COVID-19 güncellemesi: Daha fazla bilgi için bu bölüme göz atın.
Hero Image

Solent University Pathway

Birleşik Krallık Birleşik Krallık

45 Görüntüleme

Join us at Solent University Pathway

Solent University Pathway

İNTERNET SİTESİNE GİT

Genel Bakış

Solent University Pathway, uluslararası öğrencilerin Birleşik Krallık’taki üniversite eğitimine geçişine yardımcı olur. Başlangıçta lisans programı gerekliliklerini karşılayamayan öğrenciler için programlar mevcuttur.

Dersler, Solent University’nin Güney İngiltere, Southampton’daki ana kampüsünde verilmektedir. Pathway öğrencileri, üniversitenin mükemmel tesislerinin yanı sıra kapsamlı akademik hizmetlerden ve kişisel destekten de faydalanır. Öğrencilik deneyiminin her aşamasında samimi ve profesyonel yardım mevcuttur.

Southampton, heyecan verici bir sahil bölgesidir. Öğrencileri ders çalışmadıkları zamanlarda oyalayacak pek çok şey vardır. Yakınlarında bir milli park bulunmakta ve ülkenin en büyük alışveriş merkezlerinden birine ev sahipliği yapmaktadır. Kampüs şehir merkezine yakın olduğundan öğrenciler kampüs içindeki ve dışındaki tüm olanaklara yakındır.

Programlar, QA Higher Education ile ortaklaşa sunulmaktadır. Uluslararası öğrenciler, istihdam edilebilirliklerini artırmak için İngilizce dillerini, akademik ve genel becerilerini geliştirmekte; STEM, yaratıcı programlar ve işletme programları arasından tercih yaparak lisans eğitimlerine hazırlanmaktadırlar.

Solent University, aşağıdakiler gibi başarıları ile dünya çapında tanınan prestijli bir kurumdur:

 • En son Birleşik Krallık Öğretimde Mükemmellik Çerçevesi’nde gümüş derece
 • 2019 QS World University Rankings sıralamasında tesisler, öğretim, istihdam edilebilirlik, uluslararasılaşma ve kapsayıcılık için beş yıldız alarak genel derecelendirmede dört yıldıza sahiptir.
 • 2019 THE yılın üniversitesi sıralamasında son listeye girmiştir.

Solent University Pathway, öğrencileri kendine güvenen, yetenekli ve bilgili bireyler haline getirmek için çalışmaktadır. Öğrencilerin hedeflerine ve potansiyellerine ulaşmalarına yardımcı olmaya kendini adamıştır.

Harcamalar

Yaşam masrafları

£4,071

Kampüs konaklama

£3,754

Yenilikler

Yenilikler

COVID-19 Güncellemesi

Ekim 2020'de başlayacak yeni programlar şu anda planlandığı gibi devam etmektedir. Seyahat kısıtlamaları olan ülkelerde bulunan öğrencilere daha fazla esneklik sağlamak için dönem tarihlerinde bazı değişiklikler yapılabilir.

Üniversite, İngilizce dil sınavlarına kayıt yaptırmanın mümkün olmayabileceğinin bilincindedir. Bu nedenle, QA Higher Education İngilizce testi gibi çok çeşitli sınav puanlarını kabul etmektedir.

Öğrenciler diledikleri takdirde programlarını erteleyebilir ve eğitimlerine daha sonraki bir tarihte başlayabilirler. Depozito ödeyen ancak kısıtlamalar nedeniyle programlarına başlayamayan öğrenciler tam geri ödeme alabilirler.

Solent University durumu değerlendirmeye devam etmekte ve devlet ve sağlık tavsiyelerini uygulamaktadır. Pathway College, tüm adaylara güncel bilgileri iletmeyi amaçlamaktadır ve ilgili içeriği düzenli olarak güncellemektedir.

Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Uluslararası Hazırlık Programı

Pathway programı, Solent University'de okumak isteyen, ancak giriş koşullarını karşılayamayanlara yardımcı olmaktadır. Programlar, öğrencilerin becerilerini ve yeterliklerini geliştirebilecekleri şekilde tasarlanmıştır. Sonrasında yaratıcı, sanat, mühendislik, işletme veya bilgi işlem programlarından birine geçebilmektedirler.

Uluslararası Hazırlık Programı iki veya üç dönem sürmekte olup bu süre, öğrencinin ne kadar İngilizce eğitimine ihtiyaç duyduğuna bağlıdır. Öğrenciler yazma, okuma, konuşma ve dinleme becerilerinin yanı sıra akademik beceriler geliştirirler. Ayrıca, kendilerini seçtikleri lisans programının konu alanı hakkında bilgilendiren belirli modüllerde öğrenim görürler.

Öğretim

Öğrenciler Southampton'daki kampüste eğitim görmektedir. Böylece, derece öğrencilerinin yararlandığı destek ve imkanlardan faydalanırlar.

QA Higher Education ile ortaklaşa yürütülen programlar, üniversite tarafından onaylanmakta ve QA Higher Education personeli tarafından verilmektedir. Eğitmenler, farklı uluslardan öğrencilere ders verme konusunda deneyimlidir ve öğrencilerin çok çeşitli derece programları için gerek duyacakları nitelikleri geliştirmelerini sağlamaya kendilerini adamışlardır.

Departman Yapısı

Departman Yapısı

Üç temel pathway programı bulunmaktadır:

İşletme ve Yöneticilik

Öğrenciler işletme ve yöneticilik alanlarındaki bilgi ve becerilerini geliştirmektedirler. Program, işletmeyi çeşitli farklı bakış açıları ile ele almaktadır. Bu, öğrencilerin farklı işletmelerin nasıl işletildiğini ve birlikte nasıl çalıştığını anlamalarına yardımcı olur. Ayrıca yönetim teorilerine de odaklanılmaktadır.

Yaratıcı Endüstriler

Yaratıcı endüstrilerde çalışmak isteyen öğrenciler, sanat, tasarım ve medyanın temel alanlarını öğrenebilirler. İlgi alanlarını, öz güvenlerini ve yetkinliklerini geliştirerek fikirlerini en iyi şekilde iletebilirler. Program yaratıcı bir proje içermektedir. Böylece, öğrenciler yoğun lisans eğitimine iyi bir şekilde hazırlanabilmektedir.

STEM

STEM (Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) pathway programına devam eden öğrenciler, uygulamalı deneyimler yoluyla öğrenirler. Bilimsel bağlamlarda problem çözme yeteneklerini geliştiren ve teorileri nasıl uygulamaya koyacaklarını anlayan öğrenciler, programı zorlu lisans programlarına hazır olarak tamamlarlar.

Giriş koşulları

Giriş koşulları

Uluslararası Hazırlık Programı için öğrencilerin bir takım giriş kriterlerini karşılaması gerekmektedir.

İngilizce Diliyle İlgili Şartlar

 • İki dönemlik program - her bölümde en az 4.5 olmak üzere en az 5.0 genel IELTS puanı veya onaylanmış bir eşdeğeri.
 • Üç dönemlik program - her bölümde en az 4.0 olmak üzere en az 4.5 genel IELTS puanı veya onaylanmış bir eşdeğeri.

Akademik Gereklilikler

Uluslararası öğrencilerin, kendi ülkelerinin eğitim sistemine bağlı olarak 12-13 yıllık eğitimi tamamlamış olmaları gerekmektedir. Farklı ülkeler için özel gereklilikler mevcuttur.

Yaş

Öğrenciler 17 yaşında veya daha büyük olmalıdır. 17 yaşında olan öğrenciler, eğitimlerinin ilk altı ayında 18 yaşını dolduruyor olmalıdır.

Başvuru

Program ile ilgili veya nasıl başvurulacağı hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen öğrenciler online olarak kayıt olabilirler; Kabul Ekibi kendileri ile iletişime geçecektir. Ekip farklı seçenekler hakkında bilgi verecek ve her türlü soruyu yanıtlayacaktır.

Birleşik Krallık'taki eğitimleri için tüm hazırlıkları zamanında yapılabilmeleri için öğrencilerin erken başvurmaları tavsiye edilmektedir. Tarihler ve terminlerle ilgili bilgiler online olarak mevcuttur. Başarılı adaylara bir teklifin yanı sıra nasıl kayıt yaptıracakları hakkında bilgi de iletilecektir.

Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Öğrenim Ücretleri

Uluslararası Hazırlık Programı 2020/21 dönemi için:

 • İki dönem - 10.500 GBP
 • Üç dönem - 13.000 GBP

Ücretler enflasyon nedeniyle yıllık olarak artabilir.

İndirim garantisi

Pathway programı öğrenim ücretlerinde indirim alan öğrenciler, lisans derecesi öğrenim ücretlerinde de aynı indirimi alacaklardır. Örneğin, pathway programı için yüzde 10'luk bir ücret indirimi söz konusu ise, öğrencinin hedeflediği program için alacağı indirim de yüzde 10 oranında olacaktır.

Diğer masraflar

Pathway öğrencilerinin öğrenim ücretlerinin yanı sıra konaklama ve yemek gibi geçim masrafları söz konusu olup bütçelerini buna göre yapmaları önerilmektedir. Bazı programlar, öğrenmeyi destekleyici saha gezileri veya ekipman gibi ekstra maliyetler de gerektirebilmektedir.

Finansal Destek

Finans ekibi, bütçeleme konusunda veya öğrenim ücretlerini ödemede sorun yaşayan öğrencilere samimi ve yararlı tavsiyeler verebilir.

Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Uluslararası Hazırlık Programı’nı başarıyla tamamlayan öğrenciler Solent University'de bir derece programına devam edebilir. Çeşitli hedef derece seçenekleri mevcuttur. Öğrenciler aşağıdaki alanlarda BA (Onur), BSc (Onur) veya BEng (Onur) dereceleri alabilmektedir:

 • Muhasebe ve Finans
 • İşletme Yönetimi
 • Dijital Animasyon
 • Film ve Televizyon
 • Grafik Tasarım
 • Psikoloji
 • Yazılım Mühendisliği
 • Spor Yönetimi

Üniversitenin derece programları pratiktir ve sektörün ihtiyaçlarına odaklıdır. Böylece, öğrenciler cazip kariyerlere hazır, istihdam edilebilirliği yüksek mezunlar olarak ayrılmaktadırlar. Kurum, 60.000 kişilik geniş bir küresel mezunlar topluluğuna sahiptir.

Solent'te öğrenim gördükleri süre boyunca öğrenciler, kariyer desteğinden ve sunulan fırsatlardan yararlanır. Programlar Birleşik Krallık’taki ve denizaşırı ülkelerdeki sektörlerle bağlantılıdır. Mentorluk programları, öğrencilerin endüstri uzmanlarından öğrenmelerini sağlamaktadır. Online öğrenci iş ilanları panosu, iş arayanların iş bulmasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca işe yerleştirme ve deneyim fırsatları da mevcuttur.

Öğrenci yorumları

Genel değerlendirme

Kabul edilme süreci

Harçlar ve burslar

Eğitim deneyimi

Okul yaşantısı

İş beklentileri

İngilizce puanı gerekmektedir

Minimum IELTS puanı

4.5Lisans

4.5Yüksek lisans

Profile image1
close