Hero Image

The University of Law

Birleşik Krallık Birleşik Krallık

535 Görüntüleme

Join The University of Law

Sizin için Bilgisayar ve Matematik Bilimi bölümleri

DETAYLARI GÖSTER

Genel Bakış

Hukuk ve işletme öğretiminde liderler arasında yer alan University of Law (ULaw); Birleşik Krallık, Hong Kong ve Almanya çapında 16 kampüste eğitim veriyor.

Tarihi 1876 yılına dayanan ULaw, saygın lisansüstü ve lisans programları sunuyor. Öğrencilerin kariyerlerine en iyi başlangıcı yapmalarını sağlamayı hedefleyen programlar, hukuk ve işletme alanlarında her türlü branşı kapsıyor. Öğrenciler, ticari farkındalık yaratarak ve problem çözme ile eleştirel düşünme becerilerini geliştirerek onları gerçek dünyanın zorluklarına hazırlamaya odaklanan çok çeşitli lisans veya lisansüstü program seçenekleri arasından tercih yapabiliyor.

120’den fazla milletten öğrencinin tercihi olan University of Law, her kampüsünde sürekli gelişen ve destekleyici bir uluslararası topluluğa ev sahipliği yapıyor. Modern ve her türlü donanıma sahip kampüsler; ticari merkezlere, önde gelen hukuk firmalarına ve ulaşım bağlantılarına yakın mesafede konumlanıyor.

Benzersiz bir öğretim yaklaşımına sahip olan ULaw’da geleceğin avukatları ve iş dünyası liderleri; gerçekçi, modern ve profesyonel bağlamlarda öğrenim görüyor. Pratiğe ve işbirliğine dayalı öğrenme konusunda birçok fırsat sunan okulda öğrenciler, bolca bire bir ders alma imkânına sahip.

ULaw eğitmenlerinin %90’dan fazlası, kapsamlı iş deneyimine ve avukatlık yapmak için gerekli niteliklere sahip hukukçulardan oluşuyor. İşletme bölümlerinde ise öğrenciler, sektörde lider işletmecilerden eğitim alma imkânına sahip oluyor. ULaw, gerekli mesleki yeterliliklere sahip 250’den fazla eğitmenden oluşan öğretim kadrosuyla, bilgi ve pratik becerilere odaklanan bir öğretim metodu ile eğitim veriyor.

Uluslararası öğrenciler, konaklamadan kariyer desteğine kadar her türlü kişisel, akademik ve mesleki destek hizmetinden faydalanabiliyor. Bunun yanı sıra, 70.000’in üzerinde üyesi bulunan mezun ağı öğrenciler için oldukça faydalı bir platform olarak öne çıkıyor. ULaw ayrıca, çeşitli hukuk daireleri ve Birleşik Krallık’ın en iyi 90 hukuk şirketiyle yakın ilişkilere sahip. Söz konusu şirketlerin birçoğu, avukat ve stajyerlerini eğitimleri için özel olarak ULaw’ a gönderiyor.

Yılda ortalama öğrenim ücreti

Lisans
Ücretler yol gösterme amaçlıdır, detayları kurumla kontrol edin.

£12,250

Yüksek lisans
Ücretler yol gösterme amaçlıdır, detayları kurumla kontrol edin.

£11,900

Harcamalar

Yaşam masrafları

£8,000

Kampüs konaklama

£10,660

Yenilikler

Yenilikler

Birleşik Krallık öğrenci anketlerinde kayda değer başarı

University of Law (ULaw), 2019’da Birleşik Krallık çapında gerçekleştirilen Ulusal Öğrenci Anketinde beş kategoride ilk onda yer aldı. 403 seçkin eğitim kurumu çapında 330.000 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen anketin sonuçlarına göre ULaw; öğretim, öğrenim fırsatları, akademik destek, öğrenim kaynakları ve öğrencilerin sesini duyurabilmesi için yaratılan fırsatlar kategorilerinin tamamında ilk onda yer aldı. Genel sıralamada 17. sırada yer alan üniversite, ulusal anket sonuçlarını referans alarak öğrencilerine en iyi eğitimi sunmak için çalışıyor. Bu amaçla pratik ve güncel sektör deneyimine sahip, hayli nitelikli bir öğretim kadrosuyla eğitim veren ULaw, öğrencilerini başarılı kariyerler inşa etmeleri için ideal becerilerle donatan, etkili ve köklü bir öğretim tekniği uyguluyor.

Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Uluslararası öğrenciler University of Law’da mesleğine tutkuyla bağlı eğitmenlerin ve her konuda destek vermeye hazır personelin uzmanlığından faydalanıyor. Üniversitenin öğretim kadrosu, işverenlerin mezunlarda aradığı özellikleri çok iyi bilen, geniş deneyime sahip avukatlar ve uzmanlardan oluşuyor.

ULaw’da ufak kampüsler samimi bir ortam yaratırken, sınıflar öğrencilerin eğitmenlerden bolca birebir ilgi görebilmesine imkân veriyor. Okul tarafından benimsenen farklı öğrenim teknikleri, öğrencileri başarılı birer avukat veya iş profesyoneli gibi düşünmek ve hareket etmek için gerekli bilgi ve becerilerle donatmak üzere tasarlandı.

ULaw öğrencileri, üniversitenin hukuk ve işletme alanlarında uzman kariyer danışmanları ekibinden kariyer rehberliği ve tavsiye alma avantajına da sahip. Sunulan birebir kariyer danışmanlığı ve rehberlik hizmetleri, öğrencilere kariyerlerine start vermek için mükemmel bir basamak rolü oynuyor. Bunun yanı sıra, üniversitenin öğrencilerine ücretsiz olarak sunduğu “gölge” programı kapsamında geleceğin hukukçuları bugünün profesyonellerini iş üzerinde gözlemleyerek bilgi ve pratik deneyim ediniyor.

Departman Yapısı

Departman Yapısı

University of Law’da tüm dersler, öğrencileri dinamik ve hızlı tempoya sahip profesyonel dünyada öne çıkabilen, kendine güvenen bireyler haline getirmeyi amaçlayan, benzersiz ve yenilikçi bir öğretim anlayışıyla tasarlanıyor. Zengin kampüs temelli ve online program yelpazesi ile öğrenciler; problem çözme, eleştirel düşünme, ticari farkındalık ve daha birçok beceriyi geliştirebiliyor.

Lisans

Uluslararası öğrenciler; işletme, kriminoloji, polislik ve hukuk alanlarında çeşitli lisans programları arasından tercih yapabiliyor.

Hazırlık programları mevcut olup dört yıllık akademik programlara dâhil ediliyor. Bu süreçte öğrenciler akademik eğitimleri sırasında ihtiyaç duyacakları temel kavram ve becerileri öğreniyor.

Öğrenciler, ULaw’ın sunduğu Uluslararası Liderlik Yaz Okulu kapsamında Berlin’de öğrenim görürken istihdam edilebilirliklerini artıracak beceriler geliştirebiliyor.

ULaw İşletme Fakültesinde işletme lisans programlarını tamamlayan öğrenciler, işletme yüksek lisans programına ücretsiz olarak devam edebiliyor. Bu fırsat, yalnızca sonraki adıma devam etme şartına dayalı olup Birleşik Krallık’ta türünün tek örneği olarak öne çıkıyor. Ancak, fırsattan yararlanmak için bazı hüküm ve koşullar bulunuyor.

Lisansüstü

İnovatif lisansüstü program seçenekleri arasında şunlar yer alıyor:

 • Hukuk Lisansüstü Diploması (GDL)
 • Hukuk Yüksek Lisans Derecesi
 • Avukatlık Stajı Programı (LPC)
 • Baro Uygulamaları Programı (BPC)
 • Çeşitli LLM, MA, vb. Hukuk Yüksek Lisans Programları
 • Hukuk ve işletme alanlarında çeşitli MSC Yüksek Lisans Programları
 • Liderlik Alanında İşletme Yüksek Lisans Programı

İşe yerleştirme programları

Üniversitenin işletme yüksek lisans programlarından bazıları, dokuz ay süreli işe yerleştirme programları da içeriyor. Öğrencilerin daha fazla kariyer fırsatı yaratabilmeleri için akademik bilgilerini pratiğe dökmelerini ve deneyim edinmelerini amaçlayan bu programlar, Kariyer ve İstihdam Ekibi tarafından destekleniyor. İşe yerleştirme programları, akademik programların son evresini oluşturuyor olup iş temelli araştırma projesi hazırlanmasını da içerir.

Giriş Koşulları

Giriş Koşulları

Uluslararası öğrencilerin University of Law’a kabul edilebilmek için sağlamaları gereken birkaç şart bulunur.

İngilizce diliyle ilgili şartlar

Öğrencilerden genellikle İngilizce seviyelerini kanıtlamaları talep edilir. Bu, üniversitenin belirlediği minimum şartları karşılayan bir İngilizce yetkinlik belgesi ile mümkün olabilir. Öğrencilerin uygunluk şartlarını incelemeleri tavsiye olunur.

Birleşik Krallık üniversite derecesinin dengi bir akademik yetkinliğe sahip olan ve çoğunluğun İngilizce konuştuğu bir ülkede eğitim almış öğrencilerin İngilizce seviyelerini kanıtlamaları gerekmez.

İngilizce Hazırlık Programları

ULaw programlarından birinde öğrenim görmek için İngilizcelerini geliştirmeye ihtiyaç duyan öğrenciler, akademik yılın başlangıcından önce gerçekleşen 7-12 hafta sürelik hazırlık programlarına katılabiliyor.

Vizeler

Öğrencilerin ayrıca, ULaw’da öğrenim görmek için ihtiyaç duyacakları vize türünü de tespit etmeleri gerekir. Üniversite, Tier 4 Öğrenci Vizesi alması gereken öğrencilere Confirmation of Acceptance of Studies (CAS) onayını alabilmeleri için destek oluyor.

Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

University of Law, öğrencilerinin öğrenim ve yaşam giderleri konusunda destek olmak amacıyla bir dizi burs seçeneği sunuyor. Uluslararası öğrencilerin faydalanabildiği burslar arasında şunlar yer alıyor:

Uluslararası Burslar

Belirli ülkelerden gelen öğrenciler için yıllık 3.000 GBP’ye kadar burs imkânı.

Uluslararası Mükemmeliyet Bursu

Lisansüstü seviyesinde öğrenim gören ve mükemmel akademik başarı gösteren uluslararası öğrenciler, tutarı 5.000 GBP’yi bulabilen burstan faydalanabiliyor. Bunun için öğrencilerin birinci sınır bir derece programında veya dengi bir programda öğrenim görüyor olması ve Hukuk Lisansüstü Diploması (GDL), Baro Mesleki Eğitim Programı (BPTC) veya Küresel Muhasebe Yüksek Lisans Programı gibi uygun bir programa devam etmeyi planlıyor olması gerekir.

Büyük Çin Bursu

ULaw, British Council ve Great Britain Campaign ile yaptığı işbirliği çerçevesinde, şartları sağlayan Çinli öğrencilere 10.000 GBP değerinde burs sağlıyor. Öğrencilerin burstan faydalanabilmeleri için Çin pasaportuna sahip olmaları ve LLM ya da Stratejik İşletme Yönetimi gibi belirli programlardan biri için teklif almış olmaları gerekir.

Hong Kong kampüsü gibi ilk yılını kutlayan kampüslerden birinde öğrenim gören öğrenciler için açılış bursları ve erken kayıt indirimleri de sunulabiliyor.

Mesleki Hizmette Mükemmellik Bursu

Seçili işletme yüksek lisans programlarında öğrenim gören ve belirli ülkelerin vatandaşı olan öğrenciler için 5.000 GBP tutarında burs sağlanabiliyor.

Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Kariyer ve İstihdam Edilebilirlik Hizmetleri

2017 yılında mezun olan tam zamanlı Birleşik Krallık öğrencilerinin %92’si, mezuniyetlerini takip eden ilk altı ayda istihdam edildi ya da öğrenimlerinin bir sonraki aşamasına devam etti. Öğrenciler, kendilerine yapılan teklifi kabul eder etmez ULaw Kariyer ve İstihdam Edilebilirlik Hizmetlerine erişim sağlayabiliyor ve deneyimli uzmanlardan aşağıdaki konularda birebir danışmanlık alabiliyor ya da atölyelere katılabiliyor:

 • Kariyer planlama
 • Mülakatlara hazırlık
 • Başvuru yazma
 • Firma araştırma
 • Değerlendirme sürecine hazırlık

Öğrenciler ULaw’da sektörel konferanslar, sunumlar ve etkinliklerle dolu, zengin bir programdan faydalanıyor. Bunun yanında, benzersiz bir online danışmanlık ve bilgi merkezi olan Öğrenci İstihdam Edilebilirlik Programı (StEPs), öğrencilere kariyer planlamada yardımcı oluyor. Üniversitenin iş pozisyonları veri tabanı, öğrencilere bazıları ULaw öğrencilerine özel olan sayısız mesleki fırsata erişim olanağı veriyor.

Lisansüstü öğrencileri, mentoring planına başvuru yaparak özverili ve deneyimli bir mentorun rehberliğinde hukuki uygulamaları deneyimleyebiliyor.

Öğrenci yorumları

Genel değerlendirme

Kabul edilme süreci

Harçlar ve burslar

Eğitim deneyimi

Okul yaşantısı

İş beklentileri

İngilizce puanı gerekmektedir

Minimum IELTS puanı

6.0Lisans

6.5Yüksek lisans

Size en yakın IELTS sınav merkezini bulun

Profile image1
detault image
close