University of Kent

Birleşik Krallık

16764 Görüntüleme

TIMES SIRALAMASI: 301

Birinci sınıf bir üniversite olan Kent, küresel düzeyde tanınan akademik dereceleri ve kozmopolit çevresiyle uluslararası öğrencilerin favorilerinden

  • UK Hükümet Eğitim Başarı Çerçevesi’nde en yüksek dereceyi aldı
  • QS 2017 Konuya Göre Dünya Ünv. Sıralaması’nda en iyiler arasın
  • Genel öğrenci memnuniyeti sıralamasında 4. sırada (NSS 2016)
  • Kent araştırmalarının %97’si uluslararası standartlarda (REF)
ADD TO MY FAVOURITES

Üniversite hakkında bilgi

Kent Hakkında

Kent, Birleşik Krallık’ın öncü üniversitelerinden biridir. Birleşik Krallık Hükümet Eğitim Başarı Çerçevesi’nde en yüksek dereceyi alan ve başarısı ile küresel çapta tanınan University of Kent’te sunulan konu alanlarının 3’ü dünya genelinde en iyi 100 arasında; 8 ise ilk 200’dedir. - Kent, mükemmel bir eğitim, dünya standartlarında araştırma, harika öğrenim konumları ve ülkedeki en iyi öğrenci deneyimlerinden birini sunar.

Kent’te size, akademik başarıya, spor ve müzik başarılarına ek olarak hazırlık,lisans ve lisansüstü derece ve heyecan verici yurtdışı eğitim seçenekleri,staj imkânları, Avrupa yaz okulları ve kapsamlı bir burs desteği sunuyoruz.

Eğer gerekli niteliklere veya İngilizce seviyesine sahip değilseniz, seçtiğiniz derece programına geçiş yapabilmeniz için size ön hazırlık programları ve Uluslararası Hazırlık Programı (IFP) sunuyoruz. Aynı zamanda öğreniminiz boyunca ücretsiz İngilizce derslerinden faydalanabilirsiniz.

The University of Kent - Statement of Findings için tıklayın

*2017 QS Dünya Üniversite Sıralamaları - Konuya Göre

Sıralamalar

Times Yükseköğretim ‘2017 yılı Sıralaması’nda 21. sırada; Guardian University Guide 2018’de 22. sırada yer alan University of Kent aynı zamanda 2016 yılı Ulusal Öğrenci Anketi’nde genel öğrenci memnuniyeti açısından 4. en yüksek puanı almaya hak kazanmıştır. Aynı zamanda University of Kent’in eğitimi Eğitim Mükemmelliyet Çerçevesi’nde en yüksek dereceye layık görülmüştür. Aynı zamanda mevcut verilere göre, Kent’in öğrencilerine sürekli olarak benzersiz eğitim, öğretim ve imkânlar sunduğu TEFL Panel tarafından doğrulanmıştır. Kent, Birleşik Krallık’taki en yüksek kaliteli eğitimi sunar.

University of Kent tarafından yürütülen araştırmaların %97’si, Birleşik Krallık üniversitelerini kapsayan bağımsız bir ulusal anket olan, Araştırma Başarı Çerçevesi’nde uluslararası bir kaliteye sahip olduğu görülmüştür. Akademisyenlerinin dünya standartlarında araştırmalara katılmaları ve bunun verdikleri eğitime yön vermesi dolayısıyla, öğrenciler bu kurumda alanlarında en etkili düşünürlerden bazılarıyla çalışma fırsatı bulur.

University of Kent, öğrencilerine üst düzey akademik bir deneyim sunmanın yanı sıra, onların küresel ekonomik ortamın zorlu koşullarıyla yüzleşmek için iyi bir konumda olmalarını ister. Bu yüzden, ödüllü Kariyer ve İstihdam Hizmetleri, Kariyer Danışmanları ve JobShop aracılığıyla danışmanlık ve iş imkanları sunar. Bu imkânlar gerçek anlamda fayda sağlamaktadır; örneğin 2006 mezunlarının %96’sından daha fazlası 6 ay içerisinde bir işe girmiş veya yükseköğrenimine devam etmiştir.

İlham Verici Eğitim Kalitesi

Kent, öğretim tarzı ile ünlüdür. Akademisyenlerimiz, öğrenme ve sorgulama tutkularını öğrencilere aktarmada oldukça yeteneklidir. Burada, farklı durumlarda başarıya ulaşabilen bağımsız düşünürler olabilmeniz için hem sizi zorlayacak hem de teşvik edecek bir eğitim alırsınız. Bu yaklaşım, alanınızla ilgili sunulan ve çalışmalarınızı daha geniş bir bağlama taşımanızı sağlayan çok sayıda söyleşi ve atölyeye katılma fırsatlarıyla desteklenir.

Lisansüstü öğrencilerimiz, araştırma seminerlerinde sunumlar yaparak, konferanslara katılarak ve çalışmalarını yayımlayarak becerilerini geliştirir.

İstihdam Edilebilirlik

Kent size, iş bulmanız gerektiğinde size gerçek bir avantaj sağlayacak olan temel becerileri kazandırır. 2016 yılında mezun olan Kent öğrencilerinin %96’dan fazlası 6 ay içerisinde bir işe başlamış ya da yükseköğrenime devam etmiştir.

Ödül almaya hak kazanan Kariyer ve İstihdam Hizmetlerimiz size gelecek kariyerinizi planlama ve Mezun Kariyer Ağımız ile irtibata geçme konusunda yardımcı olur. Ayrıca her yıl düzenlenen kariyer fuarlarımız, mezun programlarını ve staj imkânlarını değerlendirmek üzere size, potansiyel işverenlerle buluşma fırsatı sunar.

Buna ek olarak, Kent’teki öğrenci birlikleri tarafından sunulan bir hizmet olan JobShop size para kazanabileceğiniz yarı zamanlı bir iş bulma konusunda destek olur. Ayrıca becerilerinizi geliştirmenize ve farklı istihdam alanlarını denemenize yardımcı olur.

Yurtdışı ve İlgili Sektörde İş Deneyimi

Kent’te derece programınızın bir parçası olarak, başka bir Avrupa ülkesinde veya dünyanın herhangi bir yerinde bulunarak deneyimlerinizi arttırabilirsiniz. Dünya çapında çeşitli merkezlerimiz mevcuttur: Avrupa, Asya, Kuzey ve Güney Amerika, Avustralya ve Güney Afrika. Tercihiniz ister öğrenim ister staj olsun size bu yoldaki her adımda destek olacağız.

Derecelerimizin pek çoğu size ilgili sanayide veya iş ortamında bir yıl geçirme fırsatı sunar; bu sayede rekabetçi iş piyasasında kendinizi göstermek için gerekli pratik becerileri ve yaşam deneyimini kazanırsınız. İşverenler, iş deneyimi bulunan mezunlarını işe alma konusunda daha isteklidir. İlgili sektörde geçireceğiniz bir yıl, size gerçek ticari beceriler kazandırarak iş fırsatlarınızı büyük ölçüde arttırır. Aynı zamanda size bir kariyer alanını değerlendirme ve çalışma ortamı hakkında bilgi edinme imkânı sunar.

Gerçek anlamda uluslararası bir topluluk

Bir Kent öğrencisi olarak gerçek anlamda uluslararası bir topluluğun parçası olursunuz. Öğrencilerimizin %27’si İngiltere dışından olup toplamda 150 farklı milletten öğrencimiz vardır; akademisyenlerimizin de %37’si yurt dışından gelmiştir. Bu uluslararası karma grup, dinamik ve heyecan verici bir ortam yaratırken size farklı kültürlerin küresel konuları nasıl ele aldığını keşfetme ve dünyanın dört bir köşesinden insanlarla arkadaşlık kurma fırsatı sunar.

Öğrenci topluluklarımız, Çin Yeni Yılı, Holi, Şükran Günü ve Diwali dahil olmak üzere çeşitli festivalleri kutlar; aynı zamanda Çokkültürlü Etkinlik Destek Hizmetimiz size kendi çokkültürlü etkinliğinizi yürütmek için destek/yardım sunar.

Kampüslerimiz

Eğitim seçenekleri

Dünyaya yön veren araştırmalar

Birinci Sınıf İmkan ve Destekler

Ücretler ve Kaynaklar

Nasıl başvurulur

Gerekli İngilizce Puanı

Minimum IELTS puanı

YÜKSEK LİSANS

6.5

LİSANS

6.5

Size en yakın IELTS sınav merkezini ve sınav tarihlerini arayın

Seçtiğiniz bölüme bağlı olarak farklı IELTS koşulları olabilir.

University of Kent ile ilgili önemli bilgiler

Sıralamalar

Hotcourses Diversity Index (Bu nedir?)

ÇEŞİTLİLİK ENDEKSİ
Kaynak: HESA

Bu üniversitede 143 uluslararası milletten öğrenci eğitim görüyor

EVİNDE HİSSET ENDEKSİ
Kaynak: HESA

1.29% Türkiye’den gelen öğrenciler

Times Higher Education World University Rankings 2017-2018
Kaynak: THE

301

GENEL PUAN

42.4%

ÖĞRETİM

25.1%

ULUSLARARASI GÖRÜNÜM

90.2%

Yenilik ve Gelişim

32.1%

ARAŞTIRMA

23.6%

Referans

67.8%
QS World University Rankings 2017-2018
Kaynak: QS

373

Academic Ranking of World Universities 2017
Kaynak: ARWU

601

Sayılarla öğrenci yaşamı

HARCAMALAR*
YAŞAM MASRAFLARI

£21,368

KAMPÜS KONAKLAMA

£11,133

YILDA ORTALAMA ÖĞRENİM ÜCRETİ*

LİSANS

£16,100

YÜKSEK LİSANS

£15,960

*Gösterilen fiyat örnek amaçlıdır, lütfen üniversite ile iletişime geçin

Öğrenci yorumları

Bu universite icin hic yorum yok. İlk yorumu sen yaz.

Hangi bölümleri okuyabileceğinizi görün University of Kent

Bir bölüm ara

Bir eğitim seviyesi seç*
Bölüm seç*

En fazla aranan bölümler University of Kent

1
Sosyal Calışmalar ve Medya
Sosyal Calışmalar ve Medya
2
Uygulamalı ve Kuramsal Bilimler
Uygulamalı ve Kuramsal Bilimler
3
Sağlık ve Tıp
Sağlık ve Tıp
4
Beşeri Bilimler
Beşeri Bilimler
5
Mimarlık ve Yapı
Mimarlık ve Yapı
6
Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım
Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım