State University of New York College At Cortland

Amerika Birleşik Devletleri Amerika Birleşik Devletleri

1 Yorumlar

209 Görüntüleme

Genel bakış

Genel bakış

SUNY olarak da bilinen The State University of New York College at Cortland, New York eyaletinin Cortland şehrinde bulunur. 1848 yılında Cortland Normal School adıyla kurulmuştur. Üç akademik birim - Fen ve Edebiyat, Eğitim, Meslek Çalışmaları - genelinde halihazırda yaklaşık 7.000 öğrencisi vardır Bu üç birim aracılığıyla 28 akademik bölüm yönetilmektedir. Ayrıca, SUNY Cortland 33 master programı ve 5 ileri sertifika seçeneği sunar.

Ücretsiz

'Amerika'da Eğitim' e-Kitabı!

Amerika'da eğitim ile ilgili misiniz? Detaylı rehberimizi edinin!
ADD TO MY FAVOURITES

Seçtiğiniz bölüme bağlı olarak farklı IELTS koşulları olabilir.

Okuyabileceğin bölümleri burada gör

Bir bölüm ara

Bir eğitim seviyesi seç*

State University of New York College At Cortland ile ilgili önemli bilgiler

Sayılarla öğrenci yaşamı

HARCAMALAR
YAŞAM MASRAFLARI
Kaynak: College Board

US$4,467

KAMPÜS KONAKLAMA

US$8,060

YILDA ORTALAMA ÖĞRENİM ÜCRETİ

LİSANS

US$16,980

YÜKSEK LİSANS

US$23,100

Öğrenci yorumları

Genel değerlendirme

State University of New York College At Cortland %100 değerlendiren tarafından önerilmektedir.

Kabul edilme süreci

Harçlar ve burslar

Eğitim deneyimi

Okul yaşantısı

İş beklentileri

BİR DEĞERLENDİRME YAZ

Eğitiminiz devam ediyor veya tamamlanmış olabilir, yaşadıklarınızı paylaşarak yeni öğrencilere yardımcı olmak ister misiniz?

Tüm yorumlar

(1 değerlendirme)

1 YILDIZ

0

2 YILDIZ

0

3 YILDIZ

0

4 YILDIZ

0

5 YILDIZ

100%
1
Ismet, Türkiye 5

Yüksek Lisans (1 sene) MSc SLEd: TESOL

Anadolu Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Tezli Yüksek Lisans Çift Diploma programı ile öğrenimimin 1nci senesini Anadolu Üniversitesinde, 2nci senesini SUNY Cortland'da yaptım.

SUNY Cortland'daki öğretmenlerimin, profesörlerimin çok bilgili olduğunu düşünüyorum. Nazik bir şekilde başarılı olmanıza y Butun yorumlari oku

Anadolu Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Tezli Yüksek Lisans Çift Diploma programı ile öğrenimimin 1nci senesini Anadolu Üniversitesinde, 2nci senesini SUNY Cortland'da yaptım. SUNY Cortland'daki öğretmenlerimin, profesörlerimin çok bilgili olduğunu düşünüyorum. Nazik bir şekilde başarılı olmanıza yardım ediyorlar ve iyi bir rehberlik sağlayarak tüm sorularınıza cevap verebiliyorlar. Derslerden ve sınıf arkadaşlarımdan çok keyif aldım ve çok şey öğrendim. Hala SUNY Cortland'daki öğretmenlerimle görüşüyorum. Uluslararası Öğrenci ofisi çok misafirperver ve yardımseverdi. Bu ofis bir çok ucuz veya ücretsiz etkinlik sağladı. Bu geziler sayesinde Broadway'i görmek için New York şehrine yolculuk yaptım, Times Square'de gezdim, Broadway'de show izledim. Niagara Şelalesi'ne gittim ve yıllardır televizyonda gördüğüm sahneyi yaşayabildim. Sosyal medya hesaplarımdaki profil fotoğrafım hala Niagara şelalesinde çektirdiğim fotoğraf. Uluslararası Öğrenci ofisi sizi hava alanında karşılıyor ve kampüsteki evinize getiriyor. Kampüs'te her gün eğlenceli aktiviteler oluyor ve dünya'nın her yerinden gelen yeni insanlarla tanışabiliyorsunuz. Anlayışlı oda arkadaşlarım vardı ve kampüsteki evimin tadını onlarla beraber çıkarttım. Farklı kültürlerden arkadaşlarım ile kültür günlerinde kendi kültürümüzü yemek, müzik, oyun vs. ile tanıtma fırsatım oldu. Dönem aralarında seyahat etme ve diğer eyaletleri ziyaret etme şansımda oldu. Öğretmenlerimin ve Uluslararası Öğrenci Ofisindeki danışmanlarımın da desteğiyle Türk Kültür Birliği'nin kurucusu ve ilk başkanı oldum. 1 dönem içerisinde, 14 haftalık süreçte 20'den fazla etkinlik yaptım. Farklı kategorilerde ve farklı ünvanlarda 5 ödül kazandım. Yaptığımız bazı etkinlikler gazete'ye çıkarken, Türkçe dersler ve Türk günleri ile yerli halkı ülkemiz hakkında bilgilendirebildik. Kulübüm kurulduğu sene diğer 80 kulüp arasında 2017-2018 yılının en iyi kulübü seçildi. Bunların'da etkisiyle bu sene (2018-2019) üniversiteden yüksek bütçe alabilen nadir okul kulüpleri arasında yer aldık. Şuanda kulüp yöneticilerimiz arasında Amerika, Nijerya, Hindistan, Almanya asıllı öğrencilerde bulunmakta. Ayrıca üyelerimiz arasında Amerika haricinde Çin, Japonya, Kore, Tayvan, Tayland, İspanya, Almanya, Fransa asıllı öğrencilerde var. Sosyalleşebileceğiniz çok güzel bir ortam sizi bekliyor :) SUNY Cortland'da harika bir deneyim yaşadım ve üniversiteyi herkese tavsiye ediyorum! SUNY Cortland'ın evinizden uzaktaki eviniz olmak için sizi beklediğine eminim. less full review