The University of Hong Kong

Hong Kong

1 Yorumlar

16769 Görüntüleme

TIMES SIRALAMASI: 40

Dünyada 27. sırada yer alan HKU, Asya’nın Küresel Üniversitesi olarak biliniyor.

  • Dünyada %1’de 111 bilim adamı bulunan araştırma üniversitesi
  • 43 ülkeden 340 yıldız üniversiteyle bağlantılı bir kampüs
  • 104 ülkeden 30.000 öğrenciyle kültürel çeşitliliğin merkezi
  • Asya kıtasında, İngilizce dilinde uluslararası eğitim
ADD TO MY FAVOURITES

Üniversite hakkında bilgi

HKU Hakkında

University of Hong Kong (HKU), akademik mükemmelliği, dünya standartlarında araştırma programları, küresel bağlantıları ve yarattığı sosyal etkiyle bilinmektedir. Zengin kültürel mirasından ilham alırken aynı zamanda geleceğe bakan HKU, öğrencileri küresel ölçekteki problemleri ele alan, beklenmeyen durumlara derhal ve etkin biçimde uyum sağlayabilen, böylelikle günümüzün giderek küreselleşen dünyasında her nerede olursa olsun başarıyı yakalayan, küresel düşünce yapısına sahip bireyler ve liderler olma yolunda hazırlayacak eğitsel bir yolculuğa davet ediyor.

Doğu ile Batı Arasındaki Köprü

Çin’in hem coğrafi hem de kültürel olarak özgün bir bölgesinde konumlanan Hong Kong, öteden beri Doğu ile Batı arasında bir köprü rolü oynuyor. Her iki dünyanın en güzel geleneklerini kendinde toplayan HKU ise, zengin kültürel mirasına katkıda bulunurken öncül (frontier) araştırma ve akademik çalışmalar yürütüyor. İngilizce dilinde ve dünyanın en global şehirlerinden birinde öğretilen dünya standartlarında ki müfredat sayesinde öğrencilerimiz Çin’in ekonomik gelişimi, zengin kültürü ve değişen toplumunu birinci elden tecrübe ediyor.

Bir Akademik Dinamo 

Öteden beri Asya’nın lider yükseköğrenim kurumu olan HKU, aynı zamanda küresel bir akademik dinamo olarak görülüyor. Üniversitemiz QS World University Rankings’e göre genel küresel sıralamada 27. sırada bulunuyor. Dişçilik programımız dünyanın en iyisi olarak kabul edilirken Eğitim alanında 6, Mineral ve Maden Mühendisliği ile İnşaat ve Yapı Mühendisliği alanlarında 9, hem Dil Bilimleri hem de Sosyal Politikalar ve Yönetimde 10. Sırada yer alıyoruz. Üniversitemiz profesörlerinden 111’i dünya çapında “en iyi %1 bilim adamı” arasında gösteriliyor. Akademik kadromuza ait akademik yayınlar ise dünya çapında sıkça kaynak gösteriliyor.

Dünyayı Birbirine Bağlayan Bir Kampüs

HKU’da 100’den fazla ülkeden öğrencilerle tanışıp dünyanın en iyi profesörlerinden bazılarından eğitim alma ve dünyanın en önde gelen 340’dan fazla uluslararası üniversitesinde değişim programlarına katılma şansını elde edersiniz. Ve tüm bunlar yalnızca başlangıç!

Tüm Kapıları Açan Bir Akademik Derece

Son 10 yıl boyunca, mezunlarımızın %99,4’ü her akademik yıl içerisinde en az bir iş teklifi almış, çoğu ise finans, biyomühendislik ve teknoloji gibi çok geniş bir sektör çerçevesinde, Apple, Google ve Goldman Sachs gibi dünya devleriyle çalışma imkanı bulmuştur. 

HKU’da çok daha fazlası vardır. Dünyanın en heyecan verici şehrindeki eğitim maceranızla ilgili daha fazla bilgiye ulaşmak için başvuru portalımızda biraz vakit geçirmeniz yeterli.

Konum

Sıralamada Yerimiz

Eğitim seçenekleri

Fırsatlar

Mezuniyetten Sonraki Yaşam

Başvurular

Gerekli İngilizce Puanı

Minimum IELTS puanı

Yüksek lisans

6.0

Lisans

6.5

Minimum TOEFL IBT

Yüksek lisans

80

Lisans

93

Size en yakın IELTS sınav merkezini ve sınav tarihlerini arayın

Seçtiğiniz bölüme bağlı olarak farklı IELTS koşulları olabilir.

The University of Hong Kong ile ilgili önemli bilgiler

Sıralamalar

Times Higher Education World University Rankings 2017-2018
Kaynak: THE

40

GENEL PUAN

75.0%

ÖĞRETİM

68.8%

ULUSLARARASI GÖRÜNÜM

99.5%

Yenilik ve Gelişim

54%

ARAŞTIRMA

77.9%

Referans

74.2%
QS World University Rankings 2017-2018
Kaynak: QS

26

Academic Ranking of World Universities 2017
Kaynak: ARWU

101

Sayılarla öğrenci yaşamı

HARCAMALAR*
YAŞAM MASRAFLARI

HK$42,000

KAMPÜS KONAKLAMA

HK$21,000

YILDA ORTALAMA ÖĞRENİM ÜCRETİ*

LİSANS

HK$161,000

YÜKSEK LİSANS

HK$190,260

*Gösterilen fiyat örnek amaçlıdır, lütfen üniversite ile iletişime geçin

Öğrenci yorumları

Genel değerlendirme

The University of Hong Kong %100 değerlendiren tarafından önerilmektedir.

Kabul edilme süreci

Harçlar ve burslar

Eğitim deneyimi

Okul yaşantısı

İş beklentileri

BİR DEĞERLENDİRME YAZ

Eğitiminiz devam ediyor veya tamamlanmış olabilir, yaşadıklarınızı paylaşarak yeni öğrencilere yardımcı olmak ister misiniz?

Tüm yorumlar

(1 değerlendirme)

1 YILDIZ

0

2 YILDIZ

0

3 YILDIZ

0

4 YILDIZ

0

5 YILDIZ

100%
1
Gokce, Türkiye 5

Uzak Doğu'da Harika bir Eğitim ve Kültür Deneyimi

Asya'da bulunan ve sıralaması yüksek olan bir okulda okumak herkesin kolayca sahip olabileceği bir şans değildir. Derslerin zorluğunun yanında, yerlilerle iletişim kurmak ve tamamen yeni bir kültüre adapte olmak kolay bir süreç zaten olamaz. Fakat, benim çabalarım bütün bunlara değdi. HKU'ya gideceğim k Butun yorumlari oku

Asya'da bulunan ve sıralaması yüksek olan bir okulda okumak herkesin kolayca sahip olabileceği bir şans değildir. Derslerin zorluğunun yanında, yerlilerle iletişim kurmak ve tamamen yeni bir kültüre adapte olmak kolay bir süreç zaten olamaz. Fakat, benim çabalarım bütün bunlara değdi. HKU'ya gideceğim kesinleştiğinde aklımda onlarca soru vardı: "Acaba uyum sağlayabilir miyim?", "İnsanlarla nasıl iletişim kuracağım?", "Mezun olduktan sonra bu okul beni diğerlerinden nasıl ayırt edebilir?"... Bu sorunların cevapları yavaş yavaşta olsa ortaya çıkıyor. İnsanlar son derece medeni; öğrencilerin yarısı Hong Kong dışından gelme; asistanlar ve profesörler çok anlayışlı ve yardımsever... Bence HKU'ya kayıt yaptırmak hayatımda yaptığım en anlamlı ve doğru seçimlerden biri oldu. Bu tabii ki benim kendi çıkarımlarım ve mutlu olmamın en önemli sebebi ise araştırma yapmış olmam. Umarım kendinize uygun olan okulu bulursunuz. Sizi Hong Kong'a bekliyorum. less full review

Hangi bölümleri okuyabileceğinizi görün The University of Hong Kong

Bir bölüm ara

Bir eğitim seviyesi seç*
Bölüm seç*

En fazla aranan bölümler The University of Hong Kong

1
Sağlık ve Tıp
Sağlık ve Tıp
2
Sosyal Calışmalar ve Medya
Sosyal Calışmalar ve Medya
3
Mühendislik
Mühendislik
4
İşletme ve Yönetim Çalışmaları
İşletme ve Yönetim Çalışmaları
5
Hukuk
Hukuk
6
Beşeri Bilimler
Beşeri Bilimler