Temel bilgiler
Avustralya: Vize Rehberleri

Avustralya Öğrenci Vizesi

1178

Avustralya vizesi almak ve orada okumak mı istiyorsunuz? O zaman Avustralya hükümetinin Avustralya göç.menlik sistemine yaptığı yeni değişiklikleri öğrenmenizde fayda var.

 

Eski politikacı ve Sydney 2000 Olimpiyatları organizatörü Michael Knight tarafından sunulan rapora göre eğitim alanında Kuzey Amerika eğitim sistemiyle rekabette öncü olabilmek ve uluslararası öğrencilerin Avustralya'yı tercih etmeleri için reformların olması gerektiği yönünde.

 

2012 ortası itibariyle üniversite için vize başvurusu yapacak olan yabancı öğrenciler finansal şartlardan mesul olmayacak (Bankada bulunan para miktarı gibi). Böylelikle yaşam giderlerini ve okul masraflarını ödeyebileceklerine dair bir şartlandırma olmayacak. Bunun yerine Amerika gibi gelişmiş ülkelerden gelen ögrenciler gibi sadece okul ve yaşam masraflarını ödeyebileceklerini belirtmeleri yeterli olacak.

 

Buna ek olarak lisans eğitimini bitirmiş olan yabancı öğrenciler kendi dalları harici alanlar da dahil olmak üzere Avustralya'da 2 sene çalışma iznine sahip olabilirler. Knight'ın söylediklerine göre eğer öğrenciler temelli olarak Avustralya'da kalmak isterlerse bunun için daha sıkı göçmenlik kanunlarına uymaları gerekecek.

 

Göçmenlik bakanı Chris Bowen'a göre uluslararası öğrencilerin sorumlulukları üniversitelere aittir ve öğrencilerin vize başvurularından önce üniversitelerin giriş koşullarına uyduklarından emin olmaları gerekmektedir.

 

"Üniversiteler öğrencilerin durumlarıyla ilgili sorumluluklara sahiptir. Bunların arasında öğrencilere doğru bölümlere yönlendirmek ve doğru ögrencileri seçmek vardır. Avustralya'da oldukları dönemde kendi ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri de önemli faktörlerdendir."Daha fazla bilgi


Avustalya'da eğitimle ilgili daha fazla bilgi için burayı tıklayın
Avustalya'daki kurumların listesine buradan ulaşabilirsiniz. Avustralya konsolosluğuna ulaşmak için burayı inceleyin.

Bölüm ara

Avustralya
Dereceye göre *
YAZAR HAKKINDA

Okunması gerekenler