COVID-19 güncellemesi: Daha fazla bilgi için bu bölüme göz atın.
Video thumb

Arizona State University (Kaplan International)

Amerika Birleşik Devletleri Amerika Birleşik Devletleri

485 Görüntüleme

Şimdi oynatılıyor
Join us at Kaplan (Arizona State University)

Arizona State University (Kaplan International)

İNTERNET SİTESİNE GİT

Genel Bakış

Kaplan International sayesinde uluslararası öğrenciler, Arizona State University'deki kapsamlı eğitim seçeneklerine erişebilir. ASU, yurt dışından gelen öğrenciler için ABD'nin en iyi 10 üniversitesi arasında gösterilmektedir.

Arizona State University

ASU, ABD'nin güneybatısında, Büyük Kanyon'un eyaleti Arizona'da yer almaktadır. ABD'nin en büyük 5. şehri ve dünya üzerindeki büyükşehirler arasında en çok güneş gören yer olan Phoenix’te yer almaktadır. Öğrenciler için subtropikal bir çöl iklimi ve manzaranın keyfini sürerken bir çok yapılabilecek şeylerin sayısı oldukça fazladır.

Üniversite, aralarında aşağıdaki başarılarında bulunduğu bir çok başarısı ile tanınmaktadır:

 • Altı yıl boyunca ABD'de inovasyonda bir numara (U.S. News & World Report, 2016–2021)
 • Öğrenci-işveren bağlantılarında dünya üçüncüsü (QS World Graduate Employability Rankings 2020)
 • UN sürdürülebilirlik hedeflerinde dünya beşincisi (Times Higher Education World University Impact Rankings, 2020)
 • Yabancı öğrenciler için en iyi 10 üniversite arasında (Institute of International Education, 2020)

Kaplan International

Kaplan, öğrencilerin ASU'da bir lisans veya lisansüstü programı için başvuruda bulunmalarına yardımcı olmaktadır. Giriş şartlarını karşılayamayan uluslararası adaylar, lisans programına geçiş sağlayan bir lisans hazırlık programı veya İngilizce hazırlık programına katılabilir.

Kaplan, dünya çapında 40'ın üzerinde partner üniversitesi ile birçok eğitim programı seçeneğine sahiptir. Uluslararası öğrencilere hayat değiştiren bir deneyim kazandırarak onları başarılı olmaları için hazırlamayı amaçlamaktadır.

Yılda ortalama öğrenim ücreti

Lisans
Ücretler yol gösterme amaçlıdır, detayları kurumla kontrol edin.

US$24,180

Yüksek lisans
Ücretler yol gösterme amaçlıdır, detayları kurumla kontrol edin.

US$18,920

Harcamalar

Yaşam masrafları
Kaynak: College Board
Ücretler yol gösterme amaçlıdır.

US$4,467

Ortalama özel kira tutarı
Kaynak: College Board
Ücretler yol gösterme amaçlıdır.

US$9,804

Yenilikler

Yenilikler

Sağlıklı kampüs desteği

ASU, Covid-19 pandemisi boyunca öğrencilerin güvenliğini sağlamak adına büyük çaba göstermiştir. Sağlıklı bir kampüs ortamını teşvik etmek ve yüz yüze dersler için ASU'ya gelemeyen öğrencilere kolay erişim sağlamak adına karma ve tamamen dijital ders seçenekleri uygulanmıştır. Öğrenciler, en son güncellemeleri ASU web sitesinden kontrol edebilir. 

ASU'nun Biyotasarım Enstitüsü tarafından oluşturulan tükürük bazlı Covid 19 testi; öğrenciler, akademik kadrosu, personel ve topluluk üyeleri için ücretsizdir. 2020 güz döneminin başında bütün öğrencilere dezenfektan malzemeleri, termometre ve yüz maskeleri içeren bakım kitleri verilmiştir. Aynı zamanda bütün öğrencilerin, akademik kadrosunun ve personelin günlük sağlık kontrolleri yapmalarına olanak tanıyan bir akıllı telefon uygulaması da ASU tarafından geliştirilmiştir.

Accelerate ASU

Yabancı öğrenciler, lise eğitimlerine devam ederken ASU'nun eşsiz Accelerate programı ile üniversite kredisi kazanabilir.Öğrenciler beş online lisans dersi tamamlayabilir ve toplamda 15 üniversite kredisi alabilir. Bu rakam lisans programının bir dönemine eşdeğerdir. Bu sayede öğrenciler, bir Amerikan lisans programını dört yerine üç buçuk yılda tamamlayarak zamandan ve maliyetten tasarruf edebilir.

Öğretim Kalitesi

Öğretim Kalitesi

Üstün araştırma üniversitesi

Arizona State University, 640 milyon USD'yi aşan araştırma bütçesi ile ABD'deki en hızlı büyüyen araştırma üniversitelerinden bir tanesidir. Uzay keşifleri, robotbilim, sürdürülebilirlik ve elektron mikroskopisi gibi alanlarda araştırmalar yapılmaktadır.

Tıp fakültesine sahip olmayan ABD üniversiteleri arasında araştırma harcamaları için 6. sıradadır ve NASA yatırımları kategorisinde ABD genelinde 3.sırayı almıştır (Higher Education Research and Development Rankings, 2019). ASU bu alanda Carnegie Mellon University, Princeton ve University of Georgia'nın önündedir.

Ödüllü akademik kadro

ASU'nun akademik kadrosunda 4.700'den fazla üye bulunmaktadır ve birçoğu prestijli ödüller kazanmıştır. Bunlardan bazıları:

 • Beş Nobel ödülü sahibi
 • Yedi Pulitzer Ödülü sahibi
 • 37 Guggenheim Üyesi
 • 250 Fulbright U.S. akademisyeni
 • Dokuz Ulusal Mühendislik Akademisi üyesi

Uzman öğretim

ASU'daki öğretim yöntemleri, en modern teknikler kullanılarak geliştirilmiştir. Geleneksel yöntemlerin ötesine geçerek öğrencileri aktif deneyimlerin içine katmaktadır. İş birliği, iletişim, eleştirel düşünme ve yaratıcılık gibi önde gelen 21. yüzyıl becerileri uygulanmaktadır. Birçok öğrenci, önemli araştırma projelerinde profesörler ile ekip halinde çalışma imkanlarına sahiptir. ASU, lisans eğitimi için ABD genelinde 16. sıradadır (U.S. News & World Report 2021).

Departman Yapısı

Departman Yapısı

Öğrenciler, Kaplan aracılığıyla ASU'daki 13 akademik fakültedeki derece programlarına doğrudan başvurabilir. Programlarına başlayanlar ise eğitimlerini ASU'da tamamlamak için transfer başvurusunda bulunabilir. Başvuru süreci konusunda tecrübeli olan danışmanlar, uzmanlıklarıyla destek sağlamak için her zaman hazırdır.

Aşağıdaki alanlarda 350'den fazla lisans ve yaklaşık 200 yüksek lisans programı seçenekler arasındadır:

 • Sanat ve Tasarım
 • Mühendislik
 • Mimarlık
 • Sahne Sanatları
 • İşletme ve Finans
 • Bilişim
 • Eğitim ve Öğretim
 • Pazarlama ve Medya

Giriş şartlarını karşılamayan öğrenciler, ASU Global Launch aracılığıyla bir lisans hazırlık programı veya İngilizce hazırlık programı ile başlayabilir. Bu programlar yabancı öğrencilerin eğitim becerilerini, akademik performanslarını ve İngilizce seviyelerini geliştirmelerine yardımcı olmaktadır.

Global Launch, programı başarıyla tamamlayan öğrencilerinin lisans eğitimine geçişini desteklemektedir.

Başvuru şartları

Başvuru şartları

Akademik Kriterler

Lisans programlarının çoğu için öğrencilerin dönemlerindeki mezunlar arasında en üst %25'lik dilimde olmaları veya en az 3.00 lise not ortalamasına sahip olması gerekmektedir. Transfer öğrenciler, transferden önceki kolejlerinde veya üniversitelerinde en az 2.50 not ortalamasına sahip olmalıdır. Çoğu lisansüstü programı için en az 3.00 not ortalamasıyla birlikte ABD lisans derecesine eşdeğer bir yeterlilik istenmektedir.

Aralarında Hemşirelik Lisans programı, W.P. Carey School of Business’te yer alan Bachelor of Science programları, Bilgisayar Bilimleri Yüksek lisansı gibi programların yer aldığı bazı programları daha yüksek not ortalamaları isteyebilmektedir

2.00 ve 2.99 arasında bir not ortalamasına sahip olan lisans öğrencileri, pathway adı verilen lisans hazırlık programına katılabilir ve seçtikleri lisans programına doğru bu yoldan ilerleyebilir.

İngilizce Dil Kriterleri

Lisans başvurusu yapan yabancı öğrenciler, aşağıdaki puan gereksinimlerinden en az birini karşılamalıdır:

 • IELTS - 6.0 genel puan
 • TOEFL/iBT - 61
 • PTE - 53
 • Duolingo İngilizce Testi – 95
 • Kabul edilen eşdeğer bir sınav

Hemşirelik, belli başlı mühendislik programları, Computer Science programları, Walter Cronkite School of Journalism and Mass Communication’daki ana dal programları gibi bazı lisans programları daha yüksek İngilizce dil yeterliliği talep edebilir.

Yüksek lisans başvurusu yapan yabancı öğrenciler, aşağıdaki puan gereksinimlerinden en az birini karşılamalıdır:

 • IELTS - 6.5 genel puan
 • TOEFL/iBT - 80
 • PTE - 60 
 • Duolingo İngilizce Testi 105
 • Kabul edilen eşdeğer bir sınav

Global Management, Computer Science, belirli mühendislik programları, Robotics, Biology ve Walter Cronkite School of Journalism and Mass Communication’de yer alan yüksek lisans programları gibi bazı yüksek lisans programları daha yüksek İngilizce dil yeterliliği talep edebilir.

Öğrencilerin seçtikleri derece programı için başvuru şartlarını kontrol etmeleri tavsiye edilir. Lisans için başvuru yapan ve daha düşük bir İngilizce seviyesine sahip olan adaylar şartlı olarak kabul edilmektedir ve bir hazırlık programına ya da İngilizce hazırlık programına katılabilirler. Yüksek lisans başvurusu yapan ve daha düşük bir İngilizce seviyesine sahip olan adaylar, Lisansüstü İngilizce Dil programı aracılığıyla kabul edilebilir.

Burslar ve Finansman

Burslar ve Finansman

Arizona State University, eğitim ücretleri için burslar sunmaktadır. Uluslararası öğrencilerin bütün bu burslar için resmi bir başvuru yapmasına gerek yoktur. Öğrenciler, bursların birçoğu için öğrenim başvuru yaptıklarında otomatik olarak değerlendirilir.

Lisans Başarı Bursları

Üstün başarı gösteren yabancı öğrenciler, aşağıdaki bursları kazanabilir:

 • Phoenix kampüsleri 1. sınıf başvurusu, yıllık 15.500 USD'ye kadar
 • Lake Havasu kampüsü 1. sınıf başvurusu, yıllık 5.100 USD'ye kadar
 • Phoenix kampüsleri 2. veya 3. yıl transfer başvurları, yıllık 10.000 USD'ye kadar
 • Lake Havasu kampüsü 2. veya 3. yıl transfer başvurusu, yıllık 3.300 USD'ye kadar

Yüksek Lisans Bursları

3.50+ not ortalaması ile bir yüksek lisans programına başvuran yabancı öğrenciler, aşağıdaki bursları kazanabilir:

 • W. P. Carey School of Business- 2.500 USD
 • Thunderbird School of Global Management - 10.000 USD'ye kadar
 • Ira A. Fulton School of Engineering - 10.000 USD'ye kadar
 • Birçok diğer yüksek lisans programı - 5.000 USD

Thunderbird School of Global Management Bursu

Global Management için bir yüksek lisans programına başvuran öğrenciler, ortalama 30.000 değerinde olan ve üstün başarı gösterenlere verilen bir ek hibeye başvurabilir. Bu seçenek için okul başvurularından ayrı olarak burs istek formu talep edilmektedir.

Mezun Sonuçları

Mezun Sonuçları

ASU, öğrencilerin hayallerine ulaşmak için ihtiyaç duydukları imkânları sağlamaktadır. Üniversite, öğrenci-işveren bağlantılarında dünya genelinde 3. sırayı almıştır (QS World Graduate Employability Rankings 2020).

Mezun Başarıları

2018-19'da lisans öğrencilerinin %89'u ve lisansüstü öğrencilerinin %93'ü mezun olduktan sonra 6 ay içerisinde çalışmaya başladıklarını, kendi işlerini kurduklarını veya bir iş teklifi aldıklarını belirtmiştir. ASU lisans mezunları için tam zamanlı işlerde yıllık ortalama maaş 54.000 USD değerindedir.

ASU, Silikon Vadisi işverenleri tarafından tercih edilen mezunlar arasında ABD'de ilk 10'dadır ve bu derecesiyle bütün Ivy League okullarını geride bırakmıştır (HiringSolved, 2017). 2020 yılında yetenek ajansı SHL'nin LinkedIn üzerinden 800.000'den fazla çalışanın eğitim geçmişini inceleyerek düzenlediği analiz, ASU'nun teknoloji sektöründe istihdam için ABD'de 6. ve bankalar tarafından istihdam alanında en iyi devlet üniversitesi olduğunu göstermiştir.

Kariyer Desteği

Destek odaklı kariyer hizmetleri ekibi, profesyonel kariyerlerini planlayan öğrencilere yardımcı olmaya hazırdır. Bu hizmetlerin arasında yüz yüze mentörlük, özgeçmiş çalışmaları, mülakat hazırlıkları ve networking çalışmaları bulunmaktadır.

ASU'nun uluslararası öğrencilerinin OPT işverenleri arasında American Express, Apple, Boeing, Facebook, Goldman Sachs, Google, PayPal, Starbucks ve Visa yer almaktadır.

Öğrenci yorumları

Genel değerlendirme

Kabul edilme süreci

Harçlar ve burslar

Eğitim deneyimi

Okul yaşantısı

İş beklentileri

close