COVID-19 güncellemesi: Bu üniversite online olarak başlayacak ve daha sonra kampüste devam edecek programlar sunar. Daha fazla bilgi için bu bölüme göz atın.
Video thumb

Western Sydney University International College

Avustralya Avustralya

38 Görüntüleme

Şimdi oynatılıyor
Join us at Western Sydney University International College

Western Sydney University International College

İNTERNET SİTESİNE GİT

Genel Bakış

Western Sydney University International College, Greater Sydney bölgesinde Parramatta kentinde bulunan özel bir eğitim kurumudur. Bu yüksekokulda bir pathway programının başarılı bir şekilde tamamlanması, Western Sydney University’de bir lisans derece programına geçme fırsatı sunar. International College’daki öğrenciler öğrenim süreleri boyunca, Western Sydney University’deki öğrencilerle hizmet ve tesislere erişimden faydalanabilir.

International College’dan alınan bir diploma, pek çok farklı lisans programına giriş imkânı sunar. Yıl boyunca Mart, Temmuz ve Ekim aylarında olmak üzere 3 kayıt döneminde 8 aylık hızlı öğrenim seçenekleri sunulur.

Tamamen kendine özgü iklim, coğrafya ve kültürü ile Avustralya’da yaşam, benzersiz ve çeşitli bir deneyim sunar. Avustralya çeşitliliklerle dolu bir ülke olup nüfusunun 180’den fazla milleti temsil etmesi dolayısıyla başkent Sidney, gerçek anlamda en çok kültürlü şehirlerden biridir. Sidney aynı zamanda sürekli olarak uluslararası öğrenciler genelinde en çok rağbet gören şehirler arasında yer alır.

Parramatta, Sidney’in merkezi tren istasyonundan sadece 30 dakika uzaklıkta bulunan canlı ve çok kültürlü bir şehirdir. Küresel işletme kuruluşları ve sanayiler için tercih edilen bir konum haline gelmiştir; bu da International College öğrencilerine yarı zamanlı iş, staj ve profesyonel iş seçenekleri bulma konusunda fırsatlarla dolu bir ortam yaratır.

International College, Western Sydney University’nin kaynak ve tesislerine doğrudan bağlantılar ile öğretim ve destek imkânlarını üstün standartlarda sürdürmektedir. Programları küresel düzeyde tanınmakta olup üstün deneyimli ve nitelikli akademisyenler tarafından onaylıdır.

International College, öğrencilere sınırlı sınıf mevcutlarında öğrenim imkânı sunar; bu da öğrencilerin öğretmenlerle daha fazla temas kurabileceği anlamına gelir. International College’da öğrenim, üniversite eğitimine yönelik muhteşem bir hazırlık ile birlikte dinamik bir eğitim sunar.

CRICOS: 03663C

Yılda ortalama öğrenim ücreti

Lisans
Ücretler yol gösterme amaçlıdır, detayları kurumla kontrol edin.

A$26,370

Meslek kursları
Ücretler yol gösterme amaçlıdır, detayları kurumla kontrol edin.

A$25,650

Harcamalar

Yaşam masrafları
Kaynak: Study in Australia
Ücretler yol gösterme amaçlıdır.

A$18,610

Ortalama özel kira tutarı
Kaynak: Study in Australia
Ücretler yol gösterme amaçlıdır.

A$9,600

Yenilikler

Yenilikler

Avustralya’da ve küresel çapta devam etmekte olan Koronavirüs pandemisi dolayısıyla Western Sydney University International College’ın temel hedefi tüm öğrenci, personel ve genel topluluk üyelerinin sağlık ve iyi yaşamlarını korumaktır. Kurum bu amaca yönelik olarak çeşitli politika ve süreçleri uygulamaya koymuş olup yeni koşullara esnek bir şekilde uyum sağlamaya önem verir.

International College, tüm hâlihazırda öğrenim görmekte olan ve yeni öğrencilerine yönelik yüksek kaliteli, çevrimiçi dersler sunmak üzere eğitim modeli standartlarında değişiklik yapmıştır. Kurumdaki öğrenciler, özel çevrimiçi öğrenim platformları aracılığıyla program içeriklerine erişmeye devam etmek için gereken tüm bilgilere erişebilecektir.

Öğrenci Hizmetleri her hafta her öğrenciyi arayarak durumlarını kontrol eder. Aynı zamanda bu birim, geç kalma veya derse katılım, akademik destek, refah ve danışmanlık gibi konularda da yardım sunar.

Bu zorlu süreç devam ettikçe International College, öğrenci topluluğunu desteklemenin ve kurumdaki herkesin akademik potansiyelini gerçekleştirebilmesini sağlamanın en iyi yollarını aramayı sürdürmektedir. Öğrenciler sorularını okula 7/24 iletebilirler. Aynı zamanda artık öğrenciler ve akademik destek personeli arasında telefon veya görüntülü görüşmelere yönelik yeni bir sisteme çevrimiçi olarak erişilebilir.

Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Western Sydney University International College öğrencileri, bir yandan kendilerine öğrenim alanlarını şekillendirme ve sorgulama imkânı sunarken onları güçlendirme ve zorluklara hazırlamaya dayalı olan bir eğitim modelinden faydalanacaktır.

International College, alanlarında uzman olan tanınmış akademisyenler tarafından sunulan çeşitli programlar aracılığıyla mükemmel öğretim standartlarını sürdürür.

Öğrenciler kurumda, modern bilgisayar laboratuvarlarından, dünya standartlarında araştırma tesislerine ve klinik tesislere ve işbirliğine dayalı öğrenim alanlarına erişimden faydalanabilecektir. Donanımlı kütüphane sistemi, çeşitli bireysel çalışma alanları ve destekleyici akademik personel kadrosu bağımsız çalışmaya yönelik olarak International College’ı öğrenim için harika bir seçenek yapar.

International College’ın eğitim yaklaşımı öğrencilerin bireysel destek alabilmeleri için sınırlı sınıf mevcutlarına dayanır. Öğrenciler bu kurumda, kendilerinin program içeriğini daha iyi anlayabilmeleri için akademisyen ve eğitmenlerin düzenli olarak ek akademik temas ve destek için hazır olduklarını göreceklerdir.

Departman Yapısı

Departman Yapısı

International College’daki yeni öğrenciler üniversite yolculuklarına Hazırlık Çalışmaları ve Diploma programlarını kapsayan uluslararası düzeyde tanınmış, mükemmel standartlarındaki programlar ile başlar. Öğrenciler pathway (üniversiteye geçiş) programını başarılı bir şekilde tamamlayıp Western Sydney University’de bir derece programına başarılı bir şekilde geçiş yapabilecektir. International College’a şu program seçenekleri mevcuttur:

Hazırlık Çalışmaları programları – bu programlar Avustralya’da 11 yıllık ortaöğretim veya eşdeğeri bir eğitimi tamamlamış olan uluslararası öğrencilere yönelik üniversiteye girişi kolaylaştırmak amaçlı tasarlanır.

 • İşletme
 • Sağlık Bilimi ve Hemşirelik
 • Fen

Diploma programları – Aşağıdaki diploma programlarının birini başarılı bir şekilde tamamlaya öğrenciler, ilgili lisans derece programının ikinci yılına doğrudan giriş hakkı kazanacaktır.

 • Edebiyat
 • İşletme
 • Mühendislik
 • Bilgi ve İletişim Teknolojisi

Hazırlık Çalışmaları ve Diploma programları süre olarak 2 ila 3 döneme yayılır (8 – 12 ay). Öğrenci için ideal program süresi, önceki akademik yeterliliklerine ve İngilizce yeterliliğine göre değişecektir.

İngilizce Programları – Küresel çapta tanınmış olan bu İngilizce dil programları her yeterlilik seviyesindeki uluslararası öğrenciler için muhteşem bir seçenek olup onları, bireysel, mesleki ve akademik İngilizce alanlarında başarılı olmak için gereken becerilerle donatacaktır.

Giriş koşulları

Giriş koşulları

International College, bir yandan kalite standartlarını sürdürürken kurslarını ve programlarını öğrenciler için olabildiğince erişilebilir kılmaya önem verir. Bir pathway programına başarılı bir şekilde giriş yapabilmek bazı şartlara dayalı olup başvuru yapılan programa göre ek kriterler uygulanabilmektedir. Öğrenci adaylarının, başvurularını yapmadan önce seçtiklerini programa özel profile göz atmaları tavsiye edilir.

International College standart giriş için çeşitli İngilizce sınavlarından alınacak tamamlama sertifikası veya transkriptleri kabul eder; bunlardan bazıları:

 • IELTS
 • TOEFL
 • Duolingo

Öğrenciler, İngilizce sınav puanları eşdeğerlikleri hakkında daha fazla bilgi için kabul ekibi ile irtibata geçebilirler.

Adayların, standart başvuru formuna ek olarak, karne ve sınav sertifikaları dahil olmak üzere akademik yeterliliklerine ilişkin kanıt niteliğindeki belgeleri başvuru ile birlikte sunmaları gerekir.

Tesisler

Tesisler

International College’da öğrenim görmek uluslararası öğrencilerin Avustralya’da yaşam deneyimi kazanabilmeleri ve büyüyen uluslararası bir topluluğun bir parçası olabilmeleri için harika bir fırsattır. Okul, dünya genelinden onlarca ülkeden öğrenci ve ziyaretçiye ev sahipliği yapmakta olup, hareketli ve çok kültürlü Sidney şehrinin çok yakında, avantajlı bir konuma sahiptir.

Öğrenciler, öğrenimlerinden arta kalan zamanlarda çeşitli aktivite ve deneyimler için çok sayıda seçeneğe sahip olur. Dünya standartlarındaki eğlence ve kültür ortamı, dünya genelinde tanınan ikonik mimarisi ve muhteşem yemek ve gece hayatı ortamı ile Sidney her türlü seçeneğe sahiptir. Ayrıca, Avustralya’nın nefes kesici doğal manzaraları da yalnızca kısa bir sürüş veya uçuş mesafesi uzaklığındadır.

International College, yeni ve hâlihazırda öğrenim görmekte olan öğrencilere yönelik, her türlü bütçe ve yaşam tarzına uyacak şekilde tasarlanmış olan çeşitli konaklama seçenekleri sunar. Kampüsteki konaklama seçenekleri, hızlı bir şekilde arkadaş edinmenin ve yüksekokul hayatının ‘tam’ merkezinde yer almanın en iyi yoludur.

Kampüs aynı zamanda kütüphane, yeme-içme seçenekleri, akademik hizmetler, destek hizmetleri ve çok sayıda eğlence ve spor imkânına da ev sahipliği yapar.

Burslar ve finansman

Burslar ve finansman

Öğrenci adaylarına yönelik pek çok burs seçeneği mevcuttur. Bunlardan bazıları:

Western Wisdom – %50 burs

Seçim Kriterleri:

 • Öğrenciler 2021 akademik yılı birinci döneminde bir Hazırlık veya Diploma programına doğrudan giriş şartlarını taşımalıdır.
 • Öğrencilerin, giriş için sundukları yeterliliklere ilişkin akademik sonuçların %75’ini sağladıklarını kanıtlamaları gerekir.
 • “Western Sydney University’de bir derece programı gelecekteki kariyer imkânlarınıza nasıl katkıda bulunacaktır?” sorusunu temel olan maksimum 500 kelimelik yazılı bir kişisel beyan.

Koşullar

 • Western Wisdom Başarı Bursları sınırlıdır (2021 birinci dönemi için 5 burs)
 • Son başvuru tarihi 29 Ocak 2021’dir.
 • Adaylar konusunda nihai değerlendirmeyi Akademik Müdür/Yüksekokul Müdürü veya yardımcısı yapacaktır.
 • Başarılı adaylar ile son başvuru tarihinden itibaren bir hafta içinde irtibata geçilecek olup en geç 12 Şubat 2021 tarihine kadar kendilerine sunulan teklifi kabul etmeleri gerekir.
 • Western Wisdom Başarı Bursu, diğer burs veya hibelerle birlikte kullanılamaz.
 • International College, her zaman peşinen haber verilmeksizin şartlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Western Way – 5.000 AUD’luk hibe

Seçim Kriterleri:

 • Öğrencilerin 2021 akademik yılı birinci döneminde bir Hazırlık veya Diploma programına doğrudan giriş şartlarını taşımaları gerekir.
 • Öğrencilerin, giriş için sundukları yeterliliklere ilişkin akademik sonuçların %75’ini sağladıklarını kanıtlamaları gerekir.
 • Öğrencilerin tam zamanlı öğrenim görmeleri gerekir.
 • Öğrencilerin Western Wisdom Başarı Bursu’na başvuru yapmış olmaları gerekir.

Koşullar:

 • Western Way hibeleri sınırlıdır.
 • International College, adayın yeterliliğine dair bir değerlendirme gerçekleştirecektir.
 • Başarılı adaylar ile son başvuru tarihinden (29 Ocak) bir hafta içinde irtibata geçilecek olup adayların en geç 12 Şubat 2021 tarihe kadar teklifi kabul etmeleri gerekir.
 • Western Way Hibesi diğer hibe veya burslarla birlikte kullanılamaz.
 • International College, her zaman peşinen haber verilmeksizin şartlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Öğrenci yorumları

Genel değerlendirme

Kabul edilme süreci

Harçlar ve burslar

Eğitim deneyimi

Okul yaşantısı

İş beklentileri

close