COVID-19 güncellemesi: Bu üniversite online olarak başlayacak ve daha sonra kampüste devam edecek programlar sunar. Daha fazla bilgi için bu bölüme göz atın.
Hero Image

Glasgow Caledonian University

Birleşik Krallık Birleşik Krallık

1,055 Görüntüleme

Join Glasgow Caledonian University

Sizin için İnşaat Mühendisliği bölümleri

DETAYLARI GÖSTER

Genel Bakış

Glasgow Caledonian University (GCU), hareketli bir İskoç kentinde bulunan çok ödüllü bir kurumdur. Topluma olumlu yönde katkıda bulunarak ve üniversitelerin geleneksel rolünün ötesine geçmeye çabalayarak yenilikçi ve yaratıcı eğitim sunmaktadır.

GCU’nun Toplum Yararı İçin taahhüdü, stratejisinin en önde gelen unsuru olup çeşitli akademik fakülte ve bölümlerde sunulan çeşitli programlarda öğrenciler ve akademik kadro tarafından sunulmaktadır. GCU ayrıca, öğrencileri yaratıcı olmaları ve yaşamları dönüştürmek için gerçek dünyadaki küresel zorlukların üstesinden gelmeleri için teşvik ederek akademik mükemmellik sağlamaktadır.

2017 Times Higher Education sıralamasında dünyanın en iyi 150 genç üniversitesi arasında yer alan GCU, dünyada önde gelen ve uluslararası alanda tanınan araştırmalar, eğitim olanakları ve yenilikçilik sunmaktadır.

GCU, sunduğu çok çeşitli programların içinde hemşirelik ve ebelikte bir lider olarak bilinir. Aynı zamanda yenilenebilir enerji, enerji ve inşaat alanlarında da uzmanlığa sahiptir. Ayrıca yönetim, işletme, hukuk ve sosyal bilimler eğitimi gibi alanlarda yüksek kaliteli bir eğitim sağlayıcısı olarak tanınmaktadır.

Çarpıcı şehir merkezi kampüsü 20.000'den fazla öğrenciye ve 1.600 çalışana ev sahipliği yapmakta olup, bu çeşitli topluluk 100'ün üzerinde milletten oluşmaktadır. Samimi kampüs, modern tesislere ve geniş bir akademik kütüphaneyi barındıran ödüllü bir çalışma merkezinin bulunduğu mükemmel bir öğrenme ortamına sahiptir. Öğrencilere sunulan staj ve yurtdışında eğitim gibi çok sayıda fırsat, mezunların %95'inin altı ay içinde çalışmaya başlamalarını ya da ileri eğitimlerine devam etmelerini sağlayacak şekilde çok yönlü öğrenciler yetiştirilmesine yardımcı olmaktadır.

Araştırmalara göre, GCU’nun her yıl yaklaşık 1 milyar GBP değerinde fayda sağlayarak yenilikçi sosyal ve ekonomik etki yarattığı bilinmektedir.

Yılda ortalama öğrenim ücreti

Lisans
Ücretler yol gösterme amaçlıdır, detayları kurumla kontrol edin.

£12,250

Yüksek lisans
Ücretler yol gösterme amaçlıdır, detayları kurumla kontrol edin.

£13,790

Harcamalar

Yaşam masrafları

£2,670

Kampüs konaklama

£3,861

Yenilikler

Yenilikler

Sıralamalarda yükseliş

GCU, 2020 Guardian University Guide sıralamasında, Birleşik Krallık’ta 80. sırada yer alarak 16 sıra yukarı çıkmıştır. Sıralamadaki bu yükseliş, kurumda gerçekleştirilen geliştirme ve iyileştirmelerin tanınmasını yansıtmaktadır.

Ayrıca, Podiatri ve Sosyal Hizmet programlarının her ikisi de ülkede ilk 10 içerisinde yer almaktadır.

Başkan ve Rektör Yardımcısı Profesör Pamela Gillies CBE FRSE, “Üniversitemizin bu prestijli rehberde, özellikle öğretim memnuniyeti ve mezun istihdamı bakımından yükselmiş olmasına memnunuz” dedi.

“Bu, özellikle Complete University Guide’daki yükselen konumumuz ve Times Higher Education Sosyal Etki Sıralaması'nda dünyadaki en iyi 50 içerisindeki yerimiz ile birleştiğinde mükemmel bir sonuçtur.”

“Toplum Yararı için Üniversite olarak sorumluluğumuzun lig tablolarından çok daha fazlası olduğunu her zaman vurgularım. Bununla birlikte, bu sonuç, daha geniş toplumsal faydanın yanı sıra akademik mükemmellik de sunabileceğimizi göstermektedir ve akademik kadromuzun, öğrencilerimizin ve üniversite topluluğunun GCU’yu geliştirme, kalkındırma ve hizmet verdiğimiz topluluklar için gerçek bir fark yaratmasını sağlama konusundaki üstün çabalarının bir kanıtıdır.” 

Başbakandan Övgü

GCU’nun İklim Adaleti Merkezi, İskoçya Başbakanı Nicola Sturgeon MSP tarafından dünya lideri olarak kabul edilmiştir.

İklim Değişikliği konulu ilk küresel forumda konuşan Sturgeon, “İklim Adaleti Merkezi'nin dünya lideri olduğunu düşünüyorum. Adalet konusunu ön plana çıkarıyor ve iklim değişikliğini nasıl ele aldığımıza odaklanıyor ve bunu buradan Glasgow'dan yapıyor” dedi.

“Bunun sadece üniversite için değil tüm ülke için çok önemli olduğunu düşünüyorum, bu yüzden Merkez’de ve Merkez için çalışan ve bu konferansı düzenleyen herkese takdirlerimi sunuyorum, çünkü gezegenin bütünlüğü için önemli bir görev üstleniyorlar" diye ekledi.

Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Glasgow Caledonian University, saygın öğretim üyeleri ile birinci sınıf eğitim kalitesi sağlamasıyla tanınmaktadır. Öğretim kadrosu, üniversitenin Rektörü olan sosyal aktivist ve hayırsever Dr. Annie Lennox OBE tarafından yönetilirken, Nobel Barış Ödülü sahibi Profesör Muhammad Yunus ise Onursal Rektör görevini üstlenmektedir.

Öğrenciler, kendi alanlarındaki deneyimleri ile akademik ve pratik uzmanlıklarının birleşimini dünyanın dört bir yanından getiren öğretim kadrosu tarafından her gün desteklenmektedir.

GCU, yeni ve yenilikçi öğrenme yöntemlerini araştırmaya ve kullanmaya çalışmakta ve bunu çeşitli şekillerde gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır. Örneğin, Sağlık ve Yaşam Bilimleri Fakültesi belirli projeler için 3 boyutlu bir dünya ile sanal ortamda öğrenimi kullanmayı benimserken, Hemşirelik, Ebelik ve Toplum Sağlığı Fakültesi öğrencilerini desteklemek için sanal bir hastane kullanmaktadır.

Yeni oluşturulan Akademik Kalite ve Gelişim Bölümü, her fakültedeki öğrencilerin değişen ihtiyaçlarını karşılamak, kaliteyi artırmak ve akademik gelişim, araştırma ve değerlendirme konularında güvence sağlamak için çaba göstermektedir. Üniversitenin Stratejik Hedefleri'nin bir parçası olarak 2020 yılına kadar Yaşamları Dönüştürmeye odaklı yeni bir Öğrenme Stratejisi oluşturulmuştur.

Departman Yapısı

Departman Yapısı

Glasgow Caledonian University, her biri kendi içinde daha özel ve uzmanlaşmış bölümler barındıran dört ayrı fakülteye ayrılmıştır. Bu akademik fakülteler, farklı düzeylerde çeşitli ders programları sunmakta ve kaliteli eğitim, araştırma fırsatları ve danışmanlık hizmetleri sağlamaktadır. Bu dört fakülte şunlardır:

Bilgisayar, Mühendislik ve Yapılı Çevre Fakültesi

Birleşik Krallık’ın önde gelen inşaat ve tetkik fakültelerinden biri olup, ayrıca Birleşik Krallık ve denizaşırı ülkelerdeki sanayi, ticaret ve diğer akademik kurumlarla ortaklaşa araştırmalar yürütmektedir.

Glasgow İşletme ve Toplum Fakültesi

Öğrencilerin işletmelerin ve toplumun ihtiyaçlarını karşılamak üzere iyi yerleştirilmiş olmalarını sağlamak üzere işletme, hukuk ve sosyal bilimler alanlarını bütünleştirmektedir. Küresel ortaklıkların geliştirilmesini taahhüt ederek uluslararası bir görünüm sunmaktadır.

Sağlık ve Yaşam Bilimleri Fakültesi

Sağlık, hemşirelik ve sosyal hizmet, biyolojik ve biyomedikal bilimler, psikoloji ve görsel bilimler alanlarındaki çeşitli disiplinlerde öğretim, araştırma ve bilgi aktarımında mükemmellik arayışını tahhüt etmektedir.

GCU Londra

Londra'nın merkezinde ultra modern bir çevrede bulunan mesleki lisansüstü üniversite kampüsü, yüksek kaliteli öğretim ve küresel endüstri ortaklıkları sunmaktadır.

Giriş koşulları

Giriş koşulları

Ana dili İngilizce olmayan öğrencilerin, GCU’ya giriş hakkı kazanabilmek için İngilizce dil yeterliliklerini ispat etmeleri gerekmektedir.

Üniversite, minimum gereklilikleri karşılamayanlar için tam akredite ve kampüs içi eğitimler ile üniversite programlarına uygun çeşitli akademik ve İngilizce dili pathway programları sunmaktadır.

Bir GCU lisans veya lisansüstü programına giriş bu programlardan birinin başarıyla tamamlanmasıyla sağlanabilir. Aksi takdirde, adaylar aşağıdakilerden birinde başarı sağlayarak yeterliliklerini kanıtlamalıdır:

  • Her bölümde en az 5.5 olmak üzere Akademik IELTS Genel puanı 6.0.
  • TOEFL Internet tabanlı testte okumada en az 18, dinlemede en az 17, konuşmada en az 20 ve yazmada en az 17 puan olmak üzere toplam 78 puan.
  • Pearson PTE Academic sınavında her bölümde en az 51 olmak üzere 54 toplam puan
  • Cambridge Advanced English (CAE) sınavında en az C notu
  • Trinity College London Integrated Skills in English (ISE) - III. Seviyede Geçer Not
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Birinci sınıf eğitimin herkes tarafından erişilebilir olması gerektiğine olan inançla Glasgow Caledonian University’de cömert burs paketleri sunulmaktadır. Öğrencilerin eğitimlerini finanse etmelerine yardımcı olmak için her yıl 2,5 milyon GBP ödül dağıtılmaktadır.

Geniş bir yelpazedeki bu ödüller, lisans veya lisansüstü düzeyde eğitim görmekte olan uluslararası öğrencilere destek sağlamak üzere tasarlanmıştır. Bunlardan bazıları:

GCU Mülteci Bursu:

Kendileri veya ebeveynleri için iltica davaları aktif olarak devam eden öğrencilerin öğrenim ücretlerini karşılamak ve geçimlerini desteklemek için her yıl 1250 GBP tutarında burs sağlamaktadır.

Uluslararası Bağlılık İndirimi:

Geri dönen uluslararası öğrenciler için program ücretleri üzerinden 5000 GBP tutarında cömert bir indirim.

ABD Toplum Yararı Odaklı Burslar:

Seçilen lisansüstü programlarda ABD’den gelen öğrenciler için lisans üstü öğrenim indirimleri.

STEM konu alanlarında, Uluslararası Moda, Mühendislik veya diğer derecelerde okuyanların yararlanabileceği, programa özgü çeşitli burslar da bulunmaktadır.

Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

İstihdam edilebilirliğe ve iş odaklı becerilerin geliştirilmesine önem verilmektedir. Mezunlar, işverenlerin kendilerini güvenle işe alabilecekleri becerilerle ayrılmakta, öğrencilerin çoğunluğu mezun olduktan sonra altı ay içinde iş bulmakta veya ileri eğitimlerine devam etmektedirler.

Üniversitenin uygulamalı işe yerleştirme fırsatları içeren ve öğrencilerin gerçek dünya için gerekli becerileri geliştirmelerini sağlayan çok çeşitli programları kariyer odaklıdır. Bunlar arasında iletişim, problem çözme ve işverenler tarafından cazip bulunan diğer nitelikler bulunmaktadır.

Birçok programın meslek kuruluşlarından akreditasyonu mevcuttur. Ayrıca personel yıllar içinde yakın endüstri bağlantıları kurmuştur. Eğitim ve öğretim olanakları da Birleşik Krallık’taki en yenilikçi tesisler arasında sayılmaktadır.

Üniversite mezunlarına yardım etmek için her zaman hazır bulunan GCU Kariyer Hizmetleri sayesinde, mezunlar dünya çapında olağanüstü başarılar elde etmektedirler.

Öğrenci yorumları

Genel değerlendirme

Kabul edilme süreci

Harçlar ve burslar

Eğitim deneyimi

Okul yaşantısı

İş beklentileri

Önemli bilgiler

Hotcourses Diversity Index

Bu nedir?

EVİNDE HİSSET ENDEKSİ
Kaynak: HESA

0.28%
Türkiye’den gelen öğrenciler

ÇEŞİTLİLİK ENDEKSİ
Kaynak: HESA

Bu üniversitede
116
uluslararası milletten öğrenci eğitim görüyor

Sıralamalar

QS World University Rankings 2020
Kaynak: QS

801st

Times Higher Education World University Rankings 2020
Kaynak: THE

601st

İngilizce puanı gerekmektedir

Minimum IELTS puanı

6.0Lisans

6.0Yüksek lisans

Size en yakın IELTS sınav merkezini bulun

Profile image1
detault image
close