Video thumb

University of Gloucestershire

Birleşik Krallık Birleşik Krallık

4,744 Görüntüleme

Şimdi oynatılıyor
UoG International Student Experience

Sizin için Genel Fen Bilimleri bölümleri

DETAYLARI GÖSTER

Genel Bakış

University of Gloucestershire, ikisi Cheltenham ve biri Gloucester’da olmak üzere üç kampüste kuruludur. Birmingham (40 dakika) ve Londra’ya (iki saat) direkt tren bağlantıları ve ülkenin geri kalanına ileri bir karayolu erişim imkânı sunan Cheltenham ve Gloucester, ülkenin en güzel manzaralarından bazılarına ev sahipliği yapar. Cheltenham’ın gerisinde The Cotswold Hills adlı tepeler; Gloucester’ın gerisinde ise çeşitli etkinlik seçenekleri sunan River Severn ve Forest of Dean bulunur.

Üniversite, öğrencileri ile olan ilişkisiyle gurur duyar; Whatuni Student Choice Awards 2017’de öğrenci desteği alanında Birleşik Krallık’taki en iyi 10 üniversite arasında yer verilmiştir. Sunduğu hizmetler arasında gizli danışmanlık ekibi, akademik yazı desteği ve finansal destek yer alır.

Öğrenciler, bireysel bir kariyer planı hazırlama konusunda garantili bir destek sağlayan, üniversitenin Gelecek Planınız adlı girişimden faydalanabilir. Bu program öğrencilere yarı-zamanlı iş aramadan staj imkânları ile kariyerlerine adım atmaya kadar her konuda yardımcı olur. Üniversite aynı zamanda Gloucestershire İstihdam Ödülleri’ni başlatmıştır – bu girişim, öğrencilere becerilerini tespit etme, fark yaratan bir CV hazırlama ve mülakata hazır olma imkânı sunar.

Üniversitede öğrencilere sınıf ortamının dışında yeni beceriler elde etme, yeni arkadaşlar edinme ve ilgi ve becerilerini geliştirme imkânı sunan yaklaşık 50 kulüp ve topluluk mevcuttur. Yaratıcı yazmadan öğrenciler tarafından işletilen bir radyo istasyonuna kadar her alanda üniversite yaşam tarzına uyum sağlamanın çok sayıda yolu vardır. Aynı zamanda futboldan hokeye 35’in üzerinde spor kulübü seçeneği mevcuttur.

Her kampüste, her hafta etkinliklerin düzenlendiği bir Öğrenci Birliği barı mevcuttur. Aynı zamanda, konu alanına özel imkânlar arasında sinema ve TV stüdyoları, 2 milyon GBP yatırım yapılan sahne sanatları merkezi, 3G sahaları bulunan modern bir spor merkezi ve 24 saat hizmet veren kütüphaneler yer alır.

Yılda ortalama öğrenim ücreti

Lisans
Ücretler yol gösterme amaçlıdır, detayları kurumla kontrol edin.

£14,640

Yüksek lisans
Ücretler yol gösterme amaçlıdır, detayları kurumla kontrol edin.

£11,330

Harcamalar

Yaşam masrafları

£9,000

Kampüs konaklama

£5,460

Yenilikler

Yenilikler

University of Gloucestershire, yeni tesisleri, programları ve çeşitli imkânları öğrencilere sunduklarını sürekli olarak geliştirmektedir. Bünyesine kattığı yenilikler arasında şunlar yer alır:

Profesyonel Polislik Programı

Üniversite yakın dönemde, Profesyonel Polislik alanında bir derece programı sunmaya başlayan ilk üniversite olmuştur. Eylül 2019’da ilk öğrenci alımını gerçekleştirecek olan programda öğrenciler, kısa bir süre önce açılmış olan Olay Yeri İnceleme tesisinde öğrenim görmenin yanı sıra alanlarında pratik deneyim kazanabileceklerdir.

Teknoloji Enstitüsü

Üniversite, Swindon College ve New College Swindon ile işbirliği içinde, Birleşik Krallık hükümeti tarafından desteklenen yeni bir Teknoloji Enstitüsü kuracaktır.

Yeni Mühendislik Teknoloji Programları 

Eylül 2019’dan itibaren İşletme ve Teknoloji Fakültesi tarafından öğrencilere yeni bir program yelpazesi sunulacaktır. Çeşitli işletme ve sanayiler dikkate alınarak tasarlanan bu programlarda öğrenciler, değişen mühendislik sanayiinde bir işe hazır hale gelmek için gerekli olarak uzmanlık deneyimini kazanacaktır.

İşletme Okulu ve Gelişim Merkezi

2019 yılında İngiliz Maliye Bakanı tarafından açılışı yapılan ve 20 milyon GBP yatırım yapılmış olan, Oxstalls kampüsündeki yeni İşletme Okulu ve Gelişim Merkezi binası bünyesinde bir işlem odası, münazara meclisi ve diğer eğitim-öğretim alanları ve sosyal alanlar bulunur. Gelişim Merkezi (The Growth Hub) öğrencilere, işletmelerle bağlantı kurmak için bir alan sunar ve böylece sanayi ile işbirliğine yönelik uzun vadeli imkânlar yaratır.

Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

University of Gloucestershire, öğretimi ile mükemmel bir şöhrete sahiptir; TEF 2017’de gümüş derecelendirmeye layık görülmüştür. TEF, bu değerlendirmede öğrenim ortamını, öğretim kalitesini ve mezun sonuçlarını dikkate alır. University of Gloucestershire aşağıdakiler dolayısıyla takdir toplamıştır:

 • Öğrenci yerleştirmeye ve iş deneyimine yönelik entegre yaklaşım
 • Öğrencilere işletmeler ve sanayilerle bağlantı kurmaya yönelik tanınan imkânlar
 • Öğrencilerin öğretmenlerinden aldıkları bireysel rehberlik deneyimi
 • Öğretmenler tarafından oluşturulan bireysel kaynaklar
 • Öğrencilerin ihtiyaçlarına göre oluşturulan bireysel öğrenim planları

Üniversite bunlar sayesinde, yüksek kaliteli eğitim kadrosu ve dersleri ile 10. sıraya layık görülmüştür (THE Student Experience Survey 2018.)

Kurum aynı zamanda araştırmaları ile mükemmel bir şöhrete sahiptir; dolayısıyla öğrenciler burada kendi alanlarında uzman olan eğitmenlerden ders alır ve akademi dünyasında heyecan verici gelişmelerin bir parçası olurlar. Üniversite, tüm araştırma alanlarında dünyada öncü olarak değerlendirilmiştir. Bunlar: Spor, Egzersiz, Sağlık ve İyi Yaşam; Uygulamalı İşletme ve Teknoloji ve Çevre Dinamiklari ve Yönetişim.

Departman Yapısı

Departman Yapısı

University of Gloucestershire bünyesinde 3 temel fakülte bulunur:

İşletme Fakültesi​

Oxstalls, Gloucester’da bulunan yeni İşletme Fakültesi geniş kapsamlı bir Gelişim Merkezi’ne ev sahipliği yapar; bu da öğrencilerin öğrenimleri sırasında gerçek işletmelerle bağlantı kurabilecekleri ve çalışabilecekleri anlamına gelir. Kendi münazara odasından canlı Thomson Reuters işlem odasına kadar tüm bina, öğrencilere dünya genelindeki şirket merkezlerinde bulunan en modern teknikler ve ekipmanları kullanarak profesyonel bir ortamda öğrenim imkânı sunar.

Yeni bilgi işlem salonu öğrencilere, teknoloji sanayilerinde bulunan ekipmanlar ile deneyim kazanma imkânı sağlar; yenilikçi araştırmalar ve adli tıp laboratuvarları ise bu kurumda öğrencilerin, siber güvenliğin merkezinde yer aldığı anlamına gelir.

Doğa Bilimleri ve Sosyal Bilimler Fakültesi

Fakülte genelinde yürütülen tüm programlarda, istihdam edilebilirliği arttırmak ve öğrencilerin ciddi, gerçek dünya sorunlarını ele alabilmelerine imkân tanımak için profesyonel olarak geliştirilen becerileri uygulamaya odaklanılır. Tüm programlar ister gönüllülük, stajlar, araştırma gezileri ister İsveç Alpleri, Güney Afrika, Fas veya Florida gibi dikkat çekici konumlarda saha çalışmaları yoluyla sağlam bir uygulama öğesi taşır. Aynı zamanda, bazı programlar dış kuruluşlar için veya onlarla ortak olarak araştırma projeleri yürütme imkânı sunarken diğer programlar, öğrencilerin becerilerini test edebilecekleri çeşitli gönüllülük imkânları sağlayarak öğrencilerin pratik deneyimlerini geliştirmeye odaklanır.

Sanat ve Tasarım Fakültesi​​

Sanat ve Tasarım Fakültesi’nde öğrenciler sadece bir çalışma ortaya koymakla kalmaz aynı zamanda onu pazarlamaları beklenir. Büyük bir mirasa sahip olan yaratıcı bir topluluk olan bu fakülte, öğrencilerin farklı kanalları keşfetmelerine, çalışmalarını sergiler yoluyla paylaşmalarına ve ulusal ve uluslararası çevrelerde çalışmalarına yardımcı olur. Öğrenciler, Londra, Berlin veya Pekin gibi başkentlere uluslararası geziler düzenleyen programlarda öğrenim görebilir.

Giriş koşulları

Giriş koşulları

Uluslararası öğrencilerin, University of Gloucestershire’in İngilizce giriş koşullarını yerine getirmek için aşağıdaki test sonuçlarını elde etmeleri gerekir:

IELTS

 • Lisans ‘Studies Route’ Derece Programları – her alandan en az 5.5 puan almak kaydıyla 5.5 genel puan
 • Lisans Derece Programlarının Çoğu (4, 5 ve 6. Seviye Giriş) – her alandan en az 5.5 puan almak kaydıyla 6.0 genel puan
 • Gazetecilik Lisans, Gazetecilik Yüksek Lisans ve Hemşirelik Yetişkin Fen Lisans Programları– her alandan en az 7.0 puan almak kaydıyla 7.0 genel puan
 • Lisansüstü Programlar – her alandan en az 5.5 puan almak kaydıyla 6.0 genel puan
 • Lisansüstü Araştırma Programları – yazma alanından en az 6.0 ve diğer her alandan en az 5.5 puan almak kaydıyla 6.5 genel puan

TOEFL iBT

 • Lisans ‘Studies Route’ Derece Programları – Yazma alanından en az 21; dinleme alanından en az 21, okuma alanından en az 22 ve konuşma alanından en az 23 puan almak kaydıyla 87 genel puan.
 • Lisans Derece Programları (1 ve 2. Seviye Giriş) - Yazma alanından en az 21; dinleme alanından en az 21; okuma alanından en az 22 ve konuşma alanından en az 23 puan almak kaydıyla 90 genel puan.
 • Lisans Derece Programları (3. Seviye Giriş) – her alandan en az 23 puan almak kaydıyla 90 genel puan
 • Lisansüstü Derece Programları ve Lisansüstü Araştırma Programları – her alandan en az 23 puan almak kaydıyla genel 93 genel puan
 • Gazetecilik Yüksek Lisans Programı – her alandan en az 23 puan almak kaydıyla 95 genel puan
 • Kabul gören tüm İngilizce yeterlilikleri, UKVI IELTS (Akademik) Testi’ne göre eşdeğerlikleri alınarak değerlendirilir.

İngilizce Hazırlık Programları

Üniversite aynı zamanda öğrencilerin, lisans veya lisansüstü öğrenim için aranan İngilizce seviyesine erişebilmelerine yardımcı olmak için hazırlık programları sunar. Bu programlar, öğrencinin akademik programı başlamadan önce yaz döneminde yürütülür.

Burslar

Burslar

University of Gloucestershire, akademik başarıyı ödüllendirir ve uluslararası öğrencilere yönelik kapsamlı bir burs programı yürütür. Bu bursları almaya hak kazanmak için öğrencilerin, uluslararası öğrenim ücretlerini ödüyor olmaları gerekir.

Üniversite, lisans veya lisansüstü öğrenim programı için 2.000 ile 4.000 GBP arasında çeşitli burs imkânları sunar. Bu burslar, başvuru ve teklifin alınmasının ardından verilmekte olup yalnızca öğrenimin ilk yılında geçerlidir.

Üniversite, şu konu alanlarında seçilen öğrencilere %50 akademik başarı bursu verir: İşletme Yüksek Lisans, Finans Yüksek Lisans, Muhasebe ve Finans Yüksek Lisans, Grafik Tasarım Lisans, Peyzaj Mimarlığı Lisans ve Sinema Yapımı Lisans Programları.

Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Üniversite, öğrencilere iş deneyimi kazanma, becerilerini geliştirme ve kariyerlerini yönetmek için destek, bilgi ve imkânlar vererek kariyer hizmetleri sunar. University of Gloucestershire mezunlarının %94’ü mezuniyetlerinin ardından 6 ay içerisinde işe başlamakta veya ileri öğrenimlerini sürdürmektedir (DLHE 2015/16).

Kariyer Hizmetleri şunları kapsar.

İşe Yerleştirmeler

Programların çoğu, öğrencilere yerel, ulusal veya uluslararası düzeyde profesyonel bir ortamda çalışarak ilgili bir deneyim kazanma imkânı sunan yerleştirme modülleri içerir. Her yıl, 3.000 öğrenci işe yerleştirilir. Bu imkânlar öğrencilere, değerlendirmeye tabii çalışmalarının bir parçası olarak CV’lerini geliştirme imkânı sunar.

Staj

Üniversitenin staj programı tüm öğrenim programlarındaki öğrencilere açık olup onlara, üniversiteye adım attıkları günden mezuniyete kadar özel bir ekip tarafından verilen destek sayesinde becerilerini keşfetme ve geliştirmenin yanı sıra özgüvenli bir şekilde ilerleme imkânı sunar.

Gönüllülük

Üniversitede öğrenciler için çok sayıda gönüllülük imkânları mevcuttur. Birleşik Krallık’taki öncü işletmeler tarafından yapılan güncel bir ankete göre işverenler, gönüllülük deneyimine sahip olan bireyleri tercih etmektedir. Gönüllülük öğrencilere, olumlu bir katkı sağlama imkânı sunar.

Kariyer Yönetimi

Üniversite’nin profesyonel kariyer danışmanlarından oluşan ekibi, öğrencilere mezuniyetin ardından hangi işte çalışacaklarına karar vermede yardımcı olmak üzere birebir tavsiyeler, yönlendirme ve bilginin yanı sıra seçilen akademik program dahilinde genel bilgilendirme oturumları sunar.

Öğrenciler aynı zamanda potansiyellerini ve kariyer fikirlerini keşfetme, becerilerini geliştirme ve mezuniyetin ardından atacakları ilk adım için özgüvenli bir şekilde hazırlanmaya teşvik edilir.

Ücretli İş

Öğrenci Birliği, JobShop aracılığıyla, öğrencilerin öğrenim programları ile birlikte sürdürebilecekleri yarı-zamanlı iş imkânları yayımlar.

Öğrenci Temsilcileri

Öğrenciler, öğrenci temsilcisi olarak tanıtım günlerinde ve Yükseköğretim Fuarlarında potansiyel öğrenciler ve aileleriyle görüşmekten okulları ziyarete ve kampüs turları gerçekleştirmeye kadar çeşitli şekillerde üniversiteyi temsil edebilir ve karşılında para kazanabilirler.

Öğrenci yorumları

Genel değerlendirme

Kabul edilme süreci

Harçlar ve burslar

Eğitim deneyimi

Okul yaşantısı

İş beklentileri

Önemli bilgiler

Hotcourses Diversity Index

Bu nedir?

EVİNDE HİSSET ENDEKSİ
Kaynak: HESA

0.14%
Türkiye’den gelen öğrenciler

ÇEŞİTLİLİK ENDEKSİ
Kaynak: HESA

Bu üniversitede
92
uluslararası milletten öğrenci eğitim görüyor

İngilizce puanı gerekmektedir

Minimum IELTS puanı

6.0Lisans

6.0Yüksek lisans

Size en yakın IELTS sınav merkezini bulun

Profile image1
detault image
close