COVID-19 güncellemesi: Bu üniversite online olarak başlayacak ve daha sonra kampüste devam edecek programlar sunar. Daha fazla bilgi için bu bölüme göz atın.
Hero Image

London South Bank University

Birleşik Krallık Birleşik Krallık

2,570 Görüntüleme

Join us at London South Bank University

Sizin için Yönetim bölümleri

DETAYLARI GÖSTER

Genel Bakış

Londra’nın merkezinde bulunan London South Bank University (LSBU), başkentin en büyük üniversitelerinden biri. 1892 yılında kurulan okul, hali hazırda 130 ülkeden 2000’in üzerinde uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapıyor.

LSBU, öğrencilerine iş dünyasında ihtiyaç duyacakları bilgi ve becerileri edinecekleri mükemmel bir eğitim sağlamak için çalışıyor ve yedi fakülte çapında, birçoğu mesleki akreditasyon sahibi ve tamamı dünya çapında tanınan 400 akademik program sunuyor.

LSBU, sektör ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik eğitim programları tasarlamak için çok sayıda kuruluşla işbirliği yapıyor. Uzmanlar yönetiminde hazırlanıp sunulan programların birçoğu, iş tecrübesi edinme fırsatları da sunuyor. Times and the Sunday Times Good University Guide tarafından mezun istihdamı alanında 2018 ve 2019 yıllarında üst üste Yılın Üniversitesi seçilen LSBU, Guardian University Leage Table’da ise en iyi 100 üniversite arasında yer alıyor.

LSBU’nın Times Higher Education Awards’da layık görüldüğü Yılın Girişimci Üniversitesi ödülü, üniversitenin öğrencileri, akademik kadrosu, mezunları ve yerel topluluğa verdiği benzersiz girişimcilik desteğinin açık bir göstergesi.

Uluslararası öğrenciler LSBU’ya adım atar atmaz, kendilerini karşılaştıkları kapsayıcı ve kucaklayıcı ortama ait hissediyor. Çokkültürlü bir şehir olan Londra’da yer alan üniversitenin modern ve sınırsız imkânları, hem akademik hem de sosyal açıdan her türlü beklentiyi karşılıyor.

Okul, öğrencilerine şartları karşılamaları koşuluyla bir dizi burs imkânı sunarken, uluslararası ofis, ihtiyaç duyabilecekleri her konuda ve ihtiyaç duydukları anda uluslararası öğrencilere destek oluyor. Teklif aşamasından mezuniyete kadar her an erişilebilir olan destek hizmetleri ile, herkesin mümkün olan en iyi üniversite deneyimini yaşaması sağlanıyor.

Yılda ortalama öğrenim ücreti

Yüksek lisans
Ücretler yol gösterme amaçlıdır, detayları kurumla kontrol edin.

£11,700

Harcamalar

Yaşam masrafları

£8,240

Kampüs konaklama

£5,400

Yenilikler

Yenilikler

2020 üniversite sıralamaları

London South Bank University, bu yılın Guardian League Table sıralamasında 10 basamak birden yükselerek Birleşik Krallık çapında 121 üniversite arasında 68. sıraya yerleşti. LSBU, sıralamada 2017 yılından bu yana toplam 24 basamak yükseldi.

LSBU sıralamada mezun sonuçları ve toplumsal hizmet bakımından İngiltere’nin en iyi üçüncü, muhasebe ve finans alanlarında ise yedinci en iyi üniversitesi olarak yer aldı.

Bu yıl ayrıca Complete University Guide 2020 ulusal sıralamasında da altı basamak yükselen okul, 2017’den bu yana toplam 21 basamaklık yükseliş elde etti.

Küresel olarak en iyi sosyal etkiye sahip üniversite

LSBU, Times Higher Education University Impact sıramasında dünya çapında toplumsal etkisi en yüksek 200 üniversite arasında yer aldı. Üniversitenin yer aldığı bu sıralama, Birleşmiş Milletler’in Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri çerçevesini esas alarak hazırlanan bir dizi küresel sıralama arasında yer alıyor. LSBU, SDG 10 Reduced Inequalities’de (Eşitsizliğin Azaltılması Küresel Sıralaması) ise İngiltere çapında dördüncü, dünya çapında ise 24. sırada bulunuyor.

Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

London South Bank University’nin geniş öğretim kadrosu, özverili ve işine tutkun akademisyenlerden oluşuyor. Kadro, deneyimlerini eğitim teorisiyle harmanlayarak öğrencilerine sunuyor.

Öğretim üyelerinin birçoğu akademik altyapılarına ek olarak öne çıkan mesleki portföylere de sahip olup sıklıkla üniversite harici girişimlere danışmanlık vermek üzere davet alıyor.

TEF Gümüş Statüsü

LSBU, öğretim standardı ile İngiliz hükümeti bünyesindeki Öğretimde Mükemmeliyet Çerçevesi (TEF) tarafından Gümüş Statü’ye layık görüldü.

TEF jürisi, LSBU’nun aşağıdaki alanlarda öne çıktığını kaydetti:

 • Mezun sonuçları
 • Eğitim ve bireysel öğrenim
 • Öğrencilerin işverenler tarafından aranan bilgi ve becerilerle donatılması

Rektör Yardımcısı Profesör David Phoenix, "Bu ödül, LSBU'nun öğrencilerimize sunduğumuz deneyimin iyileştirilmesinde son birkaç yıldır kaydettiği önemli ilerlemeyi gösteriyor." diye konuştu.

Departman Yapısı

Departman Yapısı

London South Bank University’yi oluşturan yedi fakültenin her biri, kendine özgü, çok çeşitli ve yenilikçi bir öğrenim ortamı sunuyor. Okul çapında sunulan 400 akademik program arasında ise şunlar yer alıyor:

Uygulamalı Bilimler Fakültesi

Ekmek ve pastacılık, biyolojik bilimler, adli tıp bilimi, beslenme, psikoloji ile spor bilimleri alanlarında programlar.

Sanat ve Yaratıcı Endüstriler Fakültesi

Sanat ve sahne sanatları, yaratıcı yaklaşımlar, yaratıcı teknolojiler, film ve medya ile disiplinlerarası uygulamalar alanlarında programlar.

İnsan Ürünü Çevre ve Mimarlık Fakültesi

Mimarlık, inşaat ve yapım hizmetleri mühendisliği, inşaat yönetimi, emlak ile haritacılık alanlarında programlar.

İşletme Fakültesi

Muhasebe, işletme, ticari girişim, finans, pazarlama ile yönetim ve insan alanlarında programlar.

Mühendislik Fakültesi

Kimyasal atık ve petrol, bilgisayar bilimleri, elektrik ve elektronik mühendisliği, bilgi teknolojileri ile makine mühendisliği ve tasarım alanlarında programlar.

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Fakültesi

Yetişkin sağlığı, yardımcı sağlık hizmetleri, çocuk sağlığı, ruh sağlığı ve öğrenme güçlükleri ile toplumsal hizmet alanlarında programlar.

Hukuk ve Sosyal Bilimler Fakültesi

Suç bilim, eğitim, ağırlama, iskân, planlama, siyaset, sosyoloji ile turizm alanlarında programlar

Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

AB dışı ülkelerin vatandaşı olan uluslararası öğrenciler, LSBU Online Başvuru Formunu tamamlayarak London South Bank University’ye başvurabilir. Başvurunun yanı sıra sunulması gereken belgeler şunlardır:

 • Pasaport
 • İngiltere vizesinin nüshası
 • Akademik mezuniyet belgeleri
 • Referans mektubu
 • Niyet mektubu

Öğrenciler yalnızca bir kez başvuru yapabiliyor olmakla beraber, iki akademik program seçebilmektedir.

İngilizce diliyle ilgili şartlar

Anadili İngilizce olmayan öğrenci adaylarının İngilizce yeterliliklerini kanıtlamaları gerekir.

 • Lisans programlarına başvuracak öğrenciler, her alandan en az 5.5 almak kaydıyla 6.0 genel IELTS puanı veya dengine sahip olmalıdır.
 • Lisansüstü öğretimli programlara başvuracak öğrenciler, her alandan en az 5.5 almak kaydıyla 6.5 genel IELTS puanı veya dengine sahip olmalıdır.

Öğrencilerin program ve ülkelere özel koşulları incelemeleri tavsiye olunur. Daha fazla bilgi almak isteyen öğrenciler, Uluslararası Ofis ile irtibata geçebilir.

Hazırlık programları

Akademik programlara doğrudan giriş için gerekli koşulları sağlayamayan uluslararası öğrenciler için bir dizi hazırlık programı sunulmaktadır. Programlar şunlardır:

 • Uluslararası Lisans Hazırlık Programı
 • Uluslararası Diploma Programı
 • Uluslararası Yüksek Lisans Hazırlık Programı
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

London South Bank University, öğrencilerine öğrenim ücretleri ve öğrenimleri sırasında oluşabilecek diğer masraflara destek olmak amacıyla çeşitli burs ve indirimler sunuyor. LSBU’nun uluslararası öğrencilerine sağladığı toplam finansal destek 1 milyon GBP’yi aşıyor.

Uluslararası Burslar

Şartları sağlayan uluslararası öğrenciler, 1.580 GBP tutarında bir burs almaya hak kazanıyor. Tutar, öğrenim ücretlerine indirim olarak yansıtılmakta olup hem lisans hem de lisansüstü seviyesinde öğrencilere verilebiliyor.

Uluslararası Başarı Bursları

Şartları sağlayan öğrenciler, LSBU’daki öğrenimlerinin ilk yılında 4.000 GBP tutarında bir öğrenim ücreti indiriminden faydalanabiliyor. Burstan, akademik başarı gösteren lisans ve öğretimli lisansüstü programı öğrencileri faydalanabiliyor.

LSBU Bağlılık Bursu

Öğrencilerinin kariyerini destekleyen LSBU, şartları sağlayan mezunlarına lisansüstü programları için öğrenim ücreti indirimleri sağlıyor.

Yukarıda sayılanlar, uluslararası öğrencilere sunulan finansman imkânlarından yalnızca birkaçı olup ABD vatandaşı öğrencilerin faydalanabileceği harici burs imkânları da mevcuttur.

Tesisler

Tesisler

London South Bank University, öğrenim deneyimini zenginleştirmek için gereken tüm imkânlara sahip. Üniversite, geçtiğimiz yıllarda bina ve öğrenim alanlarına 50 milyon GBP’nin üzerinde yatırım yaptı.

Program İmkânları

Üniversite bünyesinde adli tıp laboratuvarı, psikoloji laboratuvarı, fizyoloji süiti, mülakat odaları, bir tiyatro ve medya merkezi gibi, sektör standartlarında sayısız tesis bulunuyor.

Öğrenci Merkezi

Öğrenciler merkezde sosyalleşebiliyor, grup halinde çalışabiliyor ve istihdamdan konaklamaya, finansal destek ve engelli hizmetleri gibi her türlü destek hizmetinden faydalanabiliyor. Tüm bunların yanında merkez, Öğrenci Birliği, bir kafe ve bir bara da ev sahipliği yapıyor.

Kütüphane

Bilgi teknolojileri desteği sunan kütüphaneler Southwark ve Havering kampüslerinde bulunuyor. Her ikisi de sayısız kaynağa ev sahipliği yaparken, yalnızca Perry Kütüphanesi bile 300.000’in üzerinde basılı kitap, 90 erişime açık bilgisayar ve birçok çalışma alanına ev sahipliği yapıyor. Öğrencilerin ayrıca 18.000’den fazla akademik yayın ve başka online kaynaklara erişimi bulunuyor.

Konaklama seçenekleri

LSBU, öğrencilerine her biri ana kampüse yakın mesafede bulunan dört konaklama tesisiyle hizmet veriyor. Öğrenciler farklı konaklama seçenekleri arasından tercih yapabiliyor ve verilen süre içinde başvuru yapmaları halinde kendilerine yer garanti edilebiliyor.

Öğrenci yorumları

Genel değerlendirme

Kabul edilme süreci

Harçlar ve burslar

Eğitim deneyimi

Okul yaşantısı

İş beklentileri

Önemli bilgiler

Hotcourses Diversity Index

Bu nedir?

EVİNDE HİSSET ENDEKSİ
Kaynak: HESA

0.62%
Türkiye’den gelen öğrenciler

ÇEŞİTLİLİK ENDEKSİ
Kaynak: HESA

Bu üniversitede
152
uluslararası milletten öğrenci eğitim görüyor

Sıralamalar

QS World University Rankings 2020
Kaynak: QS

701st

Times Higher Education World University Rankings 2020
Kaynak: THE

1001st

İngilizce puanı gerekmektedir

Minimum IELTS puanı

6.0Lisans

6.5Yüksek lisans

Size en yakın IELTS sınav merkezini bulun

Profile image1
close