University of Sheffield

Birleşik Krallık

1 Yorumlar

34122 Görüntüleme

TIMES SIRALAMASI: 104

Çok çeşitli disiplinlerde dünya standartlarındaki eğitim ve araştırma başarısı ile bilinen, Birleşik Krallık’ın öncü üniversitelerinden biridir.

 • 185 yılı aşkın akademik başarı geçmişi
 • Dünyanın en iyi 100 üniversitesi arasında
 • Öğrenci deneyimi açısından, Russel Group genelinde birinci sır
 • 9 yıl art arda Birleşik Krallık’taki En İyi Öğrenci Birliği
ADD TO MY FAVOURITES

Üniversite hakkında bilgi

 • Genel Bakış
 • Konum
 • Tesisler
 • Burslar
 • Ücretler ve Giriş Koşulları
 • Konaklama seçenekleri
Genel Bakış

140’ı aşkın ülkeden 27.000’in üzerinde öğrencisi olan University of Sheffield Birleşik Krallık’taki öncü üniversitelerden biridir.  University of Sheffield 1905 yılında kurulmuştur. Öncü araştırma odaklı kurumlardan oluşan, Birleşik Krallık’ın prestijli Russell Group’unda yer alan üniversite, dünya standartlarındaki eğitim ve araştırma başarısıyla tanınmaktadır. Burada, işletme, siyaset, hukuk, mimarlık, mühendislik, fen, tıp ve diş hekimliği dahil olmak üzere çok çeşitli konu alanlarında öğrenim görebilirsiniz.

University of Sheffield dünyanın en iyi 100 üniversitesi arasında yer alır. Aynı zamanda dünya genelindeki en uluslararası 100 üniversiteden biridir. Tıp ve Kimya alanlarında 5 Nobel Ödülü sahibi yetiştirmiştir.

2017 Times Yükseköğretim Öğrenci Deneyimi Anketi’nde öğrenci deneyimi açısından Russell Group içerisinde 1. Birleşik Krallık’ta ise 3. seçilenöncü bir Birleşik Krallık üniversitesidir. Öğrenci Birliği, son 9 yıldır Birleşik Krallık genelinde 1. seçilmiştir.

Sheffield Birleşik Krallık’ta öğrenciler arasında en popüler şehirlerden biridir. İngiltere’nin 4. en büyük şehridir. Yaşamak için samimi, güvenli ve ekonomik bir yerdir. Şehir, Birleşik Krallık’ın merkezinde bulunur. İyi ulaşım ağlarına sahip olan Sheffield aynı zamanda Peak District adı verilen kırsal bölgeye de yakındır. Üniversitenin kampüsü geleneksellik ve modernliği bir arada sunar. Kampüs, şehir merkezinden başlayarak Sheffield’ın yeşil kırsal alanlarına kadar uzanır.

Akademik Başarı

University of Sheffield dünya araştırmalarında ön safhalarda yer alır. Bunun sonucu olarak, her bir disiplindeki en son gelişmeler, burada eğitime yansımaktadır. Keşfetme ve anlamanın gücü ile bir araya gelen akademik personel ve öğrenciler, dünyamızı değiştirmek için yeni yollar bulmaya kendilerini adarlar. 2014 Araştırma Başarı Çerçevesi’ne (REF) göre, üniversite, Birleşik Krallık genelinde araştırma konusunda ilk %10’luk dilimde yer alır. REF’e katılan Sheffield akademik kadrosunun %99’u, uluslararası düzeyde tanınmış, dünyaca bilinen araştırmalarda yer almıştır.

Ulusal Öğrenci Anketi’nde, Sheffield, öğrenci öğrenme deneyimi açısından Russell Group genelinde 3. sırada yer almıştır.

University of Sheffield, günümüzde dünyanın karşı karşıya olduğu en büyük sorunlardan bazılarını çözmek için diğer öncü üniversiteler, hükümetler ve uluslararası şirketlerle ortaklık içerisinde çalışır. Üniversitenin araştırma ortakları ve müşterileri arasında Birleşik Krallık genelinde ve diğer ülkelerde bulunan hükümet kuruluşları ve yardım derneklerinin yanı sıra Boeing, Rolls Royce, Unilever, AstraZeneca, Glaxo SmithKline, Siemens, Airbus gibi çeşitli isimler yer alır. Bunlar, üniversite ile olan ortaklıklarına milyonlarca Pound yatırım yapar. Bilgi ve uygulamanın gücüne inanan University of Sheffield, Boeing ile İleri Üretim Araştırması yürütmektedir - bu araştırma, üniversitenin, küresel kuruluşlarla olan güçlü ilişkilerinin en güzel örneğidir.

Neden Sheffield?

İşverenler, günümüzün global iş dünyasında mezunlarımızın katabileceklerinin daha fazla olduğunu bilir. University of Sheffield’tan alınacak bir derece yalnızca seçtiğiniz konu alanıyla ilgili bilgilerinizi geliştirmez. Kampüsteki ilk gününüzden itibaren, buradaki deneyiminizin tadını çıkarmanız ve kendinizi üniversitenin ve bu şehrin bir parçası gibi hissetmeniz için çok sayıda imkan olacaktır. Burada, becerilerinizi ve ilgi alanlarınızı geliştirebilir, daha fazla insanla tanışabilir, diğer kültürler hakkında bilgi edinebilir ve nihayetinde bir işverene daha fazla şey sunabilirsiniz.

Üniversite’nin uluslararası düzeyde elde ettiği ün, buradan alacağınız derecenin çok değerli olacağı anlamına gelir. Programınız boyunca, kariyerinizi hızlı bir şekilde başlatmanıza yardımcı olacak, birinci-sınıf Üniversite Kariyer Hizmeti seçeneğinden yardım alabileceksiniz. University of Sheffield, Rolls-Royce, Boeing, GKN ve PricewaterhouseCoopers gibi ünlü şirket ve kuruluşlarda kariyerlerini inşa eden  dünya genelinde başarılı mezunlardan oluşan bir ağa sahiptir.

The University of Sheffield International College (Uluslararası Yüksekokul)

University of Sheffield’ta öğrenim görmek için henüz tam hazır olmadığınız konusunda endişeleniyorsanız, The University of Sheffield International College , burada öğrenim görmek isteyen uluslararası öğrencilere hazırlık ve  doktora hazırlık programları sunar. İki alan seçeneği mevcuttur:

 • İşletme, Hukuk ve Sosyal Bilimler
 • Fen ve Mühendislik

University of Sheffield, sizi öğrenimize hazırlarken üniversitede kampüs yaşamının bir parçası olacak, diğer Sheffield öğrencilerinin sahip olduğu avantajlardan faydalanacak ve sosyal hayatın tadını çıkaracaksınız.

Daha ayrıntılı bilgi alın

Lisans ve lisansüstü öğrencilere yönelik sunduğumuz programlar hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bazı mevcut uluslararası öğrencilerimizin üniversitemizde öğrenime dair neler söylediklerine göz atın.

Uluslararası ekip sizlere yardımcı olmak için hazırdır. Burada öğrenim görmek isteyenlere destek ve yönlendirme sağlamaktan daima mutluluk duyarız. Aynı zamanda sizleri, ülkenizden gelip halihazırda Sheffield’ta öğrenim gören öğrencilerle de irtibata geçirebiliriz - böylelikle sorularınızı onlara sorabilir ve Sheffield’taki öğrenci yaşamı hakkında onların görüşlerini alabilirsiniz.

Önemli bilgiler

 • 2014 Araştırma Başarı Çerçevesi’ne (REF) göre, Birleşik Krallık’ta araştırma alanında ilk %10’da yer alır.
 • Sağlık alanında yapılan araştırmaların kalitesi konusunda Birleşik Krallık’ta 1. sıradadır; aynı zamanda 3 disiplinde ülke genelinde ilk 3’te; diğer 6 disiplinde ise ilk 5’te yer alır.
 • Tıp ve Kimya’da Beş Nobel Ödülü sahibi.
 • Times Yükseköğretim Öğrenci Deneyimi Anketi’nde son 7 yıldır Birleşik Krallık’ta ilk 3’te yer almıştır.
 • University of Sheffield bina ve hizmetlerine 250 milyon pound yatırım yapmıştır - bunlar arasında 81 milyon pound yatırım yapılan modern çokdisiplinli eğitim binası The Dimond ; 23 milyon pound yatırım yapılan öğrenim kaynak merkezi Information Commons; 21 milyon pound yatırım yapılan Lisansüstü Mühendislik Okulu bulunur; aynı zamanda İşletme Okulu binasına 11.5 milyon pound; öğrenci hizmetleri binasına ise 20 milyon pound yatırım yapmıştır.
 • 9 yıl art arda Birleşik Krallık’ta ödüle layık görülen 1 numaralı Öğrenci Birliği
 • Uluslararası ortaklıklarından bazıları: Worldwide Universities Network (ABD, Avrupa ve Çin) ve the White Rose Consortium
 • 2017 Times Yükseköğretim Öğrenci Deneyimi Anketi’nde öğrenci deneyimi açısından Russell Group üniversiteleri arasında birinci; Birleşik Krallık genelinde üçüncü seçilen öncü bir Birleşik Krallık üniversitesi.
 • University of Sheffield’ın Öğrenci Birliği son 9 yıldır Birleşik Krallık’ta 1. seçilmiştir.
Konum
Tesisler
Burslar
Ücretler ve Giriş Koşulları
Konaklama seçenekleri

Sonraki adıma geç

Gerekli İngilizce Puanı

Minimum IELTS puanı

YÜKSEK LİSANS

6.5

LİSANS

6.0

Size en yakın IELTS sınav merkezini ve sınav tarihlerini arayın

Seçtiğiniz bölüme bağlı olarak farklı IELTS koşulları olabilir.

University of Sheffield ile ilgili önemli bilgiler

Sıralamalar

Hotcourses Diversity Index (Bu nedir?)

ÇEŞİTLİLİK ENDEKSİ
Kaynak: HESA

Bu üniversitede 139 uluslararası milletten öğrenci eğitim görüyor

EVİNDE HİSSET ENDEKSİ
Kaynak: HESA

0.5% Türkiye’den gelen öğrenciler

Times Higher Education World University Rankings 2017-2018
Kaynak: THE

104

GENEL PUAN

60.1%

ÖĞRETİM

42.9%

ULUSLARARASI GÖRÜNÜM

85.4%

Yenilik ve Gelişim

43.7%

ARAŞTIRMA

45.7%

Referans

86.8%
QS World University Rankings 2017-2018
Kaynak: QS

82

Academic Ranking of World Universities 2017
Kaynak: ARWU

101

Sayılarla öğrenci yaşamı

HARCAMALAR*
GENEL YAŞAM GİDERLERİ

£12180

KAMPÜS KONAKLAMA

£4292

YILDA ORTALAMA ÖĞRENİM ÜCRETİ*

LİSANS

£19170

YÜKSEK LİSANS

£18090

*Gösterilen fiyat örnek amaçlıdır, lütfen üniversite ile iletişime geçin

Öğrenci yorumları

Genel değerlendirme

University of Sheffield %100 değerlendiren tarafından önerilmektedir.

Kabul edilme süreci

Harçlar ve burslar

Eğitim deneyimi

Okul yaşantısı

İş beklentileri

BİR DEĞERLENDİRME YAZ

Eğitiminiz devam ediyor veya tamamlanmış olabilir, yaşadıklarınızı paylaşarak yeni öğrencilere yardımcı olmak ister misiniz?

Tüm yorumlar

(1 değerlendirme)

1 YILDIZ

0

2 YILDIZ

0

3 YILDIZ

0

4 YILDIZ

0

5 YILDIZ

100%
1
Baris, Türkiye 5

Sadece egitim degil, ayni zamanda sosyal yasam icin de ideal bir universite!

Sheffield Universitesi hakkinda soyleyecegim ilk ve en kesin sey, okulun tam anlamiyla ogrenci dostu oldugudur. Egitimimin basladigi ilk gunden bugune kadar okul bana her konuda destegi sagladi. Buna ev bulma, ilgilendigim alanla ilgili ogrenci topluluklari tavsiye etme, duzenli olarak sosyal aktivitele Butun yorumlari oku

Sheffield Universitesi hakkinda soyleyecegim ilk ve en kesin sey, okulun tam anlamiyla ogrenci dostu oldugudur. Egitimimin basladigi ilk gunden bugune kadar okul bana her konuda destegi sagladi. Buna ev bulma, ilgilendigim alanla ilgili ogrenci topluluklari tavsiye etme, duzenli olarak sosyal aktiviteler duzenleme dahil. Egitim kalitesi ile ilgili bircok saygin listede Sheffield Universitesi'ni zaten gorebilirsiniz. Ayrica ogrencilerin secimi ve memnuniyeti konusunda Ingiltere'de son yillarin yukselen okulu olmaya da devam ediyor. Sheffield Universitesi'ni secme kararimi vermeden once tum bun verileri degerlendirmistim, ama bunlari bizzat deneyimlemem gercekten harika oldu! Bunlarin yanisira, okulun zengin icerikli kutuphanesini 7/24 kullanabilme imkani da harika. Kisacasi, hem kaliteli bir egitim. hem de aktif ve faydali bir sosyal cevre istiyorsaniz, Sheffield Universitesi'ni guvenle tercih edebilirsiniz. Universitenin adini aldigi sehir olan Sheffield da son derece yardimsever insanlarla dolu, hareketli ve canli bir sehir. Yil icerisinde bircok organizasyona ev sahipligi yapmasinin yanisira, uluslararasi ogrenciler icin bir cennet olmasi ozelligiyle de biliniyor. Sehir yurtdisindan gelen ogrencileri tum sevecenligiyle adeta kucakliyor. Neredeyse tum dunya mutfaklarina ait lokantalarla dolu Sheffield sokaklarinda yurumenin keyfi gercekten cok ozel :) less full review

Hangi bölümleri okuyabileceğinizi görün University of Sheffield

Bir bölüm ara

Bir eğitim seviyesi seç*
Bölüm seç*

En fazla aranan bölümler University of Sheffield

1
Sağlık ve Tıp
Sağlık ve Tıp
2
Mühendislik
Mühendislik
3
Uygulamalı ve Kuramsal Bilimler
Uygulamalı ve Kuramsal Bilimler
4
Sosyal Calışmalar ve Medya
Sosyal Calışmalar ve Medya
5
Mimarlık ve Yapı
Mimarlık ve Yapı
6
Beşeri Bilimler
Beşeri Bilimler