COVID-19 güncellemesi: Bu üniversite online olarak başlayacak ve daha sonra kampüste devam edecek programlar sunar. Daha fazla bilgi için bu bölüme göz atın.
Hero Image

Glasgow Caledonian University

Birleşik Krallık Birleşik Krallık

2,279 Görüntüleme

Join Glasgow Caledonian University

Sizin için bölümleri

DETAYLARI GÖSTER

Genel Bakış

Glasgow Caledonian University (GCU), Londra ve Glasgow şehirlerinde hizmet veren ödüllü bir kurumdur. Yenilikçi ve yaratıcı eğitimiyle topluma pozitif bir katkı sağlar ve geleneksel üniversite rollerinin ötesine geçmek için çalışır.

GCU’nun Kamu Yararı’na gösterdiği bağlılık, stratejisinin en önde gelen unsuru olup çeşitli akademik fakülte ve bölümler genelinde öğrenci ve personel tarafından sunulur. GCU aynı zamanda öğrencileri yaratıcı olmaya ve yaşamları dönüştürmek için gerçek dünyanın küresel sorunlarını ele almaya teşvik ederek akademik başarı sunar.

2020 Times Yükseköğretim Sıralamaları’nda Birleşik Krallık’ta ilk 100’de yer alan GCU dünyada öncü ve uluslararası düzeyde tanınmış araştırmalar, eğitim ve inovasyon sunar.

GCU, sunduğu çok çeşitli programların içinde hemşirelik ve ebelikte bir lider olarak bilinir. Aynı zamanda yenilenebilir enerji, enerji ve inşaat alanlarında da uzmanlığa sahiptir. Ayrıca yönetim, işletme, hukuk ve sosyal bilimler eğitimi gibi alanlarda yüksek kaliteli bir eğitim sağlayıcısı olarak tanınmaktadır.

Üniversite’nin, şehir merkezindeki göz alıcı kampüsleri, 100’ün üzerinde milleti temsil eden 20.000’i aşkın öğrenci ve 1.500 personele ev sahipliği yapar. Samimi kampüsünde, kurucu bağışçılarından Sir Alex Ferguson’un adını alan bir çalışma merkezi ve akademik kütüphane dahil olmak üzere modern tesisler ve muhteşem bir öğrenim ortamı bulunur. Stajlar ve yurtdışı eğitim dahil olmak üzere sunulan çeşitli imkânlar, nitelikli ve donanımlı öğrenciler yetiştirmeye ve mezuniyetten 6 ay sonra iş bulan veya ileri öğrenime devam eden öğrenci oranının %95’e ulaşmasına katkı sağlamıştır (HESA, 2018).

Araştırmalara göre, GCU’nun her yıl yaklaşık 1 milyar GBP değerinde fayda sağlayarak yenilikçi sosyal ve ekonomik etki yarattığı bilinmektedir.

Yılda ortalama öğrenim ücreti

Lisans
Ücretler yol gösterme amaçlıdır, detayları kurumla kontrol edin.

£12,250

Yüksek lisans
Ücretler yol gösterme amaçlıdır, detayları kurumla kontrol edin.

£13,950

Harcamalar

Yaşam masrafları

£4,290

Kampüs konaklama

£3,861

Yenilikler

Yenilikler

Sıralamalarda yükseliş

GCU, 2020 Guardian University Guide sıralamasında, Birleşik Krallık’ta 80. sırada yer alarak 16 sıra yukarı çıkmıştır. Sıralamadaki bu yükseliş, kurumda gerçekleştirilen geliştirme ve iyileştirmelerin tanınmasını yansıtmaktadır.

Ayrıca, podiatri ve sosyal çalışma alanlarındaki programları ülkede en iyi 10 arasında yer alır.

Başkan ve Rektör Yardımcısı Profesör Pamela Gillies CBE FRSE, “Üniversitemizin bu prestijli rehberde, özellikle öğretim memnuniyeti ve mezun istihdamı bakımından yükselmiş olmasına memnunuz” dedi.

“Bu, özellikle Complete University Guide’daki yükselen konumumuz ve Times Higher Education Sosyal Etki Sıralaması'nda dünyadaki en iyi 50 içerisindeki yerimiz ile birleştiğinde mükemmel bir sonuçtur.”

“Kamu Yararı için Üniversite olarak sorumluluğumuzun lig tablolarından çok daha fazlası olduğunu her zaman vurgularım. Bununla birlikte, bu sonuç, daha geniş kamu yararının yanı sıra akademik mükemmellik de sunabileceğimizi göstermektedir ve akademik kadromuzun, öğrencilerimizin ve üniversite topluluğunun GCU’yu geliştirme, kalkındırma ve hizmet verdiğimiz topluluklar için gerçek bir fark yaratmasını sağlama konusundaki üstün çabalarının bir kanıtıdır.”

Başbakandan Övgü

GCU’nun İklim Adalet Merkezi, İskoçya Başbakan’ı Nicola Sturgeon MSP tarafından dünyada öncü olarak adlandırılmıştır.

Sturgeon iklim konferansında buna ilişkin olarak şunları söylemiştir: “İklim Adalet Merkezi'nin dünyada öncü olduğunu düşünüyorum. Bu merkez, adalet konusuna ve iklim değişikliğini nasıl ele aldığımıza odaklanıyor ve bunu buradan, Glasgow'dan gerçekleştiriyor.”

“Bunun sadece üniversite için değil tüm ülke için çok önemli olduğunu düşünüyorum, bu yüzden Merkez’de ve Merkez için çalışan ve bu konferansı düzenleyen herkese takdirlerimi sunuyorum, çünkü gezegenin bütünlüğü için önemli bir görev üstleniyorlar" diye ekledi.

COVID-19’a ilişkin güncel haberler

GCU, öğrencilerinin tüm gelişmelerden haberdar olmalarını sağlamak için çalışır ve koronavirüs pandemisinin etkilerini azaltmak için önlemler alır.

Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Glasgow Caledonian University, saygın öğretim üyeleri ile sunduğu birinci sınıf eğitim kalitesiyle tanınmaktadır. Öğretim kadrosu, üniversitenin Rektörü olan sosyal aktivist ve hayırsever Dr. Annie Lennox OBE tarafından yönetilirken, Nobel Barış Ödülü sahibi Profesör Muhammad Yunus ise Onursal Rektör görevini üstlenmektedir.

Öğrenciler, dünyanın dört bir yanından getirdikleri kendi alanlarında ilgili deneyimlerini, akademik ve pratik uzmanlıkları ile buluşturan öğretim kadrosundan günlük bazda destek alır.

GCU, yeni ve yenilikçi öğretim yöntemlerini keşfetmek ve kullanmak için pek çok şekilde çaba gösterir. Örneğin, Sağlık ve Yaşam Bilimleri Fakültesi, belirli projeler için 3 boyutlu dünya ile sanal öğrenimi benimsemiş olup öğrencilerine yardımcı olmak için sanal bir hastane kullanır.

Departman Yapısı

Departman Yapısı

Glasgow Caledonian University bünyesinde 4 ayrı fakülte bulunmakta olup her biri kendi içlerinde daha detaylı ve uzman bölümlere ev sahipliği apar. Bu akademik fakülteler farklı seviyelerde çeşitli programlar sunmakta olup yüksek kaliteli bir öğretim, araştırma imkânları ve danışmanlık hizmetleri sağlar. Bu fakülteler şunlardır:

Bilgisayar, Mühendislik ve Yapılı Çevre Fakültesi

Birleşik Krallık’ın önde gelen inşaat ve tetkik fakültelerinden biri olup, ayrıca Birleşik Krallık ve denizaşırı ülkelerdeki sanayi, ticaret ve diğer akademik kurumlarla ortaklaşa araştırmalar yürütmektedir.

Glasgow İşletme ve Toplum Fakültesi

Öğrencilerin işletmelerin ve toplumun ihtiyaçlarını karşılamak üzere iyi yerleştirilmiş olmalarını sağlamak üzere işletme, hukuk ve sosyal bilimler alanlarını bütünleştirmektedir. Küresel ortaklıkların geliştirilmesini taahhüt ederek uluslararası bir görünüm sunmaktadır.

Sağlık ve Yaşam Bilimleri Fakültesi

Sağlık, hemşirelik ve sosyal hizmet, biyolojik ve biyomedikal bilimler, psikoloji ve görsel bilimler alanlarındaki çeşitli disiplinlerde öğretim, araştırma ve bilgi aktarımında mükemmellik arayışını taahhüt etmektedir.

GCU Londra

Londra'nın merkezinde ultra modern bir çevrede bulunan profesyonel lisansüstü üniversite kampüsü, yüksek kaliteli öğretim ve küresel sanayi ortaklıkları sunar.

Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

Anadili İngilizce olmayan öğrencilerin GCU’ya giriş için İngilizce dil yeterliliklerini kanıtlamaları gerekir.

Üniversite, minimum şartları taşımayan öğrenciler için, üniversite programlarına yönelik olarak tam akredite öğrenim çalışmalarıyla çeşitli akademik ve İngilizce dil pathway programları sunar.

Bu programlardan birinin başarıyla tamamlanması sonucunda öğrenci, bir GCU lisans veya lisansüstü programına giriş sağlanabilir. Aksi takdirde, adaylar aşağıdakilerden birinde başarı sağlayarak yeterliliklerini kanıtlamalıdır:

  • Her bölümden en az 5.5 almak kaydıyla genel 6.0 Akademik IELTS Puanı
  • TOEFL Internet tabanlı testte okumada en az 18, dinlemede en az 17, konuşmada en az 20 ve yazmada en az 17 puan olmak üzere toplam 78 puan.
  • Pearson PTE Academic sınavında her bölümde en az 51 olmak üzere 54 toplam puan
  • Cambridge Advanced English (CAE) sınavında en az C notu
  • Trinity College London Integrated Skills in English (ISE) - III. Seviyede Geçer Not
Burslar ve finansman

Burslar ve finansman

Glasgow Caledonian University’de birinci sınıf bir eğitimin herkes tarafından erişilebilir olması gerektiği inancıyla cömert burs paketleri sunulur. Kurum, öğrenimlerini finanse etmeye yardımcı olmak için her yıl öğrencilere toplam 2 milyon GBP ödül dağıtır.

Bunların büyük bir bölümü, lisans veya lisansüstü seviyede öğrenim gören uluslararası öğrencilere yardım amaçlı olarak tasarlanır. Bursların ve finansal yardım seçeneklerinin bazıları şunlardır:

Uluslararası Bağlılık İndirimi

Geri dönen uluslararası öğrenciler için program ücretleri üzerinden 5.000 GBP tutarında cömert bir indirim.

ABD Kamu Yararı Odaklı Bursları

Seçili lisansüstü programlarda ABD’den gelen öğrencilere yönelik lisansüstü öğrenim indirimi.

STEM konu alanlarında, Uluslararası Moda, Mühendislik veya diğer derecelerde öğrenim görenlerin yararlanabileceği, programa özgü çeşitli burslar da bulunmaktadır.

Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Kurum, istihdam edilebilirlik ve iş odaklı beceriler geliştirmeye vurgu yapar. Öğrenciler, işverenlerin güvenebilecekleri beceriler ile mezun olup, çoğu mezuniyetten sonra 6 ay içinde iş bulur veya ileri öğrenimlerine devam eder.

Üniversitenin uygulamalı işe yerleştirme fırsatları içeren ve öğrencilerin gerçek dünya için gerekli becerileri geliştirmelerini sağlayan çok çeşitli programları kariyer odaklıdır. Bunlar arasında iletişim, problem çözme ve işverenler tarafından cazip bulunan diğer nitelikler bulunmaktadır.

Pek çok program meslek kuruluşları tarafından onaylı olup öğretim personeli yıllar içinde yakın sanayi bağlantıları kurmuştur. Eğitim ve öğretim imkânları da Birleşik Krallık’taki en yenilikçi tesisler arasında sayılır.

Mezunları, üniversitenin kariyer hizmetleri biriminin yardımıyla dünya genelinde fark yaratan başarılar elde etmiştir.

Öğrenci yorumları

Genel değerlendirme

Kabul edilme süreci

Harçlar ve burslar

Eğitim deneyimi

Okul yaşantısı

İş beklentileri

Önemli bilgiler

Hotcourses Diversity Index

Bu nedir?

EVİNDE HİSSET ENDEKSİ
Kaynak: HESA

0.28%
Türkiye’den gelen öğrenciler

ÇEŞİTLİLİK ENDEKSİ
Kaynak: HESA

Bu üniversitede
116
uluslararası milletten öğrenci eğitim görüyor

Sıralamalar

QS World University Rankings 2021
Kaynak: QS

801st

Times Higher Education World University Rankings 2021
Kaynak: THE

601st

İngilizce puanı gerekmektedir

Minimum IELTS puanı

6.0Lisans

6.0Yüksek lisans

Profile image1
detault image
close