, çok çeşitli teknik ve ticari tesise de sahiptir.

Konaklama seçenekleri

City, Londra’ya dışarıdan gelen önlisans ve lisansüstü öğrencilerine çok çeşitli konaklama seçenekleri sunuyor. Avrupa Birliği dışındaki ülkelerin vatandaşı olan uluslararası öğrencilere ise ilk yıllarında konaklama garantisi veriliyor.

Öğrenci desteği

Öğrenci desteği

City, olağanüstü öğrenim deneyiminin yanında, öğrencilerinin akademik hayatlarını keyifli hale getiren ve zenginleştiren ödüllü destek hizmetleri sunuyor.

Akademik Öğrenim Desteği

Akademik Öğrenim Destek Ekibi’nin amacı, öğrencilerin etkin öğrenim becerilerini geliştirmeyi amaçlar.

Destek sağlanan alanlardan bazıları:

 • Okuma stratejileri ve makale planlama gibi çalışma becerilerinin geliştirilmesi
 • Eleştirel düşünme gibi yazım becerilerinin geliştirilmesi
 • Ödev değerlendirme kriterlerini karşılama
 • Zaman yönetimi
 • Revizyon ve sınav teknikleri ve çok daha fazlası…

Ekip ayrıca, randevu almaları halinde tüm City öğrencilerine bire bir akademik beceri dersleri sunuyor. Tüm bunlara ek olarak, yıl boyunca çeşitli çalışma becerileri konularında, tüm öğrencilere açık grup atölye çalışmaları da yapılmakta.

Danışmanlık ve Psikolojik Destek

Öğrenci Danışmanlığı ve Psikolojik Destek hizmetleri, öğrencilere kişisel gizlilik dâhilinde psikolojik ve pratik destek sağlar.

Öğrenci destek hizmetleri hakkında daha fazla bilgi alın…

Öğrenci yorumları

Genel değerlendirme

Kabul edilme süreci

Harçlar ve burslar

Eğitim deneyimi

Okul yaşantısı

İş beklentileri

Kampüsler

 • Görüntü
 • Harita

Önemli bilgiler

Hotcourses Diversity Index

Bu nedir?

ÇEŞİTLİLİK ENDEKSİ
Kaynak: HESA

Bu üniversitede
163
uluslararası milletten öğrenci eğitim görüyor

İngilizce puanı gerekmektedir

Minimum IELTS puanı

6.5Lisans

6.5Yüksek lisans

Size en yakın IELTS sınav merkezini bulun

Profile image1
detault image
close