University of East London

Birleşik Krallık

27670 Görüntüleme

TIMES SIRALAMASI: 601

University of East London, Birleşik Krallık’ın en genç üniversitelerinden biridir ve öğrencilerine harika bir öğrenim deneyimi sunar.

 • Birleşik Krallık’taki en prestijli üniversitelerden biri
 • Doğu Londra bölgesinde 3 modern kampüs
 • UEL, araştırma çıktılarını ikiye katlamıştır - REF 2014
 • Canlı bir yabancı öğrenci topluluğu
ADD TO MY FAVOURITES

Üniversite hakkında bilgi

Genel Bakış

University of East London 120’den fazla milletten 19.000 öğrenciden oluşan oldukça çeşitli öğrenci nüfusu ile canlı ve modern bir üniversitedir.

Londra’nın doğusunda, şehir merkezinden sadece kısa bir tren yolculuğu mesafesinde harika bir konuma sahiptir. İki kampüsü Royal Docks adı verilen bölgede; 2012 Londra Olimpiyatları’na ev sahipliği yapan Stratford yakınlarında bulunur. Burası Avrupa’nın en büyük yenileme alanlarından biri ve yüksek teknolojilerle çalışan şirketler ve sanat kuruluşları için oldukça cazip bir bölgedir.

Eğitim kurumu olarak geçmişi, kuruluş tarihi olan 1898 yılına kadar uzanır. Günümüzde, en modern tesisler, en son teknolojiler ve yenilikçi öğrenim metotları ile öğrenim için gelecek odaklı bir yer olarak karşımıza çıkar.

Vizyon

The University of East London (UEL) sivil katılım konusunda Londra’nın öncü üniversitelerinden biri olmayı ve size ülkenizde veya yurtdışında gerçek yaşam projelerinde çalışma ile öğrenim deneyiminizi geliştirme imkanı sunmayı amaçlar.

Dünya standartlarında, yüksek etkili araştırmalar yoluyla ve kendinden emin, kendileri ve toplumları için sıra dışı şeyler yapma yeterliliği bulunan, hayata hazır bireyler yetiştirerek toplumda fark yaratmaya kendini adamış bir kurumuz.

Çeşitliliğimiz ve kapsayıcılığımız ile gurur duyuyoruz; size mümkün olan en zengin üniversite deneyimini ve kariyer imkânlarınızı arttıracak becerileri sunma konusunda yeni yaklaşımlara öncülük ediyoruz.

Kurslar

University of East London, 300’ün üzerinde lisans ve lisansüstü eğitim programı, çeşitli araştırma imkanları ve uzaktan, online öğrenim programları sunar.

UEL’de eğitim görmek için en önemli 10 neden

 • Londra’nın en güzel yerlerinden birinin tadını çıkarın - UEL’in kampüsleri Londra’nın merkezinden 30 dakika mesafede bulunur - bu sayede bu şehrin ünlü simgelerine ve tüm zengin kültür ve eğlence seçeneklerine kolay erişim imkânı elde edersiniz.
 • Etkileyici tesisler - UEL örnek teşkil eden eğitim ve öğretim tesisleri sayesinde öğrenci başına yapılan yatırım konusunda Birleşik Krallık’ta en üst sıradaki üniversiteler arasında yer almıştır.
 • Kariyer odaklı programlar - Bizler çok geniş sayıda, uygulama odaklı program seçenekleri sunarız; öğrencilerimiz gerçek yaşam projeleri konusunda bilgi edinme imkânı bulunur ve işverenlerin aradığı pratik becerileri ve deneyimleri kazanır.
 • Yüksek istihdam oranı - mezuniyetlerinin ardından 6 ay içerisinde bir işe giren veya öğrenimlerine devam eden öğrencilerimizin oranı %87’dir.
 • Yoğun araştırma - biz UEL olarak araştırma konusunda Birleşik Krallık’ın öncü modern üniversitelerinden biriyiz. Araştırmalarımızın %94’ü resmi olarak ya “üst düzey” ya da “uluslararası düzeyde tanınmış” olarak sınıflandırılır (REF2014)
 • Özel destek hizmetleri - Destek merkezimiz içerisinde her ihtiyacınız veya sorununuz ile ilgilenmeye hazır özel yardım masaları mevcuttur.
 • Öğrenim ücretleri konusunda tasarruf - Tam zamanlı 3 yıllık bir Birleşik Krallık lisans derecesi ve 1 yıllık lisansüstü derece imkânı sayesinde binlerce pound cebinize kalabilir.
 • Dünya standartlarında spor tesisleri - UEL’in Docklands kampüsünde bulunan modern SportsDock kompleksi, 2012 Londra Olimpiyatları sırasında Team USA tarafından antrenman merkezi olarak kullanılmıştır.
 • Aktif Mezun Ağı - UEL’in canlı mezun ağı uluslararası öğrencilere sosyal etkinlikler konusunda haberdar olma ve iyi kariyer ağı imkânları hakkında bilgi edinme fırsatı sunar.
 • Ücretsiz uluslararası oryantasyon programı - Uluslararası Ofis, UEL’e yeni katılan uluslararası öğrencileri sıcak bir şekilde karşılamak için kapsamlı bir oryantasyon programı sunar.

Kampüs Konumları

Akademik Okullar

Araştırma

Başvuru ve Burslar

Tesisler ve Hizmetler

Konaklama seçenekleri

Gerekli İngilizce Puanı

Minimum IELTS puanı

Yüksek lisans

6.0

Lisans

5.5

Size en yakın IELTS sınav merkezini ve sınav tarihlerini arayın

Seçtiğiniz bölüme bağlı olarak farklı IELTS koşulları olabilir.

University of East London ile ilgili önemli bilgiler

Sıralamalar

Hotcourses Diversity Index (Bu nedir?)

ÇEŞİTLİLİK ENDEKSİ
Kaynak: HESA

Bu üniversitede 147 uluslararası milletten öğrenci eğitim görüyor

EVİNDE HİSSET ENDEKSİ
Kaynak: HESA

1.05% Türkiye’den gelen öğrenciler

Times Higher Education World University Rankings 2017-2018
Kaynak: THE

601

GENEL PUAN

21.5%

ÖĞRETİM

22.4%

ULUSLARARASI GÖRÜNÜM

77.3%

Yenilik ve Gelişim

31.8%

ARAŞTIRMA

13.1%

Referans

18.2%
QS World University Rankings 2017-2018
Kaynak: QS

801

Sayılarla öğrenci yaşamı

HARCAMALAR*
YAŞAM MASRAFLARI

£9,000

KAMPÜS KONAKLAMA

£5,432

YILDA ORTALAMA ÖĞRENİM ÜCRETİ*

LİSANS

£11,860

YÜKSEK LİSANS

£12,420

Öğrenci yorumları

Bu universite icin hic yorum yok. İlk yorumu sen yaz.

Hangi bölümleri okuyabileceğinizi görün University of East London

Bir bölüm ara

Bir eğitim seviyesi seç*
Bölüm seç*

En fazla aranan bölümler University of East London

1
Sağlık ve Tıp
Sağlık ve Tıp
2
Sosyal Calışmalar ve Medya
Sosyal Calışmalar ve Medya
3
Eğitim ve Öğretim
Eğitim ve Öğretim
4
Mühendislik
Mühendislik
5
Mimarlık ve Yapı
Mimarlık ve Yapı
6
Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım
Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım