Iowa State University

Amerika Birleşik Devletleri

18261 Görüntüleme

TIMES SIRALAMASI: 301

Iowa Eyalet Üniversitesi, öğrencilerin çokkültürlü bir ortamda akademik hedeflerine odaklandığı canlı bir yaşam alanı sunar.

  • ‘Üniversite Atlası’nın “A” listesinde ilk sırada
  • ABD’nin en iyi 25 devlet üniversitesinden biri
  • Öğrenci ve personelin yer aldığı ses getiren araştırmalar
  • 100 farklı ülkeden gelen yabancı öğrenciler
ADD TO MY FAVOURITES

Üniversite tarafından söylenen

Genel Bakış

Iowa Eyalet Üniversitesi, arazisi devlet tarafından bağışlanmış ilk üniversitelerden biridir ve fırsat eşitliği, uygulanabilir eğitim ve bilgi paylaşımı gibi prensipler üzerine temellendirilmiştir. Şu an 4 binden fazlası yabancı olmak üzere yaklaşık 36 bin öğrenciye ev sahipliği yapmakta ve birinci sınıf lisans-yüksek lisans programları sunmaktadır. Iowa’da, çok çeşitli alanlarda ve tüm dünyayı ilgilendiren meselelerde en üst kalitede disiplinlerarası araştırmalar yürütülür. Arazisi devlet tarafından bağışlanmış bir kurum olarak öğretim, araştırma ve ilerleme, temel misyonlarımızdır. Iowa Eyalet Üniversitesi, Üniversiteler ve Fakülteler Kuzey Merkez Birliği Yüksek Öğrenim Komisyonu’ndan tam akreditasyona sahiptir.  Iowa Eyalet Üniversitesi, başka bir çok programa özel akreditasyona sahiptir. Örneğin işletme fakültemiz, İleri İşletme Fakülteleri Birliği (AACSB) onaylıdır. Mühendislik fakültemiz, Mühendislik ve Teknoloji Akreditasyon Kurulu (ABET) ve mimarlık programımız da Ulusal Mimarlık Akreditasyon Kurulu (NAAB) onaylıdır.

Akademik
Iowa Eyalet Üniversitesi, 100’den fazla bölümde lisans programı sunar. Hangi bölümde eğitim göreceğinize karar vermek zor olabilir. Neyse ki Iowa, karar veremeyenler için sunduğu diğer seçeneklerin yanında karar vermenize yardımcı olacak birçok araç sunar.

Tam Bölüm Listesi

Öğrenme Toplulukları
Öğrencilerin akademik başarıya ulaşması için gayret eden öğrenci toplulukları, genellikle birlikte iki veya üç ders alan ya da aynı lojmanda birbirine yakın yerlerde kalan öğrencilerden oluşan küçük gruplardır. Yeni başlayan birinci sınıf öğrencilerinin yarıdan fazlası bir öğrenme topluluğuna katılmayı tercih etmektedir. 80’den fazla öğrenme topluluğuyla herkes kendine göre bir şeyler bulabilir. U.S.News & World Report’a göre Iowa Eyalet Üniversitesi’nin öğrenme toplulukları ülkenin en iyi 25 programı arasındadır. Daha fazla bilgi için Öğrenme Toplulukları web sitesini ziyaret edin.

Iowa Eyalet Üniversitesi'nde Yaşam
Olağanüstü akademik tesisler ve dinlence-eğlence tesisleri ile donatılmış Iowa, cap canlı bir yaşam alanı sunar. Öğrenciler, deneyimlerini çokkültürlü ve çokuluslu bir öğrenci topluluğu ile paylaşırlar ve sakin bir ortamda akademik hedeflerine ulaşmak için çalışırlar. 800’ü aşan öğrenci toplulukları, değerli akademik destek, çok sayıda spor tesisi, uygun fiyatlı ve güvenli konaklama ve de sınırsız eğlence seçenekleri ile Iowa sizlere kaliteli bir üniversite deneyimi sunar.

Ames şehri, yeni öğrenciler için sıcak kanlı ve konuksever bir yerdir. 60 bin nüfuslu küçük bir üniversite şehridir ve yüzlerce dönümlük parkları, eğlence ve dinlence tesisleri ve bisiklet yolları nedeniyle ve de çevreyi kirleten hiçbir sanayi bulunmadığı için her zaman “temiz ve yeşil” olarak bilinir. Ames, sık sık en iyi üniversite şehirleri, ABD’nin en yaşanabilir küçük şehirleri, Amerika’da yaşanabilecek en iyi yerler gibi listelerde yer alır. Şehir genelindeki otobüs sistemi olan CyRide, öğrencilere güvenilir ve ücretsiz ulaşım sağlar. Ames, Iowa’nın başkenti Des Moines’e 30 dakika; Kansas City, Minneapolis ve Omaha’ya ise 3 saat uzaklıktadır. Bu sayede öğrencilerimiz, kampüs tatillerinde sık sık arkadaşlarıyla büyük şehirlere seyahat ederler.

İbadet
Ames’te düzinelerce kilise ve ibadethane bulunur. Bunların arasında protestan ve katolik kiliseleri, bir sinagog ve bir İslam merkezi de yer alır. Madrid kasabası yakınlarında da bir Hindu tapınağı vardır.

Restoranlar ve Etnik pazarlar
Ames'te, Asya, İngiliz, Çin, Hint, İtalyan, Kore, Meksika, Tayland ve Vietnam mutfakları gibi çok çeşitli kültürlere ait restoranlar ve gıda dükkanları bulunur. Büyük süper marketlere ek olarak, Ames’te uluslararası bakkaliyeler, organik gıda dükkanları ve Asya mutfağı dükkanları vardır.

Nasıl Başvurulur

Kabul Şartları

Eğitiminizi Finanse Etmek

Kabul Sonrası Süreç

Varış Sonrası

Vize Başvurusu

Gerekli İngilizce Puanı

Minimum IELTS puanı

YÜKSEK LİSANS

6.5

LİSANS

6.0

Minimum TOEFL IBT

YÜKSEK LİSANS

79

LİSANS

71

Size en yakın IELTS sınav merkezini ve sınav tarihlerini arayın

Seçtiğiniz bölüme bağlı olarak farklı IELTS koşulları olabilir.

Şu anda neler oluyor?

Iowa State University ile ilgili önemli bilgiler

Sıralamalar

Hotcourses Diversity Index (Bu nedir?)

ÇEŞİTLİLİK ENDEKSİ
Kaynak: IIE

Bu üniversitede 108 uluslararası milletten öğrenci eğitim görüyor

EVİNDE HİSSET ENDEKSİ
Kaynak: IIE

0.62% Türkiye’den gelen öğrenciler

Times Higher Education World University Rankings 2017-2018
Kaynak: THE

301

GENEL PUAN

42.4%

ÖĞRETİM

29.1%

ULUSLARARASI GÖRÜNÜM

53.8%

Yenilik ve Gelişim

48.6%

ARAŞTIRMA

31.4%

Referans

65.3%
QS World University Rankings 2017-2018
Kaynak: QS

471

Academic Ranking of World Universities 2017
Kaynak: ARWU

201

Sayılarla öğrenci yaşamı

HARCAMALAR*
YAŞAM MASRAFLARI

$14,284

KAMPÜS KONAKLAMA

$6,790

YILDA ORTALAMA ÖĞRENİM ÜCRETİ*

LİSANS

$24,948

YÜKSEK LİSANS

$26,322

*Gösterilen fiyat örnek amaçlıdır, lütfen üniversite ile iletişime geçin

Öğrenci yorumları

Bu universite icin hic yorum yok. İlk yorumu sen yaz.

Hangi bölümleri okuyabileceğinizi görün Iowa State University

Bir bölüm ara

Bir eğitim seviyesi seç*
Bölüm seç*

En fazla aranan bölümler Iowa State University

1
Mühendislik
Mühendislik
2
Uygulamalı ve Kuramsal Bilimler
Uygulamalı ve Kuramsal Bilimler
3
Tarım ve Veteriner Calışmaları
Tarım ve Veteriner Calışmaları
4
Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım
Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım
5
Mimarlık ve Yapı
Mimarlık ve Yapı
6
Sosyal Calışmalar ve Medya
Sosyal Calışmalar ve Medya