COVID-19 güncellemesi: Bu üniversite online olarak başlayacak ve daha sonra kampüste devam edecek programlar sunar. Daha fazla bilgi için bu bölüme göz atın.
Video thumb

University of Surrey

Birleşik Krallık Birleşik Krallık

4,554 Görüntüleme

Şimdi oynatılıyor
Join us at the University of Surrey

University of Surrey

İNTERNET SİTESİNE GİT

Genel Bakış

University of Surrey ilham veren eğitim tarihinde derinleşmiş bir üniversite arayan uluslararası öğrenciler için idealdir. Kökleri 19’uncu yüzyıl sonlarına dayanmakta olup, bugün yüzde 36’sı deniz aşırı ülkelerden gelen 16.000 öğrenci popülasyonuna ev sahipliği yapmaktadır.

Surrey, öğrencileri ve akademik personeli sayesinde büyük işler başarmaktadır. 2020 yılında Complete University Guide 2020’de 23’üncü, Guardian University Guide’da 26’ıncı ve the Times and the Sunday Times Good University Guide’da 32’nci sırada yer almıştır. Ayrıca 2018 yılında the Times Yükseköğretim Öğrenci Deneyimi Anketi’nde 7’nci sırada yer almıştır.

Üniversite yüksek kalitede eğitimin yanı sıra, pek çok akademik destek hizmeti ve kaynağına da erişim sağlamaktadır. Uluslararası öğrenciler dil becerileriyle ilgili yardım alabilir ve burada üniversite yaşamına kolay alışmalarına yardımcı olacak birçok hizmet vardır.

Ayrıca bol miktarda kariyer desteği de mevcuttur. Tüm alanlarda öğrenim gören öğrenciler iş desteği ve girişimcilik rehberliğinden faydalanabilir. Herkes farklı fikirler keşfedebilir, istenen iş becerilerini geliştirebilir ve mezuniyet sonrası başarı şansını arttırabilir.

Londra’ya trenle 34 dakikada ulaşabilen öğrenciler Surrey’in güzel ve dostane kampüsü ve atmosferinin keyfini çıkarabilir. Guildford canlı ve misafirperver bir şehir olup doğal bir kırsal bölge ile çevrili durumdadır.

Surrey öğrencilere dünyaya farklı açılardan bakma, yaptıkları işte cesur olma ve öğrenci yaşamının tüm getirdiklerini deneyimleme konusunda ilham vermeye çalışır.

Yılda ortalama öğrenim ücreti

Yüksek lisans
Ücretler yol gösterme amaçlıdır, detayları kurumla kontrol edin.

£20,070

Harcamalar

Yaşam masrafları

£2,613

Kampüs konaklama

£3,413

Yenilikler

Yenilikler

University of Surrey son yapılan Ulusal Öğrenci Anketi’nde şahane sonuçlar almıştır (NSS 2019).

Surrey NSS 2019’da aşağıdaki alanlarda birinci sırada gösterilmiştir:

 • Fransızca Çalışmaları
 • Beslenme
 • Veterinerlik Bilimleri

Ayrıca aşağıdaki alanlarda da ilk onda yer almıştır:

 • Hayvan Bilimleri
 • Tasarım çalışmaları
 • Elektrik ve elektronik mühendisliği
 • İber dili çalışmaları

Bir anket sorusunda öğrencilere derslerinden ne kadar memnun oldukları sorulmuş ve aşağıdaki derslerde yüzde 100 memnuniyet derecesine ulaşılmıştır:

 • İnşaat Mühendisliği Lisansı (Onur Dereceli)
 • Yaratıcı Müzik Teknolojileri Lisansı (Onur Dereceli)
 • Hukuk ile Suç Bilimi Lisansı (Onur Dereceli)
 • Matematik Yüksek Lisansı
 • Müzik ve Ses Kayıt (Tonmeister) Lisansı (Onur Dereceli)
 • Beslenme ve Diyetetik Lisansı (Onur Dereceli)
 • Veterinerlik Tıp Bilimleri Lisansı (Onur Dereceli)

Ankette son sınıf lisans öğrencilerinden üniversitelerinde öğrenim görme deneyimleri hakkında geri bildirimde bulunmaları istenir. Bu da bir dizi prestijli sıralama hakkında bilgi vermekte ve geleceğin öğrencilerinin kendileri için en iyi eğitim kurumunun ne olabileceğini anlamalarına yardımcı olmaktadır.

Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

University of Surrey cesur bir vizyona sahiptir ve dünya üzerinde olumlu bir etki yaratmak için çalışmaya gayret gösterir. Bunu da akademik personelinin mükemmelliği yoluyla başarır. Profesörler ve araştırmacılar kapsayıcı bir küresel bakış açısına sahip azimli ve yenilikçi kişilerdir.

Surrey birçok sıralamada iyi derecelere ulaşmıştır bu da üniversitenin üstün bir eğitim sunduğunun kanıtıdır. İngiltere hükümetinin son Öğretimde Mükemmeliyet Çerçevesinde altın statü kazanmasının yanı sıra, the Times Yükseköğretim Avrupa Eğitim Sıralaması’nda da adından övgüyle söz ettirmiştir. 2018 yılında 240 Avrupa kurumu arasında 45’inci sırada yer almıştır.

Ayrıca, üniversite araştırma mükemmelliği açısından da öne çıkmaktadır. Surrey QS World University Rankings 2020’de 274, Times Higher Education World University Rankings 2019’da 261 ve Academic Ranking of World Universities araştırmasında 372’nci sırada yer almıştır.

Departman Yapısı

Departman Yapısı

University of Surrey’de öğrenciler aşağıdaki alanlarda eğitim almayı tercih edebilir:

 • Lisans dereceleri
 • Lisansüstü eğitim dereceleri
 • Lisansüstü araştırma dereceleri
 • Sürekli mesleki gelişim ve kısa süreli kurslar
 • Bir yıl temel ile derece dersleri
 • Uluslararası geçiş programları

Programlar ve kurslar için 22 okul ve bölümden oluşan üç akademik fakültede eğitim verilmektedir.

Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi

Birçok alanı kapsayan bir eğitim alan öğrenciler sanat, beşeri bilimler ve sosyal bilimlere odaklanan bir öğrenim topluluğunda gelişme gösterebilmektedir. Bölümler Konaklama ve Turizm İşletmeciliği Yüksekokulu, Hukuk Fakültesi, İktisat Fakültesi, Guildford Oyunculuk Yüksekokulu ve Surrey İşletme Fakültesinden oluşmaktadır.

Mühendislik & Fizik Bilimleri Fakültesi

Fakülte temel mühendislik disiplinleri ve kimya, matematik, programlama ve fizik gibi belli alanları bir araya getirir. Bölümler şöyledir: Bilgisayar Bilimleri, Kimya ve Proses Mühendisliği, İnşaat ve Çevre Mühendisliği ve Makine Mühendisliği Bilimleri.

Sağlık & Medikal Bilimler Fakültesi

İnsan ve hayvan sağlığı alanında dersler verilen dört yüksekokul vardır. Bunlar Biyolojik Bilimler ve Tıp Yüksekokulu, Sağlık Bilimleri Yüksekokulu, Psikoloji Yüksekokulu ve Veterinerlik Yüksekokuludur.

Giriş koşulları

Giriş koşulları

Uluslararası öğrencilerin University of Surrey’e kabul almak için bir dizi şartı yerine getirmesi gerekir.

Akademik Şartlar

Gelecekteki uluslararası lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin İngiltere’deki niteliklere eşdeğer kabul edilen notları alması gerekecektir. Bu da öğrencinin seçtiği ders ve geldiği ülkeye bağlıdır. Bazı derslerin ilave akademik şartları olabilir. Örneğin, sanat derslerini alabilmek için kulak sınavı yapılmaktadır.

İngilizce diliyle ilgili şartlar

Surrey’e kabul almak için yüksek seviyede İngilizce yeterliliği gereklidir. Öğrencilerin seçilen dersi tercih edebilecekleri lisans ve yüksek lisans sıralama sayfalarında özel şartlar yer alabilir. Üniversite birçok İngilizce dil yeterliliğini kabul etmektedir.

Üniversite ayrıca uluslararası öğrencilerin derece programlarına hazırlanması, İngilizce yeterliliklerini geliştirmesi ve belli bir İngilizce yeteneği ön koşulu bulunan derecelere kabul edilmesini kolaylaştırmayı hedefleyen yoğunlaştırılmış dönem öncesi İngilizce kursları da vermektedir.

Vizeler

Uluslararası öğrencilerin University of Surrey’de öğrenim görebilmesi için önce 4’üncü Kademe (Genel) öğrenci vizesi alması gerekir. 4’üncü Kademe vize almak için öğrencilere bir kursta yer sağlanması, Avrupa Ekonomik Bölgeleri veya İsviçre dışında gelmeleri, uygun İngilizce yeterlilik seviyesine sahip olmaları ve kurs süresince kendilerini finansal olarak destekleyebilmeleri gerekir.

Uluslararası öğrencilerin başvurmadan önce tüm giriş şartlarını kontrol etmeleri şiddetle önerilir.

Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Uygun şartlara sahip uluslararası öğrencilere eğitimleri boyunca finansal destek sağlayabilecek birçok burs ve ödül mevcuttur. Öğrenciler her bir ödüle ilişkin geçerlilik ve uygunluk şartlarını üniversiteden kontrol edebilir. Bunlar şu şekildedir:

 • Surrey Uluslararası Yüksek Lisans Bursu: Gana, Hindistan, Nijerya, Pakistan, Tayland, Türkiye ve Vietnam’dan başvuranlar için geçerlidir. 2020 yılında tam zamanlı bir yüksek lisans programında (Surrey MBA hariç) eğitim görmek için Surrey’den teklif almış tüm başvuru sahipleri için 2.500 GBP Ödül mevcuttur. Tüm başarılı teklif alanlara ilk yıl öğrenim ücretleri üzerinden 2.500 GBP öğrenim harcı indirimi sağlanacaktır.
 • Sığınmacı Bursu: İngiltere’de sığınmacı olan öğrencilere finansal destek sunulmaktadır.
 • Koro Bursları: Kilise korosu müziğine ilgisi olan uygun şartlara sahip öğrencilere 500 GBP değerinde koro bursları sağlanmaktadır. 
 • Surrey ICE Bursu: akademik çalışmalar ve mesleki gelişimi desteklemek için 1.950 GBP sunulmaktadır.
Mezun sonuçları

Mezun sonuçları

University of Surrey öğrencilerinin yüzde 94’lük çarpıcı bir oranı mezun olduktan sonraki altı ay içinde profesyonel bir iş bulabilmektedir (HESA 2018).

Surrey öğrencilerin kariyer hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için sıkı çalışır. Bu da öğrencilerin küresel iş dünyasında işverenler tarafından aranan becerilerini geliştirdiği istihdam edilebilirlik, kariyer yönetimi ve girişimcilik desteği yoluyla olur.

Mesleki Eğitim yerleştirmeleri

Üniversite 60 yıl önce bu fikre öncülük ettiğinden bu yana Mesleki Eğitim yerleştirme imkanları sağlamıştır. Neredeyse tüm lisans öğrencileri mezuniyet sonrası başarı şanslarını büyük ölçüde arttıran yerleştirme fırsatlarından faydalanabilmektedir. Öğrenciler kişisel, akademik ve mesleki becerilerini bir yıllık yerleştirme kursuyla geliştirmektedir. Ayrıca, akran rehberliği ve bir PTY eğitmeni yoluyla akranlarının desteğinden de yararlanabilirler. Son beş yılda, 2.300’ün üzerinde ortak kuruluş İngiltere ve deniz aşırı ülkelerdeki endüstri yerleştirmeleri yoluyla öğrencilerle birlikte çalışmıştır. Bunlara Oracle, Walt Disney Company and Morgan Stanley gibi ünlü şirketler de dahildir.

Kariyer desteği

Surrey’nin kariyer hizmetleri öğrencileri hangi kariyer yolunun kendileri için en iyi olduğuna karar verme konusunda destekler ve buna ulaşmaları için gereken adımları atmalarına yardımcı olur. CV, başvuru ve mülakat desteği; kariyer fuarları ve atölyeleri ve dijital kariyer merkezi, Surrey Pathfinder da dahil birçok kaynak mevcuttur.

Küresel Mezuniyet Ödülleri

Öğrenciler üniversite tarafından sunulan bir dizi ücretsiz müfredat dışı dersten oluşan Küresel Mezuniyet Ödüllerinden faydalanma fırsatına sahiptir. Üniversite ve sektörden uzmanların imkan sağladığı ve 11 farklı dilde verilen dersler öğrencilerin farklı alanlar ve konuları keşfetmesine, bütünsel gelişimlerini ilerletmelerine olanak sağlamakta ve iş piyasasında öne çıkmalarına imkan tanımaktadır. Yerleştirmeler, sürdürülebilirliğin sağlanması için ilk gelene ilk hizmet esasına göre yapılır.

Öğrenci yorumları

Genel değerlendirme

Kabul edilme süreci

Harçlar ve burslar

Eğitim deneyimi

Okul yaşantısı

İş beklentileri

Önemli bilgiler

Hotcourses Diversity Index

Bu nedir?

EVİNDE HİSSET ENDEKSİ
Kaynak: HESA

0.66%
Türkiye’den gelen öğrenciler

ÇEŞİTLİLİK ENDEKSİ
Kaynak: HESA

Bu üniversitede
141
uluslararası milletten öğrenci eğitim görüyor

Sıralamalar

QS World University Rankings 2021
Kaynak: QS

267th

Times Higher Education World University Rankings 2021
Kaynak: THE

251st

Academic Ranking of World Universities 2020
Kaynak: ARWU

301st

İngilizce puanı gerekmektedir

Minimum IELTS puanı

6.0Lisans

6.5Yüksek lisans

Profile image1
close