COVID-19 güncellemesi: Daha fazla bilgi için bu bölüme göz atın.
Video thumb

Sydney Institute of Business and Technology

Avustralya Avustralya

71 Görüntüleme

Şimdi oynatılıyor
Join us at Sydney Institute of Business and Technology

Sydney Institute of Business and Technology

İNTERNET SİTESİNE GİT

Genel Bakış

Avustralya’nın canlı başkent şehrinin merkezinde bulunan Sydney Institute of Business and Technology (SIBT), ortaöğretim ve üniversite seviyesinde öğrenim arasında köprü kurmak amacıyla çeşitli öğrenim programları ile esnek giriş kriterlerine sahip uzman bir pathway (üniversiteye geçiş) okuludur.

SIBT diploması, bir lisans derece programının birinci yılına eşdeğer olup öğrenciler, diploma programını tamamladıktan sonra Western Sydney University’de (WSU) sunulan çok sayıdaki lisans derece programından birinin ikinci yılına doğrudan geçiş yapabilirler. SIBT, küresel çapta tanınmış bir eğitim sunucusu olan Navitas Group’un bir parçası olup 1997’de kuruluşundan bu yana binlerce öğrencinin WSU’da bir derece programına kayıt olma hayalini gerçekleştirmesine yardımcı olmak üzere üniversite ortaklarıyla birlikte çalışmaktadır.

Avustralya’da yaşam ve öğrenim zengin ve çeşitli bir deneyim sunar. Ülke, dağlar ve yağmur ormanlarından kilometrelerce uzunluktaki kumlu plajlara, tropik adalara, mercan kayalıklarına ve elbette outback olarak anılan Avustralya’nın saklı ve geniş iç bölgelerine kadar çeşitli manzaralara sahiptir. Avustralya tamamen kendine özgü bir kültüre sahip olan, aşırı derecede çeşitli bir ülke olup Sidney ise dünyanın kültürel açıdan en çeşitli başkentlerinden biridir. Nüfusunda 180’den fazla milliyetten insan bulunur. SIBT, Sidney şehrinin tam merkezinde bulunmakta olup mağazalar, restoranlar, sanat galerileri ve Royal Botanical Gardens adlı botanik bahçeler ve ikonik Opera Binası ve Liman Köprüsü dahil olmak üzere şehrin en gözde cazibelerinden pek çoğuna yürüme mesafesindedir.

SIBT, WSU kampüsünde bulunur ve öğrencileri, öğrenim çalışmaları boyunca üniversite öğrencileri ile aynı tesislere erişim sağlar. SIBT öğrencileri, üniversite kulüp ve topluluklarına dahi katılabilirler; bu sayede WSU’daki çeşitli öğrenci toplulukları ile sosyalleşme ve üniversite yaşamına kolayca geçiş yapma fırsatı elde ederler.

CRICOS: 01576G

Yılda ortalama öğrenim ücreti

Lisans
Ücretler yol gösterme amaçlıdır, detayları kurumla kontrol edin.

A$23,700

Meslek kursları
Ücretler yol gösterme amaçlıdır, detayları kurumla kontrol edin.

A$27,650

Harcamalar

Yaşam masrafları
Kaynak: Study in Australia
Ücretler yol gösterme amaçlıdır.

A$18,610

Kampüs konaklama

A$20,774

Yenilikler

Yenilikler

İlerici ve geleceğe dönük bir okul olan SIBT, öğrencilerinin ve personelinin sağlık ve güvenliğini sağlamak için Covid-19 pandemisine karşı önlemler almıştır. Ulusal sağlık yönergelerine uygun olarak okul, tüm öğrencileri için güvenli ve destekleyici bir öğrenim ortamı sunmak için güvenlik önlemlerinden oluşan bir plan tasarlamıştır. Okul, Koronavirüs pandemisi süresince SIBT’te öğrenim görme ile ilgili sıkça sorulan soruların yer aldığı düzenli olarak güncellenen bir bilgi sayfasına sahiptir.

SIBT, öğrencilerin çevrimiçi ve yüz yüze öğrenim modeli arasında tercih yapabilecekleri karma öğrenim modeline geçiş yapmaktadır. Kampüs öğrencilerin kütüphane, laboratuvar, Wi-Fi, öğrenim alanları, öğrenci salonları ve diğer hizmetlere erişimlerini sağlamak için açık kalmaya devam etmektedir. Öğrencilerin kampüsteyken güvende olabilmelerini sağlamak için çok sayıda güvenlik önlemi alınır.

Akademik kadrosu, öğretmenlerin sınıf çalışmaları ve ödevler konusunda geribildirim verebilmelerine imkân tanıyan, oldukça verimli bir çevrimiçi öğrenim platformu geliştirmiştir. SIBT’in dijital kampüs modeli, öğrencilerin SIBT öğrenim topluluğuna katılımını teşvik eder.

Tesisler

Tesisler

SIBT öğrencilerinin Western Sydney University, Sydney City Kampüsü’ndeki tüm tesis ve hizmetlere erişimi bulunur. Sidney’in göz alıcı Hyde Park’ının karşısında, Elizabeth Street’te bulunan SIBT kampüsü öğrencilerinin akademik başarı ve bireysel gelişim için ihtiyaç duydukları her şeye sahiptir.

Sydney City Kampüsü, bilgisayar odaları, çalışma alanları, interaktif beyaz tahtalar ve kayıt cihazları dahil olmak üzere en son teknolojili tesisler ile donatılmıştır. Kurum, sınıfta sunum ve özel ders çalışmaları için öğrencilere dizüstü bilgisayar ve iPad verir. Ayrıca iHelp ekibi tüm öğrencilere ve personele yüz yüze ve uzaktan teknik destek sağlar. SIBT’te kayıtlı öğrenciler, araştırma ve sınıf çalışmalarını destekleme amaçlı binlerce kitap, dergi ve çevrimiçi kaynağın yer aldığı kampüste bulunan Navitas kütüphanesine erişim sağlayabilir.

Kampüs, kafeler, büfeler ve restoranlarla çevrilidir. Dünya çağından farklı mutfak seçeneklerinin yanı sıra Chinatown ve Koreatown adlı Çin ve Kore Mahalleleri kampüse kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunur.

Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

SIBT, muhteşem eğitim ve öğretim standartlarına sahip bir kurum olarak takdir toplamış olup kuruluşundan bu yana, bir yandan tüm öğrencileri için çeşitli ve destekleyici bir öğrenim ortamı geliştirirken diğer yandan 25.000 öğrenciyi lisans öğrenim hedeflerini gerçekleştirmek üzere yönlendirmiştir.

Yüksek nitelikli ve deneyimli SIBT akademik kadrosu tarafından eğitim verilen geniş bir pathway (üniversiteye geçiş) program yelpazesi mevcuttur. Öğrenciler, akademisyenlerin deneyim ve uzmanlıklarından faydalanmakta olup akademik personel, tüm kültürel geçmişlerden öğrencilerle etkili bir şekilde iletişim kurabilmektedir. SIBT’te öğrenim görmenin özel avantajlarından biri sınırlı sınıf mevcutlarıdır; bu sayede öğrenciler, öğretmenler ve eğiticilerle daha fazla temas kurabilir ve daha bireysel bir öğrenim ortamı sunulur.

SIBT öğrencilerinin %90’ından fazlası seçtikleri derece programlarına geçiş yapabilirler; aynı zamanda kurum, öğrenci desteği dolayısıyla %90’ın üzerinde bir memnuniyet oranına erişmiştir. Öğrenciler, bireyselleştirilmiş bir öğrenim yaklaşımı, kaliteli yönlendirme hizmetleri ve entegre İngilizce dil desteği ile başarıya hazırlanır. SIBT daima eğitim stratejilerini geliştirmek için çalışmakta olup personel ve öğrenciler arasındaki iletişim, mezunlarının başarısında önemli bir rol oynar.

Departman Yapısı

Departman Yapısı

SIBT, lisans seviyesinde öğrenim için alternatif yollar sunar. SIBT Diploması, 8 ay kadar kısa bir sürede tamamlanabilir. Diploma programının tamamlanması, akademik standartların sürdürülmesi şartıyla başarılı öğrencilere WSU’da seçtikleri lisans derece programının ikinci yılına doğrudan geçiş imkânı sağlar. Programlar Mart, Temmuz ve Ekim aylarında başlamaktadır; öğrenciler, aşağıdaki diploma programı tercihlerine göre derece programlarını seçebilirler. 

 • Sanat Diploması
 • İşletme Yönetimi Diploması
 • Mühendislik Diploma Programı
 • Bilgi Teknolojisi Diploması
 • Medya ve İletişim Diploması

12. Sınıf eğitimlerini veya eşdeğer bir eğitimi tamamlamış olan aday öğrenciler bu beş Diploma programından birine kayıt olur. Bu programlar 5 temel modül ve 3 seçmeli dersten oluşmakta olup 3 dönem boyunca öğrenim görülecek olan 8 üniversite seviyesinde üniteden oluşur.

Yalnızca 11. Sınıf seviyesinde eğitimi tamamlamış olan adaylar ise SIBT’nin hazırlık programı kayıt yaptırabilir. Bu program, üniversite öncesi 8 üniteden oluşmakta olup 2-3 dönemde tamamlanabilmektedir ve 5 diploma programından birine giriş garantisi sunar. Yüksekokul pathway programlarından birinde öğrenim gören öğrenciler, iletişim, sunum becerileri ve proje yönetimi gibi ileri öğrenimlerinde ve gelecek kariyerlerinde çok önemli olacak, aktarılabilir beceriler geliştireceklerdir.

Öğrenci desteği

Öğrenci desteği

SIBT, yaklaşık 500 uluslararası öğrenciden oluşan topluluğuna yüksek düzeyde bir manevi destek sunmaya önem verir. SIBT, yurtdışına taşınmanın ve yurtdışında öğrenim görmenin beraberinde bireysel açıdan zorluklar getirebileceğinin farkında olup Avustralya’da öğrenim kararı konusunda kendilerine güven vermek için öğrencilerine ücretsiz ve güvenilir bir destek sunmaya önem verir. Bu destek, akademik ve bireysel yönlendirmeye kadar geniş çaplı olup ders çalışma ve öğrenim destek hizmetlerini kapsar. Okul tarafından sunulan hizmetler arasında şunlar yer alır:

 • Akran yönlendirme desteği
 • Bireyselleştirilmiş öğrenim
 • Üniversite öncesi destek programları
 • SIBT sosyal faaliyetleri
 • Öğrenci temsili
 • Yarı zamanlı bir iş bulma konusunda yardım
 • İyi yaşam desteği ve danışmanlık
 • Engelli desteği

Kurum aynı zamanda, SIBT öğrencilerinin bireysel ve akademik potansiyellerine erişme konusunda başarılı olmalarını sağlamak için, iyi yaşam ve dil geliştirmeye odaklı olarak ek destek ve yönlendirme sağlayan, öğrenci öğrenim danışmanlarından oluşan bir ekibe sahiptir.

Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

SIBT hazırlık ve diploma programları, WSU’da rekabet gücü yüksek olan çok sayıda derece programlarına kayıt için doğrudan bir yol sunar. SIBT’de öğrenciler, mezun olduklarında iş arama süreçlerinde önemli bir avantaj sağlayacak olan deneyimi kazanırken istihdam ve meslek becerilerini geliştirirler. Aynı zamanda, mülakat eğitimi, CV yazma desteği, yönlendirme programları üzerine atölyeler ve yıl boyunca düzenlenen kariyer atölyeleri ve ağ kurma etkinliklerinden oluşan bir program sunulur.

Çok gelişmiş merkezi iş sahası ve Asya ile dünyanın geri kalanında en hızlı büyüyen ve en dinamik pazarlardan bazıları ile bağlantılara sahip olan Sidney, Avustralasya’daki en büyük ve en kapsamlı işletme ve sanayi merkezidir. SIBT mezunları bu avantajdan faydalanmak üzere ideal şekilde yerleştirilir ve yüksekokul ve üniversitedeki zamanlarını staj ve iş deneyimi ile tamamlayabilirler. Bu da onlara gelecek kariyerlerine iyi bir başlangıç yapma fırsatı sunar.

 

CRICOS code: 01576G [SIBT] | 00971K [WESTERN]

Öğrenci yorumları

Genel değerlendirme

Kabul edilme süreci

Harçlar ve burslar

Eğitim deneyimi

Okul yaşantısı

İş beklentileri

Önemli bilgiler

Hotcourses Diversity Index

Bu nedir?

EVİNDE HİSSET ENDEKSİ

0.2%
Türkiye’den gelen öğrenciler

ÇEŞİTLİLİK ENDEKSİ

Bu üniversitede
36
uluslararası milletten öğrenci eğitim görüyor

İngilizce puanı gerekmektedir

Profile image1
close