Temel bilgiler
Avustralya: Bölüm Rehberleri

Avustralya'da Eğitim: İşletme Yüksek Lisans

1268

Avustralya'yı İşletme Yüksek Lisans (MBA) eğitimi için cazip kılan nedenler…

 

Avustralya'da MBA eğitimi almak için birçok neden sayabiliriz. Öncelikle diğer ülkelerle karşılaştırıldığında Avustralya'da eğitim fiyatlarının daha cazip olduğunu söylemek mümkün. Yabancı uyruklu öğrencilerin yurtdışı eğitim için tercihleri arasında popüler bir ülke konumunda olan Avustralya'da yaşam standartları diğer ülkelere kıyaslandığında daha yüksek diyebiliriz. En önemlisi ise, bugünkü rekabetçi eğitim ortamında tanınmış bir eğitim kurumundan kazanılmış MBA diploması büyük önem taşımaktadır. Bu noktada Avustralya'daki eğitim kalitesi ve eğitim kurumlarının uluslararası olarak tanınması büyük bir avantaj olarak karşımıza çıkıyor.

 

İşte size Avustralya'da eğitim için 5 neden:

 

1. Prestijli üniversitelerden alınacak MBA diploması. Avustralya, dünya standartlarında eğitim veren birçok eğitim kurumunun anavatanıdır. 'The Graduate Management Association of Australia (GMAA), MBA programlarına sahip üniversiteleri eğitim kalitesini yükseltmeleri için zorlar ve mükemmel bir akademik deneyim ortamı yaratmaya uğraşır. Times Higher Education'ın 50 yaşını aşmamış en iyi 100 üniversite sıralamasında ise Avustralya'nın 14 üniversite ile sıralamada yer aldığını söyleyebiliriz. Şu an 40 işletme okulunda MBA programına sahip olan Avustralya, öğrencilere dünya standartlarında ve kaliteli işletme yüksek lisans eğitim programları sunuyor.

 

2. Doğa güzellikleri ve hava durumu. Kışları dahi ılık bir iklime sahip Avustralya, mükemmel sahilleri, kültürel ve spor aktiviteleri ile de öne çıkıyor. MBA eğitimi almak zor ve zaman zaman sıkıcı olabilir, işte bu gibi durumlarda Avustralya öğrencilere iyi vakit geçirebilmeleri için farklı fırsatlar sunuyor.

 

3. Ekonomik durum. Dünyanın en güçlü ekonomileri arasında yer alan ülke, öğrenciler için eğitim masrafları açısından daha cazip bir yer. Doğu ve Batı'dan birçok insanın buluştuğu Avustralya, spesifik MBA bölümleri ile öğrencilerin eğitim süreleri boyunca Asya/Pasifik bölgesine odaklanmaları için de seçenek sunuyor.

 

4. İhtiyaçlarınıza göre eğitim programları. 16 aydan 3 yıla veya yarı zamanlıdan tam zamanlıya kadar birçok işletme yüksek lisans programı sizin ihityaçlarınıza göre tercih yapmanıza imkan sunuyor.

 

5. Kampüs hayatı. Öğrenciler için her zaman heyecan verici olan üniversitedeki kampüs hayatıdır. Avustralya'daki kampüs hayatı tamamen uluslararası olduğundan, eğitimin yanı sıra öğrencilere pratik bazı deneyimler de sunacaktır. Örneğin, farklı ülkelerden insanları tanıma ve kültürleri hakkında bilgi edinme gibi…

 

Avustralya'da MBA eğitimi veren tüm üniversiteleri buradan görüntüleyin.

Bölüm ara

Avustralya
Yüksek Lisans
YAZAR HAKKINDA

Ücretsiz

'Avustralya'da Eğitim' e-Kitabı!

Okuduğunuzu beğendiniz mi? Avustralya'da eğitim ile ilgili popüler konuları sizin için bu e-Kitapta topladık.

Şuna bir göz at...