Video thumb

University of Gloucestershire

Birleşik Krallık Birleşik Krallık

2,467 Görüntüleme

Şimdi oynatılıyor
UoG International Student Experience

Sizin için Politika / Strateji Planlaması bölümleri

DETAYLARI GÖSTER

Genel Bakış

Gloucestershire Üniversitesi, ikisi Cheltenham, biri Gloucester'da olmak üzere üç kampüse yayılmıştır. Birmingham'a (40 dakika), Bristol'a (40 dakika) ve Londra'ya (iki saat) doğrudan ray bağlantıları ve ülkenin geri kalanına kusursuz otoyol erişimiyle Cheltenham ve Gloucester, ülkenin en güzel manzaralarına sahiptir. Cheltenham'ın ardındaki Cotswold Tepeleri ve Gloucester'ın ötesindeki Severn Nehri ile Dean Ormanı birçok aktiviteyi mümkün kılmaktadır.

Üniversite, öğrencileriyle olan yakın ilişkileriyle gurur duymaktadır ve 2017 Whatuni Öğrencinin Seçimi Ödülleri'nde Birleşik Krallık'ın ilk 10 üniversitesi arasına girmiştir. Sunulan hizmetler arasında gizli danışmanlık ekibi, akademik yazma yardımı ve finansal destek bulunmaktadır.

Öğrenciler, üniversitenin kişisel bir kariyer planı oluşturma yardımı sunan Your Future Plan girişiminden faydalanabilmektedir. Bu plan, öğrencilerin yarı zamanlı bir işten tam zamanlı bir pozisyon veya stajyerlik almasına kadar her aşama için öğrencilere yardımcı olmaktadır. Üniversite ayrıca öğrencilerin becerilerini belirlemesini, üstün CV'ler yazabilmesini ve mülakatlara hazır olmasını sağlayan Gloucestershire İstihdam Edilebilirlik Ödülleri'ni geliştirmiştir.

Üniversitedeki 50'ye yakın kulüp ve topluluk, öğrencilerin sınıf dışında da yeni deneyimler kazanmasını, yeni arkadaşlarla tanışmasını, ilgi alanlarının ve becerilerinin üstüne düşmesini mümkün kılmaktadır. Kreatif yazımdan öğrenci radyo kanalına kadar üniversite hayatına katılmanın birçok yolu vardır. Ayrıca futboldan hokeye kadar farklı dallarda 35 spor kulübü bulunmaktadır.

Her kampüs, etkinliklerin düzenlendiği kendi Öğrenci Birliği barına sahiptir. Derse özel tesisler arasında film ve televizyon stüdyoları, 2 milyon sterlin değerinde bir sahne sanatları merkezi, 3G sahalarıyla birlikte son teknolojiye sahip bir spor merkezi ve 24 saat açık kütüphaneler bulunmaktadır.

Yılda ortalama öğrenim ücreti

Lisans
Ücretler yol gösterme amaçlıdır, detayları kurumla kontrol edin.

£13,390

Yüksek lisans
Ücretler yol gösterme amaçlıdır, detayları kurumla kontrol edin.

£12,610

Harcamalar

Yaşam masrafları

£9,000

Kampüs konaklama

£7,560

Yenilikler

Yenilikler

Gloucestershire Üniversitesi, Oxstalls kampüsünde iki yeni 3G spor sahası açmıştır. Bu iki saha, öğrencilerin ve halkın yıl boyunca birinci sınıf bir yüzeyde rugby, futbol, yürüyüş futbolu ve diğer engelli sporları gibi çeşitli spor etkinliklerine erişebilmesini sağlamaktadır. Sahalar FIFA ve World Rugby uyumludur.

Gloucestershire Üniversitesi Spor ve Egzersiz Fakültesi Başkanı Anita Navin, "İnsanların sağlık ve zindelik için farklı faaliyetlere katılabilmesini sağlayacak olan Oxstalls Spor Parkı'nın uluslararası bir tesis olarak yükselişini görmekten mutluluk duyuyoruz. Hedefimiz, Severn Stars Super League Netball Club ile başlamak üzere 2019'dan itibaren büyük etkinlikleri de buraya getirmek" diyor.

England Rugby'nin yatırımı, tüm İngiltere'de 100 yapay sahanın gelişimi için 50 milyon sterlinin üzerinde finansman ile Rugby Dünya Kupası 2015 mirasının bir parçasıdır.

RFU Rugby Gelişim Yönetmeni Steve Grainger, "Bölgede rugby'yi artırmak için Gloucestershire Üniversitesi ile işbirliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Üniversite inanılmaz bir rugby programına sahip ve yeni sahaların bölgedeki rugby kulüplerine yıl boyunca kullanabilecekleri kaliteli bir oyun yüzeyi sağlayarak güçlü bağlar oluşturmaya devam edeceğini düşünüyoruz." diyor.   

38 milyon sterlinlik bir yatırımın sonucu olan yeni Pittville Öğrenci Köyü, mevcut portföyümüze 800 oda eklemiştir. Cheltenham'daki yeni saha, öğrenci yaşamında önder olan Uliving ile birlikte geliştirilmiştir. Köy, spor salonuna, çok amaçlı oyun alanına, mağazaya, ibadet alanına, ergonomik sosyal alanlara ve 7-24 güvenliğe sahiptir.

Okullar

Okullar

İşletme Fakültesi​

Oxstalls'ta 2018'in Eylül ayında açılacak olan yeni İşletme Fakültemiz, ayrıca büyütülen Gelişim Merkezi'nin bir parçası olacaktır. Yani öğrenciler derslerinin yanı sıra gerçek işletmelerle bağlantı kurup bu firmalarda çalışabilecektir. Bina, münazara salonundan canlı Thomson Reuters ticaret odasına kadar tesisleriyle öğrencilerin profesyonel bir ortamda son teknik ve ekipmanları kullanarak eğitim alabilmesini sağlamaktadır.  

Yeni bilgisayar süitimiz, öğrencilerin teknoloji endüstrilerinde bulunan ekipmanlar üzerinde bire bir çalışabilmesini sağlamaktadır ve yenilikçi araştırma ve adli bilişim laboratuvarlarımız sayesinde öğrenciler siber güvenlikte ön planda olmaktadır.

Doğal ve Sosyal Bilimler Fakültesi​

Ciddi sorunları hedef alma ihtiyacını yansıtmak için fakültedeki tüm kurslarda geliştirilen becerilerin, kişisel alâkanın ve istihdam edilebilirliğin profesyonel uygulamasına odaklanılmaktadır. Tüm kurslar gönüllülük, stajyerlik, araştırma gezileri, saha gezileri veya saha çalışmaları gibi yollarla İsviçre Alpleri, Güney Afrika, Fas ve Florida* gibi inanılmaz yerlere ziyaretleri de mümkün kılmaktadır. Ayrıca bazı kurslar, harici kuruluşlarla araştırma projelerine katılma fırsatı sunarken bazıları da becerilerini test edebilecekleri gönüllülük fırsatlarıyla öğrencilerin pratik deneyimini geliştirmeye odaklanmaktadır.

Sanat ve Tasarım Fakültesi​​

Sanat ve Tasarım Fakültemizdeki öğrenciler sadece çalışmaları yapmakla kalmaz, pazarlamayı da yaparlar. Okul, büyük bir mirasa sahip yaratıcı bir toplulukla öğrencilerin farklı ortamları keşfetmesine, çalışmalarını sergilerde göstermesine ve ulusal ve uluslararası bir ortamda çalışmasına yardımcı olmaktadır. Öğrenciler Londra, Berlin ve Pekin gibi birçok uluslararası noktaya gezi düzenleyen kursları alabilir.

Üniversitenin akademik fakülteleri hakkında daha fazla bilgi…

*Ek ücretler alınabilir ve lokasyonlar değişiklik gösterebilir; ayrıntılı bilgi için lütfen kurs sayfalarını okuyun.

Giriş koşulları

Giriş koşulları

Gloucestershire Üniversitesi'nin İngilizce dili giriş gereksinimlerini karşılamak için yabancı öğrencilerin aşağıdaki puanları alması gereklidir:

IELTS

Lisans "çalışma hazırlığı" programı kursları - hiçbir dalda 5.5 altında puan almadan 5.5 genel ortalama.

Çoğu lisans programı kursları (Seviye 4, 5 ve 6 girişi) - hiçbir dalda 5.5 altında puan almadan 6.0 genel ortalama.

Gazetecilik Lisansı, Gazetecilik Mastırı ve Yetişkin Bakımı Lisansı - hiçbir dalda 7.0 altında puan almadan 7.0 genel ortalama.

Lisansüstü kursları - hiçbir dalda 5.5 altında puan almadan 6.0 genel ortalama.

Lisansüstü Araştırma kursları - yazma dalında 6.0 ve diğer hiçbir dalda 5.5 altında puan almadan 6.5 genel ortalama.

TOEFL IBT

Lisans "çalışma hazırlığı" programı kursları - yazmada 21, dinlemede 21, okumada 22 ve konuşmada 23 altında puan almadan 87 genel ortalama.

Lisans programı kursları (Seviye 1 ve 2 girişi) - yazmada 21, dinlemede 21, okumada 22 ve konuşmada 23 altında puan almadan 90 genel ortalama.

Lisans programı kursları (Seviye 3 girişi) - hiçbir dalda 23 altında puan almadan 90 genel ortalama.

Lisansüstü programı kursları ve Lisansüstü Araştırma Programları - hiçbir dalda 23 altında puan almadan 93 genel ortalama.

Gazetecilik Mastırı - hiçbir dalda 23 altında puan almadan 95 genel ortalama.

Kabul edilen tüm İngilizce dili yeterlikleri, IKVI IELTS (Akademik) Testine denkliğine göre değerlendirilmektedir.

Dönem Öncesi İngilizce kursları

Üniversite, öğrencilerin lisans veya lisansüstü eğitimleri için gerekli İngilizce seviyesine ulaşmaları için dönem öncesi kurslar sunmaktadır. Kurslar, akademik kurs başlamadan önce yazın verilmektedir.

Burslar

Burslar

Gloucestershire Üniversitesi, akademik mükemmeliyeti ödüllendirmekte ve yurt dışından gelen öğrenciler için kapsamlı bir burs programı sunmaktadır. Bu burslardan faydalanabilmek için öğrencilerin uluslararası harç ücreti oranında ücret ödüyor olması gereklidir.

Üniversite, lisans veya lisansüstü kursları için 2.000 ila 4.000 sterlin arası hibe ödülleri vermektedir. Bu hibeler başvuru alımının ardından verilmektedir ve sadece ilk eğitim yılı için geçerlidir.

Üniversite ayrıca aşağıdaki konularda seçilen öğrencilere %50 üstün başarı bursu vermektedir: İşletme Mastırı, Finans Mastırı, Muhasebe ve Finans Mastırı, Grafik Tasarım Lisansı, Peyzaj Mimarisi Mastırı ve Filmcilik Mastırı (2018 girişi için geçerlidir). Web sitesinden daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Tesisler

Tesisler

Üniversite, aşağıdakiler de dahil olmak üzere kampüslerinde birçok tesis sunmaktadır:

Kütüphaneler

Her kampüs kendi yardım masası ekibi ve konu uzmanlarıyla birlikte kendi kütüphanesine sahiptir. Üniversitenin kapsamlı kaynakları, yeni başlayan lisans öğrencilerinden doktora yapanlara kadar tüm öğrencileri desteklemektedir. Öğrenciler e-kitaplara, gazetelere ve dünyanın dört bir köşesinden veri tabanlarına 7-24 erişebilmektedir.

Üniversite üç kütüphanede 100'ün üzerinde dizüstü bilgisayarı iki saat ile bir hafta arası sürelerle ödünç vermektedir. 500'ün üzerinde açık erişimli bilgisayar ve tüm kampüslerde ücretsiz Wi-Fi temin edilmektedir. Ayrıca kütüphanelerde grup çalışma alanları ve sessiz araştırma alanları da mevcuttur.

Konaklama

Gloucestershire Üniversitesi, Cheltenham ve Gloucester'daki yurtlarında yaklaşık 1800 odaya sahiptir. Çoğu oda, oda içi ve ortak mutfağa (stüdyo daire olmadıkları sürece) ve buzdolabı, derin dondurucu, mikrodalga, ocak, tost makinesi, kettle ve dolaplara sahiptir Tesis içinde öğrenciler için kuru çamaşır yıkama tesisleri ve kampüslerle ikamet alanları arasında düzenli otobüs hizmetleri mevcuttur.

İkamet desteği ekibi, ikamet eden öğrencilere destek vermektedir. Bu ekip, tam zamanlı çalışan personelden ve konaklama birimi tarafından işe alınan öğrencilerden oluşan ikamet desteği danışmanlarıdır. Ayrıca yurtlarda güvenlik, temizlik ve bakım ekipleri destek vermektedir.

Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Üniversite, çalışma deneyimi kazanmak, becerilerini geliştirmek ve kariyerlerini yönetmek için ihtiyaçları olan desteği, bilgiyi ve fırsatları öğrencilere sunan bir kariyer hizmetine sahiptir. Gloucestershire Üniversitesi mezunlarının %94'ü mezun olduktan sonraki altı ay içinde işe girmekte veya eğitimlerine devam etmektedir (DLHE 2015/16).

Bu hizmetler arasında şunlar bulunmaktadır:

İş Pozisyonları

Kursların çoğu öğrencilerin yerel, ulusal veya uluslararası profesyonel bir ortamda çalışarak gerekli deneyimi kazanmasını sağlayan iş pozisyonu modüllerine sahiptir. Bir yılda ortalama 3.000 iş pozisyonu alınmaktadır. Bu fırsatlar, öğrencilere CV'lerini geliştirme fırsatı sunmaktadır.

Stajyerlikler

Üniversitenin stajyerlik programı her kurstan öğrenciye açıktır ve öğrencilere öz güvenlerini geliştirme ve becerilerini keşfetme şansını sunmaktadır.

Gönüllülük

Öğrenciler sosyal çalışmalar, sosyal sporlar veya destek festivalleri gibi çeşitli gönüllü fırsatlarından faydalanabilir. Birleşik Krallık'ın öncü işletmeleriyle kısa bir süre önce yapılan bir ankette işverenlerin %75'inin gönüllü deneyimi olan kişileri tercih ettiğini göstermiştir. Gönüllülük, öğrencilere yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde çevreye katkıda bulunma ve arkadaş çevrelerini genişletme şansı sunmaktadır.

Kariyer yönetimi

Üniversitenin profesyonel kariyer danışmanları ekibi, birebir danışmanlık, rehberlik ve bilgilendirmenin yanı sıra seçilen akademik programlar için seanslar düzenlemektedir.

Öğrenciler, kendi potansiyellerini ve kariyer fikirlerini keşfetmeye, becerilerini geliştirmeye ve mezuniyet sonrasındaki adımları için öz güven kazanmaya teşvik edilmektedir.

Ücretli çalışma

Öğrenci Birliği, JobShop ile öğrencilerin ders saatleri dışında çalışabileceği yarı zamanlı iş ilanları vermektedir.

Öğrenci temsilcileri

Hem öğren hem kazan: Öğrenci adaylarıyla ve ebeveynleriyle görüşmekten yüksek öğretim fuarlarına, misafir okullardan kampüs turları düzenlemeye kadar farklı şekillerde üniversiteyi temsil ederek para kazanabilirsiniz.

Öğrenci yorumları

Genel değerlendirme

Kabul edilme süreci

Harçlar ve burslar

Eğitim deneyimi

Okul yaşantısı

İş beklentileri

Önemli bilgiler

Hotcourses Diversity Index

Bu nedir?

EVİNDE HİSSET ENDEKSİ
Kaynak: HESA

0.14%
Türkiye’den gelen öğrenciler

ÇEŞİTLİLİK ENDEKSİ
Kaynak: HESA

Bu üniversitede
92
uluslararası milletten öğrenci eğitim görüyor

İngilizce puanı gerekmektedir

Minimum IELTS puanı

5.5Lisans

6.0Yüksek lisans

Size en yakın IELTS sınav merkezini bulun

Profile image1
close