COVID-19 güncellemesi: Bu üniversite online olarak başlayacak ve daha sonra kampüste devam edecek programlar sunar. Daha fazla bilgi için bu bölüme göz atın.
Video thumb

UTS College

Avustralya Avustralya

134 Görüntüleme

Şimdi oynatılıyor
UTS College - your way into Australia's no1 young university

UTS College

İNTERNET SİTESİNE GİT

Genel Bakış

Avustralya’da canlı Sidney şehrinde bulunan UTS College öğrencileri üniversitede akademik başarıya hazırlayan pathway programları sunar. Her yıl, 75’ten fazla ülkeden 5.000’i aşkın öğrenci UTS College’te öğrenim görür. Öğrenciler, lise diploması, UTS Hazırlık Eğitimi ve İngilizce dil programlarında öğrenim görebilir.

Diploma programları, UTS işbirliği ile hazırlanır. Bu, diploma öğrencileri için öğrenim çıktılarının, UTS’de bir lisans derece programında öğrenim gören birinci sınıf öğrencilerininkiyle aynı olduğu anlamına gelir. Öğrenciler, öğrenimlerinin birinci yılından itibaren küresel standartlardaki bir üniversite ile aynı eğitimi alır ve pek çoğu doğrudan bir lisans programının* ikinci yılından giriş yapar (*seçilen programa bağlı olup öğrencinin ikiden fazla dersten kalmamış olması gerekir).

Uluslararası öğrencilerin başarılı olması için pek çok destek imkânı sunulur. Sınıf mevcutları sınırlı olup derslik başına maksimum öğrenci sayısı 20’dir. Destek hizmetleri ücretsiz olarak tüm UTS College öğrencilerine açık olup Öğrenim Destek Programı, birebir dersler, öğrenim beceri atölyeleri ve tam zamanlı özel Öğrenim Başarı Danışmanları’nı kapsar. Modern tesislerin yanı sıra sunulan bu destek seçenekleri öğrencilerin öğrenim deneyimine katkı sağlar.

Aynı zamanda, uluslararası öğrencilere finansal destek sunan çok sayıda burs mevcuttur. Uluslararası öğrenciler, bir yandan akademik hedefler ve kariyer hedeflerine yönelik çalışırken öte yandan güvenli ve samimi bir ortamın tadını çıkarabilirler. Heyecan verici Sidney şehrini ve doğal çevresini keşfedebilir ve şehirde bulunan Sidney Opera Binası, Sidney Limanı Köprüsü ve Bondi Plajı gibi dünyaca tanınmış ünlü noktaları ziyaret edebilirler.

CRICOS: 00859D

Yılda ortalama öğrenim ücreti

Lisans
Ücretler yol gösterme amaçlıdır, detayları kurumla kontrol edin.

A$34,000

Meslek kursları
Ücretler yol gösterme amaçlıdır, detayları kurumla kontrol edin.

A$35,670

Harcamalar

Yaşam masrafları

A$21,041

Kampüs konaklama

A$18,590

Yenilikler

Yenilikler

Uzaktan Eğitim

UTS College, hâlihazırda tüm programlar için uzaktan eğitim seçeneği sunar. Kurum, çevrimiçi video konferans ve Zoom, RingCentral, Canvas ve UTSOnline gibi araçları birlikte kullanarak işlenen programlara hızlı bir şekilde geçiş yapmıştır. Öğrenci güvenliğine yüksek önem verilmekte olup, uzaktan eğitime geçiş, UTS College’in öğrencilerine öğrenim hedeflerini sürdürme imkânı sunarken onların güvenliğini aktif bir şekilde koruduğu anlamına gelir.

609 Harris Street

UTS College, en son teknoloji kullanılarak aynı zamana çok sayıda dersin işlendiği işbirlikli eğitime ayrılmış olan bütün bir katın bulunduğu 609 Harris Street’de hizmet veren amaca uygun öğrenim alanına yatırım yapmıştır. UTS modern tesislerine ve hizmetlerine dünya standartlarında iki yeni bina eklemiş olup öğrenciler, uzaktan öğrenim görürken UTS Central ve yeni kütüphanede bulunan çevrimi hizmetlere erişim sağlayabilir.

Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Öğrenciler, sınırlı sınıf mevcutları, geniş akademik destek ve pratik öğrenim ortamlarından faydalanır. Dersler maksimum 20 öğrenci ile işlenmekte olup samimi bir işbirlikli öğrenim ortamı sunar.

Öğrenim yöntemleri programlar genelinde farklılık göstermekte olup dersler, en son teknoloji ile donatılan modern ortamlarda işlenir. Program içeriği temel konu alanlarının ötesine geçer; öğrenciler, kendilerine gelecek öğrenim çalışmalarında ve kariyerlerinde yardımcı olacak yaşam boyu öğrenim becerilerini nasıl geliştireceklerini öğrenir.

Diploma programları UTS ile işbirliği içinde tasarlanmakta olup UTS Hazırlık Çalışmaları, uluslararası öğrencilere UTS College tarafından sunulur. Bu, diploma öğrencilerine üniversitedeki birinci sınıf lisans öğrencileri ile aynı çıktılara erişme imkânı sunar. Dolayısıyla, UTS College öğrencileri, öğrenimleri boyunca aynı yüksek kaliteli eğitimi alırlar.

Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

UTS College her yıl uluslararası öğrencileri destekleme amaçlı farklı burslar sunar. Bunlar, öğrencilere finansal olarak yardımcı olma ve yüksek başarılı ve topluma katkıda bulunan öğrencileri ödüllendirme amacını taşır. Belirli ülkelerden gelen öğrencilere yönelik çok sayıda spesifik programın yanı sıra pek çok burs seçeneği mevcuttur.

Burslardan bazıları:

Lise öğrencilerine yönelik UTS Diploma – Derece Bursları

Endonezya ve Vietnam’dan gelen üstün başarılı öğrenciler, UTS College Diploma programını tamamladıktan sonra bir UTS programından %25 öğrenim indirimi almaya hak kazanabilir.

MEDIBANK Uluslararası Eğitim Bursu

Yurtdışı Öğrenci Sağlık Sigortası’na sahip olan iki üstün başarılı uluslararası öğrenci UTS College aracılığıyla, öğrenim ücretlerini karşılamaya yönelik 4.000 AUD’a kadar burs alabilir.

UTS’te Geçiş Pathway Bursu

Her yıl UTS College’ten 6 üstün başarılı öğrencinin öğrenim ücretlerinin yarısı, UTS lisans programı tarafından karşılanır.

Öğrencilerin, UTS College ödüllerine göz atarak mevcut seçenekleri keşfetmeleri tavsiye edilir. Öğrenciler aynı zamanda, bir üniversite temsilcisi ile doğrudan görüşmek ve daha fazla bilgi almak için öğrenci merkezi ile irtibata geçebilirler.

Tesisler

Tesisler

UTS College

Öğrenciler, öğrenim deneyimine katkı sağlayan modern tesislerden faydalanır. Kampüs genelinde, yüksek hızlı kablosuz internet ve yalnızca diploma öğrencilerine yönelik 600’ün üzerinde bilgisayar bulunur. 609 Harris Street’te amaca özel inşa edilen binada geleceğe yönelik öğrenimi destekleyen özel olarak tasarlanmış ortamda modern teknolojilerden faydalanılırken UTS College Konferans Salonu’nda konferanslar, uyum (oryantasyon) etkinlikleri ve diğer faaliyetler düzenlenir. Öğrenciler öğrenimin dışında, dinlenme alanlarında, açık alanlarda ve öğrenci salonlarında sosyalleşebilirler.

UTS kampüsü

UTS kampüsünde, UTS College öğrencilerinin kullanabileceği tesisler mevcuttur. Bunlardan bazıları:

  • Dünya standartlarında yeni UTS Kütüphanesi – UTS College kampüsü. Bu kütüphanede sınırsız sayıda kitap, dergi, gazete ve diğer materyaller bulunur. Ayrıca, grup çalışma odaları, bilgisayar laboratuvarları ve sunum odaları mevcuttur. Kaynaklara çevrimiçi olarak 7/24 erişilebilir.
  • ActivateUTS, UTS College öğrencilerine, sosyal kulüplere, etkinliklere ve spor faaliyetlerine erişim imkanı tanır.
  • ActiveFit.Gym – grup egzersiz dersleri veren tam donanımlı modern bir fitness merkezi. UTS College öğrencilere indirimli üyelik imkânı sunulur.

Konum

UTS College, benzersiz bir şehir deneyimi sunar. Canlı Sidney şehrinin merkezinde, yakın bir mesafede pek çok ulaşım seçeneği, en gözde cazibeler, alışveriş imkânları, kafeler ve restoranlar mevcuttur. Ayrıca, Sidney’in işletme ve girişim merkezi, UTS kampüsünün çok yakınında bulunur.

Konaklama seçenekleri

Uluslararası öğrenciler, bütçe ve yaşam tarzlarına uygun bir konaklama seçeneği bulabilirler. UTS College kampüsünün karşısındaki yolda bulunan öğrenci yurtlarının yanı sıra kiralık daireler ve Avustralyalı bir aile ile yerel konaklama seçenekleri mevcuttur.

Öğrenci Desteği

Öğrenci Desteği

Öğrenci Merkezi

Yeni öğrenciler ve hâlihazırda öğrenim görmekte olan öğrenciler, yardım için ilk irtibat noktası olan Öğrenci Merkezi’nden aşağıdaki konularda yardım alabilir:

  • Program hakkında bilgiler
  • Ücret ödeme
  • Adres ve kişi bilgilerini güncelleme
  • Öğrenci kartları
  • Hastalık durumunda sağlık raporlarının sunumu
  • Kayıt Onayı talepleri
  • İyi yaşam ve konaklama konusundaki sorular

Akademik ve İngilizce dil yeterliği

HELPS Centre, ücretsiz özel öğrenim destek oturumları sunar. Aynı zamanda, yabancıların İngilizce dil becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmaya yönelik etkinliklere ev sahipliği yapar. HELPS Centre, dinleme araçlarından güncel IELTS materyallerine kadar pek çok İngilizce dil kaynağı sağlar. Aynı zamanda, ileri akademik destek sağlamak üzere Öğrenci Başarı Danışmanları hizmet vermektedir.

Uyum Programı (Oryantasyon)

Uyum programı öğrencilerin başarısına yönelik tasarlanır. Yeni öğrenciler, UTS College hakkındaki her şeyi, tüm şart ve süreçleri çeşitli uyum etkinlikleri sırasında öğrenirler. Bunlar eğlenceli ve interaktif bir şekilde sunulur. Aynı zamanda personel, öğretmen ve diğer öğrencilerin buluşmaları için bir fırsat sunar. Ek olarak, uluslararası öğrencilerin öğrenime avantajlı başlamalarına yardımcı olan öğrenim başarı oturumları mevcuttur.

Ruh sağlığı ve danışmanlık

Tüm öğrencilere yönelik samimi, gizli ve profesyonel destek sunulur. Öğrenim Başarı Danışmanları, akademik gelişim, finansal veya bireysel sorunlarla ilgili her konuda destek sunabilir. UTS College, iyi yaşam konusundaki problemlere yönelik, bir Öğrenci İyi Yaşam Takım Lideri’ne sahiptir. Öğrenciler aynı zamanda UTS Sağlık ve Danışmanlık Hizmeti’nden de destek alabilirler.

Öğrenci Güvenliği

Öğrenci Güvenliği

Üniversite güvenliği

UTS College, tüm öğrencilerinin kampüste öğrenim süreçleri boyunca kendilerini güvende hissetmelerine büyük önem verir. Kampüs güvenliği tüm binalarda mevcut olup acil durumlara müdahale edilmekte veya öğrenciler için bir yardım noktası olarak hizmet verilmektedir. UTS College’in tüm üyeleri kimlik kartına sahip olup bu kart, kampüs tesislerine erişim için gereklidir. Bu uygulama, erişim kontrolünü yöneterek kampüs güvenliği arttırır.

Sidney

Sidney, dünyanın en güvenli ve en samimi şehirlerden biri olarak bilinmesine rağmen, öğrencilerin yine de, özellikle gece dışarı çıktıklarında, dikkatli olmaları önemlidir. Bulunulan konum veya taksi rezervasyonları, ortak araç kullanımı veya arkadaşlarla birlikte ayarlanan ulaşım seçenekleri konusunda yakınları haberdar etmek iyi olacaktır. UTS College tüm öğrencilerine, her zaman yanlarında taşımaları için acil irtibat bilgilerinin yer aldığı, Stay Safe adlı bir kart verir.

Öğrenci yorumları

Genel değerlendirme

Kabul edilme süreci

Harçlar ve burslar

Eğitim deneyimi

Okul yaşantısı

İş beklentileri

Önemli bilgiler

Hotcourses Diversity Index

Bu nedir?

ÇEŞİTLİLİK ENDEKSİ

Bu üniversitede
49
uluslararası milletten öğrenci eğitim görüyor

İngilizce puanı gerekmektedir

Minimum IELTS puanı

5.5Lisans

Profile image1
detault image

En Son Haberler

close