COVID-19 güncellemesi: Bu üniversite online olarak başlayacak ve daha sonra kampüste devam edecek programlar sunar. Daha fazla bilgi için bu bölüme göz atın.
Video thumb

Columbia College

Kanada Kanada

573 Görüntüleme

Şimdi oynatılıyor
Join us at Columbia College

Columbia College

İNTERNET SİTESİNE GİT

Genel Bakış

Kanada’nın British Columbia bölgesinde üniversite geçişine olanak veren ilk eğitim kurumu olan Columbia College, öğrencilerinin akademik başarı sağlamasına odaklanmanın yanı sıra öğrenmeye dair hayat boyu sürecek tutkunun ve ileri eğitim için yenilikçi rotaların evi olma misyonuyla hareket ediyor.

Columbia College yerel toplumla olan etkileşimiyle ve uluslararası öğrencilerinin gelişimi ve Kanada’daki yaşamlarından keyif almaları için sağladığı uzman destekle tanınıyor. Yüksekokul bu hedefleri, mükemmel öğretim ve akademik standartlarla rakipsiz öğrenci desteğini bir araya getirerek başarıyor. Öğrenci nüfusunun %90’ından fazlası uluslararası öğrencilerden oluşan okul, çokkültürlü topluluğu ile karşılıklı saygı, merak ve destek üzerine kurulu öğrenim ortamıyla öne çıkıyor.

Columbia College’de öğrenim gören öğrenciler, Vancouver’i çevreleyen muhteşem güzellikteki doğal manzaranın tadını her gün çıkarıyor. Ayrıca dünyanın en güvenli, en sıcakkanlı ve güzel şehirlerinden birinde konumlanan Columbia College’de öğrenim deneyimi, şehir kültürü ve dünya standartlarında öğretim ile Kuzey Pasifik doğasının muhteşem bir füzyonu olarak nitelendirilebilir.

Yılda ortalama öğrenim ücreti

Lisans
Ücretler yol gösterme amaçlıdır, detayları kurumla kontrol edin.

CAD$16,050

Harcamalar

Yaşam masrafları

CAD$10,118

Kampüs konaklama

CAD$6,600

Yenilikler

Yenilikler

Columbia College’nin yakın dönemde lise müfredatına eklediği yeni ‘Career Life Connections’ dersi; mesleki öğrenimin keşfi, öğrencilerin kariyerlerine güçlü başlangıçlar yapması amacıyla seçtikleri alanla bağlantı kurmaları ve mezuniyet öncesinde önemli profesyonel ağlar kurmaya odaklanıyor. Ders, öğrencilerin seçtikleri uzmanlık alanında profesyonel bir izleyici önünde sunum yaparak uygulamalı öğrenme becerilerini ve inovasyon ruhunu sergileyecekleri bir araştırma bitirme projesiyle sonlanıyor. Özellikle mesleki becerileri, akademik başarıyı, önemli yetkinlikleri ve kariyer planlamasını güçlendirmeye yönelik olarak tasarlanan ders, ister yükseköğrenime devam edecek, isterse kariyerine doğrudan başlayacak olsun, potansiyelini en iyi şekilde gerçekleştirmek isteyen tüm öğrenciler için ideal.

Yüksekokul, hayli tanınmış olan aile yanında konaklama programının kapsamını genişletmeye devam ediyor. Columbia College’nin öğrencilerine sunduğu ve özellikle gerçek Kanada deneyimini yaşamak ve yerel kültüre daha fazla entegre olmak isteyen uluslararası öğrenciler arasında popüler olan program, dünyanın dört bir yanından gelen uluslararası öğrencilerden etkileyici geribildirimler alıyor ve yüksekokulun benzersiz bir yurt dışında eğitim deneyimi sağlama yaklaşımının temelinde yer alıyor. 

Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

1936 yılında kurulan ve Kanada’da eğitime en uzun süre devam eden uluslararası yüksekokul olan Columbia College’nin mükemmel bir şöhreti var. Columbia College’nin saygın akademik mezuniyet belgeleri hem Kanada’da hem de dünyanın dört bir yanında öğrencilere göz dolduran üniversite kariyerleri için sıçrama tahtası olarak hizmet ediyor.

Columbia College’nin farklı bireysel ve akademik geçmişlere sahip ve hayli deneyimli bireylerden oluşan köklü kadrosu, yüksekokulun tüm öğrencilerine üstün bir eğitim vermek ve topluluk etkileşimini kullanarak öğrenimi dersliklerden gerçek dünyaya taşımak hedefiyle çalışıyor.

Düşük mevcutlara sahip dersliklerde öğrenim görmenin avantajından faydalanan Columbia College öğrencileri, bu sayede akademik uzmanlarla bolca bire bir etkileşime geçerek aldıkları eğitimin kalitesini en ileri noktaya taşıyabiliyor. Tüm bunların yanında, okulun tüm öğrencileri aralarında İngilizce, iktisat, matematik ve sosyal bilimlerin de olduğu çeşitli alanlarda bire bir ders hizmetlerinden ücretsiz ve herhangi bir sınırlama olmaksızın faydalanabiliyor.

Departman Yapısı

Departman Yapısı

Okulun üniversite birinci ve ikinci sınıf seviyesinde sunduğu bir dizi programdan birini tamamlayan öğrenciler, yerel üniversitelere doğrudan geçiş olanağı veren Columbia College önlisans derecesine sahip oluyor. Başlı başına değerli olan bu önlisans diploması, öğrencilere üniversite öğreniminin 3. yılına doğrudan geçişin yanı sıra üç yıla kadar Kanada’da çalışma iznine başvurma olanağı da sağlıyor.

Üniversiteye geçiş yapmadan önce Columbia College’de öğrenim görmenin en büyük avantajlarından biri olan standart üniversite öğrenimine kıyasla kayda değer şekilde düşen öğrenim ücretlerinin yanında, öğrenciler burada daha sıcakkanlı ve kişiselleştirilmiş bir öğrenim ortamını deneyimleme imkânı da buluyor.

Yüksekokul ayrıca, lise seviyesinde ve British Columbia Eğitim Bakanlığı akreditasyonuna sahip öğrenim programları da sunuyor. Bu programlara katılan öğrenciler, Kanada’da geçirdikleri süre boyunca daha ileri akademik hedeflerini başarmak için gereken becerilerle donanıyor.

Columbia College bir üniversite programına kabul edilen, ancak İngilizce yeterlilik şartlarını sağlayamayan öğrenciler için ideal olan Akademik Amaçlı İngilizce kursları da sunuyor. Program elbette akademik öğrenim hayatında sonraki aşamalara geçmeden önce akademik bir ortamda İngilizce becerilerini geliştirmek isteyen öğrenciler için de mükemmel bir seçenek olarak öne çıkıyor.

Giriş koşulları

Giriş koşulları

Bir üniversite derece programında ya da akademik geçiş programında öğrenim görmek isteyen veya lise eğitimini Columbia College’de tamamlamak isteyen öğrencilerin aşağıdaki şartları sağlaması gerekiyor:

 • Program seviyesine göre belirlenmiş özel koşulları sağlamak
 • Yeterli İngilizce seviyesine sahip olmak
 • Öğrenime başlayacağı esnada 15 yaş veya daha büyük olmak

Seçtikleri programın İngilizce şartlarını karşılayamayan öğrenciler, akademik eğitimi İngilizce sınıf çalışmalarıyla harmanlayan bir programa veya yüksekokul tarafından yürütülen Akademik İngilizce programına katılabiliyor.

Columbia College programlarına kabul için sağlanması gereken minimum bir İngilizce seviyesi olmamakla beraber, öğrencilerin kayıt öncesinde ve her yıl eğitim başlamadan önce İngilizce yeterliliklerini belgelendirmeleri gerekiyor. Öğrenciler bunun için aşağıdakilerden birini tercih edebiliyor:

 • Columbia College’ye giriş yaptıktan sonra ve ders seçimi yapmadan önce Dil ve & Yazım Değerlendirmesini (Language & Writing Assessment – LWA) tamamlamak
 • Okul bünyesi haricindeki standart İngilizce sınavlarından birinde geçer not aldığını belgelendirmek
 • British Columbia eğitim sisteminde English 12 veya Communications 12 derslerinden geçer not almak
 • British Columbia’da bulunan ve British Columbia Transfer Guide adlı rehberde yer alan farklı herhangi bir yüksekokul veya üniversitede birinci sınıf seviyesindeki İngilizce dersinden geçer not almış olmak
Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Columbia College, öğrencilerine bireysel şartları, geçmişleri veya başarılarına göre değerlendirilen çeşitli burs olanakları sağlıyor. Okulun sunduğu bazı burslardan uluslararası öğrenciler ve İngilizce bilmeyen adaylar da faydalanabiliyor. Bu burslardan birinden faydalanabilmek için öğrenci adaylarının başvuru yaptıkları sömestr içinde akademik derece almaya yönelik tam zamanlı bir programda öğrenim görüyor olması gerekiyor.

Burslar hakkında daha fazla bilgi için yüksekokulun web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Columbia College, 80 yıldan uzun süredir hem geleneksel hem de geleneksek olmayan öğrencilerin mükemmel akademik başarı elde edebileceği üstün bir öğrenim ortamı sağlamak için çalışıyor. Okul bunun yanı sıra, ek eğitimler ve kurslarla tüm öğrencilerinin harika kariyer olanaklarına sahip olmasını sağlama hedefine yönelik çalışmayı her daim sürdürüyor.

Columbia College, mezunlarının başarılarını özverili Kariyer Hizmetleri ekibi ile de destekliyor. Randevu ile tüm öğrencilerin faydalanabildiği ve öğrencilerin özgüvenini ve istihdam edilebilirliğini artırmayı hedefleyen bu hizmetler arasında şunlar yer alıyor:

 • Özgeçmiş ve ön yazı için redaksiyon ve iyileştirme
 • Profesyonel ağ kurma, mülakat teknikleri, iş arama yöntemleri atölyeleri
 • İşverenleri çeşitli sektörlerden işverenlerle bir araya getirme
 • Öğrencilerin kariyer hedeflerini belirlemelerine ve derinlemesine anlamalarına yönelik rehberlik
 • Mülakat provaları, LinkedIn profili atölyeleri
 • İstihdamla ilgili faydalı kaynaklara yönlendirme
 • Diğer profesyonel ağ kurma fırsatları

Öğrenci yorumları

Genel değerlendirme

Kabul edilme süreci

Harçlar ve burslar

Eğitim deneyimi

Okul yaşantısı

İş beklentileri

İngilizce puanı gerekmektedir

Minimum IELTS puanı

6.5Lisans

Minimum TOEF IBT

79Lisans

Profile image1
close