Temel Bilgiler
Güney Kore: Vize Rehberleri - Okunması gerekenler

Güney Kore’de Öğrenci Vizesine Nasıl Başvuru Yapılır?

1446

Yurtdışı eğitiminizi Kore’de alabilmek için, ülkeye giriş yapmadan önce vizeye ihtiyacınız olacaktır. Bu süreç zorlu değildir ancak gerekli tüm evrakların mevcut olması önemlidir. Üniversiteniz size vize sürecinde destek olabilir - dolayısıyla kabul edildikten sonra uluslararası öğrenci ofisine, vize alma sürecinde hangi adımları atmanız gerektiğiyle ilgili sorularınızı yöneltebilirsiniz.

 

Öğrenci Vizesi Türleri

 

D-2: Normal Eğitim Programı Vizesi

Bu vize yüksekokul, üniversite veya yüksek lisans okullarında Lisans, Yüksek Lisans veya Doktora programlarına kayıt yaptıracak öğrenciler içindir.

 

D-4: Genel Eğitim Vizesi

Bu vize, üniversiteye bağlı bir dil okuluna, nitelikli bir eğitim kurumuna veya akademik araştırma enstitüleri dışındaki diğer bir kuruma devam eden öğrenciler içindir.

 

Başvuru yapmak için neye ihtiyacınız var?

  • Geçerli bir pasaport
  • Vize başvuru formları  (hangi vizeye başvurduğunuza bağlı olarak)
  • Kabul aldığınıza veya kayıt yaptırdığınıza dair bir belge
  • Ekonomik durumunuzu gösterir belge
  • Okul notlarınızı gösteren en güncel belge
  • Çinli öğrencilerin aynı zamanda aile geçmişlerine dair bir belge sunmaları da gerekebilir

 

Ücretler

Her iki vize başvurusu için 20£ ila 25£ civarında bir ücret ödenir. Çoklu giriş vizesinin tek giriş vizesinden daha pahalı olduğunu unutmayın.

 

Artık vize başvurusu yapmaya hazır olduğunuza göre, aşağıda yer alan arama bölümümüzü kullanarak Güney Kore üniversitelerindeki programlara göz atabilirsiniz. Bol şanslar!

Bölüm ara

Güney Kore
Dereceye göre *
YAZAR HAKKINDA

2014 yılında Hacettepe Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık Bölümü lisans programından mezun oldu. Lisans döneminde T.C. Dışişleri Bakanlığı’nda, mezuniyetinin ardından da İngiltere ve İspanya’da dünyanın önde gelen çeviri şirketlerinde staj yaptı. En büyük hayali Güney Amerika kıtası başta olmak üzere İspanyolca konuşulan bütün ülkelere seyahat etmek ve bu süreçte İspanyolca dilinde de çeviri yapabilecek yeterliliği kazanmaktır.