Temel bilgiler
Malezya: En Son Haberler - Okunması gerekenler

Malezya Öğrenci Vizesinde Değişiklik

share image

 

Malezya'da eğitim almak isteyen uluslararası bir öğrenci iseniz, Malezya vizesinde yapılan değişiklikleri dikkate almayı unutmayın.

Malezya vizesine başvurmadan önce sağlık sigortası almanız, Malay dil dersleri almanız, geçerli bir öğrenci kimliği taşımanız ve Malezya'daki yüksek öğrenim kurumundan orijinal kabul mektubunuzun olması gerekir.

Education Malaysia Global Services -EMGS- Malezya hükümeti tarafından kurulan ve göç ve yabancı uyruklu öğrenciler ile ilgilenen bir departman. Yeni düzenlemeleri yürürlüğü koyan bu departman, vize konusunda yeni düzenlemeler arayışına tekrar girecektir. Malezya'ya gelen öğrencilerin yeterli derecede maddi kaynağa sahip olduklarını ispatlamalarını isteyecektir. Bu kurum vizenin yanı sıra Malezya'da hızla büyüyen eğitim sektörünün pazarlamasını ve promosyonunu yapmakla da görevli.

Asya'nın en iyi önemli ve hızlı büyüyen eğitim merkezlerinden biri olan Malezya, 95.000 yabancı uyruklu öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Ayrıca bazı iyi bilinen üniversitelerin uluslarası şubeleri de Malezya'da bulunuyor. Mesela İngiltere Nottingham Üniversitesi'nin Malezya kampüsü gibi.

Study in Malaysia

Ücretsiz

'Malezya'da Eğitim' e-Kitabı!

Okuduğunuzu beğendiniz mi? Mazlezya'da eğitim ile ilgili popüler konuları sizin için bu e-Kitapta topladık.

E-KİTABINI AL