University of Sheffield

University of Sheffield

Birleşik Krallık

1 Yorumlar

33962 Görüntüleme

TIMES SIRALAMASI: 109

Farklı disiplinlerde dünya standartlarındaki eğitim ve araştırmaları ile, UK’nin önde gelen ve büyük bir üniversitesidir.

 • 185 yıldır devam eden kusursuz eğitim
 • THE Öğrenci Deneyimi Ödülleri 1.’lik Ödülü (2014-2015)
 • THE sıralamalarında İngiltere’de 18., Avrupa’da 50. Sırada
 • Araştırmada İngiltere’nin en iyi %10’luk diliminde
ADD TO MY FAVOURITES

Üniversite hakkında bilgi

 • Genel Bakış
 • Konum
 • Tesisler
 • Burslar
 • Ücretler ve Giriş koşulları
 • Konaklama seçenekleri
 • Öğrenci hayatı
Genel Bakış

Sheffield Üniversitesi 125 ülkeden gelen 25.000’i aşkın öğrencisiyle, Birleşik Krallık’ın önde gelen ve en büyük üniversitelerinden biridir. Sheffield Üniversitesi 1905 yılında kurulmuştur. Russell Grubu’nun bir üyesi olarak, dünya standartlarında eğitime ve araştırma mükemmeliyetine sahip bulunmaktayız. İşletme ve bilgi yönetimi, hukuk, mimari, mühendislik, bilim, tıp ve dişçilik dahil olmak üzere çeşitli konularda eğitim görebilirsiniz.

Shanghai Jiao Tong Üniversitesi'nin dünyadaki en iyi 500 üniversite sıralamasında, dünyanın en iyi 100 ve Birleşik Krallık’ın en iyi 10 üniversitesi içindeyiz. Üniversitemiz Tıp ve Dişçilik alanlarında beş kez Nobel Ödülü alan öğrenciler yetiştirmiştir .

2011 yılında Times Yılın Yüksek Üniversitesi olarak adlandırıldı. 2011’de Times Yüksek Öğrenim Öğrenci Deneyimi Anketi’ne göre Birleşik Krallık’ta 3. sıraya (Russell Grubu arasında 1. sıraya) yerleşmiştir. Öğrenci Birliğimiz, Birleşik Krallık’ta oy birliğiyle bir numaraya yerleşmiştir.

Sheffield, Birleşik Krallık’taki öğrenciler için en popüler şehirlerden biridir. İngiltere’nin en büyük dördüncü şehridir. Dost canlısı, güvenli ve yaşaması uygun maliyetli bir yerdir. Şehir, Birleşik Krallık’ın merkezinde yer almaktadır. İyi ulaşım bağlantılarına sahiptir ve is Peak District kırsal bölgesine yakındır. Üniversite kampüsümüz geleneksel ile modernin bir birleşimidir. Şehir merkezinden Sheffield'in yemyeşil banliyölerine dek uzanır.

Akademik Başarı
Sheffield Üniversitesi dünyadaki araştırmaların başını çekmektedir. Sonuç olarak, her disiplindeki son gelişmeler eğitimimize yansımaktadır. 2008 Araştırma Değerlendirme Çalışmasına göre araştırma gücü bakımından Birleşik Krallık’ın en iyi 10 üniversitesi içindeyiz. Üniversite'nin 49 sunumundan kırk birindeki çalışmaların yüzde 50’si veya daha fazlası 4* ve 3* gibi yüksek puanlarla değerlendirilmiştir.

2011 Ulusal Öğrenci Anketi Sheffield’i, mükemmel öğrenci öğrenim deneyimi bakımından Russell Grubu’nda üçüncü sıraya yerleştirmiştir. İşletme Çalışmaları, Mikrobiyoloji ve Moleküler Biyoloji, Biyofizik ve Biyokimya %100 genel memnuniyet puanları kazanmıştır.

Boeing, Rolls Royce, Unilever, Boots, AstraZeneca, GSK, ICI, Slazenger gibi diğer üniversiteler, hükümetler ve çokuluslu şirketlerle ortaklıklar halinde çalışmaktayız. Uygulamaya sahip bilgiye inanmaktayız.

Neden Sheffield?
Uluslararası tanınırlığımız, derecenizin yüksek bir değere sahip olacağı anlamına gelir. İşverenler, mezunlarımızın sunacakları daha çok birikimleri olduğunun farkındadır. Sheffield Üniversitesi’nden alınan bir derece sadece alanınıza ilişkin bilgilerinizi geliştirmekle sınırlı değildir. Deneyiminizden yararlanmanız için çok fazla sayıda fırsat vardır. Üniversite Kariyer Hizmeti miz kariyerinize en tepeden başlamanıza yardım edebilir. Dünyanın dört bir tarafında başarılı mezunlarla dolu bir ağımız vardır.

Sheffield Uluslararası Koleji
Sheffield Üniversitesi’nde öğrenim görmeye hazır değilseniz, Sheffield Uluslararası Koleji uluslararası öğrenciler için ön lisans ve lisansüstü diploma programları sunmaktadır. Kolejde iki seçenek mevcuttur:

 • İşletme, Hukuk ve Sosyal Bilimler
 • Bilim ve Mühendislik

Diğer Sheffield öğrencileri ile aynı avantajların ve sosyal yaşamın keyfini sürerek, Üniversite’deki kampüs hayatının bir parçası olursunuz.

Önemli bilgiler

 • 2008 Araştırma Değerlendirme Çalışmasına göre araştırma gücü bakımından Birleşik Krallık’ın en iyi 10 üniversitesi içindeyiz.
 • Tıp ve Kimya’da Beş Nobel Ödülü sahibi.
 • 2011 Yılın Üniversitesi (Times Yüksek Öğrenim Ödülleri)
 • 2011 Yüksek Öğrenim Öğrenci Deneyimi Anketi’nde, 3. sıraya (Russell Grubu’nda 1. Sıraya) yerleşmiştir.  
 • Öğrenci konaklamasına 160 milyon sterlin, öğrenim kaynağı merkezi Bilgi Ortak Alanı’na 23 milyon sterlin, Mühendislik Lisansüstü Okulu’na 20 milyon sterlin ve öğrenci hizmetleri binamıza 20 milyon sterlin olmak üzere bina ve tesislerimize milyonlarca sterlin yatırım yapılmıştır
 • Ödüllü Öğrenci Birliği
Konum
Tesisler
Burslar
Ücretler ve Giriş koşulları
Konaklama seçenekleri
Öğrenci hayatı

Sonraki adıma geç

Gerekli İngilizce Puanı

Minimum IELTS puanı

YÜKSEK LİSANS

6.5

LİSANS

6.0

Size en yakın IELTS sınav merkezini ve sınav tarihlerini arayın

Seçtiğiniz bölüme bağlı olarak farklı IELTS koşulları olabilir.

University of Sheffield ile ilgili önemli bilgiler

Sıralamalar

Hotcourses Diversity Index (Bu nedir?)

ÇEŞİTLİLİK ENDEKSİ
Kaynak: HESA

Bu üniversitede 139 uluslararası milletten öğrenci eğitim görüyor

EVİNDE HİSSET ENDEKSİ
Kaynak: HESA

0.5% Türkiye’den gelen öğrenciler

Times Higher Education World University Rankings 2016-2017
Kaynak: THE

109

GENEL PUAN

59.1%

ÖĞRETİM

42.3%

ULUSLARARASI GÖRÜNÜM

83.1%

Yenilik ve Gelişim

44.7%

ARAŞTIRMA

47.6%

Referans

82.7%
QS World University Rankings 2016-2017
Kaynak: QS

84

Academic Ranking of World Universities 2016
Kaynak: ARWU

101

Sayılarla öğrenci yaşamı

HARCAMALAR*
GENEL YAŞAM GİDERLERİ

£12180

KAMPÜS KONAKLAMA
Kaynak: KIS/HESA

£5415 - £5415

YILDA ORTALAMA ÖĞRENİM ÜCRETİ*

LİSANS

£18590

YÜKSEK LİSANS

£18350

*Gösterilen fiyat örnek amaçlıdır, lütfen üniversite ile iletişime geçin

Öğrenci yorumları

Genel değerlendirme

University of Sheffield %100 değerlendiren tarafından önerilmektedir.

Kabul edilme süreci

Harçlar ve burslar

Eğitim deneyimi

Okul yaşantısı

İş beklentileri

BİR DEĞERLENDİRME YAZ

Eğitiminiz devam ediyor veya tamamlanmış olabilir, yaşadıklarınızı paylaşarak yeni öğrencilere yardımcı olmak ister misiniz?

Tüm yorumlar

(1 değerlendirme)

1 YILDIZ

0

2 YILDIZ

0

3 YILDIZ

0

4 YILDIZ

0

5 YILDIZ

100%
1
Baris, Türkiye 5

Sadece egitim degil, ayni zamanda sosyal yasam icin de ideal bir universite!

Sheffield Universitesi hakkinda soyleyecegim ilk ve en kesin sey, okulun tam anlamiyla ogrenci dostu oldugudur. Egitimimin basladigi ilk gunden bugune kadar okul bana her konuda destegi sagladi. Buna ev bulma, ilgilendigim alanla ilgili ogrenci topluluklari tavsiye etme, duzenli olarak sosyal aktivitele Butun yorumlari oku

Sheffield Universitesi hakkinda soyleyecegim ilk ve en kesin sey, okulun tam anlamiyla ogrenci dostu oldugudur. Egitimimin basladigi ilk gunden bugune kadar okul bana her konuda destegi sagladi. Buna ev bulma, ilgilendigim alanla ilgili ogrenci topluluklari tavsiye etme, duzenli olarak sosyal aktiviteler duzenleme dahil. Egitim kalitesi ile ilgili bircok saygin listede Sheffield Universitesi'ni zaten gorebilirsiniz. Ayrica ogrencilerin secimi ve memnuniyeti konusunda Ingiltere'de son yillarin yukselen okulu olmaya da devam ediyor. Sheffield Universitesi'ni secme kararimi vermeden once tum bun verileri degerlendirmistim, ama bunlari bizzat deneyimlemem gercekten harika oldu! Bunlarin yanisira, okulun zengin icerikli kutuphanesini 7/24 kullanabilme imkani da harika. Kisacasi, hem kaliteli bir egitim. hem de aktif ve faydali bir sosyal cevre istiyorsaniz, Sheffield Universitesi'ni guvenle tercih edebilirsiniz. Universitenin adini aldigi sehir olan Sheffield da son derece yardimsever insanlarla dolu, hareketli ve canli bir sehir. Yil icerisinde bircok organizasyona ev sahipligi yapmasinin yanisira, uluslararasi ogrenciler icin bir cennet olmasi ozelligiyle de biliniyor. Sehir yurtdisindan gelen ogrencileri tum sevecenligiyle adeta kucakliyor. Neredeyse tum dunya mutfaklarina ait lokantalarla dolu Sheffield sokaklarinda yurumenin keyfi gercekten cok ozel :) less full review

Hangi bölümleri okuyabileceğinizi görün University of Sheffield

Bir bölüm ara

Bir eğitim seviyesi seç*
Bölüm seç*

En fazla aranan bölümler University of Sheffield

1
Sağlık ve Tıp
Sağlık ve Tıp
2
Mühendislik
Mühendislik
3
Uygulamalı ve Kuramsal Bilimler
Uygulamalı ve Kuramsal Bilimler
4
Sosyal Calışmalar ve Medya
Sosyal Calışmalar ve Medya
5
Mimarlık ve Yapı
Mimarlık ve Yapı
6
Beşeri Bilimler
Beşeri Bilimler