COVID-19 güncellemesi: Daha fazla bilgi için bu bölüme göz atın.
Hero Image

University of Roehampton Pathway

Birleşik Krallık Birleşik Krallık

22 Görüntüleme

Join us at University of Roehampton Pathway

University of Roehampton Pathway

İNTERNET SİTESİNE GİT

Genel Bakış

University of Roehampton Pathway, İngiltere diplomasına kolay geçiş sağlamaktadır. Okul, lisans programına ilişkin koşulları sağlayan uluslararası öğrencilere yöneliktir.

Pathway College, Londra’da bir kampüs üniversitesi olan University of Roehampton’un bir bölümüdür. Londra şehir merkezinden sadece 30 dakikalık uzaklıktadır ve güzel yeşil alanlara sahiptir.

Sunulan geçiş programı, Uluslararası Hazırlık Programıdır. Uzman eğitmenler, öğrencilerin İngilizce dili ve akademik becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmaktadır. Programı tamamlayanlar, üniversitede lisans programına geçiş yapabilmektedir.

Öğrencinin İngilizce dili becerisine göre iki ve üç dönemlik seçenekler mevcuttur. Öğrenciler, aşağıda belirtilen alanlarda konuya özgü modüller seçmektedir:

 • İşletme
 • Beşeri Bilimler
 • Bilim

Bu sayede öğrenciler, seçtikleri lisans programı için gerekli olan bilgiyi edinmektedir. Ayrıca, genel akademik beceriler oluşturmakta ve gelecekteki kariyerlerine hazırlanmaktadırlar.

University of Roehampton, 100 binden fazla öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Sağladığı kapsamlı destekle herkesin hedeflerine ulaşmasına yardım etmektedir. Her öğrenci, kapsayıcı ve destekleyici bir ortam sunan dört tarihi okuldan birinin üyesi olmaktadır.

Üniversite, Silver TEF ödülüne ve büyük mezun beklentilerine sahiptir. Öğrencilerin yüzde 92’si mezun olduktan sonraki altı ay içinde iş bulmakta veya eğitimlerine devam etmektedir (DLHE 2017).

Pathway College, QA Higher Education ile ortaklık yapmaktadır. Hem üniversite, hem de QA Higher Education personeli tarafından verilen onaylı programlar sağlamaktadır.

Harcamalar

Yaşam masrafları

£858

Kampüs konaklama

£5,824

Yenilikler

Yenilikler

Covid-19 güncellemesi

University of Roehampton, Ekim ayında planlandığı şekilde ilerlemeye devam edecektir. Kısıtlamalar nedeniyle seyahat edemeyen uluslararası öğrenciler için esneklik uygulanacaktır. Belirli programlar için yer ayırtmak veya programların ertelenmesini talep etmek mümkündür. Ayrıca, ödemeler için koşullara bağlı olarak esneklik uygulanmaktadır.

Uluslararası öğrenciler, daha fazla bilgi talep etmek için ekiplerle (kabul veya konaklama gibi) iletişime geçebilir. Üniversite, koşulları sürekli olarak gözden geçirmekte ve gerekli olması halinde başvuru sahiplerinde ve öğrencilerde güncelleme yapmaktadır.

QAA tarafından övgü

University of Roehampton Pathway, QAA tarafından değerlendirilmiş ve 2019 yılı için olumlu ilerleme kaydettiği bildirilmiştir. Ayrıca, inceleme kapsamındaki kalite ve standart beklentilerinin de ötesine geçtiği için QAA Review Graphic ödülüne layık görülmüştür.

Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Tipik olarak geçiş öğrencileri için eğitim haftası, 20 saatlik ders ve seminerlerden oluşmaktadır. Ayrıca, öğrenciler on ile 15 saat arası bağımsız çalışma gerçekleştirmektedir. Projeler ve belirli modüller için bire bir eğitim verilmektedir. Dersler, hafta içi sabah saat 9.00 ile 17.00 arası gerçekleştirilmektedir.

Roehampton geçiş programları, QA Higher Education ile birlikte sağlanmaktadır. Bu programlarda hem üniversite, hem de QA Higher Education eğitmenleri ve akademisyenleri eğitim vermektedir. Personel, uluslararası öğrencilerin lisans seviyesi programlara geçiş yapması konusunda deneyim sahibidir. Her eğitmen, dil eğitimi konusunda en az 7. Seviyede kalifikasyona sahiptir.

Eğitmenler, öğrencilere değerlendirmeleri ve ödevleri konusunda düzenli geri bildirim yapmaktadır. Modül eğitmenleri, öğrencilerin gelişimine katkı sağlayabilmek amacıyla değerlendirmeleri ve sonuçları ele almaktadır. Ayrıca, öğrenciler, geçiş programına destek sağlayan Pathway Campus ekibiyle de bir araya gelmektedir.

Departman Yapısı

Departman Yapısı

Uluslararası Hazırlık Programı

Öğrenciler, lisans programına hazırlanırken becerilerini ve yeteneklerini de güçlendirebilmektedir. Program, İngilizce dili becerilerini geliştirecek bir fırsat sunmaktadır. Yazma, konuşma, okuma ve dinleme alanlarını içermektedir.

Uluslararası öğrenciler, dil ve akademik modüllerin yanı sıra lisans konuları hakkında da bilgi sahibi olmaktadır. Öğrenciler, aşağıda belirtilen iki modülden birini seçebilmektedirler:

 • Uygulamalı Beşeri Bilimler ve Sosyal Bilim
 • Uygulamalı Yaşam Bilimleri
 • İşletme İnovasyonu
 • Bilimsel Düşünme

Ayrıca, öğrenciler üniversitede ve çalışma hayatında başarılı olmalarını sağlayacak genel beceriler de edinmektedir. Örneğin, matematiksel beceri, sunum ve iletişim.

Programın uzunluğu:

 • Üç dönemlik program (dokuz ay), Ekim ayında başlamaktadır
 • Hızlandırılmış iki dönemlik program (yedi veya sekiz ay) Ekim veya Ocak ayında başlamaktadır

Programı başarıyla tamamlayanlar, University of Roehampton’da seçtikleri lisans programına devam edebilmektedir.

Giriş koşulları

Giriş koşulları

Uluslararası Hazırlık Programına kabul edilebilmek için başvuru sahiplerinin bir takım giriş kriterlerini karşılaması gerekmektedir.

Yaş Gereksinimleri

Öğrencilerin derslerin başladığı aydan önceki ayda 17 yaş veya üzerinde olması gereklidir. 17 yaş veya altı öğrenciler, üniversitenin Koruma Politikasına göre değerlendirilecektir.

Akademik Zorunluluklar

Öğrencilerin aşağıdakileri veya eşdeğer şartları sağlaması gerekir:

 • C ve üzeri seviyelerde beş GCSE/iGCSE
 • Minimum 2 AS Seviyesinden 30 UCAS puanı

İngilizce diliyle ilgili şartlar

Öğrencilerin her bölümden en az 4.5 olacak şekilde toplamda en düşük 5.0 IELTS puanına sahip olması gerekmektedir. Toplam puanı 4.5 olan öğrenciler, bir dönem boyunca İngilizce eğitimi alıp sonrasında Uluslararası Hazırlık Programına başlayabilirler.

Farklı ülkeler için belirli giriş kriterleri uygulanmaktadır. Öğrenciler, test puanları ve Birleşik CAS’ın yerel eşdeğerleri hakkında bilgi edinebilir.

Ücretler & Burs

Ücretler & Burs

2020/21 Uluslararası Hazırlık Programı için eğitim ücretleri

 • 2 dönem – 12.500 GBP
 • 3 dönem – 15.000 GBP

Eğitim ücretleri, yıllık enflasyon nedeniyle artış gösterebilir.

Tam ödeme indirimi

Geçiş programı eğitim ücretlerini eksiksiz ödeyen öğrenciler, 500 GBP indirim hakkı kazanmaktadır.

Erken ödeme indirimi

Ücretlerini belirtilen bitiş tarihleri itibariyle eksiksiz ödeyenlere, 500 GBP indirim uygulanmaktadır. İndirime hak kazanabilmek için aşağıda belirtilen tarihlere kadar ödemenin yapılması gereklidir:

 • Ekim ayında başlayanlar için 30 Temmuz
 • Ocak ayında başlayanlar için 1 Kasım

İndirim garantisi

İndirimler, lisans programı boyunca da uygulanmaktadır. Örneğin, bir öğrenciye geçiş programı ücretlerinde %10 indirim sağlanması halinde, seçilen lisans programı eğitim ücretlerinde de yüzde onluk bir indirim uygulanacaktır. Bu indirim, hem Ocak, hem de Ekim girişlerinde geçerlidir.

Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Geçiş programında ilerleme

Programlarını en az %40 başarıyla tamamlayan uluslararası öğrenciler, doğrudan seçtikleri lisans programına giriş yapabilmektedir. Aşağıdaki alanlarda sunulan pek çok lisans programı seçeneği bulunmaktadır:

 • İşletme İnovasyou + Uygulamalı Beşeri Bilimler ve Sosyal Bilim
 • Uygulamalı Yaşam Bilimleri + Bilimsel Düşünme
 • Bilimsel Düşünme + Uygulamalı Beşeri Bilimler ve Sosyal Bilim

University of Roehampton

Lisans öğrencilerinin yüzde 94’ü mezun olduktan sonraki altı ay içinde iş bulmakta veya eğitimlerine devam etmektedir (DLHE 2019). Ayrıca, üniversite mezunları istihdamında (LEO) ulusal ortalamanın üzerinde gelir elde etmektedirler.

Kariyer desteği

Pathway öğrencileri, üniversitenin kapsamlı kariyer desteğine erişim sağlayabilmektedir. Bu destek, çevrimiçi kariyer portalını, izleme planını, CV yazma desteğini, ücretsiz kariyer değerlendirmelerini, kariyer atölyelerini ve etkinlikleri içermektedir.

Pathway programları ve lisans dersleri süresince öğrenciler, istihdam edilebilirliklerini geliştirmektedir. Mezun olduklarında iş ararken öğrencilere yardımcı olacak beceriler geliştirmektedirler. Bu beceriler arasında liderlik, planlama, ekip çalışması ve problem çözme yer almaktadır.

Öğrenci yorumları

Genel değerlendirme

Kabul edilme süreci

Harçlar ve burslar

Eğitim deneyimi

Okul yaşantısı

İş beklentileri

İngilizce puanı gerekmektedir

Minimum IELTS puanı

6.0Lisans

6.0Yüksek lisans

Profile image1
close