COVID-19 güncellemesi: Bu üniversite online olarak başlayacak ve daha sonra kampüste devam edecek programlar sunar. Daha fazla bilgi için bu bölüme göz atın.
Video thumb

Langara College

Kanada Kanada

2,384 Görüntüleme

Şimdi oynatılıyor
An aerial view - Langara College

Langara College

İNTERNET SİTESİNE GİT

Genel Bakış

Langara College, her yıl 23.000’i aşkın öğrenciye çeşitli eğitim ve kariyer seçenekleri sunarak öğrencilerin yollarını çizmelerine yardımcı olur. Dünya’nın en yaşanabilir şehirlerden biri olan Vancouver’daki konumu sayesinde öğrenciler, dağlara ve batı sahiline karşı baş döndürücü doğal manzaralar sunan büyük bir şehrin etkinlik ve cazibelerinden faydalanabilirler.

Kurum, 130’u aşkın programda 1.700’den fazla ders seçeneği sunar. Bunlar arasında öğrencilere yeni bir kariyer alanına hazırlık için çalışma ve öğrenime yönelik pratik beceriler kazandıran 70’i aşkın program yer alır. Akademik seçeneklerin genişliği öğrencilere ve mezunlara kendi eğitim yollarında ilerleme ve akademik ve bireysel hedeflerini gerçekleştirme imkânı sunar.

Devlet destekli bir Designated Learning Institution (Yetkili Öğretim Kurumu) olan Langara College’da öğrenciler Kanada Hükümeti Lisans Sonrası Çalışma İzni programı sayesinde kampüs dışındaki imkânlardan ve lisans sonrası iş fırsatlarından faydalanmaya hak kazanır.

Langara College, öğrencilere bu kurumda öğrenime başlayıp lisans derecelerini diğer dünya standartlarında bir Kanada üniversitesinde tamamlama fırsatı sunan Kanada’nın öncü kurumlarından biridir. Diğer üniversitelere kıyasla düşük olan, uygun ücretlerde eğitim sunar. Öğrenciler ödüllü akademisyenler tarafından ders verilen sınırlı sınıf mevcutlarından faydalanır.

Langara Akademik Hazırlık İngilizcesi (LEAP) Kanada’da, eğitim dilinin İngilizce olduğu akademik programlara başlamadan önce İngilizce öğrenmek ve dil seviyesini ilerletmek için en iyi Yabancı Dil Olarak İngilizce programlarından biridir.

Aynı zamanda, uluslararası öğrenciler aile aynında konaklama programı sayesinde Kanadalı bir aile yanında yaşamak için başvuru yapabilirler.

Yılda ortalama öğrenim ücreti

Lisans
Ücretler yol gösterme amaçlıdır, detayları kurumla kontrol edin.

CAD$19,220

Yüksek lisans
Ücretler yol gösterme amaçlıdır, detayları kurumla kontrol edin.

CAD$14,950

Harcamalar

Yaşam masrafları

CAD$11,585

Kampüs konaklama

CAD$10,440

Yenilikler

Yenilikler

Langara College son 18 ay boyunca bağımsız bir devlet okulu olarak 49 yıllık öğretim kalitesini kutlamıştır. Beyond 49 adıyla anılan bu özel kutlama, Langara College’ın geleceğine odaklı olup kurumun tarihine damgasını vurmuş olan bazı önemli başarıları ve kişileri takdir etmek için mezun katılımı ve bağış toplamaya yönelik etkinliklere yer vermiştir. Bu bağış toplama girişimi, yakın dönemde sonlandırılmış olup toplamda öğrenci bursları, yeni cihazlar ve tesisler ve diğer öğrenci odaklı girişimler için kullanılacak olan 2,9 milyon CAD tutarına erişmiştir.

Langara College dünya kaynaklarının sınırlı olması ve alınacak kararların dünyayı ve gelecek nesilleri olumlu etkileyebilecek olması dolayısıyla sürdürülebilir toplumun bir parçası olmaya büyük önem verir. Mimari mükemmelliyet ve yenilikçi sürdürülebilir tasarımı dikkate alarak mevcut altyapıları iyileştirmek, kurumun vizyonunun bir parçasıdır.

Kampüsteki tüm yeni binalar LEED® Gold sertifika standartlarına göre inşa edilip Langara topluluğu içerisinde sağlık ve refaha katkıda bulunurken enerji verimliliğini attırma ve kampüsün çevreye olan etkisi azaltma amacını taşır. Kampüste LEED® sertifikasyonuna hak kazanan binalar arasında Langara Öğrenci Topluluğu, kütüphane ve Sınıf Binası, C binası ve Fen ve Teknoloji Binası yer alır.

Kurum aynı zamanda yakın dönemde Kanada Sosyal Bilimler ve Beşeri Bilimler Araştırma Konseyi’nden fon desteği almaya hak kazanmıştır. Bu ödül, uluslararası yükseköğretim öğrencilere yönelik eğitim ve istihdam çıktıları genelinde yenilikçi çalışmalara katkı sağlamak ve öğrencilerin başarı ihtimallerini arttırmaya yönelik yeni politikalar ve uygulamaları belirlemeye yönelik kullanılacaktır. Bu çalışma, çok sayıda ortak kuruluş ile işbirliği içinde, 360.000 CAD inovasyon fonu ile gerçekleştirilir.

Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

40 yıllık kolektif öğrenim, işbirliği ve inovasyon ile Langara’daki program ve eğitim hizmetleri öğrencilerin ve toplumun modern dünyadaki ihtiyaçlarını karşılamak üzere şaşırtıcı bir hızda büyümeye devam etmektedir. Kurum, lisans eğitimi ile öncü olarak tanınmakta olup benzersiz derecede faydalı öğrenim imkânları sayesinde sağlam bir şöhrete sahiptir.

Langara College, oldukça prestijli bir kurum olarak parlak bir geleceğe sahiptir çünkü sürekli başarısının üzerine koymaya devam etmek için çalışmaktadır. Kurum, profesyonel ve akademik personellerden oluşan çeşitli kadrosunu sürdürmeye devam etmeye odaklı olduğundan öğrenciler, zengin uzmanlık bilgilerinden faydalanmaktadır. Ayrıca sınırlı sınıf mevcutları ve zorlu program içerikleri öğrencilere, akademisyenlerden daha yakından ilgi görebilme ve hızlı eğitsel gelişim imkânı sağlar.

Öğrencilerin öğrenimlerine katkı sağlamaya yardımcı olmak üzere Learning Commons adlı birim mevcuttur. Muhasebe, Biyoloji, Kimya, Bilgisayar Bilimi, İktisat, Fizik vd. dahil olmak üzere pek çok departmanda ücretsiz yönlendirme ve akademik destek verilir. Kütüphane görevlileri, bizzat ve çevrimiçi olarak öğrencilere ödevleri için ihtiyaçları olan bilgileri ve daha pek çok kaynağı bulma konusunda yardımcı olmaya hazırdır. Aynı zamanda kütüphane binasında sessiz çalışma alanları, bilgisayarlar ve yazıcılar ve bir kafeterya mevcuttur.

Departman Yapısı

Departman Yapısı

Langara College, küresel öğrenci topluluğunun ihtiyaçlarını karşılaya çok çeşitli program türleri ve dersler sunar.

Üniversite transfer çalışmaları öğrenimlerine Langara’da başlayan öğrencilere, kazandıkları kredileri daha sonra British Columbia ve Kanada genelinde öncü üniversitelere aktarma imkânı sunar.

Lisans sonrası öğrenim çalışmaları arasında, hâlihazırda bir lisans derece derecesine sahip olan ve eğitimlerini profesyonel Kanada eğitim yeterlilikleri ile tamamlamak isteyen öğrenciler için harika olan lisansüstü diploma ve sertifika programları yer alır.

Kariyer çalışmaları ve sınırlı kayıt programları öğrencilere modern iş piyasasına girmek veya ileri öğrenim çalışmalarına başlamak için gereken eğitimi sağlayan çeşitli pratik eğitim programları sunar.

İşletme, Biyoenformatik ve diğer alanlardaki lisans derece programları öğrencilere Langara’da 4 yıllık bir dereceyi tamamlama imkânı sunar.

Langara Akademik Hazırlık İngilizcesi (LEAP), Langara College’da veya diğer Kanada yükseköğretim kurumlarındaki akademik programlara hazırlık için sağlam İngilizce dil becerileri kazanmak isteyen uluslararası öğrenciler arasında oldukça popüler bir programdır.

Sürekli öğrenim programları ve pathway programları arasında her yaştan öğrenciyi destekleyecek çeşitli teknik, profesyonel veya akademik programlar yer alır.

İşbirlikli eğitim ve iş deneyimi gibi iş-entegre öğrenim programları, gelecek bir kariyerde başarılı olmak için gerekli becerileri geliştirmek üzere akademik çalışmaları iş deneyimi ile buluşturur.

Giriş koşulları

Giriş koşulları

Şartlar öğrencinin başvurduğu programa göre değişiklik gösterebilir; dolayısıyla tüm adaylar başvuru sürecinden önce seçtikleri program için ilgili internet sayfasına göz atmalıdır.

Langara’da uluslararası öğrenciler, kariyer ve sınırlı kayıt programlarının çoğunun yanı sıra tüm üniversite çalışmalarına ve açık kayıt programlarına katılabilirler.

Bir program için genel akademik şartlara ek olarak, farklı bölümlerde veya programlarda minimum İngilizce Dil Şartları aranır. Adayların başvuru öncesinde belirlenen minimum şartları taşıtıp taşımadıklarına göz atmaları önerilir.

Langara College’a başvuru yapan tüm öğrencilerin değerlendirmeye alınmak için programlarına özel başvurunun yanı sıra aşağıdaki evrakları sunmaları gerekecektir:

  • Başlamak istenilen tarihin yer aldığı, doldurulmuş Langara College başvuru formu
  • Öğrencinin ortaöğretimin son 3 yılında tamamlamış olduğu tüm derslerin ve aldığı notların bulunduğu resmi transkriptler veya diğer akademik karneler
  • Ortaöğretim transkriptinin olmaması halinde resmi yükseköğretim transkriptleri sunulabilir. Transkript tanınmış bir kurumda en az bir tam akademik yılın başarılı bir şekilde tamamlanmış olduğunu veya üniversite seviyesinde 24 kredinin kazanılmış olduğunu göstermelidir.
  • Yukarıda belirtilen belgelerin orijinallerinin İngilizce olmaması halinde belgelerin onaylı İngilizce çevirileri de sunulmalıdır.
  • Tanınmış bir sınav kurumu veya okuldan alınacak İngilizce dil yeterliliğine dair belge.
  • Öğrencinin, kuruma vardığında Uluslararası Eğitim Departmanı’na geçerli öğrenim iznini sunması gerekecektir.
Öğrenci desteği

Öğrenci desteği

Langara College, Kanada’nın sıcak, samimi, güvenli ve destekleyici bir ortamda sunabileceği her şeyi deneyimlemek isteyen uluslararası öğrenciler için muhteşem bir seçenektir.

Kurumun uluslararası öğrencileri destekleme yaklaşımının temelinde, öğrencilerin Langara’daki yaşama uyum sağlamalarına yönelik etkinlik ve hizmetleri yöneten Uluslararası Eğitim Departmanı yer alır. Uluslararası Öğrenci Koordinatörleri, birinci dönem boyunca yeni öğrenci oryantasyon programları ve kayıt desteği hakkında irtibat kurulabilecek önemli isimlerdir.

Tüm uluslararası öğrenciler, bir çevre edinmek ve Kanada’da yaşam ve öğrenime geçişte destek almak üzere çeşitli atölye ve kültürel etkinliklerden faydalanır. Göçmenlik danışmanları ve rehber öğretmenler öğrenim izinleri ve öğrenci çalışma izinleri konusunda soruları yanıtlayabilirler.

i-Guide Mentorship adlı program, yeni uluslararası öğrencileri Langara’daki birinci dönemlerinde hâlihazırda öğrenim görmekte olan öğrencilerle eşleştiren oldukça başarılı bir girişimdir. Deneyimli ve samimi üst sınıf öğrencileri, muhteşem bir yönlendirme, destek ve arkadaşlık kaynakları olup yeni gelen öğrencilere kampüs yaşamına kolayca alışma imkânı sunarlar.

Uluslararası öğrenciler okul toplumuna katılmaya teşvik edilir. Öğrenciler, Uluslararası Eğitim Gönüllü Programı (IEVP) veya kurumun genel gönüllülük programı olan VOLT aracılığıyla gönüllülük yapabilirler. Kampüste öğrenciler tarafından yürütülen pek çok kültürel ve özel ilgi alanları ile bağlantılı kulüpler mevcuttur. Öğrenciler ilgililerini çeken bir kulüp bulamazlarsa öğrenci hizmetleri ekibi yeni bir kulüp kurmalarına yardımcı olabilir.

Danışmanlık birimi, ücretsiz öğrenci başarı atölyeleri ve program planlama oturumlarının yanı sıra özel kariyer, eğitim ve bireysel yönlendirme seçenekleri sunar. Özel uluslararası öğrenci danışmanları Langara’nın uluslararası öğrenci toplumuna destek olur.

Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

Langara College’da öğrenim görmek başarılı bir kariyere doğru yolculuk için harika bir başlangıçtır. Öğrenciler, hedefleri ister akademik ister mesleki olsun hem Langara’daki öğrenimleri süresince hem de sonrasında geleceğe yönelik karşılarına çıkan imkânların muhteşem olduklarını göreceklerdir.

Bir yükseköğretim programına tam zamanlı öğrenci olmak sınıf ortamının içinde ve dışında oldukça zaman gerektirir. Pek çok öğrenci için, Kanada Hükümeti Mezuniyet Sonrası Çalışma İzni sayesinde öğrenim sürecinde veya sonrasında ücretli veya gönüllü olarak yer alınabilecek çok sayıda imkân ve kampüs dışında iş programı mevcuttur. Bu, yüksek kaliteli öğrenim programları ile gerçek dünya ve meslek deneyimlerini birleştirmek için harika bir fırsattır. Uluslararası öğrenciler için iş konumuna ve öğrenim programı boyunca çalışabilecekleri iş saatine ilişkin bazı sınırlamalar mevcuttur.

Bir öğrenci Langara’dan mezun olduğunda, 100.000’den fazla Langaralının yer aldığı küresel bir topluluğa katılır. Mezun programı, önceki öğrencilere bir araya gelmek ve deneyim ve becerileri paylaşmak için ağ kurma imkânlarına erişim sağlar. Mezun topluluğunun üyeleri, kütüphane ve kariyer hizmetlerine, ağ kurma erkinliklerine, indirim vd. erişim gibi avantajlarından faydalanır.

Kurumun Vancouver’daki konumu öğrencilerin, Kuzey Amerika’daki en heyecan verici kentsel ekonomilerden birine erişim sağlayacakları ve yaşam boyu sürecek değerli bağlantılar kuracakları anlamına gelir. Mezuniyet sonrası çalışma izni 3 yıla kadar geçerli olabilmekte olup bu süre, öğrencinin öğrenim programının süresine bağlıdır.

Öğrenci yorumları

Genel değerlendirme

Kabul edilme süreci

Harçlar ve burslar

Eğitim deneyimi

Okul yaşantısı

İş beklentileri

İngilizce puanı gerekmektedir

Minimum IELTS puanı

6.5Lisans

6.5Yüksek lisans

Minimum TOEF IBT

80Lisans

88Yüksek lisans

Profile image1
detault image

En Son Haberler

close