University of Lincoln

University of Lincoln

Birleşik Krallık

14010 Görüntüleme

TIMES SIRALAMASI: 601

Lincoln Üniversitesi The Times ve Sunday Times İyi Üniversiteler Rehberi 2015’te en modern 10 üniversite arasındadır.

 • Öğrenci memnuniyetinde üst sıralarda (NSS Anketi)
 • Araştırma kalitesinde en iyi 10 İngiliz üniversitesinden biri
 • Ödüllü bir kampüs ve öğrenci merkezli ortam
 • Mezun istihdamında mükemmel bir geçmiş
ADD TO MY FAVOURITES

Üniversite hakkında bilgi

 • Lincoln’ü Keşfedin
 • Akademik Programlar
 • Konaklama Seçenekleri: Kendi Eviniz Gibi Rahat
 • Lincoln Üniversitesi’ne Başvuru
 • Öğrenci Hizmetleri
 • Öğrenci Görüşleri
Lincoln’ü Keşfedin

İngiltere’nin kalbinde yer alan Lincoln Üniversitesi; kusursuz mezun istihdamı oranı, yüksek öğrenci memnuniyeti ve dünya çapındaki araştırmalarıyla uluslararası bir üne sahiptir. 14 bini aşkın büyüyen öğrenci kitlesine sahip üniversite, 90’dan fazla ulustan akademisyene ev sahipliği yaparak öğrencilerin tam anlamıyla küreselleşmiş bir öğrenme deneyimi yaşamasını sağlar.

Birinci Sınıf Eğitim

The Times ve Sunday Times İyi Üniversiteler Rehberi 2015’te yılın en modern 10 üniversitesi arasında yer alan Lincoln Üniversitesi, şehir merkezindeki ödüllü kampüsünde 200’ün üzerinde eğitim programı sunar.

Akademik kalitede giderek artan bir üne sahip Lincoln’de medya, mühendislik, gazetecilik, turizm ve otelcilik, sanat ve tasarım, pazarlama, uluslararası ilişkiler ile hayvan davranışları ve sağlığı programları da dahil pek çok program The Times, The Guardian ve The Complete University Guide (Tam Üniversite Rehberi) 2016’ya göre  İngiltere’de en iyi 25 içindedir.

Yüksek Öğrenci Memnuniyeti

Üniversite öğrenci memnuniyetinde İngiltere’nin en iyilerinden biridir ve Ulusal Öğrenci Anketi 2015’te öğrenciler tarafından yanıtlanan tüm sorular üzerinden alınan ortalama puanlara göre ülke çapında en iyi 3’te 1’lik dilimde yer alır. Gazetecilik, psikoloji, tiyatro, İngilizce, spor ve egzersiz bilimleri gibi bazı programlar ise aynı ankette ilk %20’lik dilimdedir.

Kusursuz İstihdam Olanakları

Lincoln’den yeni mezun olan her 10 kişiden 9’u eğitimleri bittikten sonraki altı ay içinde ya işe girmekte ya da eğitimlerine devam etmektedir ve bu kişilerin 3’te 2’si üniversite diploması gerektiren pozisyonlardadır. 

Lincoln, The Times ve Sunday Times İyi Üniversiteler Rehberi 2015’e göre mezun olanakları bakımından birçok alanda ilk 20’de, mühendislikte ise 1. sıradadır.

Tarihi Şehir Konumu

Lincoln, 2 bin yıl öncesine dayanan zengin geçmişi ile dünyanın en tarihi şehirlerinden biri kabul edilir. Ortaçağ dönemine ait kalesi ve Avrupa’nın en iyilerinden olan katedraliyle tarih ve şöhret dolu şehir, Daily Telegraph tarafından İngiltere’nin en güzel caddelerinden biri olarak adlandırılan parke taşlı Steep Hill caddesine de ev sahipliği yapar. 

Lincoln, şehir merkezine yürüme mesafesindeki cazibe merkezleri ile İngiltere’deki en güvenli ve dost canlısı şehirlerden biridir. Canlı ve sıcak bir ortamı bir arada sunan Lincoln yaşamak ve eğitim görmek için fantastik bir yerdir.

Merkezi konumuyla Lincoln şehrinden Londra, Leicester, Nottingham, Sheffield ve Leeds’e ulaşım kolaydır ve hem tren istasyonu hem de otobüs terminali kampüse yürüyerek 5 dakikadır. Dahası Londra King’s Cross istasyonu trenle iki saatten az sürer ve yurtiçi, Avrupa ve uluslararası uçuşlar için çeşitli havaalanlarına kolayca ulaşılabilir.

Ödüllü Şehir Merkezi Kampüsü

150 milyon sterlin yatırım yapılan kampüs, kartpostallık Brayford Pool marinasının yanı başında yer alır ve gelişmiş şehir merkezine birkaç dakika yürüme mesafesindedir. Üniversitenin sahip olduğu son teknoloji eğitim alanlarından bazıları şunlardır:

 • TV stüdyoları, fotoğraf laboratuvarları ve radyo yayını odaları ile endüstri standartlarına uygun şekilde donatılmış Medya, Beşeri Bilimler ve Teknoloji Binası.
 • Hızlı prototipleme, bilgisayar destekli tasarım yazılımları ve 3B lazer kesim donanımları gibi son teknoloji eğitim kaynaklarına ev sahipliği yapan ve dünyaca ünlü mimar Rick Mather tarafından tasarlanmış ödüllü Mimarlık Binası.
 • Nükleer manyetik rezonans cihazı, kütle spektrometre ve forier transformasyonu kızılötesi spektrometresi ve daha pek çok yüksek spesifikasyonlu cihaz da dahil en yeni bilimsel araştırma tesislerine ev sahipliği yapan Joseph Banks ve Fen Bilimleri Fakültesi binaları.
 • Fizyoloji ve biyokimya laboratuvarları ile biyomekanik ve motor kontrol sınama laboratuvarları gibi tesisler barındıran; spor, koçluk ve egzersiz bilimleriyle ilgili bir bölgesel mükemmellik merkezi olan İnsan Performansı Merkezi.
 • 20 yılı aşkın bir süredir İngiltere’de bu amaçla inşa edilmiş ilk tesis olan ve Siemens Araştırma ve Geliştirme tesislerine ev sahipliği yapan Mühendislik Merkezi.
 • Konferans salonları, BT laboratuvarları, atölye odaları ve eğitim mahkemeleri gibi özel inşa edilmiş çeşitli mekanlar bulunan İşletme ve Hukuk Binası. Bina ayrıca bölgesel işletme ve kurumlar için ağ kurabilecekleri ve gelişebilecekleri özel bir tesis olan ‘Lincolnshire Liderlik ve Yönetim Merkezi’ne ev sahipliği yapar.
 • 300 bini aşkın eğitim kaynağına ev sahipliği yapan ve yıl boyunca en yoğun dönemlerde 7/24 açık olan ödüllü ve benzersiz ‘üniversite kütüphanesi’.
 • Üniversitenin ‘Kariyer ve İş Edinme Servisi’ne ev sahipliği yapan Girişimcilik Binası.
 • Spor ve fitness aktiviteleri, beş kişilik takımlar için futbol sahası, badminton kortları, saunalar ve bir jimnastik salonu sunan Spor ve Dinlenme Merkezleri.
 • 450 koltuklu sinema salonu ile düzenli olarak sahne sanatları, komedi ve konserlere ev sahipliği yapan Lincoln Sahne Sanatları Merkezi.
 • Kampustaki sosyal yaşamın merkezini oluşturan 1.750 kişilik kapasiteye sahip Engine Shed ve Tower Barları.
 • Kampüs içinde su kenarında bulunan ve olağanüstü bir konaklama tesisi olan Öğrenci Köyü.
 • Riseholme Park: Lincoln’un sadece beş kilometre kuzeyinde yer alan Riseholme Park Üniversitenin ziraat ve tarım programlarına ev sahipliği yapmaktadır. Riseholme Arazisinde araziyi eğitim için göz alıcı ve huzurlu bir ortam haline getiren 20 hektardan fazla bir alanı kaplayan bir orman ve kapsamlı su peyzajları yer alır.
 • Hollbeach: İlk başlarda bir mesleki eğitim merkezi olarak faaliyete geçen kampus sonraki yıllarda uluslararası çapta tanınmış bir lisansüstü ve lisans eğitimi ve araştırma merkezi haline gelmiştir. Holbeach’teki Ulusal Gıda Üretim Merkezi öğrencilere gıda üretimi, tarım ve bahçecilik alanlarında mükemmel şekilde uzmanlaştırılmış yönetim ve eğitim kursları sunmaktadır.

Öncü Araştırmalar

Lincoln, kendi alanlarına büyük katkılar sağlayan ve dünyaya yön veren araştırmacılara ev sahipliği yapmaktan gurur duyar. Lincoln tarafından sunulan ve içlerinde kanserle mücadelede tıbbi görüntüleme teknolojilerinden robotikte yapay zekaya kadar çok çeşitli projelerin yer aldığı araştırmaların yarısından fazlası, ulusal Araştırma Kalitesi Çerçevesi (REF) 2014 tarafından uluslararası kalitede veya dünyaya yön veren olarak nitelendirilmektedir.

En İyi Öğrenci Birliği Ödülü

Öğrenciler, birlik tarafından organize edilen aşağıdaki kampüs içi ve dışı etkinliklerden faydalanabilir:

 • Ragbi, dağcılık, paraşütle atlama ve okçuluk da dahil 120’den fazla spor kulübü ve topluluk
 • İşletme, politika, sanat, psikoloji ve hukuk gibi branşa özel akademik topluluklar
 • Çinli Akademisyenler Birliği, VietSoc ve Afro Karayip Topluluğu gibi yabancı öğrenci topluluklarına özel gruplar
 • Hristiyanlık, İslam ve Sihizm gibi çeşitli inanç grupları
 • İngiltere ve yurt dışında düzenli sosyal geziler
 • Mezuniyet baloları, kulüp geceleri ve canlı müzik eğlenceleri
 • 2 kampüs içi bar

Birlik ayrıca öğrencilere aşağıdaki gibi özel destek hizmetleri de sunar:

 • Akademik destek ve temsil
 • Konaklama danışmanlığı ve mali danışmanlık
 • Kariyer ve gönüllülük desteği
 • Sağlık ve huzur

Lincoln Üniversitesi’nin ödüllü Öğrenci Birliği ile ilgili daha fazla bilgi için buraya tıklayarak web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Hızlı Bağlantı:

Öğrenciler Ne Düşünüyor?

Akademik Programlar
Konaklama Seçenekleri: Kendi Eviniz Gibi Rahat
Lincoln Üniversitesi’ne Başvuru
Öğrenci Hizmetleri
Öğrenci Görüşleri

Sonraki adıma geç

Gerekli İngilizce Puanı

Minimum IELTS puanı

YÜKSEK LİSANS

6.0

LİSANS

6.0

Size en yakın IELTS sınav merkezini ve sınav tarihlerini arayın

Seçtiğiniz bölüme bağlı olarak farklı IELTS koşulları olabilir.

University of Lincoln ile ilgili önemli bilgiler

Sıralamalar

Hotcourses Diversity Index (Bu nedir?)

ÇEŞİTLİLİK ENDEKSİ
Kaynak: HESA

Bu üniversitede 107 uluslararası milletten öğrenci eğitim görüyor

EVİNDE HİSSET ENDEKSİ
Kaynak: HESA

0.24% Türkiye’den gelen öğrenciler

Times Higher Education World University Rankings 2016-2017
Kaynak: THE

601

ÖĞRETİM

15.8%

ULUSLARARASI GÖRÜNÜM

61.2%

Yenilik ve Gelişim

33.3%

ARAŞTIRMA

12.1%

Referans

22.6%

Sayılarla öğrenci yaşamı

HARCAMALAR*
GENEL YAŞAM GİDERLERİ

£7200

KAMPÜS KONAKLAMA
Kaynak: KIS/HESA

£4991 - £5448

YILDA ORTALAMA ÖĞRENİM ÜCRETİ*

LİSANS

£13920

YÜKSEK LİSANS

£14150

*Gösterilen fiyat örnek amaçlıdır, lütfen üniversite ile iletişime geçin

Öğrenci yorumları

Bu universite icin hic yorum yok. İlk yorumu sen yaz.

Hangi bölümleri okuyabileceğinizi görün University of Lincoln

Bir bölüm ara

Bir eğitim seviyesi seç*
Bölüm seç*

En fazla aranan bölümler University of Lincoln

1
Mühendislik
Mühendislik
2
İşletme Yönetimi Araştırmaları
İşletme Yönetimi Araştırmaları
3
Sağlık ve Tıp
Sağlık ve Tıp
4
Sosyal Calışmalar ve Medya
Sosyal Calışmalar ve Medya
5
Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım
Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım
6
Uygulamalı ve Kuramsal Bilimler
Uygulamalı ve Kuramsal Bilimler